Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Виробництво органічної продукції як можливість вийти на світовий ринок

Органічна продукція, серед якої чимало продуктів на основі амаранту, користується в Україні зростаючим попитом. Така тенденція спостерігається протягом кількох років. Поки що темпи зростання в інших країнах значно вищі, і це обумовлює ситуацію на світовому ринку загалом. Але українські виробники все впевненіше заявляють про себе, і виробництво органічної продукції стає більш вигідною справою.

 

Світовий ринок органічної продукції і роль українських виробників

 

Активний розвиток світового ринку органічної продукції триває давно, і щорічно рівень зростання сягає 15%. Дедалі популярнішими стають продукти на основі амаранту. І тут варто зауважити, що мова йде не тільки про такі продуктах, як:

  • хліб;
  • хлібобулочні вироби;
  • борошно;
  • олія;
  • каші швидкого приготування;
  • солодощі.

Покупці охоче беруть продукцію птахівництва, якщо птиця вирощена методом вільного випасу на посівах амаранту, інших агрокультур. Найбільшою популярністю органічна, екологічно чиста продукція користується в США: там таку продукцію споживає понад 40% жителів.

Цікаво! Одним з великих постачальників органічної продукції на світовий ринок вважається Україна.

За статистикою Єврокомісії, в даній сфері наша країна посідає перше місце в Європейському Союзі, і IV — на світовому ринку. Але тут експерти відзначають парадокс. Так, на органічному ринку в Україні діє трохи більше 500 операторів, в тому числі 304 сільгоспвиробників, а в Австрії — 23 тисячі таких підприємств. Усередині країни, як свідчать результати опитувань в різних регіонах України, органічної продукції недостатньо, і попит перевищує пропозицію.

Коли говоримо про виробництво органічної продукції загалом, враховуємо, що це не тільки відсутність ГМО або отрутохімікатів при вирощуванні зернових та інших культур. Мова йде про дбайливе ставлення до землі, рослин і тварин при виробництві продукції, про високу культуру фермерів.

 

Про деякі приклади отримання органічної продукції

 

В амарантовій темі актуальним вважається поєднання з птахівництвом. Адже продукція тут — одна з найдешевших на ринку, не вимагає великих витрат, а домогтися приросту можна за рахунок використання зеленої маси, кормів з амарантом. Нині у цій сфері одним з кращих варіантів отримання органічної продукції став вільний випас птиці в посівах амаранту, інших культур. У багатьох країнах інтерес до такого способу вирощування курей з’явився в результаті різкого подорожчання кормів, а в процесі застосування такий спосіб дав незвичайні результати. Як розповідають на форумах англійські, американські та німецькі фермери, в результаті вільного випасу курей в посівах амаранту вдалося вдвічі, а подекуди — і більше, скоротити витрати на корм для птиці.

Д-р Джекі Джейкоб, доктор філософії, Університет Кентуккі, дав порівняльну характеристику амаранту та інших злакових для годування птиці. Так, насіння амаранту багате протеїном (12-18% сирого протеїну) (Kauffman and Weber, 1990). Білок також має добре збалансований амінокислотний склад і високий вміст лізину. Вважається, що в насінні амаранту більш збалансований рівень незамінних амінокислот, ніж в інших злаках. Кукурудза, яка більш часто використовується в раціоні птиці і є джерелом енергії, багата лейцином, але бідна на лізин і триптофан. Насіння амаранту містить лізину в три рази більше, ніж кукурудза, і майже в два рази більше, ніж пшениця. Крім того, амарант багатий метіоніном — іншою незамінною амінокислотою, якої мало в більшості злаків.

За результатами досліджень, вміст жиру в амаранті вище, ніж в більшості злакових (Kauffman, Weber, 1990). Тут багато ненасичених жирних кислот, особливо незамінної ліноленової кислоти. У амаранті є також високий вміст сквалену, який знижує синтез холестерину. Дослідження показали, що сквален, який отримують з їжею, сприяє поліпшенню репродуктивної здатності птахів бройлерів (Li et al., 2010).

Але все добре в розумних межах. Як довів Д-р Джекі Джейкоб, в зерні амаранту присутні антипоживні чинники, і тому зерно перед згодовуванням птиці повинно бути термічно оброблене — так само, як це робиться з соєвими бобами. Сирий амарант можна включати в раціони бройлерів не більше 20%. Проте, термічно оброблений амарант може бути присутнім в раціоні птиці до 40% без негативного впливу на продуктивність (Tillman and Waldroup, 1988).

Найбільш безпечним варіантом залишається вільний вигул птиці на посівах. Особливо, якщо культура вирощується на чистому ґрунті і без хімічних добрив.

