Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Виростити мікрогрін амаранту не тільки для себе або бізнес в мініатюрі

Вирощування мікрозелені стає не тільки модним, але і вигідним заняттям, видом бізнесу. Підприємцями, які обрали дану сферу діяльності, стають представники молоді, топ-менеджери різних компаній, іноді навіть не пов’язаних з агровиробництвом. Вони беруться за вирощування культур, які набирають популярність у жителів великих міст, і серед таких культур все частіше віддається перевага амаранту, його зелені.

 

Експерти про ринок мікрозелені

 

вирощування мікрозелені амаранту як фермерська новинка

Поки що мікрогрін амаранту на ринку вважається фермерською новинкою, і сьогодні говорити про його обсяги зарано, вважають експерти. Справа в тому, що виробляють таку продукцію не тільки фермери в звичному для нас розумінні, а й люди, які тільки починають вивчають ринок, вирощують мікрозелень у себе вдома. Засновниця компанії «Мікрогрін» Наталія Рижкова, наприклад, упевнена, що в кожному великому місті працюють в даному напрямку кілька виробників, і це відчувається по конкуренції за таких клієнтів, як ресторани.

З’явилися і замовники на мікрозелень амаранту. Це супермаркети, ресторани, вегетаріанські кафе і магазини, а також деякі сервіси доставки продуктів харчування. Як зазначила підприємець з Тернопільської області Яна Гарига, сьогодні спостерігається великий попит на амарант: мікрогрін даної культури часто вибирають через його яскраве червоне забарвлення. Використовують мікрозелень амаранту для приготування перших страв, салатів, як прикрасу або складову вітамінних коктейлів.

За спостереженнями Івана Воробйова, засновника одеської компанії «Порції здоров’я», попитом користується мікрогрін незвичайних кольорів і відтінків: з червоними, темно-або світло-зеленими листоками. Споживачеві подобається переливання кольорів та різних відтінків, ресторани купують яскраву зелень, а ціна більшість шеф-кухарів не цікавить.

Якщо говорити про вирощування мікрозелені як про вид бізнесу, то тут необхідні певні вкладення, оскільки в даному випадку більше підходить теплиця, а також потрібна спеціальна система поливу і освітлення. На думку підприємців, які вже працюють в даній сфері, велика площа для вирощування мікрозелені не потрібна, оскільки застосовується стелажна система, і стелажі встановлюються в чотири-п’ять ярусів. В компанії «Мікрогрін», наприклад, в приміщенні 200 кв. метрів збирають 30-50 кг мікрогріна в день.

Підприємці Семен і Яна Гарига в приміщенні для вирощування мікрозелені встановили 60 палет розміром 30-40 см, і це обійшлося в 4 тис грн. Трохи більше довелося витратити на придбання якісного насіння. Сьогодні підприємці збирають урожай до 20 кг щомісяця (мікрозелень амаранту можна вирощувати цілий рік). Більшість замовлень надходить від ресторанів, але мікрогрін амаранту користується попитом і у звичайних покупців, які беруть зелень додому.

Щодо заробітку, то, на думку підприємців, рентабельність може досягати 50%. Як підрахував глава фермерського кооперативу «Родинний добробут» Антон Дундо, при вартості пророщених рослин в 25-40 гривень за 50-грамову упаковку і налагоджених системних продажах в роздріб вийти на таку рентабельність реально.

У мікрогріну амаранту є всі шанси стати не тільки модним трендом, а й частиною меню кожного жителя. Уже сьогодні, вважають дієтологи, раціон багатьох українців став здоровішим.

 

Вимоги до приміщення та його характеристики

 

вентиляція як основна технологічна процедура при вирощуванні мікрозелені

Вирощування мікрогріну в великих обсягах відбувається на більшій площі, і в цьому випадку, як зазначають підприємці, з’являються цвілеві гриби, що призводить до псування продукції і загибелі самої зелені.

Для виробництва якісного мікрогріну необхідно, щоб приміщення, в якому він вирощується, добре провітрювалось. У нього повинно надходити близько п’яти обсягів повітря в годину. При цьому освітлення потрібно небагато: за словами користувачів, при занадто яскравому світлі мікрогрін стає гіркуватим.

Основною технологічною процедурою є вентиляція. Якщо вона не достатня, створюються сприятливі умови для розвитку цвілевих грибів, і це в кінцевому підсумку призводить до псування і загибелі мікрогріну.

 

Пристрої для вирощування великого обсягу мікрозелені

 

простота пристрою для вирощування мікрозелені

Сьогодні існують справжні домашні ферми для отримання мікрогріну амаранту. Спеціальні пристрої забезпечують регулярне надходження вологи разом з киснем в формі водяного туману. Так насінини не намокають, а поступово отримують потрібну кількість вологи. Досвідчені підприєиці радять використовувати в якості мініферми тільки пристосування з нешкідливих для людини компонентів на кшталт BPA-free пластика.

У класичному варіанті мініферми передбачено наявність безпосередньо пророщувача, а також шести довгастих лотків — одного великого і п’яти поменше. Крім того, у самій ферми є 2 камери: в одній повинні будуть знаходитися лотки для зерен, а в іншу треба налити воду (очищену або джерельну). У другій ємності і відбувається утворення туману.

Кілька простих мініферм при необхідності можна легко об’єднати в комплекс і отримати більше корисної продукції, не займаючи багато місця. Необхідно встановити один лоток над іншим і з’єднати їх кількома спеціальними деталями. В якості останніх зазвичай використовуються поплавці, які перекривають отвір для води при заповненні резервуара. Таким чином, створюється справжня плантація, в яку може входити шість і більше пророщувачів насіння.

