Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Амарант і мінерали: що отримує Ваш організм

Насіння амаранту — чудове джерело різних поживних речовин. Воно наситить Ваш організм, подарує йому вітаміни, унікальні амінокислоти і мінерали.

Ось про останні і пропоную поговорити в цій статті, докладно розглянувши, навіщо вони потрібні і яку конкретну користь здатні принести організму.

Наукові дослідження довели: амарант може допомогти в боротьбі з ішемічною хворобою серця і гіпертонією

Амарант — відмінний замінник білого рису в вашому повсякденному раціоні. Але він набагато корисніший, ніж рис. У кожній мисці готового амаранту міститься близько 26 грамів високоякісного рослинного білка, що робить цю їжу відмінним джерелом рослинного білка для вегетаріанців і тих, хто змушений відмовитися від споживання м’ясних продуктів з інших причин.

Крім того, цей древній суперпродукт може принести багато користі вашому здоров’ю.

Дослідження, опубліковане Національним інститутом охорони здоров’я (NIH), показало, що, коли курчатам давали олію амаранту, у них істотно знижувався рівень поганого холестерину в крові.

«Зерно амаранту містить до 6-9% олії. І це показник істотно вищий, ніж у більшості інших зернових культур. Олія амаранту містить приблизно 77% ненасичених жирних кислот і містить лінолеву кислоту, яка необхідна для харчування людини», — повідомляє NIH (Бетесда, Меріленд, США).

Також дослідники NIH акцентують увагу на тому, що «амарантова олія модулює плинність клітинної мембрани і стабілізує стан мембрани». І це є ще однією причиною, чому варто включити в свій раціон амарант. Адже при гіпертонії клітинна мембрана є дефектною, і, отже, рух іонів Na і K на клітинних мембранах може бути дефектним. Це може сприяти збільшенню артеріального тиску.

Грунтуючись на цих властивостях амарантової олії, дослідники NIH вказують, що амарант «може бути корисний для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями».

Інші дослідження показали, що речовини, які знаходяться в амаранті володіють протизапальними властивостями. І є продукти, які допомагають боротися із запаленням, можуть допомогти знизити ризик розвитку різних захворювань, в тому числі деяких видів раку.

Які мінерали і мікроелементи містяться в амаранті, яку користь вони несуть організму

У насінні амаранту міститься велика кількість мінералів і мікроелементів. Давайте розглянемо, які саме і скільки мінералів міститься в одній мисці готового амаранту. І яку неоціненну користь вони несуть для вашого здоров’я.

Кальцій, 307 мг

Доросла людина у віці від 19 до 50 років (чоловік або жінка — зовсім не важливо) в цілому повинна отримувати близько 1000 міліграм кальцію в день. Цей мінерал необхідний для створення і підтримки міцності кісток і зубів.

Кальцій також необхідний для згортання крові, щоб зупинити кровотечу і забезпечити правильне функціонування нервової системи, м’язів і серця.

Національний інститут раку провів дослідження, суть якого полягала в спостереженні за споживанням кальцію у: 135 000 чоловіків і жінок.

Суб’єкти, у яких споживання кальцію становило понад 700 міліграм в день, на 35-45% були менше схильні до ризику розвитку раку дистальної (нижньої) частини товстої кишки, ніж ті, у кого споживання кальцію становило в 500 міліграм або менше.

Залізо, 14,69 мг

Одна миска амаранту містить майже 15 мг заліза, а одна миска приготованого білого рису містить всього лише 0,24 мг заліза.

Залізо є важливим компонентом багатьох білків і ферментів. Воно життєво важливо для утворення еритроцитів і м’язової маси. Залізодефіцитні проблеми зустрічаються у всьому світі у дітей, жінок дітородного віку, вагітних жінок і людей з такими захворюваннями, як гастроентерит і паразити, а також у осіб, що беруть участь в регулярних інтенсивних фізичних вправах.

Суворі вегетаріанські дієти також можуть сприяти дефіциту заліза, тому їжте амарант — відмінне рослинне джерело заліза.

Магній, 479 мг

Цей мінерал корисний при регуляції кров’яного тиску, а також має антиоксидантні властивості. У кількох дослідженнях були отримані докази, що нестача магнію призводить до розвитку депресії. Так, учасникам одного з експериментів при кожному прийомі їжі давали від 125 до 300 міліграм магнію. Це дозволило істотно знизити тяжкість симптомів депресії.

Фосфор, 1075 мг

Цей мінерал часто залишається недооціненим. Але він дає так багато користі для вашого тіла.

