Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Як подолати кашель та інші сезонні захворювання

Перепад температури повітря, особливо якщо це пов’язано з похолоданням, приносить чимало проблем зі здоров’ям. Серед таких проблем виділяються кашель, нежить, тривале відчуття дискомфорту в горлі, біль або «ниття» в суглобах. Усунути ці проблеми, а ще краще — запобігти їм цілком можливо, своєчасно вживши заходів. Для цього зовсім не обов’язково запасатися великим набором антибіотиків, протизапальних і жарознижуючих медикаментозних препаратів. Можна звернутися за допомогою до амаранту і продуктам або засобам з нього. При цьому вдається не тільки усунути недугу, а й зменшити побічні дії вже прийнятих всередину антибіотиків та зміцнити імунітет. Переконатися в цьому можна, дізнавшись про чудодійні властивості рослини, адже недаремно його властивості багато років використовуються народною медициною в самих різних рецептах.

 

Склад як основа унікальності амаранту

цілющі властивості щиріці

Амарант давно визнаний рослиною, якій під силу впоратися з багатьма захворюваннями. Це відбивається навіть в самій назві: амарант у перекладі звучить як той, що заперечує смерть. Тому не дивно, що в стародавній медицині цю рослину використовували проти старіння і в боротьбі проти найважчих захворювань.

Цілющі властивості амаранту відомі з далеких часів. У стародавній слов’янської медицині амарант використовувався як засіб проти старіння. Його знали і давні народи Центральної Америки — інки і ацтеки. У давніх еллінів ця рослина була символом безсмертя. Дійсно, суцвіття амаранту ніколи не в’януть. Харчові та цілющі властивості рослини оцінені і в наш час: продовольча комісія при ООН визнала її культурою XXI століття.

Високу оцінку амарант отримав завдяки вмісту великої кількості майже ідеального білка (97%), який легко засвоюється організмом. Встановлено, що в насінні різних видів амаранту міститься білка від 11,6% до 18,6%. Білок амаранту перевершує соєвий білок білок пшениці і білок молока. Склад білка амаранту відрізняється великою кількістю амінокислот (28-35%). Тут міститься, наприклад:
• лізин (4,3-6,5%);
• треонин (3,1- 3,8%);
• тирозин з фенилаланином (4,6-8,1%).
Значення цих та інших амінокислот, що містяться в амаранті, неможливо переоцінити. Так, незамінна амінокислота лізин необхідна для росту, відновлення тканин, виробництва антитіл, гормонів, ферментів, альбумінів. Крім того, лізин має противірусну дію, і особливо ефективний відносно вірусів, що викликають герпес і гострі респіраторні інфекції. Причому досягти оздоровчого ефекту можливо, використовуючи амарант в їжу.

Треонін бере участь в побудові всіх органів і тканин організму, є потужним джерелом колагену і забезпечує нам здоров’я суглобів, зубів, шкіри, м’язів і функціонування сполучної тканини. Ця амінокислота нейтралізує дію токсичних речовин і виводить їх з організму. Крім того, треонін бере участь в синтезі імуноглобулінів і антитіл, які захищають організм від інфекцій.

Тирозин відноситься до замінних амінокислот і утворюється з фенілаланіну, але зворотнє перетворення неможливе. Цей аспект і деякі інші дозволяють віднести його до умовно незамінних амінокислот. Дана амінокислота сприяє зниженню втоми, в тому числі після тренувань або розумових навантажень, допомагає скоротити період відновлення сил після перевантажень або хвороби.

У складі амаранту присутня важлива органічна сполука, без якого дія рослини і продуктів з неї була б, напевно, не такою сильною. Мова йде про сквален — постачальник кисню. Сквален давно визнаний найпотужнішим імуностимулятором, який має антибактерицидну і протипухлинну дію. Він усуває запалення, допомагає відновити мікрофлору, захищає організм від токсинів.

 

Олія амаранту і багатогранність її дії

 

висока єфективність олії з амаранту

Найбільш потужним за своїми цілющими якостями засобом є олія, яку отримують при переробці насіння амаранту. Це відмінне джерело вітамінів, мінералів та інших, корисних для організму природних сполук. Переважають в ньому ненасичені жирні кислоти — олеїнова, линолієва і ліноленова. За своїми лікувальними властивостями олія амаранту значно ефективніша від обліпихової. Вона має такі властивості, як:
• антибактеріальна;
• противірусна;
• протимікробна;
• протизапальна;
• протигрибкова;
• імуностимулююча.
Завдяки цим властивостям олію з насіння амаранту рекомендують приймати в комплексному лікуванні вірусних і ряду інфекційних захворювань.

Як відомо, при зміні погоди і температури повітря часто страждають ЛОР-органи. Доведена ефективність олії при таких захворюваннях в цій області, як:
• риніт;
• синусит;
• гайморит;
• фарингіт;
• тонзиліт;
• ларингіт.
При таких захворюваннях олія амаранту застосовується для полоскань, приготування лікувальних крапель і для просочення тампонів.

