Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Амарант у ПАР: як фермер вирішив вирощувати амарант і що з цього вийшло

Пропонуємо вашій увазі черговий цікавий матеріал, в якому розповідається про вирощування амаранту в Південно-Африканській Республіці. Фермера Джеррі Невудта, що проживає в Західно-Капській провінції (на південному заході ПАР), зацікавили високі поживні властивості рослини. А також те, що вона може витримувати суворі кліматичні умови. Тому він вирішив вирощувати її на своїй землі.
Матеріал про результати було опубліковано журналістом Glenneis Kriel в виданні Farmers Weekly на початку літа 2017 року.

З чого все почалося

П’ятнадцять років тому фермеру ДЖЕРРІ НЕВУДТУ насіння амаранту дала людина, яка шукає фермерів для вирощування цієї рослини на південноафриканських землях, щоб в кінцевому підсумку почати експортувати зерно в Европу.
Не знаючи про те, який саме урожай можна отримати, Джеррі попросив свого друга Пола Шлехтера, який працював менеджером на фермі біля Кланвілліама, посадити насіння на його фермерських угіддях. Результати були несподіваними.
«У майже будь-яких умовах, з будь-якими витратами на посів ми отримали рослини, які розмножувалися, як бур’яни», — згадує Джеррі. «Пол зібрав насіння і повернув його мені. Ми не експериментували з харчовим потенціалом насіння, хоча, тому що тоді ми були зовсім незнайомі з ним ».
Джеррі поклав насіння амаранту на найдальшу полицю своєї шафи і зовсім забув про нього. У той час він виробляв на своїй фермі ряд сільськогосподарських продуктів. Однак результати були далеко не самими позитивними:

  • кавуни псувалися і гнили ще на шляху до ринку;
  • коріандр був занадто чутливим до місцевого ґрунту.

Після чого Джеррі зробив спробу дрібномасштабного вівчарства і начебто почав процвітати в цьому напрямку. Але незабаром фермери регіону почали страждати від хижацтва шакалів. Джеррі обміняв овець на велику рогату худобу і цей напрямок теж швидко підійшов до занепаду — ферму почали атакувати леопарди.
І лише в минулому році Джеррі помітив забуту банку насіння амаранту в шафі і почав досліджувати його особливості, читати про рослину статті в Інтернеті.
«Мої «онлайн-дослідження» дозволили зрозуміти, що амарант є рідним для Центральної Америки і вирощувався ацтеками більше 6 000 років тому. Сьогодні він культивується в різних куточках світу, включаючи Китай, Індію, Африку і США », -розповідає фермер.

Зростання популярності амаранту

Світовий попит на амарант різко злетів в 1970-ті роки. Причиною тому стало зростаюче усвідомлення суспільством його властивостей для здоров’я, в тому числі відсутність в продуктах, одержуваних з амаранту, клейковини. Його зерно можна подрібнити в муку, а листя — використовувати як зелень в салатах. Крім того, з зерна віджимається олія і готується попкорн.
Джеррі також з’ясував, що амарант класифікується як «псевдо-зерно», тому що він походить від широколистої рослини, тоді як більшість злакових, таких як пшениця і рис, походять з рослин іншого сімейства.
Зерно амаранту в даний час в ПАР продається в межах від 10 до 14 доларів США за один кілограм. Як стверджує Джеррі, імпорт насіння амаранту може приносити до 160 доларів за один кілограм.

Дослідження сортів амаранту

Джеррі став шукати відносно витривалі сорти амаранту, які були б стійкими до засолення грунту. Згадавши про свій досвід вирощування кавунів, він також хотів отримати урожай, який буде легко транспортувати, і який не буде схильний до пошкоджень, гнилі або іншим негативних наслідків після збору врожаю. Джеррі переконаний, що амарант відповідає всім вимогам.
Після своїх досліджень Джеррі вирішив висадити рослину на 8 000 метрів квадратних його ферми. Глава Служби північно-західного сільськогосподарського округу Кеннет Каунда надав йому 2,1 кілограм насіння амаранту A. cruentus, а компанія IntelliGro поставляла добрива.

