Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Чи може амарант допомогти знизити рівень холестерину?

Людський організм — складна система, яка гармонійно працює тільки за умови гарної діяльності кожного окремого органу. Якщо хоча б одна функція порушується, ймовірні проблеми в діяльності не тільки окремих органів, але і всього організму в цілому.

Тому так важливо стежити за своїм здоров’ям і хоча б час від часу проводити профілактику тих чи інших захворювань, відхилень у роботі окремих систем і органів.

Для цього зовсім необов’язково приймати лікарські препарати. На допомогу людині прийдуть дари природи. Адже існує велика кількість рослин, здатних надавати профілактичний вплив.

У цій статті ми поговоримо про холестерин — розглянемо детальніше, що він собою являє, яку загрозу несе, а також розповімо про вплив амаранту на зниження рівня холестерину в організмі людини.

Трохи про холестерин: що це таке

Лікарі і вчені відносно давно заявили — саме холестерин є тією речовиною, яка провокує розвиток різноманітних серцево-судинних захворювань. Тобто, йому було присвоєно звання ворога №1 для здоров’я серця і судин.

Це призвело до того, що особливої ​​популярності набули так звані безжирові дієти. Все більше людей, вирушаючи за покупками в супермаркет, програмують себе на придбання знежирених продуктів.

Але чи правильний саме такий підхід? І чи варто вже так сильно побоюватися жиру в продуктах харчування?

Холестерин: хто ти?

Холестерин є органічним жироподібним з’єднанням. Він присутній у складі всіх тканин людського організму. Крім того, він забезпечує формування клітинних мембран. Однак він міститься тільки в тваринних жирах.

Що ще потрібно знати про холестерин

1. Холестерин є «базою» для синтезу гормонів різного типу — наприклад, кортизолу, тестостерону. Такі гормони важливі для нормальної діяльності організму, процесів всередині нього.
2. Під впливом сонячних променів холестерин починає синтезувати вітамін D.
3. Виявляється, навіть у молоці матері-годувальниці присутня велика кількість холестерину — він важливий для повноцінного розвитку малюка.
4. Холестерин являє собою цінний і корисний компонент жовчі.

Цікавий факт про холестерин

Виявляється, більшість людей помиляються — на підвищення рівня холестерину в крові його рівень вмісту в споживаних продуктах харчування практично не позначається. Оскільки до 80% холестерину продукує сам організм. І тільки решту обсягу приходить до нас з їжі.

Поганий і хороший холестерин — він дійсно буває двох типів

Холестерин — нерозчинна речовина. Він залишається «цілісним», як у воді, так і в крові. Для пересування всередині кровоносних судин холестерин «використовує» особливі з’єднання білка. Саме такі сполуки призводять до поділу холестерину на дві групи:

 • поганий;
 • хороший.

Якщо пояснювати коротко і зрозуміло, то поганий накопичується в тканинах, окремих органах. А ось хороший, навпаки, намагається зібрати надлишки і вивести їх з організму.

Зверніть увагу! Якщо в їжі не буде достатньої кількості холестерину, це «мотивує» організм на вироблення «особистого» холестерину, який і є поганим. А це — вже прямий ризик розвитку атеросклерозу.

Тобто, хороший холестерин — важливий і необхідний. Оскільки він усуває свої ж надлишки, перешкоджає утворенню бляшок в судинах, а також виконує їх «ремонт».

Небезпека підвищеного холестерину

Щоб організм нормально функціонував, в ньому не виникало проблем, вкрай важливо забезпечити дотримання балансу споживаних:

 • вуглеводів;
 • жирів;
 • білків.

Але мова не йде про повну відмову від жирної їжі. Ні, необхідно споживати так звану «правильну» жирну їжу. Тобто, вона так само, як і холестерин, буває, як хорошою, так і поганою.

Медиками встановлено — нормальний обсяг вмісту холестерину в крові людини — 5,5 ммоль / л. Його підвищення — ще не говорить про необхідність обов’язкового медикаментозного способу усунення перевищеного вмісту. В першу чергу, слід переглянути свій раціон.

Збільшення кількості холестерину в крові людини призводить до розвитку різних небезпечних захворювань:

 • атеросклерозу;
 • інших проблем з серцево-судинною системою.