Фосфор майже так само необхідний у вашому тілі, як кальцій, він допомагає кальцію будувати міцні кістки і зуби.

Фосфор також важливий для того, щоб організм зберігав і використовував енергію, відновлював клітини.

Цей мінерал також пов’язаний з управлінням вагою. У дослідженні майже 40 000 жінок в Кореї дефіцит фосфору корелював зі збільшенням ваги від оральних контрацептивів. Крім того, дослідження з Лівану показало, що добавки фосфору в невеликій групі (63 особи) протягом 12 тижнів значно зменшують масу тіла, індекс маси тіла (ІМТ), окружність талії і суб’єктивні оцінки апетиту.

Калій, 980 мг

Існує дивовижний зв’язок між печінкою і калієм. Хвороби печінки або інфекції змушують пацієнтів буквально катастрофічно втрачати калій. Коли печінка одужує, рівень калію починає відновлюватися.

Це має значення для людей з хронічними проблемами печінки, як з точки зору дієти, так і використання ліків, оскільки дуже низькі рівні калію можуть бути більш небезпечними, ніж проблема з печінкою.

Калій може також допомогти тримати кров’яний тиск під контролем і може навіть допомогти зменшити камені в нирках і втрату кісткової маси у міру збільшення вашого віку.

Селен, 36,1 мкг

Селен — важливий мінерал. Він є частиною амінокислоти селеноцистеїну, яка зустрічається в 25 різних селенових білках.

Білки селену грають вирішальну роль в репродуктивній системі, метаболізмі гормонів щитовидної залози, синтезі ДНК і захисту від окислювального пошкодження і інфекції. Недоотримання організмом достатньої кількості селену може призвести до того, що людина буде страждати від серцево-судинних захворювань і, цілком ймовірно, безпліддя.

Фолат, 158 мкг

Фолат (також званий вітаміном B9) є дуже важливою живильною речовиною, особливо для вагітних жінок. Фолат може допомогти запобігти раку і серцевим захворюванням і покращити психічне здоров’я.

Холін, 134,7 мг

Холін — це поживна речовина, яка була визнана в якості основної речовини Інститутом медицини в 1998 році. Важливість холіну в раціоні людини вкрай важлива з її дорослішанням. У дослідженні здорових дорослих пацієнтів, позбавлених дієтичного холіну, 77% чоловіків і 80% жінок в постменопаузі розвинули ознаки субклінічної дисфункції органів (жирове пошкодження печінки або м’язів). І тут, дуже доречно на допомогу приходить амарант.

Лютеїн + Зеаксантин, 54 мкг

Це каротиноїди (рослинні пігменти, які дають багатьом фруктам і овочам їх яскраві кольори). Вони також є антиоксидантами, допомагають зберегти здоров’я очей. «Лютеїн і зеаксантин фільтрують шкідливі високоенергетичні сині хвилі світла і допомагають захистити і підтримувати здорові клітини в очах. З 600 каротиноїдів, виявлених в природі, тільки ці два осідають у великих кількостях в сітківці (макулі) ока», — повідомляє Американська оптометричних асоціація.

Підводячи підсумок: їжте амарант для свого здоров’я! Жива їжа з амарантом

Як бачите, регулярне споживання амаранту дозволить вам істотно підтримати свій організм, посилити його захисні функції. Амарант виступатиме як профілактичний засіб.

Існує кілька способів приготування і вживання амаранту. Його можна подрібнити в муку для приготування більш «здоровою» випічки або готувати з нього «попкорн».

Ви також можете приготувати амарантову кашу на сніданок або амарантові пиріжки, а на вечерю — «нежирний» гамбургер.

На нашому сайті представлено безліч рецептів приготування амаранту. Ознайомитися з ними ви зможете у відповідному розділі сайту. Там є рецепти випічки, каш, салатів, супів, смузі та інших оригінальних, але смачних страв.

2 комментарияЗалишити коментар

Скажіть будь ласка, чи залежить вміст мінералів та білка у амаранті від сорту?

Оля, 04.12.2018

    Так, вміст мінералів безпосередньо залежить від сорту амаранту. Але приблизний склад вмісту мінеральних речовин в 100 грамах насіння такий: кальцій 215,0 мг, залізо 2,3 мг, магній 55,0 мг, фосфор 50,0 мг, калій 611,0 мг, натрій 20,0 мг, цинк 0,9 мг, мідь 0,2 мг, марганець 0,9 мг, селен 0,9 мкг.

    Світлана, 04.12.2018

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-