Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Амарант при цукровому діабеті: чому він корисний і як його приймати

За оцінками медиків, одним з найбільш поширених і проблемних захворювань залишається цукровий діабет. За оцінками фахівців, щорічно кількість хворих на цукровий діабет зростає на 5-7%. Тобто, кожні 15-17 років загальне число хворих збільшується в два рази. Відзначається, що на даний момент від цукрового діабету 2-го типу в світі страждає понад 280 мільйонів людей.

Для підвищення ефективності медикаментозної терапії вкрай важливо забезпечити організму фізичні навантаження і дотримуватися спеціальної дієти. Адже цукровий діабет характеризується тим, що в організмі відбувається порушення вуглеводного обміну, а збільшення вмісту жирів в крові призводить до подальшого прогресування захворювання. Так що при цукровому діабеті важливо виключити (або істотно обмежити) не тільки солодощі, а й жирні продукти.

Варто відзначити, що в їжі, яку споживає людина, присутні жири двох типів:

 • тваринні;
 • рослинні.

Кожні з цих двох типів мають різну біологічну цінність. Споживання тваринних жирів слід істотно знизити, але обов’язково додати в раціон повноцінні рослинні жири. Зокрема, мова йде про нерафіновану рослинну олію, в якій спостерігається високий вміст:

 • фосфоліпідів;
 • омега-6;
 • омега-3.

Вченими і медиками різних країн світу проводилися дослідження щодо використання в раціоні харчування хворих на цукровий діабет амарантової олії. Цей продукт характеризується високим вмістом біологічно активних речовин. Зокрема, в амарантовій олії містяться:

 • до 6% сквалену;
 • до 10% фосфоліпідів;
 • до 2% фітостеролів;
 • до 0,5% вітаміну Е;
 • до 50% лінолевої кислоти.

Однак основною біологічно активною речовиною, на думку дослідників, є саме сквален. Він вкрай важливий компонент, оскільки забезпечує антиоксидантний ефект, у нього особлива роль регулятора обміну стероїдів і ліпідів.

В результаті досліджень було встановлено, що у сквалену — підвищена здатність запобігання розвитку перекисного окислення ліпідів, крім того він має здатність активізувати імунітет. В тому числі, мова йде про гуморальний і клітинний імунітети людини. А це вкрай важливо для людей, у яких діагностовано цукровий діабет.

Як було встановлено в результаті досліджень, включення в раціон хворих на цукровий діабет чистої амарантової олії або суміші амарантової і соняшникової олії дозволяє домогтися наступних результатів:

 • істотно знизити рівень загального холестерину;
 • знизити рівень вмісту тригліцеридів;
 • знизити рівень гіперглікемії.

Природно, таких результатів вдасться досягти тільки при дотриманні загальної дієти і дотриманні принципів правильного харчування.

У чому ще унікальні особливості амаранту

Дослідники відзначають і ще деякі унікальні особливості амаранту. В тому числі, і продуктів його переробки.

1. Підвищений вміст рослинного білка — в два рази більше, ніж в кукурудзі і рисі. Тому амарант істотно підвищує якість харчування при зниженні споживання тваринних продуктів, тобто, при зниженні надходження в організм тваринних білків.
2. У амаранті — високий вміст низькокалорійної клітковини. Як було встановлено в результаті досліджень, їжа, в якій присутня велика кількість низькокалорійної клітковини, дозволяє істотно знизити ймовірність розвитку варикозного розширення вен, атеросклерозу, геморою і онкології.
3. Амарантове насіння — це псевдозлак. У ньому не міститься глютену. Тому насіння рекомендоване тим, у кого проявляються алергічні реакції на традиційні злакові культури.

Амарант впливає на людський організм і процеси, що відбуваються в ньому, делікатно, але ефективно. Що забезпечує відновлення процесів і нормальної діяльності організму. А це дуже важливо для тих, у кого виявлено діабет другого типу.

Дане захворювання проявляється через комплексне порушення обмінних процесів, а також через нездатність клітин засвоювати глюкозу.

Відновлення процесів обміну речовин дозволяє істотно знизити негативні симптоми прояву захворювання, а в деяких випадках дозволяють навіть повністю позбутися від цукрового діабету. Хоча повне одужання можливе тільки в тому випадку, якщо він був помічений на ранній стадії, і почалося правильне лікування хвороби.

Хоча якщо цукровий діабет був діагностований відносно давно, то вилікуватися від нього тільки амарантом буде складно, але зате можна полегшити загальний стан хворого.

Тому, щоб досягти необхідних результатів, слід використовувати разом з традиційним лікуванням і амарант. Тоді через уже кілька тижнів пацієнтові потрібно набагато менше ліків, які зменшують вміст цукру в крові.

Чи існують якісь протипоказання до амаранту

Хворі на цукровий діабет шукають різні шляхи позбавлення від хвороби, а тому, почувши про особливий вплив амаранту, відразу ж намагаються зрозуміти — чи є у нього протипоказання або особливі рекомендації по прийому.

Амарант в цілому безпечний натуральний засіб, який можуть приймати навіть діти. Його використовують в звичайному харчуванні. Однак амарант здатний надавати побічний вплив, який проявляється наступними симптомами:

 • легка нудота;
 • легкий головний біль;
 • невеликий розлад шлунка.

Такий вплив обумовлено великим вмістом сквалену, який забезпечує насичення клітин організму киснем. Однак уже через два-три дні, після того, як організм звикне до сквалену і кисню, який поступає в організм, неприємні симптоми зникнуть.

Тільки в тому випадку, якщо ці симптоми залишаються незмінними, рекомендується проконсультуватися у свого лікуючого лікаря.

