Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Акцент на лікувальні якості амаранту зробили в Азербайджані

Не будемо заперечувати, що піклуватися про здоров’я нас часто змушує загострення тієї чи іншої проблеми. Правда і те, що багато хто з нас прагне запобігти появі проблем зі здоров’ям, і робить це, як правило, за допомогою рослин, які мають лікувальні властивості. Такі тенденції спостерігаються в даний час в Азербайджані, розташованому на кордоні Європи та Азії, зі своїми традиціями національної кухні і особливостями інституту шлюбу. Досвід вирішення проблем, на які звернули увагу азербайджанські медики, може бути корисний жителям інших регіонів.

 

Особливості, які змушують нас замислитися

 

амарант проти хвороб

Географічне розташування Азербайджану вирізняється тим, що тут налічується 9 з 11 існуючих кліматичних зон, а також велика кількість сонячних днів. При цьому в літній час температура повітря доходить до позначки + 45 ° C, а кількість атмосферних опадів в передгір’ях Кавказу може становити 200 мм на рік. Такі умови в окремих районах вважаються сприятливими для вирощування культур, стійких до посухи, і тут все частіше звертається увага на амарант з його високими поживними та енергетичними властивостями, які не втрачаються в умовах жаркого клімату з дефіцитом опадів.

Гості Азербайджану, туристи дивуються також різноманітності і щедрості національної кухні, в якій чимало жирних та гострих страв. Азербайджанська кухня налічує не менше 2 тисяч самодостатніх страв, і серед них — більше 30-ти перших страв, а звичайне (не святкове) застілля може тривати понад добу. Однак при всій повазі до традицій лікарі все частіше радять дотримуватися помірності в їжі, оскільки надмірне захоплення жирною і гострою їжею призводить до порушень в роботі організму.

Ще однією особливістю Азербайджану можна назвати традицію укладення шлюбу між родичами, і навіть в даний час, як стверджує професор Ельхан Расулов, частота кровноспоріднених шлюбів в Азербайджані становить 18-19%. Саме з цим багато лікарів пов’язують почастішання випадків генетичних захворювань крові: щороку народжується понад 200 хворих на таласемію дітей. Причому статистика цього захворювання в Азербайджані показує неухильне зростання. Так, якщо в 2005 році число зареєстрованих хворих з таласемією, яким подібний діагноз був поставлений вперше, становило 302 людини, то в 2015 році, наприклад, їх число склало 530 людей. Крім того, в Азербайджані зустрічається така рідкісна патологія як синдром Бругада, і, за словами завідувача кафедри терапії Азербайджанського Державного Інституту удосконалення лікарів імені Азіза Алієва Іси Мустафаєва, без своєчасно вжитих заходів вона часто призводить до зупинки серця і раптової смерті. Частіше стали фіксуватися також інші захворювання, і, за даними Держкомітету статистики, найбільша кількість з них пов’язана з органами дихання, нервової системою, травлення, почастішали також інфекційні та очні хвороби, що говорить про зниження імунітету.

У зв’язку з підвищенням ризику розвитку захворювань лікарі Азербайджану стали акцентувати увагу своїх пацієнтів на необхідності профілактики, і щоб запобігти можливим проявам алергії (синдром Бругада, наприклад, може загостритися при прийомі деяких медикаментозних препаратів), — віддавати перевагу цілющим продуктам. Перевага все частіше віддається амаранту, як багатому джерелу корисних речовин, які допомагають впоратися практично з усіма хворобами.

 

Лікувальна роль амаранту

 

амарант для повноцінного розвитку людини, тварин і птиці

Вчені називають амарант природною фабрикою корисних речовин, і вважають, що в змаганні з іншими культурами він за більшістю показників займає все призові місця. При цьому амарант відрізняється високою врожайністю (до 30- 50 центнерів зерна з гектара), а також високим вмістом (16-18%) високоякісного білка, близьким до ідеального співвідношенням амінокислот, без яких люди і домашні тварини не можуть жити. Щоб забезпечити базу для повноцінного розвитку людини, а також тварин і птиці, на території Азербайджану районовані і вивчені нові Українські сорти: «Харківський», «Ультра», «Лера», «Сем», «Багряна».

Велика увага приділяється амарантовій олії, що володіє високими поживними та енергетичними, лікувальними властивостями. Так, в порівнянні з іншими рослинними оліями, олія з зерна амаранту містить більшу кількість сквалену, і дана органічна сполука в даний час використовується при лікуванні онкологічних захворювань, радіонуклідної інтоксикації і хворих на СНІД. Сквален в складі амарантової олії володіє унікальними ранозагоювальними властивостями, легко справляється з більшістю шкірних захворювань, включаючи екземи, псоріаз і трофічні виразки, опіки. Усередині організму людини сквален активізує регенеративні процеси тканин внутрішніх органів.

Різноманітний вітамінний склад зелені і зерна амаранту. Відомо, що для нормальної життєдіяльності людини і тварин вітаміни вкрай необхідні, але в організмі вони не синтезуються в достатній кількості. Споживання амаранту, продуктів з нього дає можливість заповнити дефіцит багатьох вітамінів, а з ними — значно зміцнити здоров’я, зменшити прояви захворювань і навіть позбавитися них.

  1. Вітамін С, бере участь в окисно — відновних процесах, позитивно впливає на центральну нервову систему, підвищує опірність організму людини в екстремальних умовах, і в амаранті його міститься на 80% більше, ніж, наприклад, у моркві.
  2. У повному складі містяться в амаранті вітаміни групи В. За вмістом вітаміну В1 амарант перевищує зерно пшениці і бобів, і в амаранті тіаміну вдвічі більше, ніж в печінці і м’ясі, в 6 разів більше ніж у яйцях, у 2 рази більше ніж у вершковому маслі.
  3. Вітаміну В2 в амаранті міститься майже стільки ж, стільки і тіаміну. Рибофлавін бере участь в синтезі окисно-відновних ферментів, які дають енергію для росту організму. За вмістом вітаміну В2 амарант майже рівноцінний зародкам пшениці, в 19 разів перевищує моркву.
  4. Вітаміну В5 (нікотинової кислоти) в амаранті міститься більше, ніж в пшеничних висівках, в 65 разів більше ніж в білому хлібі, в 19 разів більше ніж в чорному хлібі, вдвічі більше ніж в пивних дріжджах. Нестача вітаміну В5 в організмі призводить до ураження центральної і периферичної нервових систем.
  5. Вітамін В6 (піридоксин), як відомо, вкрай необхідний для білкового обміну. У амаранті його майже стільки, скільки в пивних і хлібопекарських дріжджах, більше ніж в печінці, в 5 разів більше ніж у пшениці, в 18 разів більше ніж у вершковому маслі, в 30 разів більше ніж у молоці.

 

У складі амаранту також присутні інші не менш важливі для організму людини речовини, такі як серотонін, пігменти червоного ряду, наприклад, ксантіни, жовчні кислоти, холін, стероїди. Заслуговує на увагу бета-β каротин, який забезпечує організм стійкістю до цілого ряду захворювань, серед яких:
• рак (особливо пухлини легенів, шлунка і молочної залози);
• серцево-судинні і дегенеративні хвороби;
• СНІД.
Встановлено також, що бета-каротин підвищує вміст в крові ЛВП- холестерину, який виконує захисні функції.

 

Унікальний хімічний склад амаранту визначив безмежність його застосування в якості лікарського засобу.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-