Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Мексика: амарант — найкращий помічник в боротьбі з ожирінням

Продовжуємо публікувати матеріали про використання та дослідження амаранту в інших країнах світу. Сьогодні — шикарна стаття порталу IPSnews. У ній розповідається про те, як амарант допомагає в боротьбі з ожирінням. Це вже не перші подібні дослідження, що проводяться в Центральній і Південній Америці.

Мануель Вильегас — один з фермерів, які, крім кукурудзяних і бобових культур, вирішили вирощувати амарант в Мексиці. Таким чином, він і його «колеги» змогли урізноманітнити харчовий раціон місцевих громад.

«Амарант стали культивувати в цій частині країни в 2009 році. Деякі фермери вже вирощували його, коли я перший раз посіяв амарант в 2013 році. Він росте, але повільно », — розповідає Вильегас, який є координатором неурядової організації « Амарант » в регіон Мікстек, що розташований в південному штаті Оахака.

Вирощування амаранту приносить користь багатьом. Фермери та переробники отримують державне фінансування для активізації процесу виробництва амаранту, а звичайні споживачі — забезпечені новим видом незвичайної, але корисної продукції, що підвищує загальну якість харчування.

Як розповідає Фіорелла Еспіноза, дослідник дієтичного харчування громадської асоціації «Влада споживачів», в останні роки занадто доступними виявилися так звані «надмірно оброблені» продукти харчування. Йдеться про нездорове харчування. За словами Фіолерри, на державному рівні не проводилися політика профілактики ожиріння, через що багато дітей живуть із зайвою вагою — вони існують в середовищі, яка сприяє появі зайвих кілограмів, але не допомагає в боротьбі з ними.

«Ми зробили амарант частиною нашої щоденної дієти. Це зробило наше меню більш корисним. І все через високі поживні якості амаранту, в якому міститься багато білка », — розповідає Вильегас, що проживає в сільській місцевості муніципалітету Тлаксіако, де на даний момент налічується близько 34 000 жителів.

Спочатку селяни-фермери, які створили невелику організацію в своєму регіоні, засіяли амарантом близько 40 гектарів землі. Однак кліматичні зміни змусили їх істотно зменшити обсяги вирощування амаранту. Засуха, що обрушилася на їх регіон, привела до того, що в 2017 році було отримано лише 12 тонн амаранту, а в 2018 році — 6 тонн.

Зверніть увагу! Статистичні дані стверджують — в Мексиці близько 130 мільйонів людей страждають від ожиріння. Це призводить до проблем зі здоров’ям, а також загрожує серйозними соціальними та економічними наслідками. Саме амарант та інші продукти, традиційні для Мексики, повинні допомогти в боротьбі з ожирінням.

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН в своїй доповіді про Стан справ в області продовольчої безпеки і харчування в світі в 2018 році, опублікованому в серпні, вказує на те, що поширеність надмірної ваги серед дітей у віці до п’яти років знизилася з 9 відсотків до 5,2 відсотка в період між 2012 роком і 2017 роком. Це означає, що число дітей з надлишковою вагою в цьому віці скоротилася з одного мільйона до 600 000 чоловік.

З іншого боку, поширеність ожиріння серед дорослого населення (18 років і старше) збільшилася з 26% до 28,4%. Число дорослих, які страждають ожирінням, зросло з 20,5 млн. до 24,3 млн. протягом цього періоду.

Також очевидні наслідки цього явища. Одним із прикладів є те, що смертність від діабету 2-го типу, найбільш поширена, збільшилася з 70,8 смертей на 100 000 жителів у 2013 році до 84,7 в 2016 році. Ці дані наводяться в опублікованих в травні кількома установами доповідях. Серед таких установ — Міністерство охорони здоров’я.

Ще один негативний момент полягає в тому, що смертність від високого кров’яного тиску збільшилася з 16 випадків на 100 000 жителів до 18,5 випадків.

Зверніть увагу! Члени організацій, що пропагують здорове харчування, в серпні на спільному заході під назвою «Дитинство і ожиріння», закликали до регулювання реклами і пропаганди нездорової їжі, призначеної для дітей. А також проводити особливе маркування продуктів харчування і напоїв.

Але самі красномовні і тривожні дані говорять про те, що кожна третя дитина страждає ожирінням або надлишковою вагою. Ці дані наведені в доповіді, опублікованій в серпні неурядовою організацією «Альянс здорового харчування», групою відповідних організацій і вчених, що займаються вивченням проблеми.

Стратегія уряду

У 2013 році мексиканський уряд заснував Національну стратегію профілактики та контролю надмірної ваги, ожиріння і діабету.

Його заходи включають пропаганду здорових звичок, створення мексиканської обсерваторії з неінфекційних захворювань (OMENT), своєчасну ідентифікацію людей з факторами ризику, додаткові податки на солодкі напої та встановлення добровільної печатки якості харчування.

Але єдиним досягнутим досі результатом було створення обсерваторії і податку на безалкогольні напої, оскільки ні регулювання харчових етикеток, ні реклами не було впроваджено.

