Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Об’єктивно про користь амаранту: історія, дослідження, досвід споживачів

Незважаючи на багатовікову історію амаранту, суперечки про нього не вщухають. Це підтверджується і відгуками споживачів. Слід визнати, що сьогодні не всі представники традиційної медицини визнають доцільність застосування амаранту при різних захворюваннях. У деяких відгуках побачимо негативну оцінку впливу продуктів цієї культури на організм. Невже наші далекі предки помилялися, називаючи амарант золотим зерном Бога, і звідки взялося твердження вчених про те, що амарант — культура 21 століття?

 

Стисло про дані зі сторінок історії

 

Амарант був відомий ще 8 тисяч років тому. Він був їжею для майя і інків, вирощувався у величезній кількості в Мексиці, Гватемалі, Перу, Індії та Непалі, а також в Китаї, Південно-Східній Азії, Південній Індії, Західній Африці. Причому в одних країнах більше цінувалося зерно амаранту, в інших — його листя і стебла, але всюди дана культура відігравала важливу роль в економічному розвитку. Так, у ацтеків в 16 столітті імператор Монтесума отримував у вигляді податку 9 тисяч тонн амаранту. В Америці ця культура була чи не основною і шанували її як «золоте зерно Бога», а сам амарант, наприклад, у древніх етрусків і еллінів символізував собою безсмертя.

У давні часи не було можливості ґрунтовно дослідити склад амаранту, але вже тоді були помічені його цілющі властивості. Так, в історії залишилися відомості, що в стародавній Тартарії (країні аріїв) рослина використовувалося для лікування при багатьох недугах. Крім того, стародавні слов’яни і арії використовували амарант для годування новонароджених дітей, воїни брали з собою в важкі походи зерна амаранту для відновлення сили і зміцнення здоров’я. У різний час серед населення застосовувався амарант як кровоспинний засіб при легеневих і маткових кровотечах, для лікування при геморої, проблемах з кишечником, при запорах і дизентерії. Високо цінується амарант і в наші дні: Продовольча комісія при ООН за харчові та цілющі властивості визнала амарант культурою XXI століття.

Дійсно, з часом вчені виявили унікальний хімічний склад амаранту. Справжнім відкриттям стало виявлення в рослині великої кількості сквалену, що насичує організм киснем, і це перешкоджає розвитку ракових клітин. В ході біохімічних досліджень сквалена було виявлено, що дана органічна сполука є похідною вітаміну А і при синтезі холестерину перетворюється в його біохімічний аналог 7-дегидрохолестерин, який при сонячному світлі стає вітаміном Д, забезпечуючи тим самим радіопротекторні властивості.

Слід зазначити, що сквален присутній в інших рослинах, і це використовується при виробництві препаратів, засобів і добавок, які допомагають усунути певні порушення в організмі. Він є в оливковій олії, в олії із зародків пшениці, в рисових висівках, в дріжджах, але всюди − в невеликій кількості. За даними сучасних досліджень, найбільш високий вміст сквалену в олії із зерен амаранту — 8-10%, і це в кілька разів більше, ніж в печінці глибоководної акули, що раніше служила основним його джерелом.

Амарант містить в собі також справжній комплекс всіх необхідних вітамінів, мікроелементів, клітковини, білка, жирних кислот. Унікальний хімічний склад визначив великі можливості застосування рослини в якості лікарського засобу. У багатьох країнах його успішно застосовують при ряді проблем зі здоров’ям. Це:

 • запальні процеси сечостатевої системи у жінок і чоловіків;
 • геморой;
 • анемія;
 • авітаміноз;
 • занепад сил;
 • діабет;
 • ожиріння;
 • неврози;
 • шкірні захворювання;
 • опіки;
 • стоматит;
 • пародонтит;
 • виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки;
  атеросклероз.

Виробляються препарати з олією амаранту для зниження кількості холестерину в крові, для захисту організму від наслідків радіоактивного опромінення, для розсмоктування злоякісних пухлин.

 

Дослідники про значення амаранту

 

Дослідження амаранту проводяться в різних країнах, і кожен раз відкриваються нові, або підтверджуються вже відомі властивості цієї рослини.

