Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Вся правда про сквален!

Чи знаєте ви, що жири можуть бути корисними? І це дійсно так! Сьогодні ми публікуємо матеріал, представлений на сайті Activation — в блозі ресурсу друкуються матеріали, присвячені здоровому способу життя і харчування.
Багато людей уникають жирів, прагнучи зберегти здоров’я і забезпечити собі відповідне харчування. Однак насправді жири — важлива частина повноцінної і здорової дієти. Вони просто зобов’язані бути присутніми в раціоні людини. Природно, не всі, а окремі види.
Зокрема, згадки заслуговують специфічні жири, серед яких присутній сквален. Постійні відвідувачі нашого сайту і шанувальники такої культури, як амарант знають про цю речовину. Але для багатьох людей — це новий продукт, ще не відомий.

Чому жири так важливі для людини

Так, фахівці стверджують, що жири є важливою частиною здорової дієти:

 • вони забезпечують надходження незамінних жирних кислот;
 • зберігають еластичність шкіри;
 • забезпечують організм жиророзчинними вітамінами;
 • є відмінним джерелом енергії.

Але в більшості випадків (як і для переважної більшості людей), важко зрозуміти, які жири хороші, а які жири погані.
Природно, кожна сучасна людина, яка хоча б віддалено знає про основи здорового харчування, бажає відмовитися від штучних транс-жирів.

Зверніть увагу! Природні транс-жири містяться в м’ясі і молочних продуктах тварин, що харчуються травою, і зазвичай зустрічаються в невеликих кількостях.

Оскільки штучні транс-жири погано впливають на здоров’я і стан судин і серця. Крім того, важливо підтримувати рівень насичених жирів на помірних показниках. Хоча, варто визнати, деякі з таких жирів вкрай корисні для нашого організму.
Ймовірно, ви чули про поліненасичені жирні омега кислоти і мононенасичені жири. Це два найбільш часто обговорюваних типи корисних жирів, але чи чули ви про користь для здоров’я сквалену?

Сквален — ваш новий улюблений жир

Сквален (Squalene) — це не те, про що ви могли багато чути, а тим більше знати. Але як тільки ви дізнаєтеся, наскільки він корисний для організму, напевно він стане вашим улюбленим.
Сквален — це жир, який виробляється вашою печінкою. Це частина системи організму. Сквален необхідний для того, щоб зберегти молодість шкіри та інших тканин. Він дозволяє захистити ваше тіло від токсинів, інших небезпечних і забруднюючих речовин, що потрапляють в організм з навколишнього середовища.
Проблема в тому, що природні рівні сквалену в людському організмі досягають свого піку до 20-річного віку, а потім впевнено йдуть на спад.
Список переваг сквалену для здоров’я досить великий. Тому так важливо включити в раціон продукти, в яких він присутній в достатку.
Якщо відзначити найбільш важливий позитивний вплив сквалену на організм, то це буде:

 • здатність підвищити імунітет;
 • здатність боротися із зайвою вагою;
 • здатність захищати організм від токсинів, канцерогенів, шлаків і т.д .;
 • позитивний вплив на роботу серця і судин, збереження кісткових тканин;
 • позитивний вплив на роботу травної системи.

І найважливіше — сквален активно перешкоджає проявам раннього старіння. Тобто, він зберігає молодість окремих тканин і організму в цілому.
Як стверджують деякі дослідники, застосування сквалену і препаратів, що містять цю речовину по відношенню до шкіри, допоможе підтримувати її здоров’я. А все тому що, сквален буде повноцінно зволожувати шкіру, живити її і насичувати. Нанесений на поверхню шкіри він захищає її від втрати вологи і екологічних токсинів, виступаючи в якості потужного і надійного бар’єру.
Squalene також творить чудеса, позитивно впливаючи на волосся і нігті. Не дивно, що ряд косметичних компаній використовують сквален в своїй продукції (про що ми, до речі, багато писали — наприклад, в статті 5 косметичних продуктів з амарантом, які захистять від негативних впливів).

Сквален і сквалан. Близнюки чи ні?

