Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Амарант і подвійна вигода: поліпшення здоров’я і отримання прибутку

Поліпшення здоров’я і отримання прибутку стали головними перевагами амаранту для багатьох. Мова йде про тих, хто споживає олію та інші продукти переробки цієї рослини, і про тих, для кого вирощування культури і виробництво продукції на її основі стали бізнесом. Коло таких людей може стати ширшим, але як швидко це станеться, покажуть події, від яких залежить розвиток амарантової галузі.

 

Користь для здоров’я

 

Щоб поліпшити здоров’я і зміцнити імунітет, не обов’язково регулярно вживати медикаментозні препарати. Так стверджують люди, які відчули на собі вплив амарантових продуктів. В плані зростання популярності амарант вже давно не поступається таким суперфудам як чіа, кероб, льон або пекмез. За кордоном він частіше продається у вигляді насіння для пророщування, сушеного листя в якості спеції. Популярні також крупа та олія. Кожен з продуктів має свої характеристики та особливості вживання. Зупинимося на головних особливостях окремих продуктів.

Насіння амаранту містить:

  • велику кількість вуглеводів і білка (в 100 г продукту 14 г білка, що вдвічі вище показників білка в складі пшениці);
  • клітковину, особливо необхідну людям, що знаходяться на спортивному або дієтичному харчуванні;
  • низький показник жирів (7 г в 100 г насіння).

Тут також спостерігається збалансований вміст білка і повільних вуглеводів, і завдяки цьому після вживання мінімальної кількості продукту на основі насіння амаранту почуття ситості зберігається тривалий час, і при цьому усувається потреба в частих перекуси. Низький глікемічний індекс у насінні робить продукт одним з головних в меню діабетиків. Крім того, в амарантовому насінні відсутні шкідливі солі.

Олія з насіння амаранту в порівнянні з популярними видами рослинних олій, містить в собі збалансованих амінокислот (омега-6, -7, -9) більше, ніж в іншому продукті зі схожими складовими. Але особливо цінною її роблять два компоненти, які в жодній рослині разом не присутні. Це:

  • сквален, що послабляє розвиток ракових клітин і зміцнює імунну систему;
  • вітамін Е, і тільки в амаранті міститься його повна форма, що робить його найсильнішим жиророзчинним антиоксидантом.

Практично повністю зберігає свої корисні речовини і засвоюється організмом олія, отримана методом «прямого віджиму».

Головною перевагою амарантової крупи вважається відсутність в її складі глютену. При цьому продукт навіть в страві з нього зміцнює здоров’я, нормалізує обмін речовин, підвищує імунітет.

Амарантове борошно містить в 3 рази більше протеїну, ніж пшеничне. Продукт цінується кондитерами за користь, яку передає випічці, і ще за те, що свіжість хліба і булочок зберігається упродовж більш тривалого часу.

Корисні для організму також інші продукти на основі амаранту. Тому не дивно, що попит на них зростає, і в результаті — вирощування культури стає вигідною справою.

 

Розвиток галузі та міжнародний ринок

 

Популярність амаранту на міжнародному ринку зростає, і це обумовлено унікальним складом білків, амінокислот, вітамінів і мікроелементів, що містяться в даній культурі. За багатьма показниками амарант перевершує інші зернові. Так, за результатами аналізу хімічного складу амаранту та зернових зарубіжної селекції (досліджувалося ще насіння пшениці, рису і кукурудзи) перший лідирує за кількістю жиру, білка і клітковини, причому різниця майже подвійна. Лідируючі позиції амарант зберігає також в порівнянні з іншими зерновими культурами вітчизняної селекції.

Амарант має ще одну перевагу: він невибагливий і добре росте на території України. Середня врожайність становить 2 тонни з га, (при сприятливих умовах − до 5), а вартість тонни насіння становить близько тисячі доларів. Таким чином, складаються передумови для розвитку амарантового бізнесу, і не дивно, що аграрії засівають даною культурою все більше площ. Тільки в 2019 році посівні площі під амарантом збільшилися в шість разів і досягли 4000 га.

Понад 150 господарств напрацьовують власні технології вирощування унікальної культури, а їх продукція стає сировиною для переробних підприємств. В результаті розширюється асортимент, збільшуються обсяги переробки, прокладаються нові канали реалізації. Серед таких підприємств побачимо вже відомих. Це, зокрема, насіннєве господарство «Руна», яке організувало повний цикл — від вирощування до переробки амаранту, а також його продажу на внутрішньому ринку і на експорт. Підприємство має налагоджені канали реалізації олії, борошна, макухи та амарантового листя для чаю. Тут планують розширювати земельний банк, збільшити обсяги переробки та реалізації продукції. Відомими також стали НВК «Амарант» (компанія працює на базі фармацевтичної фабрики в Миколаєві, і в асортименті є косметичні крем-гель та гідрофільна олія, лікувальні мазі, спреї, гелі), Торгово-промислова група «Амарант», Хелсі Дженерейшн, компанія « Нейт Оіл ». Але більшість підприємств амарантової галузі тільки нещодавно розпочали або планують вирощування унікальної культури і виробництво продуктів її переробки.

За розрахунками аналітиків компанії Pro-Consulting, якщо підприємство займається вирощуванням амаранту, продажем продуктів переробки (олії, олійного екстракту, борошна, гранульованого корму), кожна вкладена грошова одиниця дає до 30% чистого прибутку. Витрати окупляться менш ніж за 2,5 року (29,3 місяця). Це вважається хорошим проектом, гідним інвестицій, вигідним вкладенням у розвиток і амарантової, і всієї агропромислової галузі.

Багато людей вже переконалися, що амарант корисний для організму, а вирощування культури і виробництво продукції на її основі може стати вигідним бізнесом. Закономірно постає питання з боку новачків, з чого почати, а з боку досвідчених аграріїв і підприємців — куди, до кого звертатися по допомогу. Відповіді можна отримати в ході конференції «Ніші.Технологіі. Інвестиції », яка повинна пройти 28 жовтня в Міжнародному виставковому центрі. Одна з тем — «Технології вирощування та переробки амаранту», з якою виступить голова «Асоціації виробників амаранту і амарантової продукції» Олександр Дуда. В рамках конференції пройде обговорення також інших тем, наприклад, як в Україні заробити на нішевих продуктах, вкладення в яке виробництво дійсно стане вигідним.

Можливо, саме ця конференція додасть впевненості фермерам і підприємствам, які прагнуть активно розвиватися. Адже нещодавно у мікро-, малих і середніх сільськогосподарських підприємств з’явився шанс отримати відчутну підтримку, щоб успішно інтегруватися в українські та міжнародні ринки. Підтримка передбачена Програмою USAID, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку та реалізується компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк». В рамках цієї Програми 17 серпня стартувала інша − Субгрантова програма для сприяння розвитку ланцюга доданої вартості «Кондитерські вироби та окремі продукти харчування».

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-