Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Значення амаранту для сільськогосподарських тварин: прислухаємося до думки ветеринара

Використання амаранту в тваринництві дає позитивні результати, і це можуть підтвердити багато фермерів, які займаються вирощуванням сільськогосподарських тварин і птиці. Однак сьогодні звернемося до досвіду фахівця в дещо іншій області — ветеринарії. В цьому випадку можна говорити про набутий досвід не однієї людини. Ветеринар в силу обставин може узагальнювати безліч прикладів і побачених ним ситуацій.

 

Коли властивості амаранту вивчаються «не по підручникам»

 

амарант для зміцнення здоров'я тварин

Дмитро Домашенко, нині ветеринар зі стажем, який нараховує понад 20 років, першу інформацію про властивості амаранту отримав, допомагаючи батькам по господарству. Своєрідне знайомство з цією культурою Дмитро Домашенко відносить до 1988 року, до періоду свого навчання в школі.
— Самі вирощували, самі використовували для годування тварин, — розповідає Дмитро. — Але тоді не було сортів, які існують зараз. Були сорти з насінням чорного кольору, які давали падалицю, і діяли як бур’яни. Сьогодні є сорти, які падалиці не дають, і з ними зручніше працювати. Тому ми — я і мої батьки — в 2011 році відновили цю роботу.

Домогосподарство сім’ї Домашенко було досить великим. У ньому тільки свиней налічувалося близько 40, і були ще корови, телята, — і всіх необхідно забезпечити якісним кормом, який би не тільки давав насичення, але й допомагав уникнути захворювань. Причому використовувався амарант і у вигляді зеленої маси, і в сухому вигляді. Оскільки домогосподарство було великим, то і амарант вирощувався у великих обсягах. Це вже вимагало застосування хоча б простої техніки.

— Подрібнювач був. Сушили амарант просто проти сонця: розстеляли рослини у дворі. Взимку діставали сухий амарант, запарювали.

 

Про те, що тваринам такий корм був до смаку, свідчила їхня реакція. Як згадує Дмитро, коли в годівницях корів, наприклад, амаранту не було, тварини просто ревіли, а коли отримували потрібний корм, їли із задоволенням і далі вже вели себе спокійно. Використання амаранту в домашньому господарстві було зумовлено ще й іншими обставинами.

— Батько в колгоспі працював спортінструктором на пів-ставки, але і мама, і батько працювали в школі, і вони не отримували зерно у великих кількостях, як інші колгоспники. Щоб годувати велике господарство, купували корми або заготовляли. Тому амарант, що називається, рятував: він заміняв до 50% зернових.

 

Близько половини сухого раціону тварин становив амарант (його змішували з кукурудзою, ячменем, пшеницею). В результаті у тварин збільшувалися прирости, поліпшувалася якість вовни, і вони почували себе чудово, у тварин-матусь підвищувалася молочність. Були навіть випадки, коли свиноматки вигодовували не тільки своїх поросят, а й чужих − ослаблених, яких прийнято називати бракованими. При годуванні амарантом імунітет тварин підвищувався помітно. Дмитро не може пригадати випадку, щоб тварини, які отримують корм з амарантом в домашніх умовах, хворіли коли-небудь.

 

Про значення здоров’я тварин з точки зору споживача

 

нова рецептура кормів з додаванням амаранту

Хороший імунітет у тварин радує не тільки фермерів, виробників тваринницької продукції. Подивимося на це з іншого боку, і тому закономірним буде таке запитання до ветеринарного лікаря і підприємцеві Дмитру Домашенко.
— Мене, як споживача, хвилює, коли беру м’ясо, чи є в цьому м’ясі (особливо птиці) антибіотики. Як стало відомо, застосування амаранту дає можливість обійтися без антибіотиків.
— Все залежить від того, який був обраний спосіб вирощування птиці. Можна птицю вирощувати 1,5 місяці, і вона досягне 3-4 кг, і можна до такої ж ваги вирощувати 9 місяців. Багато залежить від типу годівлі. Зараз ми відпрацьовуємо рецептури з додаванням амаранту, в яких немає антибіотиків, підкислювачів і подібних препаратів.