Цікаво, що існує два жири з дуже схожими назвами. І обидва зустрічаються в косметичних продуктах. Імена настільки схожі, що ви можете легко помилитися, читаючи список інгредієнтів косметичної продукції. Отже, перший — сквален, другий — сквалан.

Отже, яка різниця?

Сквален і сквалан схожі як дві сторони однієї і тієї ж монети. Сквалан фактично виробляється шляхом гідрування сквалену.
Гідрування — це процес руйнування будь-яких подвійних зв’язків, які існують в молекулі, і заміщення їх воднем. Це робить отриманий жир більш твердим і надає йому більш високу температуру плавлення.
Потенційним недоліком такого процесу є те, що гідрогенізовані жири перетворюються в транс-жири. Тому, якщо ви наносите цей жир на шкіру, на думку багатьох людей, така процедура не матиме ефекту.
Однак питання про те, чи здатні транс-жири поглинатися через шкіру і потрапляти в кров, ще до кінця не вивчене, а тому ми можемо помилятися в плані шкідливості сквалану.
В цілому ж, обидві речовини досить схожі. Зазвичай сквалан використовується тільки зовнішньо. Тоді як сквален присутній в ряді природних джерел, які використовуються як в якості їжі, так і зовнішньо. Вживання сквалену має цілий ряд переваг — адже на ваше тіло буде надаватися позитивний вплив, як зсередини, так і зовні.
Хоча історично так склалося, що отримання сквалену не завжди було екологічно чистим методом.

Традиційні джерела сквалену

Зокрема, його джерелом є глибоководні акули. В їх печінці міститься високий рівень сквалену.
Як повідомляє цілий ряд джерел, повільне зростання акул і рідкісні цикли репродукції, пов’язані з переловом риби, призводять до того, що деякі види знаходяться на межі зникнення.
Так, некомерційна організація BLOOM, що займається охороною морських мешканців, ще в 2012 році опублікувала матеріал-звіт під назвою «Огидна ціна краси: індустрія косметики ставить на грань вимирання морських акул». У своєму звіті вчені робили акцент на тому, що вже в найближчі кілька років акули, в печінці яких міститься сквален, можуть бути повністю винищені.
Одна з найбільш суперечливих практик отримання сквалену з печінки акули називається «регенерація». Суть її полягає в тому, що проводиться ловля акул, після чого здійснюється видалення печінки, а самих акул випускають назад в океан. Ці риби виявляються смертельно пораненими і просто кинуті вмирати — повільно і болісно.
Очевидно, що ця жорстока практика є неприйнятною, і прикладаються всі зусилля, щоб повністю припинити її. Однак, оскільки немає способу видалити печінку, не вбиваючи акулу, дійсно немає ідеального методу збору сквалену.
З огляду на все вищесказане, не варто дивуватися, що багато косметичних компаній припинили використовувати масло печінки акули і шукають альтернативні варіанти. Хоча й не всі — все ще залишаються недобросовісні виробники, які готові на все заради прибутку.

Рослинні джерела сквалену

На щастя, є рослинні джерела сквалену. Серед яких є один унікальний, в якому сквалену міститься навіть більше, ніж в печінці глибоководної акули. Але про все по порядку.

Оливки і оливкова олія

Середземноморська дієта оцінена в багатьох країнах світу і більшістю дієтологів. А все через її неймовірну користь для здоров’я. Одним з основних елементів цієї дієти є оливки і оливкова олія, які в достатку споживають жителі Середземномор’я.
Оливкова олія, якщо мова йде про високоякісний продукт холодного віджиму, є здоровим джерелом поживних речовин.
Ви можете готувати з нею будь-які страви і продукти. До того ж, вона має унікальний смак і підвищує органолептичні властивості салатів та інших страв.
Як виявилося, оливкова олія також є відмінним джерелом сквалену. Фактично, якийсь час вважалося, що оливки єдине рослинне джерело цієї потужної поживної речовини.
Як дізнатися, чи містить оливкова олія, яку ви використовуєте, сквален? Ось що пишуть фахівці в питаннях оливкової олії, сквален можна знайти тільки в свіжому продукті.

