Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Пектини в амаранті

Пектини входять в довгий список речовин, необхідних людині для нормального функціонування. Вони очищають організм, здатні допомогти при легких харчових отруєннях і є джерелом енергії. Активно використовуються в медицині, косметології, харчовій промисловості. Серйозну увагу звертає на них дієтологія: без значної кількості пектинів не обходиться жодна дієта, чи створена вона для похудання або розроблена для хворої людини, чи людини, яка відновлюється. Пектини безпечні для ослабленого організму, а життєдіяльність активної людини без них неможлива.

Містяться пектини в більшості придатних в їжу рослин, і амарант — не виняток. Всі сорти амаранту, включаючи і зернові, і кормові, і навіть деякі дикі, багаті пектинами, хоча в зернових і кормових цих речовин помітно більше. З амарантових пектинів виробляються лікарські засоби, також вони використовуються в косметологічних препаратах, переважно очищають і протистоять старінню.

Про амарантові пектини, їх потенційну користь і можливий негативний вплив — в сьогоднішньому матеріалі.

Пектини в амаранті: що це таке і як вони з’являються 

Пектини є різновидом полісахаридів — найпоширеніших у світі вуглеводів, які забезпечують енергією організми всіх живих істот. Полісахариди беруть участь у формуванні більшості органічних тканин, забезпечуючи зчеплення між клітинами, підтримують імунну систему і виконують десятки інших функцій. Спільне в цих функцій одне: всі вони вимагають значної кількості енергії — і полісахариди цю енергію дають.

Містяться пектини тільки в рослинах (і, зокрема, тому рослинна їжа будь-якому ссавцю, включаючи людину, життєво необхідна). Іноді є чи не основним структурним елементом тканин рослини, в інших випадках присутні у відносно невеликій кількості, тоді як основну тканину рослини складають інші полісахариди.

Функції пектину як полісахариду в рослині полягають в тому, що він:

а) забезпечує пружність тканин, підвищуючи їх проникність і прискорюючи біологічні процеси в рослині;

б) зміцнює тканини рослини — в прямому сенсі: чим більше пектину в тканинах, тим міцніша (не жорсткіша, саме міцніша) сама тканина.

Пектини роблять рослину більш посухостійкою, оскільки багаті ними тканини здатні накопичувати воду в більшій кількості, ніж тканини з низьким вмістом пектинів. Також завдяки пектинам вже зібрані продукти можуть довше зберігатися. Причина та ж: в багатих пектинами тканинах накопичуються речовини, які довше здатні протистояти гниттю і іншим руйнівним процесам.

Амарант стійкий до погодних умов саме завдяки високому вмісту пектинів. Він прекрасно переносить посуху, оскільки здатний накопичувати в стеблах і листках велику кількість води, а здатними до цього стебла і листя роблять пектини. Амарант вітро- і холодостійкий, оскільки його тканини завдяки пектинам міцні і захищають як від відносно низьких температур, так і від пошкоджень, що провокуються вітрами (зламів і інших).

У зернових і кормових сортах амаранту пектинів більше, ніж в диких. Це помітно по їх зовнішньому вигляду: зернові і кормові сорти часто вищі, міцніші, пружніші, мають більш насичений колір, в той час як дикі — більш тонкі, ламкі і тьмяні. Обумовлено це тим, що для високої пектинізації амаранту необхідна велика кількість калію, кальцію і фосфору, які він бере з грунту. Багатий мінералами грунт, як правило, готується спеціально для вирощування зернових і кормових сортів, в той час як в диких умовах амарант просто не отримує необхідної для високої пектинізації кількості елементів.

Взагалі, кількість пектину в рослині частково можна визначити, орієнтуючись на пружність і ламкість його тканин. Наприклад, одним з визнаних лідерів за змістом цієї речовини є яблука. Але в них, зрозуміло, теж неоднакова кількість пектинів, і це дуже помітно. Шкурка одних яблук тонша, хоч і жорстка, а саме яблуко легко віддає воду (сік) і сильно хрумтить (ламка тканина). У таких плодах пектинів менше. На противагу їм бувають яблука з більш м’якою, але щільною і пружною шкіркою, насиченою соком і добре його утримуючою м’якоттю. Така картина означає, що пектинами цей фрукт багатий.

З амарантом так само. Навіть зернові і кормові сорти можуть бути вирощені на бідних ґрунтах, в поганих умовах. Результатом стане слабкість, ламкість — і низький вміст пектинів. Інші рослини вирощуються з дотриманням всіх норм і рекомендацій щодо вибраного сорту — і можуть в результаті похвалитися високою пектинізацією.

