Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Дослідження амаранту в різних країнах і виявлені особливості

Амарант зацікавив іноземних вчених як джерело здорової енергії. Властивості цієї рослини зацікавили також кулінарів, оскільки виявилося, що зерно і зелень амаранту з їх горіховим і м’яким смаком добре поєднуються з найрізноманітнішими компонентами і підходять для формування нових і незвичайних страв. Дослідження амаранту в Німеччині та інших країнах Європи, наприклад, дали підтвердження його високої енергетичної і поживної цінності. Виявилося також, що дана культура здатна вижити і не втратити свої властивості навіть при заморозках.

 

Зерно без глютену або одна з причин підвищеної уваги

 

амарант як сировина для органічних продуктів

Погодимося, що стародавні племена індіанців інки і ацтеки власним досвідом переконали багатьох представників наступних поколінь в корисності амаранту, і ось вже більше 5000 років дана рослина культивується в Центральній і Південній Америці, активно використовується в народній медицині та здоровій кулінарії. Незважаючи на «великий стаж», амарант викликає все більший інтерес з боку дослідників. При вивченні властивостей і особливостей амаранту в Німеччині, наприклад, виявилося, що навіть після компостування волоті із залишками зерна на наступну весну можна бачити сходи амаранту, і це дає підстави вважати, що зерно, залишене в ґрунті, витримує заморозки. Але якщо говорити про початкову кількість насіння, необхідного для посіву, то 100 грамів насіння може вистачити, щоб засіяти ними цілий гектар, а саме насіння настільки сильне, що зберігає здатність проростати навіть після кількох років.

У Центральній Європі і Німеччині зокрема з 1980-х років стали систематично вирощувати амарант в якості сировини для органічних продуктів. Особливо зросла його роль в харчуванні діабетиків і людей з загальною непереносимістю клейковини (глютену). При цьому відзначається висока поживна цінність рослини: 100 грамів амаранту на 1/5 покривають щоденну потребу в енергії, вуглеводах, білках і жирах у жінок і на 1/6 — у чоловіків.

Низка інгредієнтыв, які часто вважаються для організму «небажаними», повністю відсутні складі амаранту, і тут не тільки глютен і «поганий» холестерин, але і гістамін. Дана речовина призводить до виникнення спазм гладкої мускулатури в бронхах і кишечнику, і це проявляється приступами болю в животі, діареєю, порушенням дихання. В результаті її активності підвищується артеріальний тиск і частішає серцебиття, посилюється вироблення секреції слизу в бронхах і носовій порожнині, підвищується проникність капілярної сітки і ризик набряку слизової дихальних шляхів. Встановлено також, що при надлишку гістаміну розвивається багато видів непереносимості і погіршується імунітет. Тому амарант особливо підходить для людей, які страждають непереносимістю певних видів їжі або мають проблеми з метаболізмом.

Деякі інститути харчування вважають небезпечними інгредієнтами не тільки глютен і гістамін, але і таніни, і фітинову кислоту. Вміст «небезпечних інгредієнтів» в амаранті залежить від сорту і кольору зерна (від 2,7 до 0 г на 100 г), але в будь-якому випадку концентрація танинів в цій культурі значно нижче, ніж у каві, чаю і червоному вині. Ці речовини запобігають поглинанню і вивільненню певних поживних речовин, таких як залізо, але в той же час вони відносяться до природних дезінфікуючих і захисних засобів. Слід також врахувати, що при тепловій обробці зерна дуже велика частка танинів втрачається.

Фітинову кислоту також відносять до «небезпечних інгредієнтів», оскільки вона уповільнює поглинання заліза, кальцію, магнію в тонкому кишечнику. Теплова обробка на кількість цієї речовини в амаранті не впливає, але якщо зерно перед приготуванням вимочити в воді, то близько 20% фітинової кислоти втрачається. Однак у порівнянні з пшеницею і кукурудзою частка фітинової кислоти в амаранті нижче. Для зменшення впливу цієї речовини німецькі лікарі наполегливо рекомендують перед застосуванням зерна амаранту в їжу ретельно промити його, а потім просушити. Після промивання зникає також гіркуватий присмак. Цікаво, що під час пророщування зерна зменшується частка «небезпечних інгредієнтів».

 

Харчування плюс лікування

 

харчування з амарантом як частина профілактики захворювань

Відсутність глютену в амаранті відразу виводить цю культуру в лідери з лікувального харчування людей, що зазнають різних проблем зі здоров’ям. До таких проблем належить не тільки целіакія, а й синдром протікаючого кишечника, симптоми якого нагадують прояви інших захворювань. В результаті дії глютену спостерігається:
• зайва вага;
• швидка стомлюваність;
• поганий сон;
• алергія;
• астма;
• біль у суглобах;
• акне;
• метеоризм;
• проблеми травлення;
• головний біль.

Регулярне вживання продуктів на основі амаранту допомагає позбутися цих симптомів і запобігти рецидиву. Дослідження, які проводилися в різні роки, підтвердили позитивний вплив амаранту на здоров’я. Так, під час дослідження, яке проводилося в Бразилії в 2012 році, вивчався загальний вплив амаранту на здоров’я при включенні рослини в щоденний раціон. Отримані результати були узагальнені з попередніми, і зроблені висновки.
1. Частка ненасичених жирних кислот при постійному споживанні амаранту призводить до зниження вмісту ліпідів в крові.
2. Імунна система стає сильнішою.
3. Налагоджується обмін цукру в крові.
4. Розвивається антиоксидантна та антиалергійна активність.
5. Рідше проявляється гіпертонія.
6. Зменшується прояв анемії.

