Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Маслотерапія: запитання і відповіді

Харчування — це основа життя будь-якої людини. Саме з їжею ми отримуємо всі речовини, необхідні для життєдіяльності. Однак так відбувається далеко не завжди: в наших звичних меню зазвичай спостерігається дефіцит тих чи інших продуктів, що містять компоненти, необхідні для підтримки основних функцій. До даних речовин відносяться макро- і мікроелементи, а також ряд фізіологічно активних сполук. Рішенням цих проблем стала одна з найбільш перспективних розробок сучасної медицини — маслотерапія з використанням рослинних олій і, зокрема, олії амаранту. Новий напрямок дієтології дає можливість кардинально покращити стан здоров’я. Однак все нове викликає велику кількість питань. У даній статті ми відповімо на найпоширеніші з них.

Що таке маслотерапія?

Напрямок заснований на результатах сучасних медичних досліджень, присвячених взаємному зв’язку і взаємній залежності між здоров’ям людини і асортиментом / властивостями споживаних нею рослинних олій. Природа наділила насіння рослин унікальними можливостями, заклавши в них значний біологічний потенціал і енергію. Характеристики цих продуктів повинні зберігатися маслах, отриманих з насіння за допомогою методики пресування. Саме такі «живі» інгредієнти збагачують раціон людини фізіологічно активними компонентами.
Недарма кажуть, що все нове — це майже завжди «добре забуте старе». До маслотерапії цей вислів відноситься повністю. Протягом багатьох століть в раціоні наших предків постійно присутні рослинні олії, які виготовлялися методом холодного віджиму:

 • лляна;
 • конопляна;
 • кедрова;
 • амарантова;
 • рижикова та інші.

В останні десятиліття відмова від такого різноманіття і перехід до застосування рафінованих продуктів призвів до суттєвих змін в ліпідному обміні людини, схильності до виникнення атеросклерозу, серцево-судинних патологій, діабету і безлічі інших захворювань. Маслотерапія — це повернення до вікових традицій кулінарного мистецтва, які використовували величезну кількість натуральних рослинних масел харчового і лікувально-профілактичного призначення.

У чому переваги натуральних рослинних олій?

Ще на початку 70-х років 20 століття світ вразили результати досліджень, проведених серед ескімосів Гренландії. Як виявилося, представники цієї народності взагалі не знали про існування серцево-судинних захворювань! Це стало можливим завдяки постійному вживанні в їжу м’яса морських тварин, яке містить поліненасичені жирні кислоти (омега-3 і омега-6) у великих кількостях. Дані речовини є незамінним будівельним матеріалом для всіх клітин людського організму, оскільки присутні в клітинних мембранах, нервовій тканині і головному мозку. У наших умовах вживання в їжу м’яса морських тварин, як мінімум, проблематично. Однак природа передбачила і для нас біологічно цінні джерела поліненасичених жирних кислот — це олійні рослини. І однією з унікальних культур став амарант.
Відповідно до отриманих результатів досліджень, систематичний дефіцит рослинних жирів в раціоні людини призводить до пригнічення діяльності ЦНС і органів репродуктивної системи, появи і розвитку атеросклерозу, виразки шлунку і дванадцятипалої кишки, алергічних та інших захворювань, збільшуючи при цьому ризик утворення пухлин і тромбів, а також знижуючи імунітет. Всі ці фактори в кінцевому підсумку призводять до скорочення життя людини.
Тому для збереження повноцінного здоров’я нам дуже важливо складати раціон таким чином, щоб в нього входили нерафіновані олії, багаті повним комплексом поліненасичених жирних кислот — і амарантова олія є одним з найбільш цінних продуктів для даних цілей.

Амарант в середземноморській дієті

Як і аборигени суворої Гренландії, жителі Середземномор’я, яке відрізняється особливо м’якими кліматичними умовами, також меншою мірою схильні до серцево-судинних патологій. Медики пояснюють даний факт перевагами традиційної для народів регіону кухні, в основі якої натуральні олії холодного віджиму — оливкова, соняшникова і … амарантова. Крім необхідної кількості поліненасичених жирних кислот, ці продукти містять особливий компонент — сквален, що є одним з найважливіших органічних сполук.
У людському організмі сквален відповідає за регуляцію жирового і стероїдного обміну, будучи попередником:

 • широкого спектру гормонів,
 • холестерину;
 • мікро- і макроелементів.

При цьому він захищає клітини від агресивного впливу вільних радикалів, які провокують ланцюгові реакції окислення і призводять до масової загибелі клітин, виконуючи одночасно захисні і відновно-регуляторні функції.
Навіть відносно невеликий вміст сквалену в оливковій олії (до 0,7%) позитивним чином позначається на здоров’ї жителів регіону. Цей продукт до недавнього часу вважався рекордсменом за вмістом сквалену серед рослинних харчових речовин. Однак поява амарантової олії привела до того, що пальма першості дісталася саме йому. Це пов’язано з тим, що сквалену в ньому в десять разів більше — 8%. Речовина, яка раніше вважалася однією з найбільш дефіцитних і дорогих, стала доступною для кожного!

