Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Амарантова макуха − більше, ніж побічний продукт

При виробництві олії з насіння амаранту отримують побічний продукт — шрот. Багато хто вважає його менш цінним, оскільки значна частина корисних речовин рослини переходить олії. Однак відомо чимало прикладів, які підтверджують, що шрот амаранту містить в собі також велику кількість корисних речовин. Тому він успішно застосовується в народній медицині, харчуванні та інших сферах. Переконатися в незвичайних властивостях цього продукту можна просто зараз.

 

Чим багатий шрот амаранту

 

шрот як побічний продукт переробки амаранту

Встановлено, що в складі шроту залишаються практично всі корисні речовини, які містяться в рослині і самому цінному продукті на основі амаранту — олії. Різниця полягає в концентрації: вона в шроті менша, але достатня для того, щоб продукт був корисним і успішно використовувався в різних галузях. Цей харчовий продукт є потужним антиоксидантом, джерелом білка та інших корисних речовин, використовується при ударах, ранах, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної та сечостатевої систем.

Незважаючи на те, що шрот називають побічним продуктом виробництва олії, після переробки зерна повністю олія не зникає: у шроті її близько 1,5% (для порівняння: в насінні амаранту міститься до 8% олії). Досить багато міститься в шроті клітковини і білка: до 42%. Цей побічний продукт містить в собі також жирні кислоти, цінні тим, що беруть участь в обміні холестерину, мають протизапальну і антигістамінну властивості, зміцнюють імунітет і сприяють загоєнню ран.

Шрот містить також:
• сквален, який має антиоксидантні властивості, нормалізує рівень холестерину, захищає клітини від токсинів;
• комплекс вітамінів (Е, А, В1, В2, В4, С, D);
• мікроелементи;
• мінеральні солі;
• протеїн;
• рутин;
• каротин;
• пектин;
• крохмаль.
Крім того, в шроті міститься амарантін — речовина, яка нейтралізує дію канцерогенів і радіонуклідів в організмі людей і тварин.

 

Проблеми, при яких користь шроту очевидна

 

амарантовий шрот я к ефективнимй засіб проти усіх захворювань

Ідеться про те, які порушення в роботі організму можна усунути за допомогою шроту амаранту. Цей продукт допомагає зменшити:
• запалення в зоні сечостатевих органів;
• атеросклероз;
• псоріаз;
• діабет;
• серцево-судинні патології;
• захворювання шлунково-кишкового тракту;
• наслідки опіків.

Після застосування шроту амаранту настає помітне поліпшення при стенокардії, гіпертонії, анемії, авітамінозі. Цей продукт допомагає зменшити прояви виразки шлунка і дванадцятипалої кишки при хронічному перебігу хвороб, ефективно підтримує організм в період реабілітації після операції або тривалої хвороби, при інтенсивних спортивних тренуваннях і змаганнях. Шрот включається в комплекс заходів при авітамінозі, статевій слабкості, ожирінні, затримці у фізичному розвитку дітей. Він рекомендується також жінкам під час вагітності та лактації.

Можна окремо зупиниться на значенні застосування шроту амаранту при захворюваннях серцево-судинної системи. Оскільки продукт містить в собі фосфоліпіди, фітостероли, вітамін Е, сквален, холін, фосфор, магній, калій і кальцій, то його застосування сприяє зниженню в крові рівня «поганого» холестерину, зменшення ризик утворення бляшок на стінках судин. При цьому нормалізується згортання крові, підвищується еластичність і пропускна здатність судин, що сприяє зниженню артеріального тиску і зменшенню запалень в кровоносній системі. Перераховані вище корисні речовини складу шроту також беруть участь в регуляції ритму, сили і швидкості скорочень серцевого м’яза. Такі якості успішно використовуються в комплексному впливі на організм при тромбофлебіті, варикозному розширенні вен, в період відновлення після інфаркту, інсульту, а також для профілактики серцево-судинних захворювань.

У відгуках відзначається позитивний ефект після курсу застосування шроту при псоріазі, екземі, герпесі, нейродерміті, дерматиті, грибкових ураженнях шкіри. Доведено результативність шроту при впливі на шкіру при виразках, пролежнях, опіках, обмороженнях, променевих ураженнях. Це завдяки тому, що в продукті містяться протизапальні, бактерицидні, противірусні та протигрибкові компоненти. Такі складові, як вітаміни Е, А і С, сквален, лізин і мідь, активізують процеси відновлення клітин і сприяють швидкому загоєнню ран.

Вживання шроту позитивно позначається на здоров’ї дітей та вагітних жінок. Так, вітаміни і мінерали, які входять до складу продукту, необхідні для повноцінного росту і розвитку дитячого організму. Вітамін Е, як відомо, відіграє важливу роль в організмі вагітної жінки і розвитку плода, оскільки забезпечує захист генетичного апарату клітин ембріона від можливих мутацій. Крім того, цей вітамін стимулює лактацію, покращує смак і якість материнського молока.

 

Особливості застосування

 

амарантовий шрот і його унікальний склад

Для досягнення максимального ефекту рекомендується використовувати тільки першокласний шрот амаранту. Продукт можна ввести в раціон харчування, а також використовувати окремо. Для дорослих допустимим вважається дозування 1-2 столові ложки в день, а необхідну кількість запивають достатньою кількістю чистої води. Можна також розвести цю порцію в кефірі. Оптимальний курс — не більше 3 тижнів. Подальший прийом краще узгодити з лікарем.

Рекомендується додавати шрот в страви, які не вимагають термічної обробки. При цьому повинна витримуватися допустима норма споживання цього продукту.

Незважаючи на очевидну користь шроту амаранту, існують деякі обмеження щодо його вживання. Необхідно враховувати, перш за все, схильність до алергії на склад продукту. При виразці шлунка, порушеннях в роботі нирок і схильності до діареї обов’язкова консультація лікаря. Фахівець допоможе при необхідності скорегувати дозування і курс прийому шроту, щоб можна було отримати користь і не зашкодити здоров’ю.

Під час курсу лікування або профілактики за допомогою шроту важливо налагодити збалансоване харчування. Присутність тваринних жирів, цукру і солодощів краще обмежити, а вживання алкоголю — виключити. Якщо цю рекомендацію ігнорувати, ефект від впливу шроту амаранту знижується.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-