 

Більше про вільний випас птиці

 

Спочатку зупинимося на деяких прикладах. Свого часу вільним випасом птиці зацікавилися в органічній фермі «Либідь-К». Вже доведено практикою, що яйця від курей вільного випасу є надзвичайно корисними. Несуться кури цього господарства один раз в два дні, а весь процес проходить природно, без штучної стимуляції. Тому продукт має домашній смак, і при цьому жовток відрізняється насичено жовтим кольором. Така продукція затребувана в кулінарії, оскільки яйця добре збиваються і тримають форму.

Вільний випас курей в посівах амаранту вирішили застосувати в органічній фермі «УкрБіоЛенд». Мова йде не тільки про організацію годування птиці, а й про природне підживлення ґрунту. Крім того, амарант, підростаючи, захищає курей від летючих хижаків. В результаті застосування такої технології господарство отримує органічну продукцію птахівництва, дбає про поліпшення родючості ґрунту і підвищення врожайності культур, які будуть вирощуватися на цій ділянці.

Вільний випас курей в посівах амаранту вже дає свої результати. Органічна продукція птахівництва користується попитом в торгових мережах, і він перевищує пропозицію.

Звичайно, виробництво такої продукції вимагає витрат, адже пересувний будиночок на 1000 голів, в якому кури доставляються на нову ділянку кожні 3-5 днів, коштує близько 300 000 грн. Але:

  • продукція користується підвищеним попитом;
  • за рахунок поїдання птицею зеленої маси амаранту та інших рослин яйця і м’ясо досягають високих показників;
  • завдяки перебуванню птиці на свіжому повітрі, більшій території та імуностимулюючим властивостям амаранту зникає потреба в застосуванні антибіотиків;
  • курячий послід є прекрасним органічним добривом і підвищує родючість ґрунту, сприяючи підвищенню врожайності наступних культур.

Результати показують, що в цілому такий варіант отримання органічної продукції вигідний.

 

Вихід на міжнародний ринок або міф про журавля в небі

 

Амбітні фермери і виробники органічної продукції України напевно хотіли б достойно показати свою продукцію на міжнародному рівні і знайти покупців на неї. Однією з можливостей реалізації таких планів вважається участь в міжнародній виставці. Придивитися і оцінити свої сили можна вже зараз.

На 21.02.2021 — 25.02.2021 в Дубай, ОАЕ, Dubai World Trade Centre (DWTC) заплановано проведення Gulfood — найбільшої і найбільш впливової в світі щорічної виставки харчової промисловості й виробництва напоїв. Захід завжди збирає найбільшу кількість відвідувачів, експонентів, відрізняється також найбільшою кількістю бізнес-операцій. Як заявив Хелал Саїд Альмаррі, генеральний директор організатора виставки, це можливість проведення торгових операцій для місцевих, регіональних та міжнародних виробників, постачальників, дистриб’юторів і роздрібних торговців.

На наступний рік заплановано ще один захід, важливий для представників харчової промисловості й виробництва напоїв. Це Anuga (09.10.2021 — 13.10.2021, Кельн, Німеччина, Koelnmesse) — одна з найбільших торгових виставок в світі, яка спеціалізується на продуктах харчування і напоях. Вона має 100-річну історію і є найстарішою в галузі. Тільки в минулому році у виставці взяли участь 7 590 експонентів і понад 170 000 відвідувачів. Вона обіцяє стати цікавою для тих, хто виробляє делікатеси, веганські продукти, здорову і функціональну їжу, хлібобулочні вироби, молочні продукти, а також інгредієнти для такої продукції.

Перенесена на 2022 рік SIAL Paris 2020 року — найбільша в Європі Міжнародна Виставка Продуктів Харчування. Вона охоплює найбільш перспективні ринки. Для 82% експонентів головною метою участі в SIAL є пошук нових експортних можливостей. Тут буде надано ексклюзивний доступ до оптових торговців, універсамів, супермаркетів. Особливістю можна назвати експозицію органічних продуктів, і 58% експонентів даного розділу приїжджають на виставку SIAL з-за кордону. Окремий розділ відводиться продуктам і добавкам, корисним для здоров’я. Нові ідеї для ексклюзивних продуктів з’являються в експозиції, присвяченій харчовим інгредієнтам і добавкам. Цей розділ організатори виставки оцінюють одним з найперспективніших. Його експонентам надається унікальна можливість продемонструвати як саме харчові добавки, інгредієнти використовуються у виробництві готових виробів.

Схожий майданчик може з’явитися в Україні на базі Міжнародного виставкового центру. Очікується, що він приверне зарубіжних відвідувачів та учасників, які можуть бути зацікавлені в українських органічних продуктах, напоях і сировині.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-