Кількість пектинів в амаранті є важливим показником його якості.

Кормові сорти з високим вмістом пектинів цінуються не тільки тому, що забезпечують цією речовиною домашню птицю і худобу, а ще й тому, що краще сприяють засвоєнню кальцію. Так, в зеленій масі амаранту присутня досить значна кількість кальцію. При високому вмісті пектинів його засвоюваність тваринами підвищується майже до 75%, а при низькій пектинізації рослини засвоюється менше половини кальцію. Тому фермери, які розводять тварин, для яких кальцій особливо важливий (курей-несучок, перепелів, корів і т. д.), Звертають пильну увагу на сорт і умови вирощування кормового амаранту: крім іншого, їм важливі пектини. Але, строго кажучи, висока пектинізація амаранту важлива для будь-якого тваринника.

Для зернових сортів висока пектинізація ще важливіша. З них виготовляється безліч продуктів для людини, причому не тільки в рамках харчової промисловості. Значна кількість пектинів істотно підвищує цінність таких продуктів. У харчовій промисловості це: крупи, пластівці, в деякій мірі амарантові макарони і борошно, хоча в останніх в процесі переробки велика частина пектинів втрачається. У медичній промисловості пектин з амаранту добувають в чистому вигляді — у вигляді білого порошку, який потім можуть змішувати з йодом, сріблом та іншими елементами — в залежності від того, який препарат виробляється. У косметології пектин з амаранту також можуть отримувати в чистому вигляді, хоча в деяких випадках використовуються продукти переробки амарантового насіння. Підсумок у всіх випадках один: чим більше пектину в амаранті, тим цінніша рослина.

Властивості і застосування амарантових пектинів 

Харчова промисловість: пектин в зерні амаранту

У харчовій промисловості пектин в цілому застосовується як згущувач, але відомий і популярний тим, що є фактично найкориснішим природним загусником, на відміну від численних речовин, які його імітують. Всі досить дорогі джеми, конфітюри, желе, киселі, муси і тому подібні продукти зроблені на основі пектинів, найчастіше яблучних.

Між іншим, позначається пектин в складі кондитерських і інших виробів міжнародним кодом Е440. Не варто реагувати на таку добавку негативно: вона цілком нешкідлива.

Амарантовий пектин можна використовувати точно так само, як і яблучний: з зерна він витягується досить легко у вигляді все того ж білого порошку. Використовуватися може аналогічно. У домашніх умовах, на жаль, витягти його і зробити з його допомогою конфітюр важко. А ось що можна зробити в домашніх умовах — так це подрібнити крупу і змішати її, наприклад, з фруктами і з цукром. Отримана в результаті кондитерська страва буде однією з найбільш корисних джемоподібних мас, які тільки можна зробити в принципі.

Високу кількість пектинів в амаранті і їх дію можна спостерігати в процесі приготування звичайної амарантової каші на воді. Рідини для неї потрібно досить багато — і це вже ознака високого вмісту пектинів. Як вже говорилося вище, пектини мають властивість вбирати і «запасати» воду, неохоче її при цьому віддаючи. Таким чином, трохи крупи і досить багато води перетворюються в желеподібну тягучу масу. Крім того, в звареній амарантовій каші можна спостерігати речовину, схожу на зв’язуючу плівку — прозору, з білим відтінком, — яка ніби об’єднує в єдине ціле зернятка крупи. Така ж речовина з’являється при варінні вівсянки і деяких інших круп. Це і є пектини — тобто не тільки вони, звичайно, оскільки плівка утворюється з багатьох елементів, але її основою і головною складовою є пектини. З хімічної точки зору вони виробляються в процесі варіння з протопектинів — попередників пектину. Таким чином, якщо амарантова каша вийшла тягуча і желеподібна — пектинів в ній точно вистачає.

Правда, варто звернути увагу і на вміст води. Якщо її налити занадто багато (раз в 8-10 більше, ніж амаранту), то амарант, звичайно, не зможе увібрати всю воду, тому желеподібність може дещо постраждати. Точно так само, якщо кашу варити менше хвилини, то протопектини не встигнуть перетворитися в пектини, виконати свою функцію і забрати всю воду. Невелика кількість води теж не дозволить пектинам проявити всі властивості.

