Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Що таке сквален або дивовижний вуглеводень в деталях

Унікальна рослина під назвою амарант, якій ми присвятили вже не одну статтю — це справжня природна комора вітамінів і різних мінеральних речовин. Цінними вважаються всі його частини — і стебла, і листя, і насіння, завдяки чому рослина з успіхом застосовується в харчовій промисловості, в медицині і навіть в косметології.
Але особливу увагу нам хочеться приділити вуглеводню під назвою «сквален», який входить до складу амарантової олії. Це справжня панацея від безлічі хвороб: він прекрасно справляється з загоєнням ран, лікує шкірні захворювання, в тому числі і складні екземи, допомагає відновити організм пацієнта, який переніс курс радіаційної терапії, а ще активізує загоєння внутрішніх органів.
Але що ж це таке, сквален? Як його відкрили, де і коли знайшли, і чому він такий корисний для нашого організму? Давайте розберемося.

Сквален: що це таке?

З латинської мови «сквален» перекладається як «акула», проте причина не в тому, що він, як справжній хижак, накидається на відкриті рани і активно починає їх загоювати. Виявляється, цей вуглеводень вперше був виявлений в печінці акули, що мешкає на глибині до 1000 метрів. Називалася вона «centrophorus artomarginatus» і плавала так глибоко, що за все своє життя до ладу не бачила сонячних променів.
Найдивовижніше, що у акули була виявлена ​​просто величезного розміру печінка, яка важила від 25 до 30% від всієї маси мешканця підводного світу. Саме в ній і був виявлений корисний вуглеводень, який перевернув світ медицини з ніг на голову.
До речі, велике відкриття було скоєно в 1906 році, а зробив його доктор Мітцумаро Цуджімото з Японії. Масло акули і донині вважається неймовірно дорогим препаратом в косметології та медицині, хоча і міститься в ньому сквалену всього 1-1,5%.

Чим же він такий цікавий?

Рідкий вуглеводень з температурою замерзання — 55 ° С і кипіння + 203 ° С зустрічається переважно в тканинах рослин і тварин. Він широко застосовується на Заході, де його з успіхом продають як «Deep shark liver oil», відомий протипухлинний засіб. У наших краях сквален теж поважають, оскільки він, взаємодіючи з водою, здатний наситити киснем всі органи і тканини.
Цей факт був науково доведений в 1931 році швейцарським професором Клауром. Вчений з’ясував, що глибоководні акули, в печінці яких був знайдений вуглеводень, не змогли б прожити і дня в умовах неймовірно сильної гіпоксії — в океані або морських глибинах, де рівень кисню неймовірно низький. Але ж нічого — плавають собі і у вус не дують, і все завдяки сквалену!
Людям же, на відміну від акул, він допомагає боротися з таким «підводним каменем», як старіння, адже саме дефіцит кисню і запускає в нашому організмі небажані процеси. Сквален, як сміливий і відважний герой, активізується при будь-яких пошкодженнях шкіри і відразу ж починає боротися з поразкою. Крім того, він володіє особливими бактерицидними властивостями і дуже легко засвоюється: якщо нанести на шкіру олію, що містить сквален, вона вбереться за лічені хвилини, сформувавши на поверхні особливий антибактеріальний бар’єр.

Тихіше, миші, як вам сквален?

Для підтвердження користі сквалену було проведено чимало досліджень, в тому числі і експеримент Медичного центру Канзаського університету. Для нього було відібрано три групи мишей, одній з яких в ході дослідження давали звичайну їжу, а дві інших годували їжею з 2% вмістом сквалену від загального обсягу (одну на протязі двох тижнів, іншу — місяць).
Всі лабораторні миші піддалися опроміненню, доза якого для дрібних гризунів була смертельною. Однак результати дослідження показали, що через місяць смертність в першій групі склала 100%, а миші з третьої групи , що отримували сквален протягом всього періоду експерименту, залишилися живі, незважаючи на те, що повинні були померти від великої дози радіації.

Де міститься сквален?

