Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Чому вирощувати амарант економічно вигідно

Дана стаття орієнтована, швидше за все, на початківців фермерів або тих, хто вже давно в сільському господарстві, але ще так і не зважився зайнятися вирощуванням амаранту. Після її прочитання ви переконаєтеся, що більше немає причин відмовлятися від ідеї культивування амаранту — адже вирощування цієї рослини дозволить вам покращити економічний стан свого господарства.

Цей матеріал грунтується на роботі трьох фахівців в галузі сільського господарства. Це доктор сільськогосподарських наук, професор В. Щербаков, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Т. Яковенко, аспірант кафедри рослинництва С. Когут. Всі вони — співробітники Одеського державного аграрного університету.

Чи готові зануритися в світ сільськогосподарського амаранту? Тоді поїхали!

Вступна частина

«Амарант» в перекладі з грецького означає «вічний», «амарантос» — такий, що ніколи не псується. А ось стародавні цивілізації інків і ацтеків іменували рослину як «Дар богів».

У тридцяті роки ХХ століття вивченням амаранту займалися і в колишньому Радянському Союзі. Першим, кого зацікавила рослина, був Н. І. Вавилов, що довідався про амарант під час свого відрядження до країн Латинської Америки.

У наш час відбувається справжній розквіт культури, що зумовлена ​​великою кількістю досліджень, проведених вченими в різних частинах світу. Під час наукових досліджень вдалося встановити безліч цінних і просто корисних властивостей рослини, серед яких:

  • стійкість до несприятливих впливів навколишнього середовища;
  • висока цінність зерна і зеленої маси;
  • здатність пристосовуватися до умов при малій кількості вологи.

Як прийнято використовувати амарант

Урожайність зеленої маси амаранту воістину найвища — до 1000 центнерів з кожного гектара посівної площі. Зелень використовується в тваринництві, як в свіжому вигляді, так і для створення силосу, білково-вітамінного концентрату.

За своїм амінокислотним складом білків листя амаранту наближається до листя люцерни, але, в свою чергу, відрізняються більш високим вмістом лізину. Протеїн листя амаранту близький до ідеального протеїну, який відмінно підходить для відгодівлі свиней.

Цікаво, що більшу частину в насінні амаранту займає зародок. Амарант має досить високий рівень врожайності насіння (до 30 центнерів з кожного гектара посівної площі), що дає можливість використовувати його для отримання білкового концентрату.

Зверніть увагу. З досвіду вчених зі Сполучених Штатів Америки відомо, що використання зерна особливо ефективно при відгодівлі бройлерів.

З насіння амаранту виходить олія, яка відрізняється високою бактерицидною активністю і володіє відмінним протипухлинним ефектом.

Олія з насіння амаранту також містить близько 8% речовин, які використовуються в якості сировини для виробництва стероїдних ліків. Зерно амаранту має і інші важливі елементи і речовини. При цьому — дослідження цієї рослини ще тривають.

Амарант для харчування людини

Амарант можна застосовувати і в щоденному раціоні людини. Продукти харчування, які отримують з насіння цієї рослини, запобігають небезпечним мутаціям у дітей і атеросклерозу у літніх людей.

Молоді паростки і листя амаранту неймовірно багате незамінними амінокислотами, каротином. Також в них присутні:

  • мікро- і макроелементи;
  • вітаміни (А, С, рибофлавін);
  • фолієва кислота.

Зелень прийнято використовувати для приготування поживних і навіть лікувально-профілактичних страв, серед яких салати.

Зелень амаранту корисна ще й тим, що забезпечує ефективний вивід з організму радіонуклідів та важких металів.

Зверніть увагу. Деякі види амаранту з добре забарвленим листям і звисаючими суцвіттями здавна застосовуються в декоративному садівництві.

Вирощування амаранту: який інтерес фермерів в цьому

Інтерес для народного господарства амарант може представляти ще й тому, що він вимагає мало вологи. Тому його можна вирощувати у відносно посушливих регіонах без необхідності створення ефективної системи зрошення.

Сьогодні цією культурою цікавиться весь світ. У дієтичних магазинах і крамницях Сполучених Штатів Америки вже зараз можна придбати печиво, пасту і макарони, хлібці і багато іншого. В цілому, асортимент амарантової продукції налічує не менше чотирьох десятків найменувань в кожній профільній торговій точці.

Крім того, продається зерно, борошно, олія, крохмаль. Біомасу використовують для виробництва фуражу і етанолу.

З огляду на все сказане, не дивно, що амарант дійсно цінна і затребувана рослина. А тому вирощувати його фермерам вкрай вигідно.

Перспективи вирощування амаранту в Україні

В Україні питання біології, селекції, технології вирощування амаранту особливо активно вивчалися в умовах Полісся і Лісостепу і частково в посушливій степовій зоні.

Всі результати досліджень показали, наскільки високі можливості у культури амаранту, що обумовлює досить високий рівень економічної ефективності виробництва амарантового зерна.

Що цікаво, ще в 2003 році Одеська обласна державна адміністрація пропонувала виробникам сільськогосподарської продукції та фермерам виділити під посіви амаранту до 25 тисяч гектарів.

Особливості вирощування амаранту також активно вивчаються в Україні протягом багатьох років.

Яких результатів вдалося досягти?

В останні роки виробництво амаранту і амарантової продукції в Україні активно розвивається. Слід нагадати і той факт, що в минулому році була створена Громадська організація «Асоціація виробників амаранту та амарантової продукції». Це стало ще одним додатковим поштовхом до популяризації цієї рослини.

Члени асоціації беруть регулярну участь в різноманітних виставках. Головними цілями Асоціації є сприяння розвитку аграрного сектора України в частині координації дій сільгоспвиробників, які вирощують амарант, і переробників, які використовують насіння, шрот, борошно, олію, листя і суцвіття, зелену масу, в своєму технологічному процесі. Більш детально з діяльністю Асоціації ви можете ознайомитися на її сайті.

Все вищесказане в черговий раз доводить перспективність амаранту, а також його неперевершені властивості, що допомагають як звичайним споживачам, так і виробникам. Перші — отримують якісний, натуральний продукт, другі — хороший дохід.

2 комментарияЗалишити коментар

Скажіть будь ласка чи є у нас в Україні багато фермерів, які вирощують амарант, чи можна довіряти їхній продукції і наскільки зараз затребувана ця рослина?

Олег, 18.05.2018

    Доброго дня, Олег! Продукти, якість яких ми можемо гарантувати, це продукти, які продаються на нашому сайті. Ми вирощуємо амарант на екологічно чистих територіях і дотримуємось всіх стандартів на всіх етапах виробництва продуктів з амаранту! Наш магазин: http://shop.amaranth-health.com Зараз амарант лише набирає обертів у своїй популярності в Україні, хоча вже проводилось багато досліджень його корисності. Зате в Європі та США амарант дуже популярний і використовується в здоровому харчуванні.

    Світлана, 25.05.2018

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-