Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Амарант в Україні та США: огляд березневих новин

Амарант стає все більш популярним не тільки в Україні, а й в усьому світі. За деякими даними пропозиція даної культури і продуктів з неї не здатна задовольнити попит.

В Україні деякі фермерські господарства переорієнтовуються на виробництво органічного амаранту. А ось за океаном, у Сполучених Штатах Америки, виробництво амаранту росте в цілому. Про дві головні березневі новини — читайте в цій статті.

Україна може стати найбільшим світовим виробником органічного амаранту
Про це на Міжнародному конгресі «Органічна Україна-2019» заявив Олександр Дуда, керівник української Асоціації виробників амаранту і амарантової продукції. Сприяти досягненню цієї мети будуть особливо родючі ґрунти України і достатня для зростання амаранту кількість сонячних днів.

Як зазначив Олександр Дуда, все більше фермерських господарств України проявляють зацікавленість у вирощуванні амаранту і виробництві продукції з нього. Уже в 2019 році більше десятка господарств планують засіяти солідні площі амарантом.

Зверніть увагу! За словами О. Дуди, українське насіння амаранту за багатьма показниками суттєво перевершує насіння сортів з Перу, Пакистану, Індії.

Також Олександр Дуда повідомив, що в попередні два роки українські переробні підприємства, що спеціалізуються на амаранті, відчували гостру нестачу сировини. Через що були змушені виходити на міжнародний ринок. Однак знайти рівноцінне за якістю насіння так і не змогли.

З цього випливає висновок — український амарант високоякісний і цінується у всьому світі.

До відома! Вартість вирощування амаранту не перевищує 400 євро на гектар посівної площі.

Також Олександр Дуда додав, що високі посухостійкі характеристики амаранту роблять рослину все більш популярною. Адже вона здатна давати високий урожай в багатьох регіонах України.

Сьогодні з амаранту українські переробні підприємства виробляють таку продукцію:

  • рослинна олія;
  • борошно;
  • пластівці;
  • крупи;
  • макарони.

В тому числі, і повністю органічну продукцію, цінність якої більш висока. І в грошовому еквіваленті теж.

Раніше Олександр Дуда відзначав, що українські фермери досягли середньої врожайності в 2 тонни з гектара. Виручка при такій врожайності сягає 50 тисяч гривень з гектара. Тобто, близько 1000 доларів за тонну. Вартість тонни органічного амаранту коливається в межах 35 тисяч гривень.

При цьому потенційна врожайність українського насіння набагато вища. Якщо строго дотримуватися технології вирощування, вона може досягати 5 тонн з кожного гектара.

Популярність амаранту в США
Амарант стає неймовірно популярним у Сполучених Штатах Америки. Чому особливо дивуватися не доводиться. Адже його вирощування має давнє коріння в багатьох сучасних країнах не тільки Північної, а й Центральної Америки.

Амарант використовували стародавні інки, ацтеки. Вони застосовували його для приготування їжі, ритуальних страв і напоїв.

Близько півстоліття тому в США з’явився інтерес до древньої культури. Сприяли цьому нові дослідження рослини, а також сучасні технології, що впроваджуються в сільському господарстві. З тих пір амарант поступово, але впевнено завойовує популярність. Він стає все більш затребуваним серед американців, які обирають здорову їжу.

Зверніть увагу! Сьогодні амарант активно культивують фермери багатьох країн. В тому числі, Індії, Китаю, Східної Європи, Південної Америки, Азії.

Популярність амаранту серед споживачів з США обумовлена ​​його високими поживними властивостями. Зокрема, в ньому міститься від 14 до 16% високоякісного рослинного протеїну. За цим показником з амарантом можуть зрівнятися тільки бобові культури.

 

Серед інших складових, що роблять амарант надзвичайно популярним, варто виділити лізин. Це унікальна амінокислота!

До відома! Культура характеризується високою стійкістю до посухи, підвищеної температури повітря. Що і робить її вирощування більш простим. Навіть якщо опадів не буде занадто довго, а рослина поникне, то після першого дощу швидко набере силу і яскравість.

У США налічується кілька сортів культури, але продовольчими визнані лише три. Спочатку в Сполучених Штатах Америки амарант вирощують для отримання зерна. А потім його переробляють на крупу, змішують з іншими зерновими, виготовляючи каші різного типу.

Зверніть увагу! Особливою популярністю користується печиво та інші види випічки, виготовлені з амаранту і амарантового борошна.

Вартість однієї тонни амаранту в США досягає 900 доларів. Ціна тонни органічного амаранту — понад 1500 доларів. Урожайність амаранту — близько 1500 кілограма з одного гектара. А витрати на його вирощування на такі вже й високі.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-