Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Трав’яне борошно − джерело вітамінів і рослинного протеїну

Багато хто називає його універсальною добавкою для тварин. Причому, використовується трав’яне борошно з амаранту не тільки для різноманітності раціону. Помічено, що великі тварини сприймають його як «смаколик». Чим зумовлене таке явище і чому тваринники для своїх вихованців все частіше використовують цю добавку? Відповіді на ці питання, а також більше інформації про вітамінне борошно з амаранту далі.

 

Особливості амарантової добавки

 

трав'яне борошно в раціоні тварин

Висока оцінка продукту обумовлена великим вмістом вітамінів, мікроелементів і протеїну або білка. У складі вітамінно-трав’яний добавки важливі всі елементи, але білок має особливе значення: він є основним будівельним матеріалом для м’язів, сухожиль і зв’язок, а також для антитіл, які відповідають за імунітет, ферменти і навіть деякі гормони. Саме амарантовий протеїн визнаний кращим білком рослинного походження, і якщо ідеальний білок оцінити в 100 балів, то молочний набере 72 бали, соєвий — 68 балів, білок ячменю — 62, пшениці — 58, кукурудзи — 44, але перше місце — у білка амаранту — 75 балів.

Амарант лідирує серед рослин також за вмістом лізину, треоніну, аргініну, фенілаланіну і ряду інших амінокислот. Встановлено, що з 20 основних амінокислот в амаранті міститься 18, чого немає в інших кормових культурах. Наприклад, лізин допомагає організму засвоїти їжу, а при його нестачі їжа не засвоюється і білок проходить через організм «транзитом». За кількістю триптофану, тірозіау і фенілаланіну амарант прирівнюється до білка материнського молока.

Лізин, бетаїн, вітаміни B2 і C, що входять до складу добавки з амаранту, покращують у тварин апетит, стимулюють вироблення в шлунку соляної кислоти і сприяє очищенню від токсинів, надлишку солі і шкідливих речовин. Завдяки фолієвій кислоті, каротину, рибофлавіну регулюється білковий обмін, а вітамін Е, фосфоліпіди, сквален і фітостероли позитивно впливають на серцево-судинну систему. У добавці з амаранту міститься також велика кількість калію, кальцію, фосфору та інших речовин, які покращують роботу печінки, жовчного міхура, всієї травної системи. Така суміш має протизапальні та реабілітаційні властивості, підвищує імунітет.

Помічено також, що після їжі з амарантовою добавкою почуття ситості тримається довше, ніж зазвичай. Включення в раціон годування великої рогатої худоби 30-35% борошна або гранул з амаранту підвищує продуктивність тварин, і що не менш важливо, — знижує витрати кормів на одну одиницю виробленої продукції. Підтверджено також безпеку такої добавки для тварин і для виробленої з них продукції, оскільки в амарантовій добавці немає антибіотиків, стимуляторів, гормональних препаратів.

 

Можливості використання трав’яного борошна з амаранту

 

амарантові гранули як вітамінна добавка

Відразу зазначимо, що найкраще використовувати трав’яне борошно з амаранту в гранулах, оскільки в цьому вигляді найбільше зберігається поживних речовин. Якість гранул можна визначити візуально. Високоякісні гранули після охолодження:
• щільні;
• сухі;
• мають гладеньку поверхню;
• блискучі;
• насилу розламуються.
Якщо гранули легко розламуються, це вказує на інший рівень вологості, — нижче 8%. Вибирати якісний продукт необхідно також з урахуванням рівня каротину та інших поживних речовин. Так, в трав’яному борошні першого ґатунку міститься 19% протеїну, а в третьому — 13%, і це, звичайно ж, впливає на результат, одержуваний при використанні добавки. Колір гранул зелений, але відтінки можуть варіюватися від темних до яскравих.

