Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Фітосвічки з олією амаранту: як древня рослина допомагає в лікуванні «чоловічих» і «жіночих» захворювань

Одним з основних продуктів, одержуваних з амаранту, є олія. Якісна  та ефективна олія виробляється шляхом холодного віджиму насіння. Хоча в західних країнах також додається зелена маса — це стосується окремих високоолійних сортів амаранту.
Сьогодні амарантова олія широко використовується в кулінарії, медицині та інших сферах. Найкраще олія зарекомендувала себе при профілактиці і лікуванні різних захворювань. Наприклад, вона використовується при виробництві фітосвічок, що призначаються при лікуванні «чоловічих» і «жіночих» захворювань.
У цій статті ми детально розглянемо три види свічок з амарантовою олією — це:

 • ректальні фітосвічки «Амарі» (випускаються в російському місті Барнаул);
 • свічки «Амматуі» (випускаються в Україні);
 • свічки «Вітол» з екстрактами насіння амаранту і календули (також випускаються в Україні).

Однак хочемо зробити важливе зауваження — навіть якщо в списку перерахованих рекомендацій щодо застосування ви знайшли «своє» захворювання, не займайтеся самодіяльністю. Обов’язково попередньо проконсультуйтеся зі своїм лікарем. Адже тільки він знає особливості протікання вашого захворювання і зможе визначити, чи немає у вас протипоказання до амарантової олії і чи можна її комбінувати з призначеними раніше препаратами.

Амарантова олія: загальний опис і користь для організму

Амарантова олія являє собою унікальний продукт, наповнений важливими для людини вітамінами, мінералами та іншими корисними речовинами. Що робить її відмінним засобом при загальній терапії або профілактиці різних захворювань:

 • онкологія;
 • атеросклероз;
 • порушення кровообігу;
 • хронічні захворювання, що призводять до порушення імунітету;
 • ушкодження шкірного покриву, рани, пролежні;
 • гінекологічні та урологічні захворювання;
 • порушення в діяльності органів травної системи;
 • проблеми в роботі печінки і нирок;
 • авітаміноз і деякі інші.

Довгий час амарант, який використовувався племенами індіанців до колонізації Центральної і Південної Америки іспанцями, перебував в забутті. Хоча його періодично вивчали вчені з різних країн світу.
Але лише близько 50-ти років тому амарант знову став активно пропагуватися. Поштовхом до цього стало дослідження вченого Д. Даунтона з Австралії, який встановив, що насіння амаранту вкрай багате високоякісним рослинним білком, а також містить унікальну амінокислоту лізин!
З тих пір амарант почали активно вивчати, а ЮНЕСКО навіть назвало рослина головною харчовою культурою 21 століття.
Так, в результаті численних досліджень, лабораторних дослідів, було встановлено, що речовини, які містяться в амаранті  мають відмінну дію при лікуванні:

 • інфекційних;
 • запальних захворювань шкіри, слизових оболонок.

До речі! Сьогодні амарант вирощується в багатьох країнах з теплим кліматом. Зокрема, в таких великих і густонаселених країнах, як Китай, Сполучені Штати Америки, Австралія і Індія. Тут навіть діють спеціальні програми, спрямовані на популяризацію та застосування амарантової продукції, в тому числі — в харчовій галузі.

Такий вплив амаранту обумовлено його особливим складом — у ньому містяться мікроелементи і вітаміни, амінокислоти, протеїни, поліненасичені жирні кислоти, жовчні кислоти і багато інших компонентів. Особливої ​​згадки заслуговує сквален.
Дана речовина являє собою біологічно активну сполуку, яка необхідна організму, щоб регулювати процеси стероїдного і ліпідного обмінів. Сквален відрізняється здатністю знижувати рівень холестерину, в тому числі в сироватці крові і печінки.

Зверніть увагу! Сквален є «транспортом» для кисню. Він проводить його по організму і насичує клітини.

В цілому, сквалену притаманні такі характеристики:

 • ефективний протипухлинний і протираковий засіб;
 • надійний засіб, що перешкоджає проникненні канцерогенів в кров;
 • потужна здатність стимулювати імунітет;
 • ефективний засіб, що протистоїть мікробам.

