Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Тенденції амарантового ринку і GRAND amaranth як один з прикладів

Ринок амаранту не тільки розширює географічні межі, але і збільшує обсяги виробництва. Продукція переробки унікальної рослини активно використовується в косметичній, фармацевтичній сфері, в харчовій і текстильній промисловості. Сьогодні мова про те, наскільки амарант затребуваний в харчовій промисловості. Згадаймо, що в стародавні часи він цінувався як життєво важливий продукт, і в історії більше відомий як хліб ацтеків.

 

Що дає участь в світовому виробництві амарантової продукції

Експерти стверджують, що світовий ринок амаранту розширюється, а інтерес до продуктів переробки цієї рослини весь час зростає. Виробники націлені на отримання високого доходу, оскільки бачать велику перспективу для розвитку свого бізнесу. Так, тільки олії з насіння амаранту продається на 0,5 млрд дол, а попит на неї збільшується на 12% в рік. Але Україна представлена на цьому ринку дуже скромно — 1%.

Коло виробників амаранту і амарантової продукції в Україні розширюється, асортимент стає більш різноманітним. Сьогодні виготовляється не тільки олія з насіння амаранту, а й інші продукти. Це:

  • борошно;
  • хліб;
  • крупа шліфована;
  • крупа-січка;
  • пластівці;
  • панірувальні сухарі;
  • макарони;
  • кондитерські та горілчані вироби;
  • йогурт;
  • суміші для дитячого харчування;
  • сухі сніданки;
  • фітнес-суміші;
  • фіто-чай.

Крім того, українськими підприємствами виробляються корми для риб, сільськогосподарських і домашніх тварин, трав’яні гранули. Продукти переробки амаранту також використовуються в якості сировини для виробництва фармацевтичних препаратів і косметичних засобів.

Нову нішу освоюють підприємці в Дніпрі, Івано-Франківську, Миколаєві, Харкові, Херсоні, Одесі, Києві. Вони розробляють нові склади продукції і працюють над створенням унікальних її зразків, впроваджують нові технології. Всього понад 30 підприємств сьогодні вносять вклад в розвиток ринку амарантової продукції.

 

GRAND amaranth як перспективний гравець ринку

Перспектива у цієї компанії дійсно намітилася хороша, адже напрямком діяльності GRAND amaranth є виробництво продуктів, серед яких значна частина належить хлібу. Більше про це дізнаємося з інтерв’ю із засновницею і керівницею компанії Катериною Рахмановою. Але спочатку відзначимо, що підприємство працює з амарантом третій рік.
— Ми амарант не вирощуємо. Закуповуємо, а потім вже робимо з нього готовий продукт.
— А ваші постачальники — це …
— Кілька великих підприємств … Ми велику увагу приділяємо вибору сировини. У нас є свої вимоги до сировини, її обробки, і якою вона повинна бути. Це не завжди органіка. Сировину беремо хорошу, без обробок хімією … Працюємо з перевіреними постачальниками, запитуємо всі документи, сертифікати на сировину, потім проводимо свої дослідження, щоб бути впевненим у якості продукту, віддаємо на аналіз в державну лабораторію, робимо всі дослідження. Якщо нам підходить, беремо в роботу.

— Щодо якості… Який термін придатності вашої продукції?
— Сім днів. І хліба, і маффінів. Зараз починаємо працювати з цільнозерновим борошном, і в цьому випадку термін значно збільшується. Для сумішей це 9 місяців мінімальний термін зберігання.
— Вважається, що чим більше термін придатності, тим більше консервантів в продукті …
— Ми не використовуємо консервантів, хімічних добавок, емульгаторів і т.д.
— За рахунок чого досягається великий термін придатності?
— До речі, нещодавно натрапила на наукову роботу щодо хлібопекарських властивостей амарантового борошна, де говориться про неможливість використання 100% амарантового борошна в випічці хліба, але нам вдалося це зробити. Наш хліб складається з 100% амарантового борошна. Завдяки унікальним властивостям амарантового борошна, його властивостям утримувати вологу і вмістом жиру, добре збалансованому амінокислотному складу значно подовжується термін хліба. Зараз вже починаємо працювати з цільнозерновим борошном, і це дає можливість ще більше продовжити термін зберігання, − 9-10 днів хліб м’який і ароматний. До того ж він бездріжджовий, що усуває основу для бродіння.

Виробляємо два види хліба і булочок і два види суміші для самостійної випічки в домашніх умовах … Під замовлення робимо безглютенові булочки для бургерів, основу для піци, маффіни, кекси — вся лінія БЕЗ глютену, лактози, цукру, дріжджів. Зараз розширюємо свій асортимент. Ще не буду говорити, в якому напрямку, але це буде дуже цікаво.
— Для дітей чи дорослого населення?
— Як для дорослих, так і для дітей.
— Де, в основному, продаєте свою продукцію?
— Практично у всіх регіонах України є наша продукція. Це і великі міста, такі як Київ, Одеса, Харків, Львів, Дніпро, Миколаїв, Вінниця, Суми, Херсон, так і в менших містах. У великих і дрібних супермаркетах, у відділах здорового харчування, і в мережевих магазинах наша продукція представлена.

