Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Амарантова олія: відповіді на типові запитання

Амарантова олія останнім часом користується все більшою популярністю. Хоча, з огляду на її справжні лікувальні і профілактичні властивості, вона ще не досить затребувана серед вітчизняних споживачів, як, наприклад, в США.

Можливо, це пов’язано з тим, що багато хто просто не вірить в її справжню користь, вважаючи продукт, одержуваний з рослини під назвою амарант, лише розрекламованою біологічно-активною добавкою.
Сьогодні ми дамо відповіді на найбільш поширені запитання про амарантову олію і відкриємо справжню правду про неї, щоб у вас вже не залишилося ніяких сумнівів в її користі.

Амарантова олія: реальна користь чи ефект плацебо?

Рослина амарант багата такою речовиною, як сквален. Його вміст близько 9%. Однак, це не єдина складова олії, здатна приносити справжню користь людині. Крім сквалену в олії містяться:

 • вітамін Е та інші вітаміни;
 • поліненасичені жирні кислоти;
 • безліч мікроелементів і т.д.

Тому олія дійсно буде приносити користь організму, допомагаючи йому впоратися з різними захворюваннями.

В яких випадках застосування олії буде обґрунтованим?

Було проведено безліч незалежних клінічних досліджень, які довели, що олія при внутрішньому прийомі буде надзвичайно корисна:

 • при атеросклерозі і варикозі;
 • при слабкому імунітеті;
 • при різних недугах травної системи;
 • при цукровому діабеті;
 • при захворюваннях сечостатевої сфери, як у чоловіків, так і у жінок;
 • при недугах серцево-судинної системи та інших захворюваннях.

Ефективною олія буде і при зовнішньому застосуванні, якщо мова йде про боротьбу з різноманітними шкірними ураженнями:

 • екземі;
 • псоріазі;
 • і деяких інших.

Зверніть увагу. Природно, перед прийомом олії слід обов’язково проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем і не відмовлятися від прийому традиційних лікарських препаратів, якщо лікар цього не дозволив.

Чому про олію стало відомо тільки зараз?

Багато хто цікавиться, сумніваючись в користі олії, чому про неї стало відомо тільки зараз, якщо вона дійсно настільки ефективна.
Міф як раз і полягає в тому, що нібито про олію раніше нічого не було відомо — насправді вона була незнайома жителям наших широт лише тому, що сам амарант у нас практично не поширений. Якщо не враховувати дикі види, непридатні для отримання описуваного продукту.
А ось в південноамериканських і центральноамериканських країнах амарант здавна вирощувався, як культурна зернова рослина. Отримуване з нього насіння широко застосовувалося для приготування різноманітних страв:

 • хлібобулочних виробів;
 • макаронів;
 • каш;
 • і навіть м’ясних делікатесів.

Тому амарант насправді відомий досить давно. А ось якщо говорити про олію, то вона дійсно застосовується лише кілька десятиліть.

Все через складність виробництва!

Обумовлено це кількома причинами. Перша з них полягає в тому, що така унікальна речовина, як сквален була вперше виділена менше ста років тому дослідниками з Японії. І то, не з амаранту, а з печінки акули.

До речі. Назва сквален якраз пов’язана з акулою. Адже на латинській ця риба вимовляється, як Squalus.

У амаранті сквален був виявлений набагато пізніше. І потрібно враховувати, що особливу технологію отримання амарантової олії, що дозволяє зберегти в повному обсязі сквален, також розробили зовсім недавно. Так, істинне зростання споживання такої олії в американських країнах спостерігається лише з кінця дев’яностих років минулого століття.

Скільки коштує амарантова олія?

Якщо вивчити різні пропозиції, представлені на сучасному ринку, можна переконатися, що ціна на олію істотно коливається. Від чого ж вона залежить і яка реальна вартість цього продукту?
Щоб розібратися в цьому питанні, слід пам’ятати, що є два види олії, одержуваного з амаранту.
1. Звичайна рослинна, що використовується при приготуванні їжі.
Для її виробництва застосовується така ж технологія, що і для отримання традиційної олії з насіння соняшнику. Ніякої подальшої обробки така олія не вимагає. Придбати її можна в багатьох місцях, а вартість — низька.
2. Олія, в якій багато сквалену.
Мало того, що її отримують тільки зі спеціального сорту амаранту, так і застосовується для цих цілей особлива, унікальна технологія. Зате такий продукт рекомендований для лікування і профілактики багатьох захворювань.

Особливості виробництва амарантової олії

Щоб отримати близько півтора літра олії амаранту знадобиться сто кілограм насіння цієї рослини. При цьому під час віджиму вкрай важливо стежити за правильним температурним режимом. Оскільки нагрів олії навіть до позначки в 60 градусів за шкалою Цельсія призведе до того, що сквален почне руйнуватися в ній, а олія втратить властивості.

Спеціальна технологія виробництва дозволяє отримувати олію, в якій міститься 6-8% сквалену. Вартість її відносно висока.

Тому, якщо вам пропонують «лікувальну» амарантову олію за низькою вартістю — не купуйте її. Швидше за все, в кращому випадку вам продадуть звичайну харчову, що не має ніякого відношення до лікування та профілактики захворювань.
Крім того, лікувально-профілактична продукція обов’язково маркується відповідним чином. У коробці обов’язково передбачається додатковий вкладиш, на якому розписується наступна інформація:
 • склад олії;
 • кількість вмісту сквалену;
 • особливості прийому;
 • виробник;
 • дата виробництва і т.д.

Зверніть увагу. Не спокушайтеся на дешеві пропозиції — в результаті, програєте. Купуйте олію в спеціалізованих торгових точках, на спеціалізованих інтернет-сайтах.

Який оптимальний вміст сквалену в олії?

Відразу ж відзначимо, що 100% олія найчастіше застосовується на фармацевтичних фабриках для виробництва різних медикаментів.

Порада. 100% олію приймати не варто, оскільки її біологічна активність дуже висока!

В лікувально-профілактичних цілях прийнято використовувати спеціально підготовлену олію. Були проведені клінічні випробування, які встановили ідеальний вміст сквалену в продукті.
До речі, саме за результатами подібних випробувань також виявили, що чим більший вміст сквалену в олії, тим ефективніша вона при лікуванні і профілактиці тих чи інших захворювань.

До речі. При лікуванні недуг шкіри найбільший ефект досягається, якщо комбінувати прийом олії всередину з компресами і примочками.

Якщо мова йде про онкологію, то в такому випадку рекомендований прийом олії з підвищеним вмістом сквалену.

Підводячи підсумок

У цій статті ми постаралися відповісти на найбільш поширені запитання про амарантову олію. Більш докладно про лікування тих чи інших захворювань, застосування олії в косметології, кулінарії, читайте в тематичних статтях на нашому сайті.

2 комментарияЗалишити коментар

Я почав вводити амарантову олію у свій раціон відносно недавно. Кожного разу після того як вживаю її, відчуваю легку нудоту, не знаю, чи це співпадіння чи може таке бути від олії?

Юра, 22.04.2019

  Доброго вечора, Юра! Амарантова олія має дуже мало протипоказань, це: недуги підшлункової залози і жовчного міхура в гострій формі.
  Спочатку може проявлятися відчуття нудоти і невелике запаморочення. Так організм звикає до амаранту, кров насичується киснем завдяки сквалену. Тому, якщо спостерігається нудота і легке запаморочення, трохи потерпіть — ймовірно, з часом вони пройдуть. Але якщо симптоми зберігаються дуже довго, у вас може бути індивідуальна непереносимість, яка зустрічається вкрай рідко!

  Світлана, 27.04.2019

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-