Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Ще одна перевага амаранту: світові компанії переорієнтовуються на безглютенові продукти

Світовий ринок продуктів в найближчі роки чекає істотних змін. Як показують профільні дослідження, спостерігається постійне зростання попиту на органічні і безглютенові продукти.

Проведений аналіз показав, що в цілому зростання виробництва продуктів, що не містять глютену, становить 10% на рік. Як стверджують аналітики, вже в 2020 році рівень продажів таких продуктів перевищить суму в 7 мільярдів доларів за один рік.

Всі наведені дані вказують на необхідність компаній вносити зміни в свої плани і стратегії розвитку. Що великі гравці світового продуктового ринку вже успішно роблять.

Які компанії вже переорієнтувалися

Якщо говорити про конкретні компанії, то їх досить багато. Ми ж в нашій статті розповімо лише про найбільш великих. Отже, компанія BayWa (Німеччина), фінансово постраждала від своїх операцій з зерном, вже в 2017 році освоїла новий напрямок — відкрила фермерське господарство в Об’єднаних Арабських Еміратах, на якому здійснюється вирощування преміальних органічних помідорів.

Змінила свою стратегію і компанія Soufflet (Франція) — на даний момент це один з найбільших приватних покупців зерна в Європі, вже освоює такий напрямок, як торгівля бобовими, а тому вкладає чималі кошти в виробництво харчових продуктів з бобів.

Заслуговують на увагу і такі гіганти харчової галузі, як Glencore і Bunge — вони ще два-три роки тому вирішили активно розширювати свою присутність на ринку безглютенової продукції.

Наприклад, та ж Bunge, яка присутня на ринку продуктів вже більше 200 років, проте пару років тому викупила турецьку фірму, що спеціалізується на виробництві оливкової олії. Компанія Glencore так само стала захоплювати ринок оливкової олії, хоча і займається цим видом діяльності з мадридського офісу. Звичайно, торгівля оливковою олією — це лише невелика частина їх бізнесу, орієнтованого на операції із зерновими. Однак це вже є показовим.

Зверніть увагу! Як вказують світові аналітики, в 2013 році обсяг імпорту бобових — це лише 6% від загального обсягу імпорту зернових.

Як стверджує директор компанії Amsterdam Commodities NV (основна спеціалізація — це горіхи і спеції) Ерік Ріткерк, нішеві ринки, тобто ті, що орієнтовані на вузькі продукти, не такі великі, щоб зацікавити великі компанії. Однак з року в рік ситуація поступово змінюється.

Зокрема, вже згадувана вище компанія Bunge буде займатися переробкою сої, для чого в Сполучених Штатах Америки зводять завод — ця фабрика дозволить істотно збільшити виробництво і реалізацію цієї компанією таких соєвих продуктів, як масло і шрот.

Італійська компанія Grain Services Srl, зареєстрована в місті Реджо-Емілія, отримує практично третину своїх доходів саме від реалізації безглютенової продукції. І це при тому, що вона становить всього 7% від 1,5 мільйона тонн всієї продукції, перепродажем якої займається ця компанії.

Про що це говорить

З усього вищесказаного випливає один чіткий і яскравий висновок — все це відкриває ще більші перспективи і можливості перед компаніями і фермерськими господарствами, що займаються вирощуванням амаранту.

Ця рослина стає все більш популярною в останні роки, адже шанувальники здорового харчування оцінили її поживні властивості, наявність в ній великої кількості вітамінів і мікроелементів, унікальних поєднань.

До того ж, амарант можна їсти буквально повністю — з зелені готувати салати і супи, з зерна — крупу, а отримані при переробці зерна борошно і олію — використовувати в приготуванні інших страв.

До того ж, амарант широко застосовується в косметології, стає все більш затребуваним в фармацевтичній галузі.

Зацікавленість великих компаній цією безглютеновою рослиною дозволить істотно збільшити прибуток фермерських господарств, тим самим мотивуючи їх ще більше коштів вкладати в культивування цієї рослини.

Та й споживачі в усьому світі все частіше додають в своє меню амарантову продукцію. Таке визнання цієї рослини дозволяє знову впевнено стверджувати — в недалекому майбутньому на ринку харчових і продовольчих продуктів може статися повноцінна революція!

2 комментарияЗалишити коментар

Добрий вечір! Чи може безглютенова дієта покращити здоров’я людей, які не мають непереносимості глютену? Чи вона потрібна лише тим, хто страждає від целіакії?

Oleksiy, 18.05.2018

    Доброго дня, Олексій! Зараз безглютенова дієта дуже популярна і її дотримуються навіть люди, які не мають непереносимості глютену. Але якщо людям з целіакією дієта життєво необхідна, то всім іншим вона буде корисною, може додати енергії, допомогти схуднути. В будь якому випадку можна зробити експеримент, спробувати якийсь час не вживати продуктів, які містять глютен і прослідкувати за своїм здоров’ям та відчуттями. Також безглютенова дієта підходить веганам. Детальніше про це в статті Амарант: важливий продукт для хворих на целіакію

    Світлана, 25.05.2018

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-