Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

12 дивовижних переваг амаранту

Пропонуємо вашій увазі чергову статтю про користь амаранту. Вона була опублікована в кінці грудня 2018 року на одному з англомовних сайтів. Автором статті є Джон Стаутон — мандрівний письменник, редактор і видавець, який отримав ступінь з англійської мови та інтегративної біології в Іллінойському університеті в Шампейні, Урбана (США). Він є співзасновником літературного журналу «Шериф Ноттінгем» і називає найкрасивіші місця в світі своїм офісом. Він використовує слова, щоб навчати, надихати, піднімати настрій і розвиватися.

Амарант: користь неймовірної рослини

Особливість амаранту, його неповторні переваги для людського організму полягають в здатності рослини забезпечувати підвищення імунітету, прискорювати відновлення організму, боротися із запальними процесами, протистояти деяким хронічним захворюванням, позитивно впливати на міцність кісток, а також нормалізувати рівень артеріального тиску.

Крім того, споживання амаранту і продуктів з цієї рослини знижує ризик розвитку варикозного розширення вен, позитивно позначається на здоров’ї та красі волосся, допомагає боротися із зайвою вагою.

Амарант: що це таке

Багато століть тому амарант був основною рослиною для корінних жителів Латинської Америки. Це племена інків, майя, ацтеків. Вони використовували насіння в своєму щоденному раціоні, застосовували в релігійних церемоніях.

Стародавні племена залежали від амаранту, як від основного джерела живлення. Сприяв цьому багатий набір корисних речовин:

 • вітамінів;
 • мінералів;
 • мікроелементів.

Незважаючи на те, що амарант вирощується в різних частинах планети, основним регіоном його культивування в даний момент залишається Центральна Америка.

Серед безлічі сортів амаранту чимало бур’янів. Однак є й ті, які призначені для споживання людиною і вирощуються в якості:

 • листових овочів;
 • зернових культур;
 • олійних культур.

Вся рослина в цілому, продукти її переробки несуть величезну цінність для здоров’я людини. Справжня користь багато в чому залежить від того, як саме буде споживатися рослина:

 • як овоч;
 • як крупа;
 • як мука;
 • або як олія.

Навіть коренева система амаранту може споживатися людиною, як коренеплід. Адже в ній воістину багатий набір мінералів і поживних сполук.

З огляду на неповторну універсальність і високу концентрацію поживних речовин, антиоксидантів і фітостеролів, амарант є одним з найбільш цінних природних, натуральних продуктів, про які люди коли-небудь чули.

Користь амаранту для здоров’я людини: 12 незаперечних переваг

Розповімо про дивовижну користь древньої унікальної рослини для здоров’я людини докладніше.

1. Висока концентрація рослинного білка
Мабуть, найбільш відома користь амаранту. Саме високі концентрації білка роблять рослину настільки цінним продуктом.

Підвищений вміст білка говорить про те, що рослина несе величезну користь для здоров’я. Організм розщеплює білки на важливі, незамінні для нормальної діяльності організму амінокислоти.

Білок вкрай важливий для продукування, розвитку і створення нових клітин і тканин. Крім того, він необхідний для забезпечення невідкладних енергетичних потреб і формування нормального процесу обміну речовин в організмі.

Амарант містить просто-таки величезні концентрації білка в порівнянні з будь-якими іншими сортами зерна. Крім того, навіть в листі рослини присутній білок.

2. Антиоксидант
Багато людей, що відчули користь амаранту, звертають на нього увагу саме через вміст білка. Адже це робить його вкрай живильною рослиною.

Дослідження рослини встановили, що в складі також присутній пептид. Крім амаранту він був знайдений в соєвих бобах. Важливість пептиду полягає в тому, що він здатний протистояти виникненню і боротися з уже існуючими запальними процесами. Але найцінніше — він також здатний істотно знизити активність вільних радикалів, що провокують мутації здорових клітин в ракові.

Така перевага амаранту ще не настільки відома, але вражаюча. Адже рослина і продукти з неї допоможуть в профілактиці і лікуванні багатьох небезпечних захворювань. Серед яких — артрит, подагра і різноманітні запальні процеси.

3. Зміцнює кістки
У листі рослини міститься величезна кількість мінералів. Але особливо — у великих обсягах сконцентрований кальцій. Не так багато листових овочів, в яких взагалі є кальцій, не кажучи вже про такі високі концентрації.

Це робить амарант справжнім суперпродуктом, що допомагає в зміцненні кісткових тканин, амарант робить кістки міцнішими. Крім того, споживання листя допоможе в профілактиці остеопорозу.

Кальцій — вкрай важливий мінерал. Він допомагає уникнути демінералізації кісток. Сприяє продовженню активності людини навіть до глибокої старості.

4. Сприяє хорошому травленню
Рослина позитивно впливає на шлунково-кишковий тракт. Забезпечує такий вплив, в тому числі, високий вміст клітковини. Завдяки великим обсягам клітковини, перетравлювання і засвоєння їжі здійснюється плавно, поступово. Завдяки цьому більш ефективно засвоюються і мінерали, мікроелементи, що містяться в їжі.