Найчастіше трав’яне борошно, вироблене із зеленої маси амаранту, вводять в раціони сільськогосподарських тварин і птиці в якості добавки для покриття дефіциту тих чи інших поживних речовин і вітамінів. Вважається, що особливо корисна вітамінна добавка для молодняку великої рогатої худоби, овець, коней, кроликів. Якщо в раціоні бичків, наприклад, замінити сіно польового сушіння трав’яний борошном, то обмінні процеси у тварин поліпшуються, а продуктивність підвищується на 12-18%. Вітамінний продукт вводять в раціон корів після отелення для швидкого відновлення, а також для лактуючих високоудійних корів.

Високі результати досягаються в різних галузях тваринництва. За результатами досліджень, включення в раціон курей 3% вітамінно-трав’яного борошна з амаранту в період виходу з примусової линьки веде до більш ранньої нормалізації в крові гемоглобіну, білка сироватки, числа еритроцитів. Помітно підвищується збереженість поголів’я і його продуктивність, спостерігається зростання маси яйця, збільшення маси тіла та виходу тушок першої категорії. Подібні результати відзначаються у всіх галузях.

 

Приклади і результати застосування

 

вітамінна добавка з амаранту

Трав’яне борошно з амаранту підходить для вигодовування всіх видів сільськогосподарських тварин. Оптимальною нормою вважається:
• для корів не більше 3 кг;
• молодняку великої рогатої худоби — 0,3-1,0;
• овець дорослих — 0,3-0,5, а для молодняку — 0,07;
• для свиней дорослих — 0,2-0,5, молодняку — 0,05-0,2;
• коней дорослих — 2-3;
• для кроликів дорослих — 0,2;
• для птиці — 10-15 г на добу.
При цьому слід враховувати, що ці норми можуть відрізнятися від норм для тварин-«майбутніх мам», оскільки там порція розраховується залежно від маси тіла.

На форумах можна побачити різні приклади застосування трав’яного борошна з амаранту. Так, в одних випадках (для коней, наприклад) воно більше підходить в якості «полудника», в інших — як окреме годування. У сухому вигляді йде близько 400 г трав’яного борошна на 1 коня. Добавка в холодну пору року заливається гарячою водою (не окропом!), а в теплу — холодною. У відгуках також зазначається, що 2 кг вітамінної добавки кінь з’їдає за 10-15 хвилин, і це для тварини справжня «смакота».

Подобається вітамінна добавка на основі зеленої маси амаранту і кроликам. Тваринники відзначають, що тварини відразу виявляють інтерес до цієї добавки, їдять із задоволенням, «на потім» не залишають, не зважаючи на те, що годівниці до цього були повними.

 

Щоб отримати максимальну користь

 

амарантове борошно з зелені амаранту для тварин

Трав’яне борошно з зеленої маси амаранту за вмістом в ньому корисних, поживних речовин наближене до свіжої зеленої трави. Навіть при тривалому зберіганні (до 10 місяців) в цьому продукті їх залишається до 95%. Однак багато залежить від якості продукту і умов зберігання. Так, якщо гранули легко кришаться і виходить розсип, то, наприклад, каротину втрачається до 50%, а в добре спресованих гранулах при тривалому зберіганні втрати речовини не перевищать 10%.

Зазвичай гранульовану добавку продають в багатошарових паперових мішках. Якщо ви вирішили придбати цей продукт «про запас», то зберігати його краще в тих же мішках і не пересипати в інші ємності. Температурний режим для збереження всіх корисних речовин — не нижче 4 градусів взимку і не вище 20 градусів влітку. Слід також пам’ятати, що каротин на світлі швидко руйнується, тому мішки з добавкою слід зберігати в затіненому місці.

При дотриманні простих умов зберігання можна отримати максимальну користь, незважаючи на те, що амарантова добавка здається дорогою. Однак це доти, доки не провести порівняння. Так, при введенні амарантової добавки до раціону молодняку великої рогатої худоби і лошат приріст становить на 20% більше, ніж при годуванні іншими кормами. Свині додають у вазі на 15% більше, а птахи — на 10%. При цьому не будемо забувати, що кормів потрібно на 10% менше, ніж зазвичай. Іншими словами, в кінцевому результаті отримуємо економічну вигоду. Вона відмінно доповнює показники по здоров’ю тварин і безпеці продукції.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-