У 2014 році державна Федеральна комісія із захисту від санітарних ризиків розробила основні принципи маркування харчових продуктів і напоїв, але зробила це без участі експертів і організацій громадянського суспільства. Крім того, розроблені принципи не відповідають міжнародним стандартам Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

З цієї причини неурядові організації споживачів в 2015 році направили судові позови, а в 2016 році федеральний суддя ухвалив, що всі впроваджені заходи і принципи порушують права споживачів у сфері здоров’я та інформації. В даний час Верховний суд обговорює майбутнє маркування продуктів харчування.

Як стверджує фахівець в області харчування в Мексиці Симон Баркера, рішення є «складним» і вимагає «множинних дій».

Проблеми зайвої ваги: ​​з чим це пов’язано

Фахівці та активісти згодні з тим, що серед основних причин таких частих випадків ожиріння — зміни в звичках харчування. Традиційна мексиканська дієта, заснована на столітніх продуктах, поступово замінюється нездоровою їжею з високим вмістом цукру, солі, жирів, штучних барвників та інших інгредієнтів. Такі нездорові продукти вводяться в раціон мексиканців з дитинства — і одна з основних причин цього полягає в погано регульованій рекламі.

До речі! Ймовірно, що ці проблеми є актуальними і для України. Хоча у нас в країні ожиріння не набуло таких катастрофічних форм, до того ж — спостерігається нехай і не дуже активна, але пропаганда фізичної активності. Однак питання маркування продуктів і регулювання реклами нездорової їжі і солодких напоїв залишаються актуальними.

Останні дослідження, проведені профільними комітетами і організаціями, встановили, що в усіх групах населення спостерігається низький рівень регулярного споживання найбільш рекомендованих харчових груп. До таких груп відносяться:

  • овочі;
  • фрукти;
  • бобові.

Катастрофічні показники харчування і серед дітей у віці від 1 до 5 років.

За словами Фіорелли Еспіноза, дослідника дієтичного харчування громадської асоціації «Влада споживачів», лібералізація торгівлі в Мексиці в 1990-і роки, відсутність регулювання рекламних і харчових міток продуктів, експорт місцевих продуктів харчування та визначення пріоритетності екстенсивного землеробства над традиційним сільським господарством є факторами, які призвели до кризи.

«Спостерігалося збільшення доступності надмірно оброблених харчових продуктів. Держава не змогла здійснити політику державної профілактики. Діти живуть в умовах ожиріння (середовище, яке сприяє набиранню ваги і не сприяє втраті ваги). Це вразлива група, і компанії використовують це для збільшення своїх продажів », — розповіла Фіорелла Еспіноза.

Доповідь, підготовлена ​​італійським неурядовим Центром з питань їжі та харчування (BCFN), вказує, що Мексика, друга за величиною і за чисельністю населення і економіці в Латинській Америці, має показники, що відображають переважання низької фізичної активності і неправильного харчування.

Ожиріння є епідемією, яка не може бути вирішена тільки шляхом навчання в області харчування. Вона має структурні детермінанти, такі як політичне середовище, міжнародна торгівля, навколишнє середовище і культура. Вона має соціальні та економічні бар’єри. Про це розповідає Симон Баркера, директор Дослідницького центру з питань харчування і здоров’я в державному національному інституті громадської охорони здоров’я.

Таким чином, Альянс пропонує комплексну стратегію боротьби з надмірною вагою і ожирінням, яка включає в себе розробку і прийняття законопроекту, який включає в себе, крім іншого, підвищені податки на нездорові продукти, адекватне маркування, більш інтенсивне регулювання реклами і пропаганди грудного вигодовування.

Як амарант допомагає у вирішенні проблеми надлишкової ваги

У Мексиці все активніше лунають голоси фахівців в області здорового харчування, які ратують за відновлення в декількох штатах традиційних культур. Серед таких — амарант. Рослина, присутня в місцевих продуктах харчування протягом 5000 років і високо цінувалася місцевими мешканцями в минулому. Оскільки зерно амаранту містить в два рази більше білка, ніж кукурудза і рис. І це, крім того, що амарант надзвичайно багатий вітамінами і мінералами.

Як розповідає Маурісіо Вільяр, директор з питань соціальної економіки неурядової організації «Міст до харчування», сьогодні намагаються знайти методи і способи привнести зміни в новостворені традиції харчування. Що дозволить більш активно вирощувати амарант на фермерських полях.

Вільяр, який також є координатором Контактної групи по просуванню амаранту в Мексиці, пояснив, що його організація робить все можливе, щоб донести мексиканцям важливість здорового харчування.

«Ці ініціативи можуть породжувати зміни на місцевому рівні і вирішувати деякі проблеми, але вони недостатні для захисту права на здоров’я. Ожиріння — це не питання індивідуального вибору, а публічної політики. Це політичне питання, в якому багато важать корпоративні інтереси. Він багаторівневий і системний ».

Підводячи підсумок

На відміну від попередніх статей ми не акцентували увагу на корисності амаранту для людського здоров’я. Однак мета матеріалу в іншому — показати, наскільки серйозною є проблема ожиріння в сучасному світі. У тій же Мексиці вона вже обговорюється на національному, урядовому рівні. А для її вирішення обраний амарант — дієтична, але поживна, корисна рослина, здатна забезпечити людину всіма необхідними вітамінами, мікроелементами та іншими корисними речовинами.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-