Оскільки надлишок цієї речовини в крові призводить до того, що воно починає злипатися, в результаті чого з’являються бляшки. Вони перешкоджають вільному току крові, просвіти в судинах істотно знижуються. Як результат — недостатнє постачання тканин і органів киснем, їх кисневе голодування.

Крім того, при розпаді бляшок утворюються тромби, а це — вже прямий шлях до таких захворювань, як:

 • інфаркт;
 • інсульт;
 • тромбоемболія і т.д.

Подібні захворювання не тільки здатні привести до загального зниження якості життя людини, але і привести до летального результату.

Підвищення рівня холестерину в крові вказує на порушення обміну речовин, а також появи проблем в організмі людини. Повторимося, не варто відразу бігти в аптеку за ліками — тим більше, не можна ні в якому разі займатися самолікуванням.

А ось що можна і потрібно зробити самостійно — це змінити свої звички і спосіб життя:

 • відмовитися від куріння;
 • знизити рівень споживання алкоголю;
 • зайнятись спортом;
 • скинути зайву вагу.

Зверніть увагу! Однак додатково обов’язково необхідна консультація грамотного фахівця. Тільки він зможе визначити, наскільки небезпечний рівень холестерину в крові і сказати, чи потрібно медикаментозне лікування, а якщо потрібно, то яке саме.

Це перші кроки на шляху до перемоги над зайвим холестерином. Однак є і ще один важливий момент — спробувати переглянути своє харчування. Щоб в організм надходили «правильні» жири і була досягнута гармонія між білками, жирами і вуглеводами.

Амарант: як він допомагає в боротьбі з холестерином

Амарант — це «здорове» зерно, що стає все популярнішим з року в рік. Насіння та інші харчові продукти з амаранту сьогодні все частіше зустрічаються в магазинах здорового харчування. це:

 • крупа;
 • борошно;
 • олія.

Амарант використовується при приготуванні хліба, випічки, закусок, каші та інших страв. Незважаючи на те, що рослина є відносно новим продуктом, який з’явився на ринку харчових продуктів, зерно використовувалося протягом тисяч років племенами інків і ацтеків.

Зверніть увагу! Амарант зазвичай називають «псевдозерном», і хоча він класифікується як зерно, але в ньому високий вміст білка. Білок — високоякісний, рослинний.

Хоча існує більше 60 різних видів, які охоплюють рід амарант, використовується в харчових цілях тільки кілька сортів. Наприклад, це Amaranthus cruentus, Amaranthus caudatus і деякі інші.

Застосування амаранту при профілактиці і лікуванні різних захворювань широко вивчається вченими різних країн світу. Зокрема, вже сьогодні є докази, що амарант допомагає при профілактиці і лікуванні:

 • цукрового діабету;
 • підвищеного кров’яного тиску;
 • інших проблем з серцево-судинною системою;
 • ожиріння;
 • захворювань шкірного покриву.

Також є докази, що амарантова олія допомагає при терапії і профілактиці онкологічних захворювань.

Але чи допоможе він при необхідності зниження рівня холестерину в крові людини? Давайте спробуємо розібратися в цьому питанні.

Амарант має потенціал зниження холестерину

Існує досить багато досліджень, в яких вивчався вплив споживання амаранту на рівень холестерину, проте в небагатьох дослідженнях були розглянуті переваги амаранту, що знижують рівень холестерину безпосередньо у людей.

У більшості досліджень брали участь тварини, в тому числі кролики, щури і хом’яки, які отримували амарант в своєму щоденному раціоні. Крім того, в цих невеликих дослідженнях були розглянуті тільки кілька видів амаранту, в основному A. cruentus і A. hypochondriacus, які являють собою пару найбільш поширених видів амаранту, включених в продукти харчування.

У цих дослідженнях також використовувалися різні форми амаранту, найчастіше насіння амаранту і олія, отримана з рослини.

Дослідження на тваринах показали, що введення насіння амаранту в їх щоденний раціон призвело до зниження рівня ліпопротеїнів низької щільності на 10-50%, а загальний рівень холестерину був знижений до 50%.