Трохи амарантового пектину можна отримати при замочуванні і висушуванні амарантової крупи. Так, якщо залити тонкий шар крупи водою і дати їй самостійно висохнути, можна виявити світлий порошок, що осів на поверхні ємності. Це багато в чому пектин.

Пектинові амарантові каші в контексті дієтології 

Ось зварили ми амарантову кашу на воді — вийшла желеподібна маса, яка явно містить пектини. Який зиск нашому організму з того?

Напевно всі чули про необхідність каш в раціоні людини. Прісні, що не містять цукру і солі каші корисні навіть хворим людям або людям, які відновлюються після операцій; кашами годують людей після харчових отруєнь і різних фізіологічних стресів. Причому ослаблених людей найчастіше годують вівсянкою, зрідка манкою, а ось рисова і гречана вважаються більш «важкими» кашами, які включаються в меню переважно здорових людей або, по крайній мірі, не мають серйозних проблем з шлунково-кишковим трактом. Все просто: вівсянка містить багато пектинів, манка — трохи менше, але теж цілком на них багата. У свою чергу, пектини очищають організм.

Проходячи через шлунок і кишечник людини, пектини всюди по дорозі адсорбують всі «не прийняті» організмом, а насправді токсичні і незасвоєні речовини. На стінках людського кишечника відкладається величезна кількість «бруду» — непотрібних і шкідливих елементів їжі. Поступово ці елементи виводяться, але деякі з них більш в’язкі, і вони йдуть далеко не відразу після перетравлення. Більш того, їх можуть минути інші незасвоєні елементи, а «чіпкі» так і залишаться на стінках кишечника. Пектини їх звідти забирають. Практично пектини — це найбільш ефективні очисники огранізму, не рахуючи штучних (і тому не дуже корисних для нирок і печінки). Принадність пектинів в складі каш ще і в тому, що завдяки своїй желеподібності вони проходять через шлунково-кишковий тракт відразу у вигляді своєрідних «грудок», а завдяки гладкості ніде не затримуються і за кишечник не «чіпляються». Пектини в складі, наприклад, яблук таких властивостей не мають, а тому перетравлюються довше і очищають шлунково-кишковий тракт не так ефективно.

Організм хворих, і людей, які відновлюються ослаблений. Енергії у нього мало. На перетравлення їжі йде пристойна кількість енергії, причому чим їжа важча, тим складніше організму її перетравити. Деяку важку їжу ослаблений організм з міркування збереження енергії просто не переварює, хоча в здоровому стані прекрасно її засвоював. Так само як жирна їжа, червоне м’ясо, більш «важкі» сирі фрукти і овочі і багато іншого. Тому ослаблених людей годують легкими бульйонами, нежирним сиром, кашами та іншою їжею, на перетравлення якої енергія не потрібна.

Пектинові каші в дієтах ослаблених людей мають дуже важливе значення з кількох причин:

1. Вони є джерелом легко одержуваної енергії, яка для ослабленого організму на вагу золота.
2. При цьому на їх перетравлення витрачається набагато менше енергії, ніж на перетравлення іншої їжі, оскільки вони, як згадувалося вище, легко і швидко проходять через шлунок і кишечник.
3. Вони чистять шлунок і кишечник від токсинів і шкідливих речовин, які навіть в здоровому організмі створюють відчуття важкості, а хворий перевантажують занадто сильно.

Ось звідси вівсянка і манка. І амарант, який містить набагато більше білка, корисних ненасичених жирів, кальцію, калію та інших елементів, ніж та вівсяна каша, і манна, тому є куди більш корисним для ослабленого організму.

Важливу роль відіграють пектини в кашах при схудненні. Справа в тому, що пектини зміцнюють стінки шлунково-кишкового тракту, а вірніше, його слизову оболонку. Вони взагалі зміцнюють будь-які слизові оболонки, діючи за тим же принципом, що і при зміцненні тканин рослини. Міцна і здорова слизова оболонка в шлунково-кишковому тракті має хороший кровообіг, хороше кровопостачання і високу швидкість біологічних процесів. Все це сприяє:

а) більш швидкому засвоєнню їжі;

б) вищій засвоюваності їжі;

в) активізації мікрофлори, яка переробляє окремі елементи їжі;

г) активізації мікрофлори, яка відповідає за синтез вітамінів і вітаміноподібних речовин;

д) активному синтезу протизапальних і регенеруючих речовин в шлунково-кишковому тракті.