Амарантова маслотерапія і вільні радикали

Ми — не тільки те, що їмо, але і те, що п’ємо і чим дихаємо. Екологічні тенденції демонструють постійне забруднення грунту, води і повітря. Тільки автомобільні вихлопи викидають в атмосферу до 300 з’єднань, критично небезпечних для нашого здоров’я. Серед них величезна кількість частинок, молекули яких позбавлені одного-двох електронів — потрапляючи в організм людини, вони стають справжніми руйнівниками. Дані хімічні компоненти є надзвичайно агресивними, оскільки вступають в реакцію з киснем або іншими речовинами, що зустрілися на шляху. Вони шукають відсутні електрони в нормальних частинках, знищуючи здорові клітини організму і запускаючи лавиноподібні окислювальні ланцюгові реакції.
Вільні радикали призводять до руйнування білків і ферментів, а також клітинних мембран. З негативною дією ВР пов’язано більше 50 відомих захворювань, в тому числі злоякісні новоутворення, артеріальна гіпертонія, інсульти, серцево-судинні патології. Вільним радикалам можуть ефективно протистояти тільки антиоксиданти — вони здатні нейтралізувати вільні радикали, паралізувавши їх діяльність і захистивши найважливіші біологічні системи організму. Наявність величезної кількості фізіологічно активних компонентів (в першу чергу поліненасичених жирних кислот і вітаміну Е) забезпечує високі антиоксидантні властивості амарантової олії (стосується продуктів, отриманих методом холодного віджиму). А найпотужніший захисник організму від вільних радикалів — це сквален.

Користь маслотерапії при вагітності

Основи здоров’я людини закладаються ще в утробі матері. Маслотерапія, заснована на застосуванні амарантових продуктів, забезпечить безперебійне постачання до організму дитини життєво необхідних елементів і біологічно активних сполук, яких зазвичай недостатньо в звичайних продуктах харчування. Амарантова олія, багата ПНЖК, сприяє правильному формуванню головного мозку дитини і нормальному перебігу пологів. Вона корисна як вагітним, так і годуючим матерям, так як жирні кислоти, що входять до її складу, аналогічні жирам з жіночого молока. Олія відмінно підходить для застосування в дитячому харчуванні, оскільки містить лецитин і холін — компоненти, що відповідають за правильне формування нервової системи і органів зорового апарату.
Кожну секунду в організмі дитини, що розвивається, формуються сотні тисяч нових клітин. Зростає обсяг мозку, формується нервова система, ростуть кісткова і м’язова тканини. При відсутності будь-якого будівельного компонента, програма почне давати збої. Використання амарантової олії вагітними жінками дозволить ефективно впоратися з цим процесом.

Рафінована або нерафінована амарантова олія: різниця і вплив на організм

Рафінація (багатоступеневе очищення олії) є вимушеним заходом, що застосовується через забруднення, неоднорідність і некондиційність частини сировини, що надходить на переробку.
В процесі очищення, разом з шкідливими домішками, з олії активно видаляються фізіологічно і біологічно активні сполуки:

 • фосфоліпіди;
 • фітостерини;
 • значна частина вітаміну Е.

Рафіновані продукти повністю відповідають всім встановленим вимогам, проте біологічно корисних речовин в них практично не залишається. На думку дієтологів, в нашому раціоні повинні бути присутні не менше 5-6 різних олій, в тому числі амарантова.

У якій кількості необхідно вживати рослинну олію?

Фахівці рекомендують споживати нерафіновану олію в кількості 20 мл (2 чайні ложки). Вона має багатий біологічний склад, який дозволить забезпечити необхідний баланс і різноманітність в меню незамінних жирних кислот, а також фізіологічно активних сполук — вітамінів, сквалену, сезамолу, фосфоліпідів, фітостеринів та інших.
Як джерела цих компонентів може виступати і саме насіння або горіхи, однак в даному випадку необхідно дотримуватися простого правила: 20 мл на добу в перерахунку на олію. Наприклад, якщо в насінні гарбуза міститься в середньому 40% жирних кислот, то вживання продукту можливо в кількості до 50 г, у волоських горіхах вміст олій варіюється від 50 до 80%, відповідно норма споживання — 3 горіха в день. При цьому корисні тільки ті горіхи, які витягуються з шкаралупи безпосередньо перед споживанням в їжу.

Як правильно перевіряти і зберігати продукт?

На відміну від продуктів, отриманих методом гарячого пресування або екстракції, якість олії холодного віджиму можна визначити за смаком і запахом. Вона повинно бути приємною на смак і не мати гіркого запаху.
Здатність поліненасичених жирних кислот, що зберігаються в олії, нейтралізувати в організмі людини вільні радикали, зберігається тільки в тому випадку, якщо продукт має правильний склад. І, навпаки, якщо олія зберігається в звичайній споживчій тарі (де обсяг кисню зростає у міру зменшення обсягу) олія сама може викликати процеси виникнення вільних радикалів, згубних для здоров’я людини. Чим менший обсяг упаковки, тим краще для збереження продукту, оскільки найбільшої шкоди олії завдає саме кисень, що міститься в повітрі. Тому зберігати амарантову олію необхідно виключно в щільно закупореній тарі в холодильнику або іншому прохолодному місці без доступу прямих сонячних променів.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-