 1. Китайська медицина називає харчовий амарант одним з головних продуктів для молодості і краси. Експериментальним шляхом і подальшою практикою доведено, що регулярне споживання амарантової олії уповільнює процеси старіння, очищає шкіру, прискорює оновлення клітин.
 2. Система освіти в Індії рекомендувала амарант в якості обов’язкової харчової добавки.
 3. В Африці лікарі рекомендують листя і насіння амаранту включати в раціон харчування всім, у кого є нестача еритроцитів в крові.
 4. Американське Міністерство Сільського Господарства в Вісконсині під час досліджень в 1996 році довело, що при включенні амаранту в дієтичне меню істотно знижується рівень тригліцеридів і холестерину в організмі людини.
 5. У Міжнародному журналі харчових наук та харчування опубліковані матеріали дослідження, яке проводилося в 2013 році. Дослідники дійшли висновку, що споживання амаранту є ефективним способом підвищити харчову цінність кальцію, а також заліза і цинку. Раніше в цьому ж виданні були опубліковані матеріали іншого дослідження. За його результатами, споживання зерна амаранту сприяє зниженню холестерину ЛПНЩ дуже низької щільності на 21-50%.
 6. Проводяться дослідження про вплив амаранту на перебіг того чи іншого захворювання. Так, в 2014 році в Molecular Nutrition and Food Research опубліковані результати досліджень, що стосуються лікування при запальних процесах. У матеріалах йдеться, зокрема, що амарант пригнічує запалення і служить природним засобом лікування при артриті, має здатність зменшувати симптоми остеоартрозу та інших запальних станів.
 7. За результатами досліджень, опублікованих в цьому ж виданні в 2017 році, білки, що містяться в амаранті, мають особливо високу якість поживних речовин. Такий рівень забезпечується завдяки чудовому балансу незамінних амінокислот. Крім того, фітохімічні речовини, що містяться в цій рослині, сприяють її антиоксидантній та протизапальній дії та забезпечують цілий ряд корисних властивостей зерна.
 8. У журналі «Спортивна медицина і фізична підготовка» опубліковані матеріали досліджень, де сказано, що споживання білка до і після тренувань благотворно впливає на організм спортсмена. Відбувається це за рахунок зменшення пошкодження м’язів, викликаного фізичним навантаженням, і стимулювання синтезу м’язового білка. Іншими словами, білок корисний для відновлення м’язів та імунної регуляції при заняттях спортом.

Перелік досліджень і приклади публікацій весь час поповнюються.

 

Чи праві скептики?

 

Дослідники, представники і традиційної, і народної медицини нагадують, що кожен організм має свої особливості і здатність реагувати на будь-яке втручання в його роботу. При цьому не можна ігнорувати рекомендації щодо часу прийому препарату або засоби і дозування. Зокрема, препарати та засоби, у складі яких є амарант, рекомендується вживати за півгодини до прийняття їжі або відразу після неї. Амарантову олію з лікувальною метою рекомендується застосовувати по 1 ч л двічі на добу, і такий курс проводять три рази в рік. Щоб знизити концентрацію холестерину в крові, олію приймають в ранкові години і безпосередньо перед сном.

Лікарі зарубіжних клінік рекомендують включати в раціон дітей пророщені зерна, настої з висушеного листя і кореневищ амаранту, салати з молодої зелені рослини. Відзначається, що сік з листя і квіток амаранту в дитячому харчуванні служить відмінним джерелом необхідного природного білка. Він містить масу важливих амінокислот: цистину, нізатідіна, фенілаланіну, валіну, триптофану, треоніну, метіоніну, лізину, ізолейцин, лейцину, аргініну.

Незважаючи на величезну користь амаранту і продуктів на його основі, існують протипоказання, так само як для кожного препарату або засобу. Лікарі традиційної медицини вважають, що слід утриматися від вживання відварів і страв з амаранту людям з гіпотонією, тим, хто страждає на сечокам’яну хворобу, при загостренні холециститу і панкреатиту.

Перелік протипоказань, складений медиками, включає:

 • хронічні захворювання підшлункової залози;
 • діарею, пронос і часті розлади шлунка;
 • виразку дванадцятипалої кишки;
 • хронічний панкреатит;
 • підвищений вміст холестерину в судинах.

Правда, щодо останнього твердження народна медицина стверджує зворотне: зерно амаранту допомагає знизити рівень так званого поганого холестерину.

На завершення нагадаємо, що жодні засоби і жодні навіть новітні ліки не є панацеєю. Проблема вирішується тільки в разі застосування комплексного підходу.

Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

AffiliateLabz, 17.02.2020

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-