Сквален зустрічається не тільки в печінці акули — тим більше, що продукт це дорогий і дуже екзотичний. У невеликих кількостях його можна знайти в оливковій олії, рисових висівках і навіть в дріжджах. Однак тільки в амарантовій олії його міститься від 6 до 8% (все залежить від технології вилучення).
Ми вже говорили, що препарати, до складу яких входить амарант, неймовірно корисні як в медицині, так і в косметології: вони помітно знижують рівень холестерину, підтримують організм, який отримав високі дози радіоактивного опромінення, борються зі злоякісними пухлинами.

Сквален дивним чином активізує імунну систему організму, роблячи людину більш стійкою до різних захворювань. Крім того, він ефективно омолоджує шкіру, а тому вважається революційним препаратом в косметології. Адже такий корисний вуглеводень в організмі людини виробляється по максимуму тільки до 25 років (40%), а опісля його рівень знижується і до середнього віку сквалену в нас залишається всього 5%!

Тепер зрозуміло, чому всі так захоплюються чарівними омолоджуючими властивостями речовини, адже виглядати завжди на 25 років мріє будь-яка жінка! До речі, сквален називається ще й «маслом без масла», що дуже чітко відтіняє його унікальну проникаючу здатність.

Показання до застосування сквалену

Купуючи олію амаранту, в якій сквален міститься в необхідних кількостях, необхідно враховувати не тільки спосіб його отримання (перший холодний віджим), але і його чистоту.
Основні рекомендації з прийому: вживати олію разом з рослинною їжею, наприклад, з салатом, тушкованими овочами або шматочками сірого хліба. З звичними, важкими продуктами, пити амарантову олію не варто, щоб не послабити бажаний ефект.
Прийом починають з чайної ложки, збільшуючи дозу до столової ложки, що випивається 2 рази в день. У разі, якщо ви помітите неприємні відчуття в животі (нуртування, тяжкість, розлад), не припиняйте прийом олії, а просто на час зменшіть її дозу.
Пам’ятайте, що амарантова олія не зберігається довго, а використовувати його після закінчення терміну придатності і зовсім не можна. Нарешті, олію амаранту не рекомендується приймати дітям, вагітним і годуючим жінкам, незважаючи на всю корисність даного продукту.

До захворювань, при яких рекомендується застосування амарантової олії, відносяться:

 • екземи;
 • трофічні виразки;
 • псоріаз;
 • атеросклероз;
 • підвищений артеріальний тиск;
 • інсульти, інфаркти;
 • артрит;
 • синдром хронічної втоми;
 • проблеми органів зору;
 • застуда;
 • цукровий діабет;
 • онкологічні захворювання;
 • інфекційні хвороби дихальних шляхів.

Особливості прийому амарантової олії

Безумовно, перед прийомом олії амаранту необхідно проконсультуватися з лікарем. У загальних випадках даний засіб дозволяється приймати згідно з такими нормами:

 • людям старше 18 років — всередину по 1 ч. ложці 2-3 рази на день за півгодини до їди;
 • при ураженнях шкіри олія наноситься не більше 2-х разів на день;
 • як антиоксидант сквален приймають по 200-400 мг на добу;
 • для підвищення імунітету можна підвищувати дозу сквалену до 600 мг на добу;
 • для лікування захворювань серцево-судинної системи приймають по 18 мг амарантової олії протягом 3 тижнів.

Підбиваючи підсумки

Отже, сьогодні ми з’ясували, що амарантова олія є неймовірно дієвим засобом для лікування цілого спектру захворювань і їх своєчасної профілактики. Сквален ж, що входить до її складу, активно бореться з ураженнями шкіри, зміцнює імунітет, благотворно впливає на обмін речовин і допомагає пацієнтові якомога швидше досягти позитивної динаміки в лікуванні хвороби.
Про те, які ще корисні речовини і мінерали містить в собі амарант, і як правильно використовувати цю рослину і продукти її переробки, ми обов’язково розповімо вам в наступних статтях. Слідкуйте за оновленнями!

 

 

 

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-