Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

4 беззаперечних переваг лізину для здоров’я

Одна з причин, за якими рекомендується включити в свій раціон амарант — високий вміст лізину. Це незамінна амінокислота, яка не синтезується в організмі, тому важливо забезпечити її постійне надходження ззовні. Зокрема, вживаючи в їжу особливі продукти харчування.

Лізин несе в собі важливі функції. Він сприятливо діє на нормальний ріст і розвиток м’язів, оновлення клітин, сприяє утворенню карнітину, речовини, присутньої в більшості клітин вашого тіла. Більш того, він допомагає транспортувати жири через клітини, сприяючи їх спалюванню.

Що таке незамінна амінокислота? Довідка з Вікіпедії. Незамінні амінокислоти — необхідні амінокислоти, які не можуть бути синтезовані в організмі. … Всі білки, синтезовані організмом, збираються в клітинах з 20 базових амінокислот, тільки частина з яких може синтезуватися організмом. Неможливість складання певного білка організмом призводить до порушення його нормальної роботи, тому необхідне надходження незамінних амінокислот в організм з їжею.

Пропонуємо вашій увазі переклад статті, опублікованій на сайті HealthLine, в якій представлено докладний опис чотирьох беззаперечних переваг лізину для здоров’я людини.

1. Сприяє профілактиці і лікуванню герпесу

Герпес або висип є симптомами інфекції, часто з’являється на губі або в куточках рота.

Він виглядає як бульбашки, заповнені рідиною, які можуть викликати дискомфорт — поколювання, біль і печіння. Крім того, він змушує людей відчувати себе невпевнено, оскільки негативно відбивається на привабливості.

Герпес провокується вірусом простого герпесу типу 1 (ВПГ-1), який може ховатися в хребті. Під час стресу або в момент ослаблення імунної системи, ВПГ-1 провокує появу і розвиток герпесу.

Добавки лізину можуть допомогти запобігти поширенню ВПГ-1 і скоротити тривалість протікання захворювання. Вважається, що лізин блокує іншу амінокислоту під назвою аргінін, яка необхідна ВПГ-1 для розмноження і поширення.

Одне з досліджень показало, що щоденна добавка 1000 мг лізину приводила до зменшення герпесу у 26 осіб, які були схильні до рецидивів цієї інфекції.

До відома! Цікаво, що під час проведення досліджень спостерігалося зменшення спалахів герпесу, коли показник вмісту лізину в крові людини перевищував 165 нмоль / л. Коли рівень упав нижче цього рівня, прояви інфекції збільшувалися.

Інше дослідження, в якому брало участь 30 чоловік, продемонструвало, що застосування крему з лізином, травами, вітамінами і цинком дозволило усунути герпес у 40% людей вже на третій день використання і у 87% до шостого дня використання крему. Хоча це дослідження є багатообіцяючим, в ньому не вказано кількість лізину та інших інгредієнтів, які використовуються в кремі.

Крім того, не всі дослідження показують, що лізин ефективний у зниженні ймовірності виникнення або тривалості протікання герпесу. В одному з оглядів не було достатньо доказів, щоб рекомендувати його для лікування інфекції.

Проміжний підсумок

Деякі дослідження доводять, що лізин може зменшити тривалість протікання інфекції і частоту її виникнення. Однак деякі дані — суперечливі.

2. Знижує тривожність, блокуючи підвищену реакцію і чутливість на стресові ситуації

Одне дослідження показало, що лізин блокує рецептори, які беруть участь в реакції на стрес. Дослідники відзначили, що у щурів, які отримували лізин, були знижені показники, що провокуються стресом.

Однотижневе дослідження, в якому взяли участь 50 здорових людей, показало, що додавання 2,64 грама лізину і аргініну підвищує стресостійкість та знижує рівень гормону стресу кортизолу.

Аналогічним чином, додавання 4,2 грама лізину на кілограм пшеничного борошна в регіонах Сирії допомогло знизити показники тривожності у чоловіків з дуже високим рівнем стресу. Після трьох місяців вживання збагаченого на лізин борошна помітно знизився рівень кортизолу у жінок.

Лізин також може допомогти людям з шизофренією, психічним розладом, який порушує сприйняття людиною зовнішнього світу, часто приводячи до нездатності зрозуміти реальність. Хоча дослідження все ще знаходяться на ранніх стадіях, лізин може володіти потенціалом для зменшення симптомів шизофренії, якщо поєднувати його в терапії з призначеними препаратами.

Проміжний підсумок

Лізин може допомогти зменшити відчуття тривоги і знизити рівень кортизолу (гормону стресу) у деяких людей. Ранні дослідження показують, що це може навіть допомогти зменшити симптоми у людей з шизофренією.

3. Сприяє засвоєнню і утриманню кальцію в організмі

Вважається, що лізин підвищує рівень засвоєння кальцію в кишечнику і допомагає ниркам утримувати цей мінерал.

