Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Ад’юванти на основі сквалену в вакцинах: чому це важливо

Ми постійно пишемо про користь амаранту. В тому числі, згадуємо, що в амарантовій олії у великій кількості міститься такий елемент, як сквален. Виявляється, ще в 2006 році Всесвітня організація охорони здоров’я на своєму сайті опублікувала статтю, в якій розповідається про можливості (і важливість) використання ад’ювантів на основі сквалену в вакцинах.

Тобто, це говорить про те, що амарант стає дуже важливим і цінним природним джерелом сквалену, використовуваного у фармацевтичній промисловості. Зокрема, при виробництві вакцин.

Зверніть увагу! Ад’юванти — з’єднання або комплекс речовин, що використовується для посилення імунної відповіді при введенні одночасно з імуногеном. На відміну від імуномодуляторів, вони застосовуються для посилення конкретної імунної відповіді (наприклад, при вакцинації) найчастіше в здоровому організмі, а не для нормалізації порушених реакцій імунної системи при патології.

На чому саме концентрували увагу фахівці ВООЗ? Давайте поговоримо про це.

Що таке сквален

Як відзначають в своїй доповіді фахівці ВООЗ — сквален являє собою природний, натуральний компонент, що зустрічається в природі. Зокрема, він є в тваринах, у рослинах, і навіть в людях. Сквален продукується в печінці людини і потім потрапляє в кров і циркулює в кровоносній системі.

Також виявлено присутність сквалену в цілому ряді харчових продуктів. Він застосовується при виготовленні косметичних препаратів, медичних препаратів, а також БАДів.

Отримують сквален з печінки глибоководних акул, деяких інших видів риб. Спочатку речовина, перш, ніж буде використана при виробництві медикаментів, проходить спеціальне очищення. (Нагадаємо, це матеріал опублікований ВООЗ ще у 2006 році).

Чи використовується сквален при виробництві вакцин

Вперше сквален в вакцинах стали використовувати в 1997 році — речовина містилася в вакцині FLUAD, що випускається компанією Chiron. На одну дозу вакцини доводилося до 10 міліграм сквалену — ця норма була офіційно затверджена спеціалізованими установами. У даній вакцині речовина присутня у вигляді емульсії, що забезпечило підвищення імуногенності препарату.

Крім того, сквален використовували для того, щоб підвищити загальний рівень ефективності деяких експериментальних вакцин — серед таких:

  • вакцини проти пандемічного грипу;
  • вакцини проти малярії.

У чому необхідність додавання сквалену в вакцини

Як відзначають фахівці ВООЗ, сквален є компонентом декількох ад’ювантів, що додаються безпосередньо в вакцини, що забезпечує підвищення імунної відповіді.

Зокрема, в своїх висновках фахівці ВООЗ відзначають, що подібним прикладом вакцин є MF59 — даний вид ад’юванту випускається виробником Novartis і додається в вакцину FLUAD, використовувану для щеплення проти грипу.

Як відзначають фахівці, сам по собі сквален не може бути ад’ювантом, однак скваленова емульсія, в якій присутні сурфактантами, істотно підсилює імунну відповідь.

Чи була встановлена ​​безпека сквалену в вакцинах

Вказується, що починаючи з 1997 по 2006 рік, було використано 22-а мільйони протигрипозної вакцини FLUAD від компанії Chiron. Всі 22-а мільйони використань виявилися повністю безпечними. У кожній дозі було близько 10-ї міліграм сквалену. Ніяких побічних дій виявлено не було. Лише в окремих випадках відзначалася місцева реактогенність.

Крім того, фахівцями в області вакцинації проводилися клінічні дослідження вакцин, в складі яких присутній сквален, серед немовлят і новонароджених. Ніяких побічних реакцій, явищ і проявів, здатних вказати на небезпеку присутності сквалену в вакцинах.

Звідки береться інформація, що сквален може бути небезпечним?

Виявляється, що поширювалася інформація — нібито сквален, присутній у вакцинах, здатний привести до проблем зі здоров’ям. Деякі люди вказували на те, що проблеми зі здоров’ям, що виникають у ветеранів війни в Перській затоці, ймовірно пов’язані зі скваленом, який додавався в вакцини.

Зокрема, публікувалися дані — відзначалися висловлювання, що у ветеранів, яким вводили вакцину від сибірської виразки, виробилися антитіла до сквалену, які спровокували непрацездатність.

Однак пізніше було встановлено, що в вакцинах, які вводилися ветеранам, насправді не було сквалену. А в опублікованих даних були виявлені похибки.

Підводячи підсумок

Як бачите, сквален досить корисна речовина. Як відомо, вона допомагає для продовження молодості організму. Однак, як показують дослідження, опубліковані ще в 2006 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я, сквален виявляється корисним і при створенні вакцин.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-