Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Знову про важливе: основні правила вибору правильної амарантової олії

Амарантова олія — чи не основний і найважливіший продукт з стародавньої рослини. Вона цінується споживачами за свої неперевершені властивості. Але цим користуються шахраї, які пропонують не тільки продукцію низької якості, але і відверту підробку.

У цій статті ми детально розповімо, як вибрати амарантову олію. Використовуючи цінний природний продукт, ви зможете істотно зміцнити своє здоров’я, зробити профілактику різних захворювань. Від неякісної продукції не буде бажаного ефекту. І добре ще, якщо це не підробка, здатна навіть завдати шкоди здоров’ю.

Справжня амарантова олія — продукт відносно дорогий. Пов’язано це не тільки з досить високою ціною самого насіння рослини. На ціну являє вплив і те, що для отримання олії потрібно багато сировини. Технологія виробництва також витратна.

До речі, в Україні в минулому році запрацювала унікальна лінія по виробництву амарантової олії холодного віджиму. Олію отримують при температурі не вище 40 градусів. Завдяки чому вона володіє відмінними властивостями, здатністю протистояти різним захворюванням. Якість олії оцінили за кордоном. Виявляється, вона унікальна і не так багато іноземних виробників можуть похвалитися подібним якістю свого товару. На це, до речі, впливає і особливості українського насіння, що володіють особливим набором цінних компонентів.

Сьогодні амарантова олія широко представлена на профільному ринку. Купити її можна не тільки в звичайних аптеках, а й магазинах здорового харчування. Замовлення реально оформити через інтернет-магазин. Але як переконатися, що продукція надійна, корисна і безпечна? Ми, спираючись на власний досвід, підготували для вас кілька цінних порад.

Користь амарантової олії: що дає цей продукт людському організму

Для початку коротко акцентуємо увагу на унікальній користі амарантової олії. Ви в черговий раз переконаєтеся, що цей продукт природи заслуговує вашої уваги. Адже рослинна олія, що отримується з насіння амаранту, використовується в різних цілях і сферах.

1. При виготовленні косметичної продукції — кремів, масок, мазей і т.д.
2. При лікуванні онкологічних захворювань, для більш швидкого відновлення організму після курсу хіміотерапії.
3. Для профілактики захворювань різної природи виникнення.
4. Для загального зміцнення захисних сил організму, нормалізації обмінних процесів.
5. Для лікування і профілактики захворювання внутрішніх органів — шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи і т.п.
6. Як відновлювальної добавки для пацієнтів, які перенесли складні і небезпечні захворювання. Наприклад, інсульт.
7. Для профілактики цукрового діабету та підтримки організму людей, кого вже атакувала ця небезпечна недуга.
8. При лікуванні захворювань шкірного покриву.
9. При приготуванні їжі.

Як бачите, сфери застосування амарантової олії дійсно досить широкі. Багато людей, прочитавши про її користь, зразу ж хочуть купити. Однак вони не надто розбираються в особливостях ринку і ціноутворенні. Вважаючи продавців, у яких товар коштує відносно дорого, «скнари», які наживаються на споживачах. І потім купують дешеву олію. Однак потрібно розуміти, що продукція, вартість якої занадто низька, насправді являє собою банальну підробку.

Як вибрати амарантову олію: обов’язково враховуйте його типи

Особливості застосування олії, як і її вартість, залежить від типів продукції. Їх буває три:

 • екстракти амарантової олії;
 • чиста олія;
 • купажована олія.

Для середньостатистичного споживача ці терміни ні про що не говорять, погодьтеся. Ми не будемо заглиблюватися в термінологію і наукові описи. Зупинимося на особливостях застосування кожного окремого типу. Це дозволить вам зрозуміти відмінності різновидів.

Як рекомендується використовувати екстракти амарантової олії

Основне призначення екстрактів — лікування захворювань шкіри. Мається на увазі нанесення тонкого шару екстракту на пошкоджену ділянку. Для цього найкраще підійде невеликий м’який ватний тампон, змочений в олії.