Як використовувати амарант для лікування і підтримки хворих на цукровий діабет

Як вже зрозуміло з сказаного вище, амарант при цукровому діабеті використовується в якості дієтичного продукту. Зокрема, пацієнтам рекомендується включати в свій раціон:

 • амарантову олію;
 • продукти з амарантового борошна;
 • амарантовий чай.

Як саме приймати той чи інший продукт — докладніше описується нижче.

Амарантова олія

Основні правила прийому амарантової олії наступні:

 • тричі на день;
 • за 15-ть хвилин до прийому їжі;
 • дозами по 10-ть крапель.

Рекомендації! У перші два-три дні лікування досить двох прийомів на добу.

Крім того, амарантову олію слід використовувати при приготуванні різних страв. Наприклад, застосовувати в якості заправки салатів і овочів. Також нею рекомендується приправляти будь-які каші — гречану, рисову і т.д.

Якщо пити чисту олію або застосовувати її в якості добавок до інших страв у вас не виходить (наприклад, не подобається смак або запах), тоді потрібно пересилити себе — нанести краплі олії на шматочок хліба і просто проковтнути.

Зверніть увагу! Як вже говорилося вище, в перші дні прийому можуть спостерігатися деякі розлади травної системи. В такій ситуації не варто панікувати — це нормальна реакція організму. Просто трохи зменшіть одноразові дози прийому олії. Через пару днів все нормалізується, а ви можете повернутися до звичайного прийому олії.

Приблизно через 10-ть днів пацієнти відзначають загальне покращення стану:

 • знижується рівень вмісту цукру в крові;
 • зникає відчуття сухості в роті;
 • пропадає відчуття постійної спраги;
 • зникає діурез;
 • пропадає загальна слабкість організму.

Тільки важливо дотримуватися одного правила — вживати амарантову олію слід тільки в сирому вигляді, оскільки його теплова обробка призводить до повного знищення корисних властивостей. До речі, саме з цієї причини купувати потрібно лише олію холодного віджиму.

Амарантове борошно

Амарантове борошно — ідеальний додаток до страв. Є кілька варіантів його використання:

 • розвести борошно молоком або навіть звичайною чистою водою;
 • на основі такої суміші приготувати кашу, соус і т.д.

Але, звичайно ж, як і у випадку з будь-яким іншим борошном, продукцію з амаранту слід використовувати при приготуванні випічки. Тут уже все залежить від особистих переваг і особливостей. Дозволені фактично будь-які експерименти. Навіть якщо на 10-ть частин звичайного пшеничного борошна буде 1-а частина амарантового, цього вже достатньо, щоб підвищити органолептичні характеристики випічки і зробити її більш корисною для організму.

Як показують результати досліджень, споживання продуктів, у складі яких присутнє амарантове борошно, дає можливість істотно уповільнити процес засвоєння організмом жирів і вуглеводів, а також стабілізувати рівень цукру в крові хворих на цукровий діабет.

Амарантовий чай

Чай з амаранту рекомендований не тільки для використання в комплексній терапії хворих на цукровий діабет, а й допомагає у профілактиці цього небезпечного захворювання.

Як готувати амарантовий чай? Дуже просто:

 • чайна ложка амарантової суміші висипається в заварник;
 • заливається 200 мілілітрами окропу;
 • 10-15-ть хвилин настоюється.

Чай готовий! Пити такий чай рекомендується три рази на день, перед їжею. Споживання чаю саме в такому обсязі дозволяє покращити загальний стан хворого.

Якщо цукрового діабету немає, але є бажання виконати профілактику захворювання, амарантовий чай рекомендується пити двічі на добу — вранці і ввечері. Відзначається, що таке споживання чаю з амаранту знижує ймовірність розвитку цукрового діабету майже на 90%!

Амарант і цукровий діабет: підбиваючи підсумок

Як бачите, амаранту цілком під силу суттєво полегшити стан хворого на цукровий діабет другого ступеня. Ця рослина — справжній подарунок природи. Однак на відміну від більшості лікарських трав, вона здатна боротися з різними захворюваннями!

У амаранті велика кількість різних речовин, які допомагають підтримувати імунітет, відновлюють сили організму.

Якщо вас зацікавила амарантова продукція, ви хочете використовувати її як лікувальний або профілактичний препарат, замовити високоякісні, натуральні і органічні чаї, олію, борошно можете безпосередньо на нашому сайті. Для цього перейдіть у вкладку магазин.

Ми гарантуємо якість всієї продукції. Можете бути впевнені, що вона дійсно екологічно чиста, адже ми перевіряємо весь товар, що надходить на реалізацію, і співпрацюємо тільки з відповідальними постачальниками.

І, перш, ніж починати приймати амарант, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем і не припиняйте прийом виписаних вам препаратів. Хоча амарант і дозволяється до прийому абсолютно всім, але з огляду на стан хворого, можуть бути певні додаткові рекомендації профільного фахівця. Пам’ятайте про це!

3 комментарияЗалишити коментар

Доброго дня! Порадила прочитати Ваші статті подрузі, мама якої хворіє цукровим діабетом. Через два місяці, вона сказала, що бачить позитивну динаміку: жінка скинула 3 кілограми ваги, тиск прийшов в норму, почала менше втомлюватися. Цукор знизився з 8 до 5,5.

Vita, 02.01.2019

  Доброго дня, Віта! Дуже дякуємо Вам за відгук. Амарант і справді чудодійна рослина! Мама Вашої подруги приймала лише олію амаранту, чи спробувала для себе і іншу продукцію?

  Світлана, 03.01.2019

Вона приймала олію амаранту, але крім цього це запивала водою 2 столові ложки амаантового борошна та пила амарантовий чай!

Vita, 04.01.2019

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-