Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Україна буде світовим лідером з вирощування та переробки амаранту — стаття в журнал «Зерно»

Для цього існують кліматичні, природні, географічні та економічні передумови. А саме:

 • достатня кількість ефективних температур для вирощування найбільш врожайних сортів з тривалим (понад 120 днів) періодом вегетації, потенціал яких на гарному агрофоні сягає 50 ц/га;
 • родючі ґрунти дозволяють отримати товарне насіння, яке за вмістом жиру та макроелементів перевищує індійське, пакистанське або перуанське;
 • логістична наближеність до європейського ринку;
 • розроблені вітчизняні технології переробки амаранту дозволяють з тони насіння отримати 40 л олії, 350 кг шліфованої крупи, 400 кг нативного борошна. Решта — макуха із зародків. Це дає можливість реалізовувати продукцію за конкурентними цінами в усьому світі.

А чи потрібне все це світові? Та в якій кількості?

Так, потрібне. У великій кількості. І вітчизняні переробні підприємства, яких більше двадцяти, спроможні наситити світовий ринок. Прошу зазначити, що переробка амаранту – є високомаржинальною галуззю.

Щорічні обсяги реалізації лише амарантової олії перевищують 500 мільйонів доларів. 86% використовується в фармацевтичній промисловості та 14% — в косметичній. Медичні препарати з амарантовою олією надзвичайно ефективні при порушеннях імунної та ендокринної систем організму, серцевих та шкіряних захворюваннях, виводять шлаки, токсини, радіонукліди, запускають регенераційні процеси в організмі людини, попереджають та гальмують розвиток онкологічних захворювань. Косметичні засоби лагідно доглядають за шкірою та омолоджують її завдяки сквалену, поліненасиченим жирним кислотам, та вітаміну Е в активній токотриенольній формі та іншим компонентам.

Шліфована амарантова крупа є продуктом повсякденного харчування. Але вона є кращою серед усіх інших круп завдяки білку, який визнано еталоном для людини серед усіх білків рослинного та тваринного походження. За своїм складом він найбільш наближений до білку людського материнського молока. Є ідеальним продуктом для дитячого, дієтичного та спортивного харчування. Містить багато лізину, метіоніну, триптофану. Крупа вариться 2-3 хвилини у співвідношенні з молоком або водою 1:4. Може запарюватися окропом. Амарантова каша надзвичайно смачна, без запаху та присмаку. Дає колосальний заряд енергії, підвищує імунітет, нормалізує процеси травлення, знімає запалення внутрішніх органів. Цей продукт в Україні новий, його почало виробляти підприємство «НПК Амарант» (м. Миколаїв) лише в грудні 2017 року, але надзвичайно перспективний. Органічна та неорганічна вітчизняна шліфована амарантова крупа буде реалізовуватися сотнями тисячами тон та стане локомотивом вирощування та переробки амаранту в Україні. Я в цьому переконаний.

Амарантове борошно може використовуватися в будь-яких безглютенових сумішах, хлібо-булочних, макаронних та кондитерських виробах. Доречі, при термічній обробці йому притаманний приємний горіховий смак та аромат. Вже в багатьох містах та населених пунктах України випікають хліб з додаванням амарантового борошна, який, доречі, має приємну властивість – довго не черствіє. В Боярці з амарантового борошна виробляють паніровочні сухарі, від яких у захваті усі господині.

Амарантова макуха – неперевершений інгредієнт комбікормів для сільськогосподарських та свійських тварин, птахів та риб, які виробляють в Дніпропетровській та Чернівецькій областях. Має противірусні, антибактеріальні, протипаразитарні та усі перераховані вище лікувальні властивості. Забезпечує краще перетравлення інших компонентів корму, покращує репродуктивну функцію, мінімізує втрати поголів’я, дає суттєві прирости живої маси. Також амарантову макуху успішно використовують (м. Київ та м. Дніпро) у виробництві прикормок для риб. Візьміть при нагоді на рибалку, побачите, як на вас із заздрістю дивитимуться сусіди по берегу.

Наступним продуктом є сушене та подрібнене листя амаранту, тобто фіто-чай. Має тонізуючі властивості, підвищує імунітет та працездатність. Рекомендований для вживання в обідню перерву та, особливо, водіям. Виробляється в Київській, Миколаївській та Запорізькій областях.

Наступним продуктом, який, безумовно, заслуговую на увагу, є зелена маса амаранту, що:

 • використовується в тваринництві у зеленому конвеєрі;
 • є сировиною для отримання цінного гранульованого трав’яного борошна, як компонента кормовиробництва;
 • може бути сировиною для отримання вітамінів та білка (доречі, амарант дає більше білка з одиниці площі, ніж інші сільськогосподарські культури)

Окремо слід згадати, що амарант:

 • має найнижчий транспіраційний коефіцієнт серед усіх культур, що вирощується в Україні, не боїться посухи;
 • дає величезну вегетативну масу (до 250 т/га надземної), збагачує грунт органікою та азотом, є гарним попередником у сівозміні, може успішно використовуватися в органічному землеробстві.

Вже сьогодні при середній врожайності по Україні 20 ц/га та реалізаційній ціні товарного насіння 25 000 грн/т (35 000 грн/т — органічного) амарант є дуже економічно привабливою культурою. За сприяння АФЗУ ми плануємо в цьому році впровадити тісну кооперацію між переробним та сільськогосподарськими підприємствами та значно збільшити посівні площі під амарантом. На технології вирощування амаранту я детально зупинявся у травневому номері журналу за 2017 рік. Ознайомитися з нею можна також на сайті Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції. Дбайливий господар на гарному агрофоні при підтримці наших фахівців може розраховувати на гарні врожаї та стабільні доходи.

Перспективи вирощування та переробки амаранту в Україні (з подальшим експортом продукції з високою доданої вартістю) практично необмежені. Наша асоціація прикладає зусилля, щоб цей процес амарантової експансії максимально прискорити.

В минулому році ми створили для цього всі передумови:

 • зібрали дієву команду;
 • налагодили тісний контакт та обмін інформацією між підприємствами;
 • створили спеціалізований центр з очистки амаранту в м. Дніпро;
 • налагодили зв’язки з фармацевтичними, косметичними компаніями, підприємствами харчової промисловості;
 • взяли шефство над вітчизняною селекцією амаранту;
 • прийняли участь в понад 10 вітчизняних та зарубіжних сільськогосподарських, фармацевтичних та харчових виставках.

Асоціація – єдиний організм, який працює заради поширення виробництва та переробки амаранту в Україні, а також задля покращення здоров’я нації та людства в цілому.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-