Вживання амарантової олії допомагає швидше позбутися від грипу, ГРВІ, ГРЗ, ангіни, бронхіту, запалення легенів, і навіть від туберкульозу — з усіма відповідними симптомами. Хороші результати дає застосування цієї олії в лікуванні запалених лімфовузлів. Відмінні результати досягаються в комплексному лікуванні, і якщо за медичними показаннями необхідний прийом антибіотиків, то небажані побічні реакції від їх дії усуваються, а потрібний результат досягається швидше.

 

Застосування олії при поширених захворюваннях

 

амарантова олія проти простудних захворювань

При гострому риніті або нежиті рекомендується застосування амарантової олії по 2 краплі в кожну ніздрю. Слід врахувати, що амарантова олія швидко всмоктується, і через 15-20 хвилин починається рясне виділення секреторного слизу з носа. Такий процес триває до трьох годин — в залежності від стадії захворювання. Курс застосування олії − 10-15 днів, до повного знищення інфекції. При синуситі і гаймориті курс лікування більш тривалий — не менше 4 місяців, і це необхідно для запобігання рецидивам. Однак в будь-якому випадку рекомендується додатково приймати олію всередину, але це може бути використання продукту в салатах, наприклад.

При запаленні лімфовузлів рекомендується наносити амарантову олію на шкіру над запаленою ділянкою або робити змочені олією пов’язки, компреси на шкіру. Оскільки захворювання пов’язане із запальним процесом, що протікає всередині організму, доцільно приймати олію амаранту всередину.

Біль у вухах можна зняти за допомогою тампона, змоченого олією амаранту. Спочатку рекомендується трохи підігріти олію, а потім закапати її в хворе вухо і закрити вушний канал приготованим тампоном. Курс такого лікування — 5-7 днів. Застосування олії слід продовжити навіть після зникнення болю.

Простий і ефективний спосіб лікування пропонується при захворюваннях порожнини рота: засіб варто трохи потримати в роті. Однак існує особливість. Справа в тому, що олію після полоскання рота треба проковтнути, і не випльовувати.

Як відомо, у багатьох рецептах рекомендується приймати амарантову олію всередину. Однак іноді висловлюються побоювання щодо індивідуальної реакції організму. Щоб максимально убезпечити себе, можна застосовувати олію поступово. Практикується прийом олії з невеликою кількістю будь-якої рослинної їжі. Це може бути овочеве рагу, тушкований буряк, вінегрет. Коли організм «звикне», олію приймають окремо (по 1 чайній ложці 2 рази в день) при цьому порцію краще збільшувати поступово: повну ложку олії приймати тільки вдруге. Якщо з’явиться дискомфорт в животі, рекомендується дозу трохи знизити, але припиняти прийом засобу не треба. Як свідчить практика, через 3-5 днів неприємні відчуття зникнуть.

Щодо олії важливо запам’ятати одну з важливих її особливостей: засіб поєднується з будь-яким медикаментозним лікуванням. Під час курсу прийому олії всередину доцільно зменшити споживання соняшникової олії, а також тваринних жирів і майонезу.

 

Прості засоби на основі амаранту у домашніх умовах

 

цілющий чай з амарантом

Найпростішим і доступним засобом вважається чай на основі листя амаранту. Він допомагає при кашлі і будь-якому простудному захворюванні. Для приготування цілющого чаю краще взяти амарант сорту «Валентина» з червоним забарвленням листя. У чайник для заварювання поміщають 1 столову ложку свіжого або висушеного листя і суцвіть амаранту і 1 чайну ложку листя меліси і м’яти, заливають 100-150 мл води, температура якої повинна становити не вище вісімдесяти градусів. Настоюється такий чай 10 хвилин, після чого в нього додають таку ж кількість гарячої води. Для поліпшення смакових якостей чаю можна додати мед.

Амарант цього ж сорту можна взяти для приготування цілющого настою. Необхідно 1/2 склянки сухого подрібненого листя залити 5 л окропу і настоювати протягом 1 доби. Дорослі можуть пити такий чай по 250 мл не рідше 3 разів на день і за 30 хвилин до прийому їжі. Для дітей порцію слід зменшити в 2 рази.

Зміцнює імунітет і допомагає позбутися сезонних захворювань інший настій з амаранту. Необхідно взяти 15 г подрібненого сухої рослинної сировини (коріння рослини, стебла, суцвіття, насіння), залити склянкою окропу і витримати на водяній бані протягом 15 хвилин. Після цього суміш залишають настоюватися, а потім проціджують. Приймають настій амаранту по 50 мл за півгодини до їжі і протягом 14 днів. Але слід бути готовим до того, що смак виявиться не таким приємним, як хотілося б: він солодкуватий і терпкий. Для поліпшення смаку можна додати мед або сік лимона.

Подрібнене листя амаранту використовуються також для приготування відвару, який допомагає при кон’юнктивіті. Щоб приготувати засіб, необхідно 2 столові ложки подрібненої сировини залити 250 мл окропу і кип’ятити на слабкому вогні протягом 5-7 хвилин, а потім настоювати 1 годину. Після цього процідити. Засіб використовується для промивання очей і для примочок на повіки 3-4 рази на день.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-