Зверніть увагу! Види A. cruentus, A. hypochondriacus і A. caudatus є міжнародно визнаними зерновиробляючими сортами, в той час як є також сорти, більш підходящі для виробництва листя.

«Я не очікую чогось надприродного, але, швидше за все, результат буде близький до міжнародної галузевої норми в 1000 кг насіння з гектара посівної площі», — говорить Джеррі.
Він встановив, що найкращий час посадки — між серединою вересня і кінцем жовтня, так як його ферма розташована в Південній півкулі. Джеррі підкреслює, що він фермер, а не вчений, і тому його спостереження застосовні тільки до його посівів.
Грунтуючись на результатах аналізу, вимог до харчування сільськогосподарських посівів і кліматичних умов в регіоні, ПІТЕР САЙМАН, фахівець з вирощування сільськогосподарських культур в компанії Intelligro, порадив йому використовувати добрива NPK. Пітер говорить, що його компанія була рада брати участь в проекті, тому що вони визнають важливість наявності альтернативних культур в регіоні Кланвілліам.
«Ми завжди раді новим проектам, які можуть допомогти збільшити дохід фермерів, особливо якщо це може призвести до скорочення споживання води», — каже Пітер.
Приблизно через три тижні після проростання, сіянці були проріджені до інтервалу в 1 метр між рядами і інтервалу від 25 см до 30 см всередині кожного ряду, що склало близько 33 600 рослин на гектар посівної площі.
«Я використовував низьку щільність посадки, щоб запобігти внутрішній конкуренції і затінювати рослини», — пояснює Джері.
Перша партія насіння була засаджена занадто глибоко в грунт і не проростала, тому Джеррі посіяв нову партію з перцевим горщиком і накрив їх тонким шаром грунту товщиною 1 см.
Хоча грунт в даному регіоні ПАР, як правило, досить піщаний, є області грунту, де ущільнення грунту робить майже неможливим посіви. Саджанці, посаджені на цих ділянках, щосили намагалися закріпитися, на відміну від тих, які посаджені на більш пухкі піщані ґрунти.
Як і майже всі рослини, амарант найкраще сходить при зрошенні, але він добре відомий своєю здатністю виживати навіть в умовах браку вологи.
«Я знаю мексиканських фермерів, які втратили всю свою кукурудзу під час посух, але зуміли зібрати амарант в той же рік», — говорить Джеррі. «Амарант має добре розвинену систему коренів і високоефективні шляху фотосинтезу, що і робить його посухостійким. У надзвичайно сухих умовах рослини можуть тимчасово повністю в’янути, а потім оживати після «появи» води ».
Ей Джей де Клерк, консультант компанії Agrinet, безкоштовно надав Джеррі насоси для випробувань. Джеррі експериментував з крапельним зрошенням, мікро-спринклерами в кожному другому ряду і надземними спринклерами, і вважає, що другий і третій варіанти дали найкращі результати.
Саджанці отримували від 14 до 15 мм води два рази в тиждень протягом чотирьох місяців. Оскільки зростання було нерівномірним, Джеррі припинив зрошення, коли на більшості рослин почало дозрівати насіння.
Амарант продовжував зростати і після припинення зрошення. Незважаючи на те, що він не може порівняти споживання води з посівами кукурудзи в цьому районі, Джеррі знає одного фермера біля затоки Ламберта (63 км від його ферми), який майже без зупинок зрошує свої землі. Отже, підозрює Джеррі, вимоги до води у амаранту значно нижчі, в залежності від кліматичних умов і типу ґрунту.
«Сподіваюся, що ми зможемо продовжити розвиток ринку амаранту в Південній Африці і в цьому процесі значно розширити виробництво. Урожай обіцяє підвищити продовольчу безпеку через його низькі вимоги до води і високу харчову цінність», — заявив Джеррі.

Підводячи підсумок

Звичайно, особливості клімату, грунту, а також інші сорти амаранту, використовувані при посіві, відрізняються від умов нашої країни. Однак досвід фермера Джеррі Невудта може бути корисний і вітчизняним виробникам амаранту. Оскільки він вказує на те, що рослина відмінно себе почуває навіть в не найсприятливіших умовах і здатна давати хороший врожай!

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-