Крім того, екстракти рекомендовані для забезпечення щоденного догляду за шкіряним покривом. Допомагають вони і у відновленні здоров’я волосся. Нанесений на поверхню шкіри голови амарантовий екстракт зміцнює коріння, перешкоджає випаданню.

Особливості використання чистої олії з амаранту

Чисту олію отримують лише холодним віджиманням. Особливість такого продукту полягає у високому вмісті сквалену — від 6 до 8%.

Зверніть увагу! Сквален являє собою унікальне поєднання. Одна з ключових характеристик цього з’єднання — транспортування кисню до клітин організму. Це допомагає продовжити молодість.

Чиста амарантова олія — це не просто дієтичний продукт. Це чи не повноцінний профілактичний і лікувальний засіб. Зокрема, встановлено її користь при лікуванні раку, відновлення організму хворого після курсу радіо- або хіміотерапії.

Використовується олія при лікуванні і профілактиці захворювань внутрішніх органів:

 • серця;
 • шлунку;
 • і т.д.

Регулярне споживання амарантової олії сприяє зміцненню стінок судин, виводить поганий холестерин. Також чиста олія допомагає швидше і ефективніше відновитися після перенесеного інсульту.

Як використовується купажована олія з насіння амаранту

Такий тип натурального продукту можна вважати одним з найбільш поширених. Обумовлено це широким застосуванням олії. Так, вона призначена для профілактики і лікування простудних захворювань:

 • ГРВІ;
 • ГРЗ;
 • грипу;
 • та інших.

Крім того, її споживання благотворно позначається на загальному самопочутті, стані організму в цілому. Допомагає оптимізувати і покращити роботу всіх органів і систем вашого організму.

Однак вибір купажованої олії слід проводити з урахуванням маси тіла. Чим вища вага, тим більше сквалену (у відсотковому співвідношенні) повинно бути присутнім в олії. Але це не стосується людей похилого віку, старше 75-ти років — для них потрібно підбирати олію з мінімальним вмістом сквалену.

Як вибрати амарантову олію: що потрібно враховувати

Перше, на що потрібно звернути увагу при виборі якісної амарантової олії, це органолептичні характеристики продукту. До них відносяться колір, запах, смак. Також обов’язково враховується склад продукту, кількість вхідних в нього речовин. Зокрема, таких як:

 • природних ненасичених жирних кислот;
 • сквалену;
 • вітамінів;
 • мікроелементів.

Зазвичай відповідальні виробники публікують ці дані на етикетці пляшки або упаковці, у вкладиші, якщо це передбачено. Якщо подібні дані ніде не представлені, ймовірно, вам пропонують не справжню олію, а відверту підробку.

На жаль, незважаючи на всі суворі вимоги, деякі виробники до цих пір наважуються на обман. Наприклад, найбільш поширений варіант шахрайства — на упаковці вказано, що покупцеві пропонується 100% натуральна олія. Однак це не так, оскільки основну частину займають інші рослинні олії. Якщо ви виявили відверту брехню, можете сміливо звертатися до контролюючих інстанцій і домагатися компенсації.

Однак на прямий конфлікт практично ніхто не наважується. Переважна більшість споживачів просто перестають купувати продукцію такого безвідповідального виробника.

Ще один простий спосіб зрозуміти, що перед вами — завищений обсяг вмісту сквалену. Наприклад, 12% або навіть більше. Оскільки реальний максимальний обсяг цієї унікальної речовини становить не більше 8%. Адже навіть в насінні рівень вмісту сквалену не перевищує 8%. Після віджиму його кількість знижується.

Як визначити якість амарантової олії по її органолептичними характеристиками

Аромат, смак, колір амарантової олії — ті показники, орієнтуючись на які, кожен зможе самостійно визначити якість продукту. Розглянь їх.

1. Смакові властивості
Слід визнати, що у чистої амарантової олії не такий вже і приємний смак. Особливо, для тих, хто пробує її перший раз. Звичайно, до смаку через деякий час звикаєш.

