Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Як вибрати насіння амаранту: правила вибору якісного продукту

Насіння амаранту неймовірно корисне, допомагає в лікуванні і профілактиці різних захворювань. Його використовують для приготування олії, борошна, різноманітних страв. Однак відносно часто споживачі стикаються з несумлінними продавцями, які пропонують неякісну продукцію.
Як уникнути покупки відсирівшого, запрівшого і неправильно збереженого насіння, яке не тільки не здатне принести користь, але і може завдати шкоди людині, ми і поговоримо в цій статті.

Залежно від сорту

У наших широтах прийнято вирощувати насіння двох сортів:

  • «Ультра»;
  • «Харківський — 1».

Оскільки саме ці сорти підготовлені біологами для зростання в умовах навколишнього клімату, дають відмінний урожай і характеризуються екологічною чистотою.

Зверніть увагу. Нерідкі випадки продажу амарантового зерна за низькою ціною. Є думка — поширена досвідченими фахівцями в галузі вирощування амаранту — що таке зерно завезене з-за кордону і являє собою генетично модифікований продукт. Тому його не рекомендується використовувати в якості лікувального або профілактичного продукту. Бажаного ефекту не доб’єтеся точно, до того ж, з’являється ризик небажаних наслідків.

Тому, перш ніж купувати насіння амаранту, переконайтеся, що воно відноситься до одного з двох перерахованих вище сортів. Дана інформація повинна обов’язково бути присутньою на упаковці.

Залежно від якості упаковки

Природно, мова йде не тільки про те, щоб вона була барвистою, яскравою і виготовленою з дорогого паперу або іншого дорогого матеріалу. Пакувальний матеріал може бути і не найдорожчим, але на упаковці обов’язково має бути присутня наступна інформація, нанесена на етикетку:

  • виробник;
  • адреса та контактні дані виробника;
  • маса або об’єм продукту;
  • дата виробництва і термін зберігання;
  • склад;
  • умови зберігання;
  • рекомендації щодо застосування або обмеження, якщо такі є.

Тільки в такому випадку можна говорити про те, що продукт випущений відповідальним виробником, що переживає за свою репутацію, а тому пропонує тільки якісний продукт.

Залежно від кількості сміття в насінні

Якщо в зерні є багато сміття, лушпиння — це привід задуматися про його якість. Так, у продажу зустрічається зерно різного рівня очищення. Зазвичай, якщо продукт якісний, а виробник відповідальний, рівень очищення досягає 98-99%. Справа в тому, що 100% рівня очищення домогтися практично неможливо, тому що все одно хоча б одне або два лушпиння потраплять в кінцевий продукт.
Відзначимо, що хороше, якісне, справжнє зерно не може бути дешевим ще і з тієї причини, що очищення від сміття досить трудомісткий процес, що вимагає вкладень і витрат, як трудових, так і часових, фінансових.

Зверніть увагу. До того ж, нерідко використовуються ручні методи очищення зерна — ще більш трудомісткі і витратні.

Саме тому рівень очищення найбезпосереднішим чином впливає на ціну. Звичайно, якщо ви зустрічаєте недорогий продукт, то це ще не означає, що він підроблений, неправильно зберігався або генномодифікований.
Є ймовірність і того, що він просто не очищений належним чином від сміття. Ви можете його купити заради економії, але пам’ятайте про те, що самостійно досягти необхідного рівня очищення амарантового зерна у вас не вийде.

Залежно від якості проростання

На жаль, даний метод дозволяє визначити справжність та якість зерна вже після того, як ви придбали насіння.

Зверніть увагу. Однак він буде ефективним, якщо ви знайшли постійного постачальника, у якого можна купувати невеликі обсяги за відносно невисокою ціною. У такому випадку ви зможете придбати невелику партію амарантового насіння і протестувати його якість.

Суть методу полягає в тому, щоб просто самостійно проростити зерно. Як показує практика, якісне, добре насіння амаранту проростає приблизно в 90% випадків. Тобто, з 100 штук насіння паростки дадуть близько 90-та!
До речі, цей метод буде корисним і для тих, хто купує насіння не для лікування або профілактики, а для вирощування. Хороший показник проростання говорить про те, що зерно живе, а тому його можна сміливо сіяти, сподіваючись на високу урожайність.
Зазвичай, дані про проростання дають виробники, але їх цифрам можна вірити лише в тому випадку, якщо ви впевнені, що компанія дійсно сама вирощує рослину, збирає зерно, а потім продає.
Якщо мова йде про перекупників, то їм краще не довіряти. Цікаво, але кращий результат по проростанню показує те насіння, яке вирощуються приватними садівниками-аматорами, шанувальниками чудодійної рослини амарант.

Тільки органічний продукт!

Додамо, що на профільному ринку щодо часто зустрічається насіння з маркуванням органічне. До такого типу продукції відноситься зерно, яке вирощуються без використання хімічних препаратів, пестицидів і добрив.

Також до органічної продукції пред’являється ще одна вимога — її заготівля, обробка та чистка повинна проводитися без все тих же хімічних засобів, високого температурного впливу, здатного зробити зерно «мертвим».

Зверніть увагу. Природно, такий метод вирощування і заготівлі насіння досить трудомісткий, що в кінцевому підсумку і позначається на ціні продукту.

Інформація про те, органічний чи перед вами продукт чи ні, обов’язково вказується на етикетці.

Не купуйте шрот!

І, завершуючи розповідь про те, як вибрати насіння амаранту і придбати дійсно якісний продукт, додамо, що деякі продавці пропонують своїм клієнтам шрот з амаранту, стверджуючи, що це те ж насіння і довірливо дивлячись в очі.
Однак вони лукавлять. Так, шрот — це те ж насіння амаранту, але з одним винятком! Воно вже використовувалося для отримання амарантової олії шляхом холодного віджиму, тобто, фактично нічого корисного в шроті не залишилося. І як би вас не переконували продавці придбати шрот, робити цього не варто, оскільки просто викинете гроші на вітер.

Зверніть увагу. Шрот може використовуватися для приготування їжі, випічки, для годування тварин, але в лікувальних і профілактичних цілях його краще не застосовувати, тому що ефекту не буде. Хоча, наприклад, та ж випічка виходить з нього досить смачною!

Як вибрати насіння амаранту: підбиваючи підсумок

Ми розповіли вам, що потрібно враховувати при виборі насіння амаранту. Впевнені, що наша інформація буде корисна вам і ви не допустите помилок при купівлі цього продукту.
Якщо ж хочете на 100% бути впевненими в тому, що купуєте якісне, правильно збережене і екологічно чисте, органічне насіння амаранту, купуйте його на нашому сайті в спеціальному розділі!

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-