Довідка Вікіпедії. Ліпопротеїни низької щільності — клас ліпопротеїнів крові, який є найбільш атерогенним. ЛПНЩ утворюються з ліпопротеїнів дуже низької щільності в процесі ліполізу. Цей клас ліпопротеїнів є одним з основних переносників холестерину в крові. Холестерин ЛПНЩ часто іменується «поганим холестерином» через його зв’язки з ризиком атеросклерозу.

За результатами досліджень було встановлено, що тригліцериди були лише трохи знижені, причому найбільше падіння спостерігалося на 17%. З іншого боку, в дослідженнях на тваринах не було встановлено, що рівень вмісту ЛПВЩ, мабуть, не був значно збільшений.

Довідка Вікіпедії. Ліпопротеїни високої щільності — клас ліпопротеїнів плазми крові. ЛПВЩ мають антиатерогенні властивості. Так як висока концентрація ЛПВЩ істотно знижує ризик атеросклерозу і серцево-судинних захворювань, холестерин ЛПВЩ іноді називають «хорошим холестерином» (альфа-холестерином) на відміну від «поганого холестерину» ЛПНЩ, який, навпаки, збільшує ризик розвитку атеросклерозу.

При дослідженнях на людях використовувалася амарантова олія. Було встановлено, що при споживанні 18 мл олії амаранту протягом трьох тижнів знижується рівень холестерину ЛПНЩ на цілих 25%, а загальний рівень холестерину — приблизно на 20%.

Тригліцериди також були знижені на 36%. У цих дослідженнях люди дотримувалися здорової дієти, і одне дослідження показало, що при додаванні амаранту до цієї здорової дієти не було відзначено ніякої додаткової вигоди, яка знижує рівень холестерину. Як і у випадку з дослідженнями на тваринах, амарант істотно не впливав на рівні ЛПВЩ.

Як саме амарант знижує рівень холестерину?

Хоча спосіб, яким амарант знижує рівень холестерину, остаточно невідомий, було представлено багато припущень.

Амарант характеризується великою кількістю ненасичених жирів, сквалену. Фактично, 9 мл олії амаранту містить приблизно 300 мг сквалену.

Попередні дослідження з використанням тільки сквалену, витягнутого з харчових продуктів, показали, що він сприяє зниженню рівня холестерину.

Хоча сквален проходить в організмі тим самим шляхом, що і холестерин, поки ще не зовсім точно відомо, як введення сквалену в раціон знижує рівень холестерину.

Інші дослідження показують, що інші серцево-корисні хімічні речовини, виявлені в амаранті, такі як розчинні волокна і фітостероли, є причиною зниження ЛПНЩ і загального рівня холестерину. Обидва інгредієнти в кінцевому підсумку працюють, зменшуючи кількість холестерину, що всмоктується в кров з тонкої кишки.

Підводячи підсумок

Хоча для подальшого вивчення здатності амаранту забезпечити зниження рівня холестерину потрібно більше досліджень, це здорове зерно залишається неймовірно корисним для людського організму.

Так, не встановлено, скільки саме амаранту необхідно включати в щоденний раціон, щоб досягти позитивних результатів. Однак дослідження, проведені на людях, довели, що в щоденному раціоні необхідна присутність 18 мл амарантової олії — це столова ложка олії.

Однак через свої поживні властивості інші форми амаранту, включаючи зерно і борошно, також можуть бути включені в будь-яку «сердечну» дієту.

Якщо ви зацікавлені у включенні амаранту в свою дієту, яка знижує рівень холестерину, можете сміливо додавати амарант в ваші улюблені хлібці, супи, рагу і гарніри. Крім того, олія амаранту може використовуватися в якості харчової добавки.

2 комментарияЗалишити коментар

Доброго дня! Не вберегли батька від високого холестерину, тепер має приймати ліки, дуже хвилюємось, адже в такому віці підвищений холестерин може стати причиною інфарктів та інсультів. Чи є сенс ще починати приймати амарантову олію чи у такому віці вже складно буде знизити холестерин. Батькові 73 роки.

Майя, 05.05.2019

  Доброго дня, Майя! Звичайно, що є сенс приймати амарантову олію, але паралельно з офіційним лікуванням та з наглядом лікаря. Олія допоможе загалом зміцнити організм, наситить його мікроелементами. Ну і, звичайно, при високому холестерині потрібно слідкувати за харчуванням.

  Світлана, 05.05.2019

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-