У олії амаранту холодного віджиму міститься до 8% сквалену. Це дуже хороший показник, що робить олію відмінним продуктом при лікуванні, профілактиці ряду захворювань, при відновленні молодості клітин і т.д.
І найважливіше! Вже давно вивчена можливість використання амарантової олії при створенні супозиторіїв для лікування:

 • геморою;
 • простатиту і інших урологічних захворювань;
 • гінекологічних захворювань.

Обумовлено це тим, що суппозиторні ліки відрізняються зручністю і простотою використання, високою ефективністю, відсутністю негативних проявів (які можуть виникати при прийомі таблеток, розчинів або введенні препаратів за допомогою уколів).
Крім того, слід зазначити високу засвоюваність таких ліків, адже всі діючі речовини потрапляють в кров, минаючи печінку, а, значить, і ефективність їх набагато вища. Дослідники відзначають і більш низький рівень прояву алергічних реакцій.
Тепер розповімо про три препарати, згадані на початку статті, більш докладно.

Ректальні фітосвічки «Амарі» (випускаються в російському місті Барнаул)

Як відзначає виробник, амарантова олія, яка використовується при виробництві фітосвічок, зацікавила своєю унікальною здатністю відновлювати клітини, боротися із захворюваннями різного типу. Тому було прийнято рішення працювати в напрямку зі створення препаратів на основі амарантової олії.
В результаті досліджень були отримані ректальні фітосвічки «Амарі», до складу яких входять такі компоненти:

 • олія амаранту;
 • масло какао.

Такі свічки рекомендовані до застосування при лікуванні урологічних, гінекологічних, проктологічних захворювань.

Зверніть увагу! Обов’язково проконсультуйтеся у лікаря — чи підходять вам свічки і як їх потрібно застосовувати саме у вашому випадку.
 
Виробник заявляє, що курс лікування становить від 20 до 30 днів. Необхідно ректально або вагінально вводити по одній свічці 1-2 рази на день в залежності від хвороби і її особливостей протікання.
Термін зберігання свічок — 1 рік. Протипоказання — тільки індивідуальна непереносимість компонентів, що входять до складу свічок.
Виробником проводилися дослідження, що дозволяють зрозуміти ефективність застосування свічок при тому чи іншому захворюванні. У дослідженнях використовувалися препарати з вмістом амарантової олії на рівні:

 • 20%;
 • 25%;
 • 30%.

Свічки №5. Рівень вмісту олії амаранту — 20%

Крауроз вульви
Від даного захворювання була пролікована одна пацієнтка. Форма лікування — монотерапія. Інтравагінально вводилося по одній свічці один раз в день.
Після закінчення курсу лікування пацієнтка перестала скаржитися на сухість і свербіж в області зовнішніх статевих губ. Проте через 10-ть днів скарги поновилися і був проведений повторний курс лікування — ефект позитивний.
Сенільний кольпіт
Від цього захворювання під наглядом дослідників лікувалися дві пацієнтки. Їм раз в день протягом десяти днів вводилися по одній свічці в піхву. Крім свічок з амарантовою олією першої пацієнтці проводилося двічі в день спринцювання розчином тантум троянда, а також вводилися свічки з сінтаміцином. Другий пацієнтці крім свічок з амарантовою олією вводилися тампони з маззю Банеоцин.
В обох випадках результату лікування — позитивний. Було зафіксовано повне одужання.

Свічки №5. Рівень вмісту олії амаранту — 25%

Крауроз вульви
У пацієнтки, застосовувала препарат, будь-яких ознак запалення виявлено не було. Після застосування свічок повністю вдалося позбутися від захворювання.
Сенільний кольпіт
В даному випадку також досліджувалися дві пацієнтки. Першій було прописано по 1 свічці вводити в вагіну один раз в день протягом 10-ти днів, а також антибактеріальна терапія per os 5 днів і свічки «Полижинакс» вагінально 1 раз в день також протягом 5-ти днів. Результат — повне одужання.
Другій було призначено практично таке ж лікування, крім свічок Полижинакс. Результат теж позитивний, повне одужання.

Свічки №5. Рівень вмісту олії амаранту — 30%

Крауроз вульви
Лікувалися три пацієнтки.
У першої пацієнтки був крауроз вульви, але без ознак запалення. Після застосування свічок діагностовано повне одужання.
У другої були виявлені атрофічні зміни слизової піхви, які проявилися на тлі променевої терапії, що проводиться для позбавлення від раку тіла матки. Монотерапія амарантовими свічками дозволила досягти помітних клінічних покращень.
У третьої пацієнтки були виявлені такі захворювання, як псевдоерозія шийки матки, ендоцервіцит і кольпіт. Пацієнтці були призначені свічки — по одній двічі в день протягом 20-ти днів. Крім того, проводилась антибактеріальна і імуномодулююча терапія. Як результат лікування — нейтралізація запалень, істотне зниження розміру ектопії.