У нас є своя система, в якій замість цих препаратів використовується біла глина та інші прості матеріали, що дають можливість збагатити корм додатковими мікроелементами. Крім того, вводимо такий препарат як Амасан. До складу цього препарату входить амарантова олія, евкаліптова олія, а діючою речовиною є іони срібла. Входять також іони цинку. Це фактично нанотехнологія, коли метали розчинені до іонів, і вони максимально діють на мікроорганізми, на віруси, на гепатит, тим самим вбиваючи шкідливу флору, яка потрапляє в організм з кормом. Препарат впливає на мікрофлору кишечника і дає можливість розвиватися корисним бактеріям. Це все відбувається на тлі збалансованого раціону. Збалансований раціон сьогодні неможливий без використання високобілкових продуктів, — таких як соєва макуха, соняшникова макуха. Додається макуха амаранту.

Оскільки вважається, що більше 90% сої є модифікованою, не можна сказати, що даний продукт буде без ГМО. Однак це є не настільки шкідливим, як добавки у вигляді антибіотиків, консервантів та інших спеціальних препаратів, які вводяться для придушення шкідливої мікрофлори.

— «Ми розробляємо» — хто це?
— Я і мої колеги з Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок, і всі, хто займаються втіленням це в життя, тобто, виробнича команда.
— Ви на семінарі з вирощування амаранту говорили про препарат, який допомагає дезінфікувати приміщення та корм …
— Це Амасан. Це комплексний препарат, і випускається він в двох варіантах. Один — це кормова добавка, яку можна вводити в комбікорми, дезінфікувати нею зерно. У перспективі даний препарат може використовуватися як силосна добавка — в процесі силосування саме амаранту. Чому виникла така необхідність? Бо висока вологість зеленої маси амаранту сприяє розвитку шкідливої мікрофлори в самому силосі амаранту. Цю мікрофлору треба побороти і дати розвинутися корисній мікрофлорі. Другий варіант — це дезінфікуючий засіб. Основні діючі речовини там одні й ті самі, тільки наповнювачі різні, тому що для кормовиробництва і для дезінфекції вони відрізняються. Цей препарат підходить для обробки приміщень для птиці, і дезінфекція може проводитися в присутності птиці, оскільки ніяк не шкодить здоров’ю. В результаті протягом 7 днів припиняється ріст всіх хвороботворних бактерій на підстилці, на поїлках, — тобто в навколишньому середовищі, де знаходяться птахи і тварини при вирощуванні. Таким чином, знижується бактеріологічне навантаження на організм, і створюються умови для правильного його формування.

Фермери вже застосовують цей препарат: обробляють ним приміщення, підстилки, сараї, пташники, корівники, громадські туалети, сміттєві баки. Помічено, що, наприклад, мух і комарів на території, де знаходяться тварини або птиця, стає менше, оскільки личинки комах знищуються на початковій стадії розвитку. І ця особливість дуже важлива особливо в літню пору, а вирішувати проблему за допомогою пестицидів складно і небезпечно.

 

Про інші корисні продукти і засоби для тварин

 

олія амаранту як дезінфікатор приміщень для утримання тварин

Виробнича команда Дмитра Домашенко працює не тільки над створенням препаратів для тварин. В даний час йде робота над створенням своєрідних кукурудзяних паличок з амаранту. Новинка буде спрямована на те, щоб корм краще засвоювався. В основу покладена технологія, коли за допомогою обладнання знімається оболонка з зерна, корм стає більш біодоступним.

Ведеться також робота з налагодження виготовлення кормів для домашніх тварин — хом’яків, кроликів та інших гризунів. Поки відпрацьовується оптимальна рецептура. Відома також полівітамінна добавка на основі олії амаранту: цей продукт призначений для догляду за собаками. Крім того, випускається наповнювач для котячих туалетів, і в його складі міститься дезінфікуючий препарат Амасан.

Щоб фермери могли уникнути можливих помилок при використанні амаранту, застосуванні препаратів на його основі, складанні збалансованого раціону для тварин, Домашенко з колегами завжди готові дати необхідну консультацію.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-