Перші два пункти вкрай рідко спостерігаються у людей із зайвою вагою. Як правило, їжа у них переробляється дуже довго; процес цей супроводжується стрибками інсуліну, який «відправляє» в жири те, що можна було б переробити прямо зараз; через розбалансоване вироблення інсуліну організм відторгає багато корисних речовин. Обмін речовин у людей з ожирінням уповільнений. В результаті цього органи, яким енергія потрібна, її недоотримують, тому що організм не встигає її виробляти, а засвоєні вуглеводи і жири йдуть в жировий запас, тому що треба ж їх кудись подіти. Ось щоб такого не відбувалося — в дієти для схуднення включають пектинові каші.

Чому пектинові каші, а не просто, скажімо, яблука? Ось тут вступає в гру мікрофлора шлунково-кишкового тракту. Як згадувалося вище, каші проходять через шлунково-кишкового тракту швидше, ніж будь-які овочі і фрукти, оскільки більш «гладкі» і перетравлюються «грудками». Ось ці «грудки» і швидкість, з якою вони проходять через шлунок і кишечник, як би «будять» систему, грубо кажучи, і в ній починається різноманітна біологічна активність. Серед іншого активізуються мікроорганізми.

Що стосується синтезу протизапальних і регенеруючих речовин в шлунково-кишковому тракті при споживанні пектинів, то це скоріше важливо з медичної точки зору, а питання схуднення стосується побічно. Проте здоровий шлунково-кишковий тракт без виразок і тим більше великих виразок, пошкоджень, спровокованих гастритом і іншими захворюваннями, набагато швидше і якісніше переробляє їжу. Організму ж не доводиться берегти ресурси для того, щоб заліковувати ранки, і в результаті більше енергії спрямовується на обмін речовин і нормалізацію розподілу калорій.

Амарантовий пектин в медицині 

Пектин, як було згадано раніше, є природним ентеросорбентом, тобто речовиною, що поглинає і виводить токсичні речовини з організму. Ця його властивість широко використовується в медицині в самих різних цілях. Найбільш очевидним, звичайно, є застосування пектину при отруєннях. При легких харчових отруєннях і порушеннях роботи шлунково-кишкового тракту пектин успішно заміняє активоване вугілля. Для лікування наслідків більш тяжких отруєнь застосовується в складі комплексного детоксикаційного лікування. Крім цього, для відновлення організму хворого призначається вищезгадана пектинова дієта.

У разі отруєння важкими металами пектин обов’язково включається в комплексне лікування. Він значно прискорює виведення з організму радіоактивних речовин, адсорбує оцтокислий свинець сильніше активованого вугілля. Також він здатний зв’язувати радіоактивний кобальт, стронцій, цезій, цирконій, рутеній, ітрій і деякі інші метали. Адсорбує їх, власне, не сам пектин, а пектинова кислота, в яку він перетворюється, засвоюючись. Саме вона з’єднується з важкими металами і радіонуклідами, які знаходяться в організмі, і пов’язує їх. Підсумком з’єднання стають нерозчинні солі, які виводяться природним чином переважно за допомогою нирок. Проте пектин здатний зв’язувати радіоактивні речовини і через кров, виводячи їх за допомогою печінки.

Пектинами успішно лікують кишкові інфекції, в тому числі гострі. Згідно російських студій, де амарантовий пектин вперше був застосований для лікування гострих інфекційних захворювань шлунково-кишкового тракту, при прийомі препаратів, що містять цей пектин, збільшення популяції мікроорганізмів, які порушили роботу шлунково-кишкового тракту, угніталося протягом 2-3 годин після прийому ліків.

Амарантовий пектин активно використовується в медицині і в якості зовнішнього бактерицидного засобу, також пригнічуючи поширення інфекції і сприяючи прискореному загоєнню ран завдяки своїй властивості зміцнювати органічні тканини. У 2001 році в Ульяновську (Росія) хіміком Ларисою Міхеєвою було проведено дослідження «Отримання і деякі хімічні властивості пектинів рослин роду амарант», на базі якого пізніше були створені бактерицидні препарати основі амарантового пектину і йоду, а також амарантового пектину і срібла. Міхеєва встановила, що амарантовий пектин в поєднанні з йодом ефективніше йоду, йоду в поєднанні зі спиртом (йодинолу) та інших бактерицидних йодовмісних препаратів. Вона ж першою встановила оптимальне співвідношення амарантового пектину і срібла для виготовлення бактерицидних препаратів на їх основі.

