Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Знайомтеся! Амарант — безцінний діамант з комори природи!

Дивовижна рослина амарант вважається однією з найдавніших світових зернових культур. Отримавши своє ім’я від латинського слова Amarаnthus ( «нев’янучий»), він ніби і правда ніколи не втрачає своєї сили, продовжуючи цвісти навіть тоді, коли інші зернові культури вже готуються до сплячки. Недарма слово «амарант» сприймається на слух як пісня — ніби мова йде не про рослину, а про дорогоцінний камінь, отриманий в дар з рук Господині Мідної гори.
Протягом 8 тисяч років насіння амаранту вважалися основною їжею народів Південної Америки і Мексики. Його називали «хлібом інків», «золотим зерном», а ацтеки і зовсім вважали, що якщо регулярно їсти зерна амаранту, можна перетворитися на справжню надлюдину. Саме вони використовували цю рослину в ритуальних святах, споруджуючи з борошна, видобутого з його зерен, величезні скульптури, які після закінчення торжества розрубували на частини і з задоволенням з’їдали.

У давні часи амарант приймався і як сплата податків, завдяки чому казна держави могла поповнитися настільки потужно, що її запаси прогодували б населення протягом кількох десятиліть. І коли всесильна Європа висадилася на ацтекських землях і захотіла «висадити» амарант на своїй території, в тутешніх місцях цю рослину люди вже звели в справжній культ!
Саме тому з ним вирішено було боротися: амарант заборонили вживати і вирощувати, а за порушення закону загрожувала смертна кара. Іспанські конкістадори іменували амарант «рослиною диявола» і зживали його настільки завзято, що ця рослина змогла зберегтися тільки в одній з частин Латинської Америки, долини якої були ізольовані від торжества цивілізації. Саме тут в XX столітті амарант виявили американські вчені, які не розгубилися і відразу ж приступили до дослідження унікальної рослини.

Амарант: естетична краса і цілюща сила!

Американець Джон Даунтон, один з учених минулого століття, який проводив досліди над амарантом, виявив, що в зернах рослини міститься набагато більше білка, ніж у вже відомих людям пшениці, кукурудзі або рисі. Хіба могло людство, маючи на руках такі знання, знову піддати амарант забуттю? Звичайно ж ні, і дивовижна рослина стала універсальною зерновою культурою, шанованою в усьому світі.
Прозваний в медицині «продуктом XXI-го століття», сьогодні амарант зустрічається практично у всіх країнах. В Америці, наприклад, завдяки старанням наукових інститутів, амарант часто використовується в харчовій промисловості. Знайти його можна серед товарів дієтичних магазинів, а м’ясо, яке вирощували на кормах, зроблених на його основі, коштує дорожче, ніж звичайне, на цілих 25%!
Російські наукові центри від своїх колег не відстають і дозволяють використовувати амарант в різних формах при виробництві хліба і кондитерських виробів, в медичній сфері та випускати на його основі продукти дитячого харчування і парфумерію. Всього в Росії вирощується 17 видів амаранту (з 850 відомих), багато з яких займають заслужене місце в природних аптечках і харчовій промисловості.

Півнячий гребінь, який переміг всіх

Напевно ви бачили, як цвіте амарант: розпушивши яскраво-червоний півнячий гребінець, нібито збираючись на бій або на бал, він надихає людину на захоплення, любов і шанування — але тільки не на байдужість, погодьтеся?
Стародавні легенди свідчать, що розкішна прикраса вашого саду здатна на більше — вона вміє якісно продовжувати людське життя. У переказах є левова частка правди: насіння амаранту володіє унікальними дієтичними властивостями, містить в собі білок і вуглеводи, незліченну кількість вітамінів, а ще не має в своєму складі шкідливого для організму людини глютену.
Листя амаранту, яке на вигляд нагадують шпинат, часто застосовується в кулінарії. Ось тільки в сирому вигляді вживати його не варто: і насіння, і листя необхідно в обов’язковому порядку обробляти, ошпарювати, варити — щоб блюда, приготовані з нього, були дійсно корисними і поживними.

Хімічний склад амаранту — що в ньому особливого?

1. Якщо вам колись доводилося чути, що амарант — це отрута, не вірте хибним чуткам! Просто деякі промисловці замінюють безцінний амарант неякісним харчовим барвником, забороненим з 1976 року. Він дійсно шкідливий для людини, проте нічого спільного з цілющою рослиною не має.
2. Чим багатий амарант, так це білком високої якості, збагаченим лізином. Напевно ви чули, що ця амінокислота неймовірно корисна для людини, проте мало хто знає, що завдяки її наявності в своєму складі амарант по живильній цінності порівнюється з ніжним м’ясом кальмара.
3. Зовсім недавно відкрилася і нова якість рослини: в ній був виявлений сквален, що є природним компонентом шкіри людини. Не важко здогадатися, що завдяки цьому амарант стали застосовувати в косметології, перемагаючи з його допомогою запалення і гнійні рани. Сквален, до речі, міститься і в дорогих сортах оливкового масла, але в амарантовому його зустрічається набагато більше — від 5 до 8%.
4. Містяться в амаранті фітостероли, які активно виводять з організму холестерин, і токофероли, що яро борються з вільними радикалами, і фосфоліпіди, які вибудовують наш організм. Про що ще варто згадати, так це про ретинол, вітамін D, натрій, калій, магній та інші хімічні речовини, що підтримують обмінні процеси в організмі.

Амарант скрізь і всюди

Чи знали про хімічні властивості цієї рослини мудрі ацтеки — невідомо, однак, як і багато століть тому, данина амаранту в сучасності віддана в повній мірі. Каші, приготовані з насіння рослини, допомагають в активному відновленні організму людини, виснаженому довгою хворобою. Вся справа в харчових волокнах, які якісно очищають кишечник від токсинів. До речі, незважаючи на харчову цінність каш, їх неможливо переїсти — і, як наслідок, можна не боятися набрати зайві кілограми.
Олія амаранту з успіхом використовується при опіках і укусах комах, з нею приймають ванни, її включають в основу профілактики захворювань очей, безсоння і старечого недоумства. Використовується олія рослини і в косметології, оскільки дарує шкірі чарівний омолоджуючий ефект.
Такий ось він, амарант — унікальний діамант з природної комори, про який можна писати нескінченно, розповідати без зупинки, а лікувати ним різні захворювання — з великим успіхом. Як саме, ми обов’язково розповімо в наступних статтях!

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-