У планах- розширення географії реалізації продукції ТМ GRAND amaranth до маленьких міст і населених пунктів, де існує інтерес до здорового харчування. Як вже говорилося, асортимент продукції розширюється у відповідності до тенденцій ринку і запитів споживачів. Але починала компанія з мінімуму.
— Спочатку нашим завданням було виробництво амарантового хліба з 100% амарантового борошна. Тому що такого немає: скільки ми не шукали, хотіли спробувати, але такого продукту не було. Ми дуже довго працювали над цим. Майже рік пішов тільки на розробку рецептури, добірку інгредієнтів, на те, щоб знайти сумлінних постачальників. Причому це була робота з ранку і до вечора.
— Першу партію продукції в якій кількості відвантажили?
— Важко сказати … Дуже багато відправляли в магазини на дегустацію, щоб люди пробували, хотіли почути думку споживача. В процесі таких проб допрацьовувалася рецептура. Нам хотілося зробити продукт, який буде оптимальним, звичним для населення і який зможе стати альтернативою для людей з «особливостями».

— Ви, напевно, підраховували, наскільки збільшилися обсяги продукції …
— У порівнянні з тим, з чого починали, — в рази. Починали з одного магазину, а далі йшло як сніжний ком. Починаючи від переробки самої сировини і до кінцевого етапу — всі моменти дуже важливі. Якщо на чомусь одному зробити акцент, то в підсумку може нічого не вийти. Наше завдання було зробити продукт якісним без глютену, лактози, цукру і дріжджів.
— Обладнання ви вибирали як? За ціною дивилися або …
— Швидше за технічними моментами. Це стосувалося і печей, і тістомісильних машин. Безглютенове тісто дуже складне в роботі. Дивилися багато різного устаткування і знайшли те, що задовольнило наші вимоги. Додам, що наше обладнання ніколи не «знало» глютен.

Поступово компанія набирає обертів, і сьогодні її продукцію можна побачити і в великих, і в невеликих магазинах. Спільна особливість — продукція ТМ GRAND amaranth присутня у вільному продажі завжди. І це при тому, що постійно приймаються і виконуються замовлення. За словами Катерини, самі магазини вже формують свій обсяг замовлень на амарантову продукцію даної торгової марки.

— Обсяги, звичайно, збільшуються. Люди більше дізнаються, що таке амарант. Популярність його з кожним днем набирає обертів. В якості найбільш підготовлених регіонів в плані споживання продуктів здорового харчування, зокрема, амарантового хліба, можна назвати Київ, Одесу, Харків, Дніпро, Миколаїв — там дуже багато нашої продукції.

— Одні кажуть, що амарантове борошно корисне, а інші не вірять в його користь. І ті, і інші — люди, які вважають себе здоровими …
— Я і все моє оточення … ми перестали купувати хліб з пшениці, не хочу нікого образити, але порівняти з амарантовим його не можу. Амарант — це воістину цілюща рослина. Великий вміст білка, який за своїми поживними властивостями прирівнюється до материнського молока, клітковини, вітамінів A, E, B, В2 і ін. За поживним складом шматок амарантового хліба можна порівняти з порцією м’яса. Мені вистачає одного маленького шматочка, щоб вгамувати голод і плідно працювати весь день. Відмінний протеїновий продукт для людей, які займаються фізичним навантаженням. У той же час це дієтичний продукт. Амарантовий хліб не підвищує рівень цукру в крові, як білий хліб, і серед наших постійних покупців дуже багато людей, які страждають на цукровий діабет.
— Рецептуру самі розробляєте?
— Так. Я особисто займаюся розробкою рецептур.

Тут можна відзначити, що Катерина прийшла в сферу виробництва амарантової продукції, не будучи професіоналом в цій справі. Вона за освітою — режисер.

— Коли познайомилася з таким рослиною як амарант, мене це дуже зацікавило. Було цікаво зробити саме хліб. Як з’ясувалося пізніше, у нас невеликий вибір безглютенового хліба в Україні, який поставлений на лінію, а точніше його зовсім немає, і мені було цікаво зробити такий продукт. Вважаю, що в цьому ми першопрохідці.
— Перший хліб Ви спекли у себе вдома чи на підприємстві?
— Вдома. Потім вже народилася ідея про створення підприємства і лінії по виробництву хліба.

Організація самого підприємства, відкриття власної справи теж відбувалися, в основному, методом проб і помилок.
— Все робилося чисто інтуїтивно. Я не професіонал в цій справі, і чинила так, як, на мою думку, було правильно. Вийшло непогано. Звичайно, без підказки й поради не обійшлося.

Допомагає Асоціація. Підказують по постачальникам, допомагають по просуванню товару, щодо розвитку, роблять великий внесок в популяризацію амаранту. Це великий трудомісткий процес.

— Катерино, що б Ви могли сказати людям, які ще не визначилися, чим зайнятися в плані докладання зусиль і відкриття своєї справи?
— Все залежить від схильностей людини. Кому що подобається. Я себе знайшла ось в цьому. У будь-якій справі є багато плюсів і багато мінусів. Старт — це завжди важко, складно і дорого.

Незважаючи на всі труднощі, компанія розвивається по висхідній. Так може бути тільки там, де людям цікаво починати і розвивати нову справу. В GRAND amaranth відмінна злагоджена команда з амбіціями розвитку і досягнень. Додам лише, що середній вік працюючих у компанії становить 30-35 років.

3 комментарияЗалишити коментар

Кстати, покупаю хлеб именно Гранд Амарант (в сети Таврия), мне очень нравится. Еще видела маффины их производства в продаже, но пока не брала, попробую.
То, что пробовала — вкусно, рекомендую!

Ирина, 08.02.2020

Регулярно покупаю смесь для хлеба этого бренда, мне очень нравится. У ребёнка аллергия на глютен, пробовала много разных, в том числе и импортных, но остановилась именно на этом бренде. Очень легко и быстро. Ребёнок счастлив!

Анастасия, 08.02.2020

Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

AffiliateLabz, 16.02.2020

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-