Висновки про застосування ректальних фітосвічок «Амарі»

В результаті досліджень препарату було встановлено, що свічки з амарантовою олією володіють прекрасними, чітко вираженими регенеративними властивостями.
Застосування свічок при комплексній терапії «жіночих» захворювань, які вводяться вагінально, забезпечило істотне скорочення тривалості застосування препаратів з антибактеріальними властивостями.
Крім того, амарантова олія дозволила істотно посилити вплив препаратів з антибактеріальними властивостями без появи побічних ефектів.
Найкращий результат забезпечують свічки з 30% концентрацією амарантової олії.

Свічки на основі амарантової олії Амматуі

Даний препарат випускається компанією, яка є членом Асоціації виробників амаранту і амарантової продукції. Як стверджує виробник, препарат повністю безпечний, оскільки виготовляється з екологічно чистої української сировини.
Свічки амарантові дозволяють, за заявами виробника, забезпечити наступну дію:

 • відновлення слизової органів малого тазу;
 • сильну протизапальну дію;
 • зміцнення імунітету.

Присутність у складі сквалену дозволяє боротися з раковими клітинами, перешкоджати передчасному старінню організму.
Як запевняють виробники, свічки «Амматуі» мають відмінну бактерицидну, ранозагоювальну і протизапальну дію. Застосування свічок обгрунтовано при ряді проктологічних, гінекологічних та урологічних захворювань.

Застосування в гінекології

Використання свічок жінками і дівчатами дозволить їм нормалізувати гормональний фон і відновити ідеальний стан репродуктивної системи жіночого організму.
Крім того, свічки рекомендовані при лікуванні таких захворювань, як:

 • кольпіт;
 • ендоцервіцит;
 • вагініт;
 • ендометрит;
 • ерозія шийки матки (високоефективний при загоєнні ерозій);
 • запалення яєчників (аднексит);
 • кіста яєчників.

Зверніть увагу! Дослідження показали, що застосування свічок є відмінною профілактикою виникнення і зростання міом, фіброміом та інших подібних утворень.

Виробник радить застосовувати свічки перед менструацією. Особливо актуально це тим, у кого занадто болісно проходить цей період, оскільки свічки дозволять істотно зменшити больові відчуття і підвищити загальне самопочуття. Препарат нормалізує гормональний фон в клімактеричний період.
Схема прийому при гінекологічних проблемах рекомендована наступна: по одній свічці інтравагінально на ніч. Курс лікування — не менше 10-ти днів. Але в цілому тривалість курсу визначається лікарем.

Застосування в урології

Відмінні протизапальні та актиоксидантні ефекти дозволяють застосовувати свічки в урології. Зокрема, навіть при чоловічому безплідді. Однак конкретне застосування залежить від статі пацієнта.
Так, якщо мова йде про жінок, то амарантові свічки «Амматуі» призначаються при профілактиці і лікуванні таких захворювань, як:

 • уретрит (так само профілактика уретриту, який може з’явиться після статевого акту);
 • цистит;
 • безпліддя.

Схема прийому рекомендована наступна: по одній свічці інтравагінально на ніч. Курс лікування — не менше 10-ти днів. Але в цілому тривалість курсу визначається лікарем.
Якщо мова йде про чоловіків, то свічки рекомендовані для профілактики і лікування таких захворювань, як:

 • простатит;
 • уретрит;
 • аденома передміхурової залози;
 • порушення еректильної функції;
 • безпліддя.

Схема прийому рекомендована наступна: по одній свічці ректально на ніч. Курс лікування — не менше 10-ти днів. Але в цілому тривалість курсу визначається лікарем індивідуально в кожному випадку.

Застосування в проктології

Відмінний ранозагоювальний ефект, а також здатність протистояти тромбоутворенню робить амарантові свічки корисними в проктології. Зокрема, свічки забезпечують повноцінне зміцнення судин, роблять їх більш еластичними. Крім того, істотно підвищується активність циркуляції крові.
У проктології свічки на основі амарантової олії «Амматуі» рекомендовані при лікуванні:

 • запорів;
 • геморою (внутрішнього / зовнішнього);
 • тріщин прямої кишки;
 • проктитів;
 • сфінктерітів;
 • хворобливих випорожнень.