Олія з рисових висівок

Можливо, ви й не чули про цю олію — вона не дуже відома. Але має дві важливі переваги перед іншими оліями:

 • містить сквален (хоча і не настільки, як оливкова олія);
 • і має високу температуру кипіння.

Висока точка кипіння — явна перевага олії при приготуванні страв, оскільки дозволяє готувати з мінімальною кількістю випарів і диму.
Як пише ще одне джерело, що спеціалізується на здоровому харчуванні, олія рисових висівок також містить сквален. Завдяки цьому вона є природним органічним з’єднанням, яке допомагає в синтезі холестерину і вітаміну D в організмі, а також є натуральним жиром, виробленим клітинами шкіри людини. Олія рисових висівок допомагає шкірі відновлюватися, що забезпечує молодість шкірі.
Незважаючи на те, що кількість сквалену не так висока, як в інших натуральних рослинних джерелах, олія рисових висівок має ряд переваг для здоров’я людського організму. Зокрема, вона здатна:

 • знижувати рівень холестерину;
 • стимулювати імунну систему;
 • допомагає запобігти раку;
 • покращує стан шкіри;
 • знімає симптоми менопаузи;
 • захищає серце;
 • знижує алергічні реакції.

Зародки пшениці

У зародках пшениці не так багато сквалену, як в оливковій олії, але і це джерело заслуговує на увагу.
Зародок — сама поживна частина пшениці, але ви не знайдете сквален в борошні або хлібі! Адже борошно виробляється з вже зрілих зерен.
На додаток до сквалену, зародки пшениці також містять потужні антиоксиданти і підвищену кількість вітаміну Е. Все це допомагає захистити серце і серцево-судинну систему, підвищити імунний захист організму і запобігти багатьом захворюванням.

Амарант — основне рослинне джерело сквалену!

Таку рослину, як амарант ми вирішили винести в окремий розділ нашої статті. І зараз ви зрозумієте, чому ми так зробили.
Насіння амаранту і олія, яку можна отримати з нього, містять багато важливих поживних речовин, необхідних людському організму. В тому числі, і сквален.
Фактично, амарант має найвищий рівень вмісту сквалену серед усіх рослинних джерел.

Зверніть увагу! Деякі сорти амаранту містять в 8 разів більше сквалену, ніж деякі масла, одержувані з печінки глибоководних акул! Тобто, це дійсно унікальна рослина, якій немає рівних на планеті!

Якщо говорити про переваги амаранту для здоров’я людини, список виявиться неймовірно довгим. В принципі, ви можете просто перечитати статті, опубліковані на нашому сайті в розділах Лікувальні властивості і Наукові відкриття.
На амарантовій олії не прийнято готувати в звичному сенсі — тобто, наприклад, смажити продукти. Але зате його можна додавати в чистому, «сирому» вигляді:

 • в салати;
 • в коктейлі та смузі;
 • в готові продукти;
 • в інші страви, на які вже не будете впливати високою температурою.

Крім того, ви можете сміливо використовувати олію амаранту зовнішньо, як косметологічний засіб. Вона чудово підходить для зміцнення здоров’я, краси:

 • шкіри;
 • волосся;
 • нігтів і т.д.

Існує безліч рецептів, в яких описано, як саме самостійно, в домашніх умовах приготувати маски і лосьйони з амарантової олії. Втім, можна навіть особливо не обтяжувати себе приготуванням такої косметики. Досить просто додати трохи олії в свій звичний шампунь або кондиціонер, щоб відчути всю силу цього природного препарату. Або ж нанести олію на кутикули.

Зверніть увагу! Краща характеристика амарантової олії — це 100% натуральний продукт, який не містить в собі будь-яких добавок або речовин.

За умови, що амарантова олія була отримана шляхом холодного віджиму з органічного насіння.
Купити амарантову олію високої якості, виготовлену за перевіреними технологіями, ви зможете на нашому сайті. При необхідності ми надаємо всі сертифікати якості, що підтверджують походження олії, її органічність і ефективність.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-