Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Безвідходна переробка амаранту як можливість постачання сировини для кількох галузей

Переробка амаранту стає престижною і досить прибутковою справою, а продукти користуються попитом в різних галузях. Це обумовлено великим вмістом в амаранті білків, ліпідів, мінеральних речовин, вітамінів, а також цінним амінокислотним складом. Тому сьогодні продукти переробки амаранту затребувані в харчовій промисловості, сільському господарстві, фармацевтичній і косметичній галузях, і це відкриває можливості для створення безвідходної комплексної переробки амаранту. В результаті можна не тільки розширити асортимент продукції, але і зробити переробку ресурсозберігаючою, а саме виробництво таким, що не завдає шкоди навколишньому середовищу.

 

ЩО МОЖНА ОТРИМАТИ З АМАРАНТУ

 

амарант як джерело білка, сквалена та інших корисних речовин

На сьогодні розроблена високоефективна і при цьому екологічно безпечна технологія виділення ряду цінних речовин з фітомаси амаранту. У процесі досліджень вчені в галузі органічної і фізичної хімії довели, що можна забезпечити високий вихід самих різних продуктів. Так, цілий ряд біологічно активних сполук, що застосовуються в медичній практиці, отримують завдяки тому, що в амаранті від самого початку містяться у великій кількості:
• флавоноїди;
• білок;
• пектин;
• каротиноїди.

Високий вміст білка, вітамінів, мінеральних солей, збалансований набір незамінних амінокислот формують високий попит на продукти переробки амаранту і в харчовій промисловості. Сучасні технології дають можливість брати з амаранту такі цінні для харчової промисловості компоненти, як:
• рутин, що володіє Р-вітамінною активністю (виражається в зміцненні стінок капілярів і зниженні їх проникності);
• харчовий барвник амарантін бетаціанінової природи, що є в той же час потужним антиоксидантом;
• високоякісний, збалансований за амінокислотним складом білок;
• пектин, здатний формувати у водному середовищі стійкі холодці та володіє вираженою здатністю до комплексоутворення.

При сучасних технологіях переробки амаранту в кінцевому продукті зберігається висока біологічна активність. Це дає можливість сповна використовувати амарант в харчовій промисловості. Наприклад, в США більше 50 видів продуктів харчування містять насіння амаранту.

Широко застосовуються продукти переробки амаранту в якості високоефективних кормових добавок, що володіють високою поживною цінністю і підвищеною перетравністю. Причому при виробництві пектину це дозволяє вирішити ще й екологічну проблему, пов’язану з утворенням великої кількості стічних вод, що підлягають утилізації при традиційних способах виробництва пектину.

Як показав досвід використання амаранту при виробництві кормових добавок, використання корму з такими добавками для молодняка курей на птахофабриках призводить до підвищення маси тіла курчат на 5 -15% і зниження падежу на 15-50%. Високоефективні кормові добавки на основі амаранту мають високу поживну цінність і сприяють покращенню травлення. Тому не дивно, що амарант привертає увагу практиків сільського господарства як сировина з високим вмістом білка, збалансованим набором незамінних амінокислот, підвищеним вмістом вітамінів, мінеральних солей. При цьому рослина відрізняється високою врожайністю, і це відкриває хороші перспективи щодо збільшення обсягів виробництва продуктів переробки.

Комплексна безвідходна переробка амаранту також дає можливість жом, отриманий після екстракції, використовувати для вироблення палива. У процесі практики доведено, що амарантовий жом є ефективним субстратом для продуктивного метанового бродіння і отримання біогазу. Тут можна помітити, що після отримання біогазу виникає проблема утилізації зброджених відходів, але їх можна також використовувати в якості сировини для виробництва добрив.

 

ОКРЕМО ПРО ВИРОБНИЦТВО ЗДОРОВИХ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ

 

амарант для повноцінного харчування

Виробництво здорових продуктів харчування є в даний час основним напрямком розвитку харчової промисловості, і завдяки сучасним технологіям можна дійсно отримати продукти для вирішення проблем, викликаних нестачею продуктів для повноцінного харчування, та запобігання ряду захворювань. Акцент робиться на амарантовій олії в чистому вигляді, знежиреному амарантовому шроті з високим вмістом білка, оскільки кожен з них є здоровою і функціональної добавкою, що підвищує біологічну цінність будь-якого продукту.

Повноцінне харчування допомагає вирішити проблеми зі здоров’ям завдяки наявності речовин, яких немає (а якщо є, то в невеликій кількості) в інших культурах. Тут необхідно назвати ненасичений вуглеводень сквален, який є природним компонентом людської шкіри (до 12-14%), завдяки чому він легко всмоктується і проникає всередину організму. При біохімічних дослідженнях сквалена було виявлено кілька його цікавих властивостей. Сквалеон при синтезі холестерину перетворюється в аналог вітаміну А — 7-дегидрохолестерин, який при сонячному світлі стає вітаміном D, забезпечуючи тим самим радіопротекторні властивості. Відома також здатність сквалена вивільняти кисень з води, що дає підстави вважати це протипухлинним фактором, здатним підвищувати сили імунної системи в кілька разів. Завдяки властивостям і дії даного ненасиченого вуглеводню забезпечується стійкість організму до різних захворювань. Тому сквален став основою для багатьох лікарських і фармацевтичних препаратів, а екстракти з насіння амаранту визнані екологічно чистою і біологічно цінною сировиною для виробництва харчових продуктів здорового харчування.

Цінним складом володіє також шрот, отриманий в процесі переробки насіння амаранту. Встановлено, що даний продукт є екологічно безпечним і цінним з точки зору його харчової цінності. Дослідження хімічного складу, біохімічних властивостей і біологічної цінності шроту показало, що він володіє більш цінним хімічним складом, ніж, наприклад, традиційне хлібопекарське борошно. Тут міститься велика кількість білків, вітамінів, мінеральних речовин і харчових волокон. Дослідження складу даного продукту показали, що речовини, які містяться в його складі, здатні здійснювати лікувальний вплив. Тому використання шроту в раціоні харчування або в якості біологічно активної добавки рекомендується і в лікувальних цілях і для профілактики захворювань.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-