Схема прийому рекомендована наступна: по одній свічці ректально на ніч. Курс лікування — не менше 10-ти днів. Але в цілому тривалість курсу визначається лікарем індивідуально в кожному випадку.

Свічки «Вітол» з екстрактами насіння амаранту і календули

І в кінці нашого огляду ще один препарат українського виробництва. Свічки «Вітол» надають судинозміцнюючу, антисептичну і регенеруючу дію.
У складі препарату:

 • ланолінова основа;
 • екстракт масляний насіння амаранту;
 • екстракт масляний календули.

Вони рекомендовані при лікуванні і профілактиці цілого ряду захворювань, серед яких:

 • ураження судин, особливо вен і капілярів;
 • запалення сечостатевої сфери;
 • ерозія шийки матки;
 • роздратування, тріщини, дивертикули товстої кишки;
 • запалення, дерматит, екзема, виразка прямої кишки і періанальної області.

Свічки допоможуть під час відновного періоду після операційного втручання, а також можуть використовуватися навіть як просто тонізуючий і зміцнюючий засіб при хронічній втомі.
Виробник свічок стверджує, що застосування препарату забезпечить наступну дію:

 • сильну загальнозміцнюючу, антиоксидантну і адаптогенну;
 • тонізуючу, антигістамінну, імуномодулюючу;
 • антисептичну та протизапальну;
 • якісно покращує грануляцію.

Крім того, свічки можуть зняти спазми, забезпечити загальнозміцнюючу дію на стінки судин, що вкрай важливо при захворюваннях вен і капілярів.
Добре зарекомендували себе як свічки від ерозії шийки матки, так як препарат стимулює епітелізацію і регенерацію уражених тканин. Доведено хороший ефект при лікуванні геморою.
Схема прийому рекомендована наступна: вагінально вводити по 1 свічці, ректально — 1 свічку. Від 1 до 3-х разів на добу. Після введення рекомендується прийняти горизонтальне положення на сорок хвилин. Кількість введень на добу і тривалість курсу визначається лікарем індивідуально в кожному випадку.

Чому свічки на основі амарантової олії це ефективний препарат. Підводячи підсумок

Тому що амарантова олія характеризується набором корисних речовин, мікроелементів, вітамінів. Лабораторні дослідження довели його протизапальну, загоюючу, антиоксидантну, антисептичну дію на організм.Амарантова олія — 100% натуральний, екологічно чистий продукт, подарований нам природою.
Однак акцентуємо вашу увагу, не варто призначати свічки собі самостійно.Обов’язково проконсультуватися у лікаря. Саме він визначить курс лікування і вкаже, чи немає у вас протипоказань, а також чи не будуть свічки «конфліктувати» з уже призначеним раніше лікуванням.

9 комментариевЗалишити коментар

Скажіть будь ласка, чи можуть бути ефективними свічки на основі амаранту при ерозії шийки матки, якщо свічки, які порадив лікар (не на рослинній основі) не допомогли?

Milana, 01.03.2018

  Доброго вечора, Мілана! Вам варто спитати Вашого лікаря про ці свічки, показати йому склад препарату. Також ефективність лікування залежить від розміру ерозії.

  Світлана, 01.03.2018

Добрий день, у мене діагностували кісту яїчників. Хочу спробувати для лікування амарантову олію! Чи можна її поєднувати з медикаментозним лікуванням, призначеним лікарем чи почекати завершення курсу ліків?

Дана, 03.04.2019

  Доброго вечора, Дана! Обов’язково порадьтесь з цього приводу з Вашим лікарем і слухайте його порад, амарантова олія не може нашкодити, але чи буде вона сумісною з призначеними медикаментами, знає лише Ваш лікар. Амарнтову олію приймають двома способами — по дві столові ложки двічі на день всередину, а також вводять змочені в олії тампони в вагіну.

  Світлана, 04.04.2019

Доброго дня. Порадьте, будь ласка, де можна замовити свічки з амарантом?

Уляна, 21.11.2019

  https://snakepharm.com.ua/

  Дуда Олександр Миколайович (голова Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції), 15.07.2020

Доброго дня!А є українські виробники таких свічок, чи можна десь придбати ту російську продукцію в Україні?

Serhiy, 03.03.2020

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-