Амарантовий пектин є елементом багатьох високотоксичних ліків — наприклад, протитуберкульозних препаратів, оскільки прискорює їх виведення з організму, не знижуючи позитивний ефект. Також він використовується в препаратах для лікування цирозу та інших захворювань печінки, оскільки успішно і швидко всмоктує токсичні речовини, що викликали ці захворювання.

Не менш активно амарантовий пектин в медицині використовується як допоміжний засіб. З нього роблять капсули, оболонки таблеток, супозиторіїв і інші аналогічні елементи. Його додають в різні лікарські гелі, мазі і пастилки, оскільки пектин є не тільки нешкідливим, а найбільш корисною речовиною, яка здатна надати препарату необхідну форму, не знижуючи при тому ефект його складових.

Амарантовий пектин в косметології 

У косметології пектини взагалі і амарантовий пектин зокрема вельми затребувані, оскільки одночасно являють собою і діючу речовину, і загущувач в кремах, гелях і лосьйонах.

В основному амарантовий пектин використовується в таких косметичних продуктах, як:

  • омолоджуючі креми;
  • олівці та інші косметичні засоби від зморшок;
  • антицелюлітні та інші жиророзщеплювальні креми, лосьйони, тоніки;
  • захисні косметологічні засоби;
  • основи під макіяж, тональні засоби та аналогічні засоби.

«Омолоджує» пектин, надаючи шкірі пружність, пластичність і внутрішню проникність і міцність клітин — те, що в косметології зветься тонусом шкіри. Крім цього, в омолоджуючі креми з пектином зазвичай додаються вітаміни і деякі мінерали, необхідні для повноцінного формування та оновлення клітин шкіри. Пектин прискорює, власне, процес оновлення та формування шкірних покривів. В результаті замість старих клітин, які найчастіше недоодержували ті чи інші речовини, з’являються нові клітини, які отримують все необхідне або, принаймні, все, чим може похвалитися крем. З огляду на швидкість дії пектину, результат не змушує себе чекати. Омолоджуючі креми насправді — цілком реальна і існуюча в природі річ, всупереч думкам скептиків. Потрібно тільки знайти засіб, який буде включати в себе всі ті речовини, які допоможуть новим клітинам сформувати «молоду» шкіру.

Олівці від зморшок і аналогічні засоби з пектином зазвичай мають менший ефект, ніж омолоджуючі креми, саме тому, що рідко містять весь комплекс речовин, необхідних для швидкого відновлення тканин. Як правило, вони містять тільки пектин в різній кількості, через що роблять шкіру на місцях зморшок більш пружною, міцною і здоровою. Пружність її злегка розгладжує, але зморшки при цьому не зникають. Втім, якщо зморшки слабкі, то можуть і зникнути.

Добре себе показують серед антицелюлітних засобів пектинові креми. Ось тут пектин робить рівно ті дії, які усувають целюліт і будь-які підшкірні жирові грудочки, а саме: прискорює обмін речовин; відновлює капілярний кровообіг, який в самих запущених випадках целюліту взагалі на деяких ділянках припиняється, а в звичайних випадках просто сильно сповільнюється; насичує шкіру додатковими корисними речовинами, з яких складається крем. В результаті всього перерахованого жирові грудочки швидше розщеплюються і виводяться — і целюліт, як мінімум частково, зникає. Щоб досягти повного зникнення, навіть пектиновий крем потрібно використовувати довго і разом з масажем і іншими антицелюлітними процедурами, але ефект він дає хороший. Більш того, цей же крем можна потім використовувати для відновлення шкіри, яка після зникнення жирових грудочок все одно має не ідеальний естетичний вигляд. Як правило, такий крем цілком здатний її підтягнути.

А ось пектинові антицелюлітні лосьйони і тоніки, так само як і лосьйони та тоніки для схуднення (під масаж або інші процедури) дають найчастіше менший ефект — бо діючих речовин в них менше. Такі засоби підходять в якості допоміжних і додаткових, але не в якості основних.

Також дуже ефективний пектин, коли потрібно захистити шкіру від холоду. Причому такі креми безпечні для будь-якої шкіри, за винятком, хіба що, найтоншої (на повіках і т. д.), тому навіть пектинові креми для рук можна раз-другий нанести на щоки і лоб, якщо немає альтернатив. З багатьма іншими кремами для рук таке проробляти небезпечно. Існують також креми з додаванням пектину для тонкої шкіри навколо очей: там, як правило, самого пектину трохи менше, зате більше зволожуючих елементів. Пектин зміцнює шкіру і допомагає їй протистояти морозу без втрат точно так само, як захищає від холоду амарант (або інша рослина) в процесі росту і дозрівання. Крім цього, креми з пектином добре захищають шкіру в умовах сухого повітря і є одними з найбільш довгограючих зволожувачів.