5. Знижує рівень поганого холестерину
Дієтичні волокна, клітковина, про яку говорилося вище, допомагає в нормалізації рівня холестерину в організмі людини. З нього видаляються ЛПНЩ (ліпопротеїни низької щільності), тобто, виводиться шкідливий (поганий) холестерин. В тому числі, від нього очищається серцево-судинна система.

Окремої згадки заслуговує великий вміст вітаміну К, який має благотворний вплив на здоров’я і правильну роботу серця.

6. Протистоїть варикозному розширенню вен
Це небезпечне захворювання стає все більш поширеним. Особливо часто варикозне розширення вен «атакує» людей у ​​віці.

У складі амаранту у великій кількості міститься безліч флавоноїдів, серед яких виділяється рутин. Він має безпосередній вплив на клітини організму, виконуючи ефективну профілактику і лікування варикозного розширення вен. Суть такого впливу полягає в зміцненні стінок судин, капілярів.

Також допомагає в цьому підвищений вміст вітаміну С. Він — важливий елемент, який сприяє продукуванню колагену. Ця речовина також необхідна для відновлення і зміцнення стінок судин.

7. Відсутність глютену
Крім того, в амаранті не міститься глютену. Від цього елемента сьогодні страждають мільйони людей в різних куточках планети. Вони змушені дотримуватися суворої дієти, усуваючи з усього раціону продукти, у складі яких присутній глютен. В тому числі, хліба та інших продуктів, виготовлених на основі злаків.

Споживання амаранту дозволяє забезпечити організм необхідними поживними речовинами, але виключити потрапляння в нього глютену.

8. Знижує ризик появи вроджених дефектів
Дуже часто така речовина, як фолат недооцінюється. Однак вона являє собою вкрай важливий мінерал, особливо цінний для вагітних жінок. Як встановлено в ході досліджень, брак фолату здатний спровокувати дефекти нервової трубки у новонароджених дітей.

Тому сьогодні в різних країнах світу педіатри і гінекологи радять вагітним жінкам включати в свій раціон невелику кількість насіння або листя амаранту. Таке меню дозволить виключити проблеми з нервовою трубкою у малюків.

9. Профілактика атеросклерозу
Відзначається і високий вміст калію в рослині. Цей елемент надає наступну позитивну дію на організм:

 • знижує високий артеріальний тиск;
 • допомагає в розширенні судин;
 • зменшує навантаження на роботу серцево-судинної системи.

Все це сприяє зниженню ймовірності розвитку такого захворювання, як атеросклероз. А підвищений вміст в рослині фітостеролів допомагає зменшити рівень ЛПНЩ і забезпечити усунення поганого холестерину.

10. Сприяє гарному зору
Допомагає амарант і в збереженні здоров’я очей. Цей ефект досягається завдяки високій концентрації в листі рослини таких речовин, як вітамін А і каротиноїди.

Ці речовини є справжніми антиоксидантами, завдяки яким нейтралізується ймовірна дегенерація жовтих плям. Завдяки чому амарант виступає як профілактичний засіб проти катаракти.

Регулярне споживання амаранту сприятиме зниженню окисного стресу в очній системі, що допоможе зберегти ваш зір здоровим і міцним на довгі роки.

11. Втрата ваги
З огляду на, що приплив білка в раціоні вивільняє певний насичений гормон, який пригнічує апетит, вживання в їжу зерна і листя амаранту допоможе вам в боротьбі із зайвою вагою.

Клітковина, якою наповнена рослина, заповнює шлунок, завдяки чому істотно знижується апетит людини, пригнічується швидка поява почуття голоду. Збільшується проміжок між прийомами їжі та перекусами. Тому і не спостерігається накопичення зайвих кілограмів в організмі.

12. Сприяє здоров’ю волосся
Бажаєте захистити цілісність, здоров’я і зовнішній вигляд вашого волосся? Обов’язково включіть в свій раціон амарант! Адже він містить таку важливу, але, разом з тим, і рідкісну амінокислоту, як лізин. Вона не здатна вироблятися в організмі самостійно.

Лізин сприяє покращенню засвоєння кальцію. Крім того, допомагає запобігти ламкості, випаданню і пошкодженню волосся. Він впливає безпосередньо на волосяні цибулини, а тому допомагає уникнути облисіння чоловіків.

Один з ефективних способів боротьби з облисінням — видавити сік зі свіжого листя і нанести його на шкіру голови. Це допоможе зміцнити коріння і призупинити випадіння волосся.

Слово застереження

Як і багато інших, зелені листові овочі, листя амаранту містять помірну кількість оксалатів. Тому їх не можна споживати людям, які страждають від каменів у нирках або в жовчному міхурі. Оскільки це може спровокувати погіршення стану і самопочуття.

Алергічні реакції на амарант практично не зустрічаються. Були зафіксовані лише поодинокі випадки непереносимості рослини і продуктів з неї. Виявляється алергія відносно швидко і триває не довго, протікає не важко.

Перш, ніж використовувати амарант для лікування або профілактики захворювань, рекомендується обов’язково проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем. Особливо це стосується вагітних жінок. З огляду на навіть незначні протипоказання рослини, тільки лікар здатний оцінити справжню користь споживання амаранту і продуктів з нього.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-