У такій мініфермі зазвичай передбачений таймер, і це може бути шкала з позначками, де кожна відповідає 15 хвилинам зрошення. Як правило, встановлюється чотириразове зрошення по 15 хвилин. Важливо також, щоб мініферма перебувала на рівній поверхні висотою не менше півметра від рівня підлоги — це необхідно для налагодження відтоку вологи. Внизу встановлюють ємність, куди по шлангу буде стікати використана вода. Потім треба в резервуар пристосування для пророщування залити до 5 літрів води, насіння промити і тонким шаром викласти в лотку. Через кілька днів з’являться паростки, а через тиждень — паростки висотою до 8 сантиметрів.

При активному використанні мініферми необхідно раз на півроку її чистити. Для цього краще використовувати спеціальний розчин. Готується він з розрахунку 5 столових ложок перекису водню або щіпка марганцівки на 2 літри води. Приготовану суміш заливаємо в резервуар і підключаємо пророщувач до мережі, але без активації таймера. Коли суміш витратиться, можна залити в ферму звичайну воду (2 л) і повторити цикл.

 

Відчути смак вирощеної мікрозелені можна зараз

Дійсно, мікрозелень амаранту містить в собі максимальну кількість корисних речовин: вітамінів, мінеральних солей, біологічно активних компонентів. При цьому аромат паростків у віці до двох тижнів має дуже пікантний відтінок, який не залишить байдужим навіть гурманів. Тут можна навести приклад, про який часто згадують ЗМІ. Мадонна, прихильниця здорового способу життя і силових тренувань, любить замовляти страви, одним з компонентів яких є мікрогрін. До слова, таке харчування допомогло їй швидко відновити сили після травми, отриманої під час занять верховою їздою.

Тепер кілька слів про користь, яку мікрозелень дає організму. Це:

  • безліч корисних речовин, в тому числі вітамін С і каротиноїди, які захищають організм від дії вільних радикалів;
  • поліпшення травлення;
  • зміцнення імунітету;
  • нормалізація кровообігу;
  • підвищення настрою.

Безумовно, тут перераховано не всі корисні властивості мікрозелені амаранту, але, як відзначають багато користувачів, при регулярному споживанні мікрогріну стан здоров’я значно поліпшується. При цьому мікрозелень дуже швидко вирощується, а страви з зеленню амаранту набувають нового смаку, виглядають презентабельно.

Далі кілька рецептів на кожен день
Можна застосувати найпростіший варіант — додати мікрозелень амаранту в будь-який салат. Додається вона в страву в самому кінці — як завершальний штрих до загальної композиції. Наступні три салати з мікрогріном припадуть до смаку всій родині.

 

Проти болю в суглобах

 

мікрозелень амаранту як профілактичний засіб

Інгредієнти (з розрахунку на три порції)

• 1 яблуко;
• 1 морква;
• 2 стебла селери;
• 1 невелика цибулина;
• пучок мікрозелені амаранту.

Для приготування заправки потрібно:
• 1 столова ложка апельсинового соку;
• 1 столова ложка лимонного соку;
• 2 столові ложки оливкової олії.

 

Приготування

Треба яблуко, моркву і селеру нарізати невеликими кубиками, компоненти для заправки збити, овочі змішати і полити апельсиново-лимонною сумішшю. Перед подачею зверху на гірку салату викладається пучок мікрозелені. Можна посипати порцію почищеним гарбузовим насінням.

У 100 грамах такого салату міститься 64,8 ккал. Тут близько 0,1 г білка, 6,8 г жирів, 0,8 г вуглеводів.

 

Для гарного настрою

 

їжа для профілактики захворювань

Інгредієнти (з розрахунку на 3 порції)

• 1 яблуко;
• 1 морква;
• 200 г відварених і очищених креветок;
• 20 г злегка порубаних волоських горіхів;
• мікрогрін амаранту.

Для приготування заправки:
• бальзамічний (або винний) оцет;
• оливкова олія (в пропорції 1: 4).

 

Приготування

Яблуко і моркву треба перетерти, креветки порізати навпіл і все перемішати. Додати волоські горіхи і заправку, зверху викласти мікрозелень амаранту.

У 100 грамах такого салату міститься 163,2 ккал: близько 8,5 г білка, 14,2 г жирів, 0,4 г вуглеводів.

 

Салат-захист від застуди

 

салат з амарантовою мікрозеленню для здоров'я

Інгредієнти (з розрахунку на 5 порцій)

• брускетта або звичайні тости;
• оливкова олія;
• часник;
• відварене куряче філе;
• твердий сир;
• в’ялені помідори (або помідори черрі на грилі).

 

Приготування

Тости треба скропити оливковою олією, натерти порізаними часточками часнику. Твердий сир і філе нарізаємо невеликими кубиками. На кожен тост викладається трохи курячого філе і сиру, зверху — в’ялений помідор, пучок мікрозелені.

В’ялені помідори можна приготувати самостійно. Для цього потрібно миті і розрізані на часточки овочі скропити оливковою олією і посипати улюбленими приправами, запекти в духовці при температурі 160 градусів. Якщо скласти готові помідори в скляну ємність і залити киплячою соняшниковою олією, після повного остигання їх можна зберігати в холодильнику.

У 100 грамах такого салату проти застуди міститься 187,7 ккал: близько 7,7 г білка, 12,1 г жирів, 12,1 г вуглеводів.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-