Дослідження, в якому брало участь 30 жінок (15 здорових і 15 з остеопорозом), показало, що додавання кальцію і лізину знижує втрату кальцію. Для досліджень і аналізу вивчалася сеча.

Жінки, які одержували тільки 3 грами кальцію, мали прогресуюче збільшення вмісту кальцію в сечі. Проте, жінки, які також отримували 400 мг лізину, втрачали менше кальцію через сечу.

Лізин, очевидно, захищає ваші кістки і може також грати роль в контролі того, куди саме «транспортується» кальцій в вашому організмі. Наприклад, було доведено, що він запобігає накопиченню кальцію в кровоносних судинах у щурів. Цей вид накопичення є фактором ризику серцево-судинних захворювань.

Крім того, одне дослідження, проведене в пробірках, довело, що клітини, які були вирощені без лізину, мали підвищену виводимість кальцію. Підвищене виведення мінералу не відбувалося в клітинах, в яких присутній лізин.

Проміжний підсумок

Лізин здатний допомогти засвоїти більше кальцію і знизити його втрату через сечу. Він також сприяє зниженню ризику накопичення кальцію в кровоносних судинах.

4. Сприяє загоєнню ран, продукуючи колаген

У тканинах тварин лізин стає більш активним в місці рани і допомагає прискорити процес відновлення тканин і клітин. Тобто, загоєнню ран.

Лізин необхідний для утворення колагену — білка, який являє собою своєрідний каркас і допомагає підтримувати структуру шкіри, кісток, роблячи їх міцними, здоровішими.

Сам лізин також може діяти як сполучний агент, збільшуючи тим самим кількість нових клітин в рані. Що сприяє утворенню нових кровоносних судин.

До відома! В одному дослідженні на тваринах комбінація лізину і амінокислоти аргініну змогла прискорити і покращити процес загоєння переломів.

В іншому дослідженні, в якому в якості піддослідних використовувалося 40 кроликів, було виявлено, що 47 мг лізину на кг маси тіла і 50 мг аргініну на кг маси тіла значно покращували кровотік і загальне загоєння кісток.

Фактично, у кроликів, які отримували лізин і аргінін, рани гоїлися на два тижні швидше, ніж у контрольної групи.

Загоєння ран — складний процес, що вимагає різних мінералів, вітамінів і т.д. Лізин, мабуть, грає неоціненну роль, і без його використання в нормальній кількості процес загоєння ран затягується.

На сьогоднішній день в дослідженнях розглядалися тільки пероральні добавки для загоєння ран, і невідомо, чи було ефективним застосування його безпосередньо на рани.

Проте, одне з досліджень довело, що нанесення гелю, що містить лізин, на рану виразки призвело до зниження інфекції та до скорочення тривалості загоєння, в порівнянні з відсутністю гелю.

Проміжний підсумок

Лізин необхідний для утворення колагену, важливого білка, який впливає на загоєння ран. Дослідження на тваринах свідчать, що лізин може прискорити загоєння ран і скоротити час відновлення.

Інші потенційні вигоди

Лізин, як і всі амінокислоти, використовується в якості «будівельного матеріалу» для білка у вашому організмі. Ці білки допомагають виробляти гормони, імунні клітини і ферменти.

Лізин володіє ще деякими перевагами в додаток до тих, які обговорювалися раніше.

1. Рак. Одне дослідження, проведене на тваринах, показало, що лізин в поєднанні з антиоксидантом катехіном зменшував зростання ракових клітин у мишей.
2. Здоров’я очей: дослідження на щурах з діабетом показало, що добавки лізину можуть запобігти розвитку катаракти.
3. Діабет: одне з досліджень довело, що лізин може допомогти знизити рівень цукру в крові у людей з діабетом. Проте, зв’язок досі остаточно не встановлений. Як і особливості впливу лізину.
4. Артеріальний тиск: дослідження 50 дорослих людей з дефіцитом лізину в організмі і високим кров’яним тиском показало, що добавки лізину значно знижують артеріальний тиск.
Незамінний лізин необхідний для підтримки нормального здоров’я, а добавки можуть бути корисні для людей, і допоможуть в профілактиці і лікуванні певних захворювань.

На завершення

Дослідження лізину є багатообіцяючими, оскільки деякі дані вказують на те, що він може надавати протиракову дію, сприяти нормалізації рівня цукру в крові і зниженню артеріального тиску.

Лізин є незамінною амінокислотою з багатьма перевагами, які варіюються від запобігання герпесу до зниження занепокоєння, і сприянню загоєння ран.

Як будівельний матеріалів білків, він також може мати безліч інших позитивних характеристик. Без достатньої кількості лізину ваше тіло не в змозі виробляти достатню кількість відповідних гормонів і імунних клітин.

Велика кількість лізину продукується в організмі при споживанні амаранту у всіх його видах. Це можуть бути каші, олія, зелень, випічка та багато іншого.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-