Екстракти взагалі не можуть мати будь-який смак. Найчастіше споживач навіть не відчуває нічого, пробуючи його. Тобто, екстракт може бути взагалі без смаку.

Купажовані олії з насіння амаранту мають легкий присмак основної олії, за допомогою якої воно і виготовляється. Вважається, що саме купажовані сорти найсмачніші.

2. Запах
Найчистіша, натуральна амарантова олія має свій характерний запах. Фахівці відзначають, що він схожий з ароматом свіжої бурякової гички. Ніяка інша олія рослинного походження не має такого запаху. Тому по аромату можна реально визначити, натуральний чи перед вами продукт чи ні.

Екстрактові сорти, різновиди практично не мають якихось конкретних ароматів. Хоча може відчуватися стійкий запах основної рослинної олії, яка використовується для виробництва продукту. Найчастіше — це кукурудзяна, соняшникова, лляна або інша олія.

У олії купажовані типу взагалі не відчувається запах.

3. Інші показники
Іншими органолептичними показниками, за якими можна визначити якість амарантової олії, є його колір і рівень прозорості. Найчастіше амарантова олія має такі відтінки:

 • насичений жовтий колір;
 • світлий колір з легкими відтінками темного;
 • досить темний відтінок.

Все залежить від особливостей виробництва і сорту насіння, які використовуються для пресування і віджиму олії.

Особливості тари

Як вибрати амарантову олію? Обов’язково враховувати тару, в якій вона представлена. Справжня, натуральна ніколи не буде наливатися в пластикові пляшки — тільки скло!

Оскільки стикаючись з пластиком, олія вступає в реакцію з його поверхнею. Починається окислення. Як результат — позитивні речовини продукту просто-напросто нейтралізуються. Висновок простий — якщо олія реалізується в пластику, вона, швидше за все, неякісна. Не справжня. Або ж виробник — безвідповідальний, виготовив хорошу олія, але зразу ж її зіпсував.

Тому строго не рекомендується купувати амарантову олію в пластиковій тарі. Ви отримаєте низькоякісний продукт, який не має нічого спільного зі справжньою продукцією.

Крім матеріалу тари потрібно звертати увагу і на її обсяг. Прийнято, щоб обсяг пляшки не перевищував 100 мілілітрів. Так олія витрачається відносно швидко і не встигне втратити своїх властивостей. Тому що при кожному відкритті кришки починається окислювальний процес, спровокований взаємодією олії з киснем.

Тобто, якщо обсяг пляшки великий, поки ви використовуєте весь продукт, він втратить свої позитивні властивості. Якщо іншого розміру тари немає, потрібно переконатися, що кришка щільна, надійна і не буде зайвий раз пропускати повітря!

Вимагайте документи!

Ще один відмінний метод визначити якість продукції, але яким часто нехтують українські споживачі, полягає в тому, щоб вимагати сертифікати якості та відповідності. Якщо ви хочете бути точно впевнені в тому, що вам пропонують високоякісний продукт, попросіть продавця надати відповідну документацію.

Сертифікат — це офіційний документ. Йому потрібно і можна довіряти. Побачивши документ, можете більше не сумніватися в якості олії, сумлінності виробника і продавця.

Ознайомившись зі статтею, ви тепер точно знаєте, як вибрати амарантову олію, які аспекти враховувати. Якщо будете дотримуватися наших порад, ніколи не потрапляєте на вудку шахраїв і нечесних виробників, які намагаються нажитися на людях, які прагнуть зміцнити своє здоров’я і продовжити молодість організму.

2 комментарияЗалишити коментар

Скажіть будь ласка чи можна поєднувати у салатах та інших стравах амарантову та лляну олію?

Ira, 22.04.2019

  Доброго вечора, Іра! Амарант і льон добре поєднуються і навіть чимось схожі (у нас на сайті є стаття, де ми наводили порівняння лляної та амарантової олії). Можете давати їх у салат у рівних пропорціях, але якщо смак міксу Вам не сподобався, то просто чергуйте ці олії у різних стравах, щоб отримати максимальну користь.

  Світлана, 27.04.2019

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-