З іншого боку, для захисту шкіри в умовах забрудненого середовища пектинові креми краще не використовувати: адсорбуюча речовина може увібрати частки важких металів та інші елементи, якими багаті забруднені міста і які абсолютно не потрібні шкірі.

Основи під макіяж і тональні креми на основі пектинів важливо використовувати з якісною декоративною косметикою, щоб виключити вбирання шкідливих речовин в шкіру. Втім, в основному такі засоби самі по собі містять речовину, яка не дозволяє декоративній косметиці всмоктуватися занадто активно, тому при рідкісному використанні вони нашкодити не зможуть. Важливо звернути увагу на повсякденну косметику. З іншого боку, пектини захищають шкіру від «застигання» під косметикою, підтримують її пружність, пластичність і загальний тонус навіть в умовах зниженого доступу кисню, який створює використання косметики.

Передозування пектинами

Нормою для дорослої людини в день є, в залежності від росту і ваги, 12-15 г пектинів, а тим, що худнуть слід вживати не менше 18 г, а краще близько 20 г, щоб був хоч якийсь ефект. Для розуміння: 10 г пектину міститься приблизно в 1 кг свіжих овочів і фруктів, багатих пектинами в принципі. Людина з міцним шлунком цілком здатна перетравити з’їдені за добу 25-30 грам. Для людини зі слабким шлунково-кишковим трактом це може виявитися, правда, занадто високим навантаженням, тому можливі травні порушення.

До речі, зміцнити шлунково-кишковий тракт можна, просто починаючи з невеликої дози пектинів і поступово її збільшуючи: коли тканини зміцняться, шлунок зможе сприймати і великі обсяги пектинів.

Передозування пектинами можливе при регулярному вживанні більш 27-30 г пектинів в добу. Симптоми має наступні:

  • коліки, викликані бродінням в шлунково-кишковому тракті;
  • метеоризм;
  • можливе виникнення алергічних реакцій, якщо людина — алергік.

Не можна сказати, що передозування дуже небезпечне, по крайній мірі в відриві від алергії, але наслідки має вельми негативні:

1. Порушується баланс мікрофлори, в результаті чого дестабілізується вся робота шлунково-кишкового тракту. Мікроорганізми, просто кажучи, перестають виконувати свої функції.
2. Порушується засвоюваність їжі. При особливо сильних передозуваннях шлунково-кишковий тракт може деякий час не сприймати їжу взагалі. Супроводжуватися це буде блювотою і проносом при найменшому намірі з’їсти що-небудь.

Такі сильні порушення засвоюваності, а також алергічні реакції виникають в основному у відповідь на передозування пектинами зі свіжих овочів і фруктів. При передозуванні пектинами з каш можливі розлади шлунку і кишечника, що супроводжуються проносами, але блювоти, як правило, не виникає через швидку прохідність пектинових каш. Для передозування пектинами з каш потрібно їсти протягом декількох днів по 1200-1500 г пектинових каш щодня, тобто харчуватися практично тільки ними. Так що передозування кашами вкрай малоймовірне.

Амарантові пектини в цілому — одна з багатьох корисних складових цієї рослини, яка широко використовується в різних цілях. Пектинове виробництво в світі на даний момент досить поширене, оскільки речовина потрібна цілому ряду перерахованих вище галузей. Амарант в цьому контексті вельми перспективний, оскільки його вирощування досить нескладне і не вимагає істотних економічних витрат. На даний момент на території СНД, в зв’язку з низькою поширеністю амаранту, амарантове пектинове виробництво не здійснюється, по крайній мірі, в промислових масштабах. А ось в Південній Америці до амарантових пектинів ставляться з великою увагою: підприємці з Бразилії, Перу і деяких інших країн освоюють сектор і досить успішно виводять амарантовий пектин на міжнародний ринок. Можливо, через деякий час цей процес зможемо спостерігати і ми, а поки що залишається вживати амарантові пектини в тому вигляді, в якому їх постачає природа, тобто у вигляді амарантових каш. Можливо, так навіть корисніше.

Харчуйтеся смачно і будьте здорові — з амарантом!

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-