Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Продукти з амарантом або більше уваги зміцненню здоров’я

Вибір на користь продуктів здорового харчування стає нормою в багатьох країнах. Сприяє цьому і розширення асортименту продукції компаній, що орієнтуються на попит людей, які прагнуть харчуватися правильно і здорово, в силу різних причин дотримуються безглютенової дієти.

 

Амарант в харчовій промисловості

Результати досліджень, які проводяться вченими різних країн, говорять на користь амаранту та продуктів його переробки. Зокрема, після вивчення хімічного складу і властивостей макухи амаранту, фізико-хімічних характеристик і фракційного складу білків у цьому продукті, вченими розглянута можливість внесення макухи даної рослини в м’ясні продукти як джерела білка і незамінних амінокислот. В якості одного з аргументів на користь такої рекомендації вказується висока якість білка в амаранті. У цій рослині білок містить в собі значну кількість незамінних амінокислот. Серед них — лізин, якого тут в два рази більше, ніж у пшениці, і в 3 рази більше, ніж у кукурудзи та сорго.

Відзначається також, що амарант є унікальною рослиною завдяки наявності сквалену. Дана органічна сполука здатна:

 • «захоплювати» кисень і проникати з ним в усі тканини, поширюючись по усіх напрямках в організмі;
 • оновлювати всі клітини органів і систем;
 • не давати можливості для розвитку захворювань;
 • стимулювати підвищення імунітету.

На думку вчених, виробництво м’ясних виробів з додаванням продуктів переробки амаранту вигідно через незвичайні властивості крохмалю цієї рослини. Він становить до 70% маси насінини даної культури, а розмір його гранул в кілька разів менший, ніж рисового або кукурудзяного. Завдяки цьому крохмаль амаранту більше підходить в якості наповнювача при виготовленні ковбасних виробів, які піддаються заморожуванню і подальшому розморожуванню.

Вигідно також використання амарантового борошна в харчовій промисловості. У цьому продукті міститься:

 • білків в 3,8 рази більше, ніж в пшеничному борошні;
 • ліпідів в 9,4 рази;
 • клітковини в 17 разів;
 • золи в 8,8 рази;
 • натрію в 24 рази;
 • калію в 4,2 рази;
 • кальцію в 19 разів;
 • магнію в 6 разів;
 • фосфору в 5 разів;
 • заліза в 36 разів;
 • тіаміну в 33 рази;
 • рибофлавіну в 74 рази;
 • ніацину в 1,2 рази.

Крім того, білки амарантового борошна відрізняються високою біологічною цінністю. Кількість незамінних амінокислот у білку амарантового борошна становить 17,6 г / 100 г білка, загальна кількість амінокислот 37,7 г / 100 г білка. У той час як в пшеничному борошні загальна кількість амінокислот складає 10,4 г / 100 г білка. Таким чином, амарантове борошно відрізняється більш збалансованим амінокислотним складом в порівнянні з пшеничним борошном. Тому його доцільно використовувати в хлібопеченні замість пшеничного борошна для поліпшення балансу лімітуючих амінокислот.

Борошно амаранту додається в хлібобулочні вироби, макарони. Продукти переробки рослини вводяться до складу кисломолочних продуктів, каш швидкого приготування, стають частиною дитячого харчування. Вони затребувані тими, кому необхідна безглютенова дієта, оскільки в амаранті немає клейковини, а також спортсменами, тими, хто бореться із зайвою вагою, різними порушеннями здоров’я.

Рівень виробництва тільки продуктів без глютену щорічно підвищується на 10%. Найбільш популярними амарантові продукти стали в США, Канаді, країнах Азії та Південної Америки, в Африці, а також в Німеччині, Чехії, Франції, Вірменії, Україні.

З огляду на зростаючу потребу в їжі без глютену і прагненню населення зміцнити здоров’я, вчені рекомендують продукти переробки кількох сортів амаранту. Сортами харчового призначення вважаються Харківський, Валентина, Ацтек, Атлант, Кремовий ранній, Шунтук, Ультра.

 

Які продукти з амарантом вибрати

 

У Херсонській області організовано виробництво унікального продукту. Це . Тут поєднані цілющі властивості амаранту і меду. Новинкою вже зацікавилися споживачі, в тому числі іноземні, зокрема, британські. Доведено, що медовий амарант можна вводити в раціон і дорослих, і дітей. Найближчим часом планується розширити асортимент і вже тестується виробництво медового амаранту з домішками різних продуктів бджільництва (з пилком, маточним молочком).

З’явилася на ринку і вже знайшла прихильників олії з борошном амаранту ТМ Амарант Біо. Продукт виготовлений з амаранту сорту «Харківський-1 лікувальний», вирощеного за органічними технологіями. Виробники запевняють, що рослина не містить в собі залишків гербіцидів, пестицидів, отрутохімікатів і десикантів (хімічнх препаратів з групи пестицидів). При цьому витяжка має профілактичну і лікувальну властивості, може застосовуватися в комплексній дії на організм при ряді захворювань.

Користуються попитом з насінням амаранту Мак-Вар. У складі продукту борошно пшеничне 1 сорту, насіння амаранту знежирене (шрот), і за смаком воно нагадує звичайні макарони. В описі виробниками зроблений акцент на властивості зерна амаранту, взятого в якості сировини. Відзначається потужна протипухлинна дія препарату, його здатність підвищувати імунітет і служити джерелом сили і довголіття.

Зміцнити здоров’я і навіть знизити ризик розвитку пухлинних утворень допомагає  виробництва української компанії Олівіа. Поєднання властивостей земляної груші (топінамбура) і амаранту відмінно впливає на весь організм, і особливо — на систему травлення. Споживання продукту, запропонованого українською компанією, позитивно позначається на кількості біфідобактерій, які виробляють необхідні організму вітаміни і пригнічують патогенну мікрофлору — стафілококи, ентерококи, шигеллу, сальмонелу. Крім того, даний продукт сприяє нормалізації вуглеводного обміну і зниженню цукру в крові, зменшує ризик серцево-судинних захворювань, уповільнює старіння. Калорійність 100 г суміші топінамбура і амаранту становить 61кКал, кількість білків, жирів і вуглеводів — 2,1 г, 0,1 г і 12,8 г відповідно.

Порадувати себе однією з дивовижних страв східної кухні можна, купивши ТМ Vegan Fit. Пропонований виробником продукт являє собою напівфабрикат, який майже готовий до вживання. Його потрібно тільки обсмажити в олії або запекти в духовці. Фалафель приготований за спеціальною рецептурою з участю дієтологів, дуже насичений білками і не містить холестерину. У ньому немає глютену і лактози. Продукт затребуваний веганами, прихильниками здорового харчування.

Компанія Healthy Generation в Україні налагодила виробництво корисних і здорових продуктів для дітей. Це порційні з додаванням арахісу та шоколаду. Продукт не містить цукру, лактози, і в ньому немає консервантів і ароматизаторів. Такі сухі сніданки є дієтичними, вегетаріанськими. Як зазначається у відгуках, це дуже смачний і ситний сніданок або перекус, і підходить для всієї родини.

Серед прихильників здорового харчування користуються попитом і . Виробник пропонує продукт, виготовлений тільки з амарантового борошна, а також з добавками у вигляді конопель, насіння гарбуза і соняшника. Булочки легко засвоюються, дають організму додатковий запас вітамінів і мікроелементів, амінокислот. Вони не містять глютену і мають високу поживну цінність, що дає підставу включити їх в дієтичне харчування.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-