В результаті досліджень, які проводилися в 2015 році в Університеті Пердью в США, доведено, що споживання продуктів з амарантом допомагає швидше позбутися шлункових захворювань і харчової алергії. Ефект досягається під впливом високого вмісту клітковини в амаранті, оскільки вона видаляє всі забруднюючі речовини, і кишечник очищається.

У 2015 році в Міждисциплінарному центрі медичних наук (CICS) в Національному політехнічному університеті в Мехіко досліджувалася роль екстракту амаранту в харчуванні людей, схильних до зайвої повноти і серцево-судинних захворювань. В результаті було встановлено зв’язок між кількістю ліпідів, рівнем холестерину і вагою. Так, надмірна кількість ліпідів в крові призводить до утворення жирових відкладень на стінках артерій (холестеринових бляшок), збільшуючи ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Споживання продуктів на основі амаранту допомагає знизити рівень ліпідів в крові, тим самим зменшити ризик появи порушень. Тому лікарі часто рекомендують дотримуватися дієти з низьким вмістом насичених жирів і холестерину.

 

Що собі приготувати?

 

Амарант приносить користь в будь-якому вигляді. Ця рослина з багатим набором корисних речовин підходить для приготування гарніру для перших і других страв, салатів і десертів. Будь-який продукт з ним легко перетравлюється і засвоюється до 90 відсотків. Якщо треба убезпечити себе від впливу танінів і фітинової кислоти, амарант рекомендується вимочити у воді протягом 10 годин перед їжею.

На думку німецьких лікарів, обмежень на щоденне споживання амаранту немає. Однак в більшості рецептів вказується 150 грамів для двох або навіть чотирьох порцій. При використанні сирого амаранту, який вживається у вигляді дієтичних добавок, рекомендоване споживання становить 10-20 грамів натщесерце.

Отже, рецепти страв, визнаних корисними.

 

Суп зі смаженим амарантом

 

амарант відмінно поєднується з іншими продуктами

Інгредієнти

• нарізана цибуля — 1 штука;
• м’який кокосовий жир — 1 столова ложка;
• манна крупа — 2 склянки;
• овочевий бульйон — 1 літр;
• смажений амарант — 1 склянка;
• мелений перець;
• нарізана петрушка.

 

В оригінальному німецькому рецепті використовується саме кокосовий жир. Він щільніший, ніж кокосове масло, і не має вираженого запаху і смаку. При його відсутності можна використовувати звичний маргарин.

Приготування

Трохи обсмажуємо нарізану цибулю в кокосовому жирі, потім додаємо манну крупу і обсмажуємо її. Все це виливається в овочевий бульйон, додається смажений амарант, і отриману суміш треба довести до кипіння і варити протягом 10 хвилин. На завершення додаємо мелений перець.

Нарізана петрушка додається в кожну порцію окремо.

 

Скрембліроване яйце з амарантом для спортсменів

 

страва з яйцем і амарантом для поповнення білка

Спочатку про те, як готуються скрембліровані яйця. Спочатку їх треба збити і відправити в сковороду з маслом, і практично відразу — перемішати.

Перемішувати треба кожні 5 секунд, і зі сковороди зняти в стані м’якого крему.

Інгредієнти

• органічні яйця — 4 штуки;
• набрякле зерно амаранту — 3 чайні ложки;
• чорний кмин — 1 чайна ложка;
• курячий бульйон — 1 столова ложка;
• оливкова олія для смаження.

Приготування

Чорний кмин трохи підсмажити в сковороді під кришкою. Потім треба збити яйця з чорним кмином, амарантом і курячим бульйоном. Нагріваємо каструлю, наливаємо в неї олію і додаємо збиту масу. Все перемішуємо за допомогою дерев’яного шпателя доти, поки амарантових гранул більше не буде видно. Яйце при цьому має залишитися кремоподібним.

Німецькі кухаря радять не додавати в цю страву сіль.

 

Йогурт з зерном амаранту і арахісом

 

десерт з амарантом як частина лікувального харчування

Інгредієнти (з розрахунку на 3 порції)

• грецький йогурт — 500 г;
• арахіс — 3 столові ложки;
• мед (бажано з соняшника) — 3 столові ложки;
• ванільний цукор — 1 чайна ложка;
• зерна амаранту (підготовлені до стану попкорну) — 6 столових ложок;
• темний шоколад — 1 штука.

 

Приготування

У скляній мисці з’єднуємо частину йогурту і ванільний цукор, додаємо п’ять столових ложок йогурту, 1,5 столові ложки арахісу і 1 столову ложку амаранту, все перемішуємо і повторюємо процес з амарантом і арахісом. Потім додаємо йогурт, і на нього викладаємо 4 столові ложки амаранту, додаємо розплавлені на водяній бані мед з шоколадом, і решту йогурту.

Миску з отриманою сумішшю відправляємо в холодильник на 1 годину.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-