Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Як краще підготувати ґрунт під посіви амаранту

Амарант належить до тих зернових культур, які відрізняються невибагливістю до ґрунту і догляду за посівами. Однак для отримання більш високого врожаю з високим вмістом корисних речовин в зеленій масі та зерні доцільно вчасно подбати про підготовку ґрунту. Це може бути не тільки очищення ділянки від бур’янів і рослинних залишків після попередніх культур, а й внесення добрив. Далі розглянемо варіанти, які використовуються рослинниками для отримання дружних сходів, здорових рослин і багатого врожаю.

 

З чого починаємо підготовку ґрунту

 

перекопування ділянки під амарант

На першому етапі корисно місце для майбутніх посівів очистити від бур’янів, оскільки паросткам, які ще не зміцніли, вижити буде дуже важко. Потім, коли амарант підросте, він сам зможе заглушити будь-які бур’яни, але спочатку рослині потрібна підтримка. Після того, як ґрунт буде звільнений від залишків минулого врожаю, можна зайнятися його збагаченням необхідними елементами. Це додатково дає кілька плюсів:
• відновлення обсягів необхідних елементів, які витрачені під час вирощуванні попереднього врожаю;
• добрива за зимовий період «доходять» в ґрунті, і навесні рослини їх почнуть споживати в доступній формі;
• рослини, висаджені в ґрунт з добривами, швидше розвиваються і раніше дають урожай;
• навесні, коли кожен «день рік годує», не витрачається час на внесення добрив.

Кілька слів окремо про необхідність внесення добрива восени. Навіть якщо внести в ґрунт органіку, яку амарант сприймає позитивно, для того, щоб коренева система засвоїла той чи інший елемент, він повинен бути в доступному для неї, розчиненому вигляді. Для отримання кращого стану кожного елемента необхідний час, і зима для цього підходить найкраще.

Для того, щоб ґрунт зміг належним чином відреагувати на внесення добрив, ділянку необхідно з осені перекопати на досить велику глибину. Незважаючи на те, що засівають насіння буквально по поверхні, злегка його прикатуючи, глибина, на яку слід перекопати ділянку, повинна становити 20 см. І це не залежить від сорту амаранту, який планується посіяти на даній ділянці. Наприклад, у рослини сорту «Валентина» коренева система розташовується дуже близько до поверхні ґрунту, але для нього також необхідно глибоко перекопувати ділянку, а насіння сіяти по поверхні. При підготовці великої площі ґрунту під посіви амаранту, звичайно, використовується спеціальна техніка з можливістю регулювання глибини оранки.

 

Безпосередньо про вибір добрив

 

кращі добрива для амаранту

Багато хто погодиться, що для вирощування будь-якої рослини важливо спочатку забезпечити їй сприятливі умови життя. Якщо вчасно потурбуватися про підготовку ґрунту для амаранту, він порадує швидкістю зростання і дозрівання, а також багатим урожаєм. Однак від внесення синтетичних добрив краще відмовитися: амарант їх «не любить», і особливо це стосується овочевих сортів. Відмінним варіантом вважаються органічні добрива (не менше 50-60 т / га).

Органіку амарант сприймає найкраще. У цій категорії існує кілька варіантів. Так, часто досвідчені рослинники радять використовувати перегній з додаванням калійно-фосфорних добрив. Дуже добре підходить також зола, гній, курячий перепрілий послід, але, наприклад, гній краще вносити під попередню в сівозміні культуру.

Деякі рослинники радять вносити під майбутні посіви фосфорне борошно, оскільки воно вважається натуральним екологічно чистим добривом. Тут необхідно враховувати, що даний вид добрива містить багато кальцію, погано розчиняється в слабких кислотах, і його засвоєння залежить від кислотності ґрунту. Особливо ефективно воно працює на ґрунтах з підвищеною кислотністю.

Якщо ви вирішили використовувати компост, то цей вид добрива краще вносити перед перекопуванням ґрунту, покриваючи землю суцільним шаром. Компост не тільки дає рослинам поживні речовини, але і прискорює отримання врожаю.

Дуже цінним добривом вважається кінський гній, особливо, якщо необхідно підготувати землю в теплицях. Пролежавши в землі всю зиму, він розкриє всі свої поживні властивості. Оптимальною кількістю добрива при його внесення в ґрунт — 3 кг на 1 квадратний метр.

Золі віддають перевагу в тих випадках, коли сіяти амарант належить на важких глинистих ґрунтах. На інших ґрунтах її восени, як правило, не вносять, оскільки калій, який в ній міститься, вимивається талими водами.

 

Що дає кожен вид добрив

 

органічні добрива для амаранту

Компост при внесенні в ґрунт, безсумнівно, покращує його склад, будучи при цьому найдешевшим видом добрива. Він допомагає землі відновити життєві сили, покращує її структуру. Завдяки цьому виду добрив в ґрунті краще накопичуються фосфор і азот. При цьому його цілком можна назвати універсальним, оскільки підходить для будь-яких видів ґрунту. Так, в сухому піщаному ґрунті компост збільшує вміст перегною і здатність утримувати вологу, а у важкому — запобігає утворенню кірки, сприяє утриманню вологи і зменшує висихання поверхні. Крім того, він має досить цінну якість: з ним неможливо перестаратися, і навіть велика кількість такого добрива не шкодить рослинам. Якщо передбачається вирощувати амарант на піщаному ґрунті, то рекомендується вносити 5-6 кг компосту на 1 квадратний метр ділянки.

Найціннішим органічним добривом вважається гній, оскільки в ньому містяться всі поживні речовини, необхідні рослині: азот, фосфор, калій, кальцій, магній, а також мікроелементи (сірка, хлор, кремній). Кількість цих речовин залежить від виду органічного добрива: найбільш цінними вважаються кінський і кролячий. Якщо додати в нього мінеральні добрива, то можна розраховувати на значне зростання врожаю, оскільки всі елементи живлення краще засвоюються рослинами. Важливо і те, що в ґрунті він діє до трьох років. Восени вносять це добриво при перекопуванні ділянки зазвичай з розрахунку 1 десятилітрове відро на 1 квадратний метр. Для піщаних ґрунтів рекомендується вносити 3-4 кг гною на 1 квадратний метр.

Збагатити ґрунт кальцієм, калієм, магнієм, натрієм та іншими речовинами, необхідними для повноцінного росту і розвитку рослин, допомагає деревна зола. Цей вид органічних добрив використовується з давніх часів, оскільки помічено, що культури, вирощені на ґрунті, збагаченому золою, дають великі обсяги зеленої маси на початковому етапі розвитку рослини. Таке буяння зелені обумовлено, зокрема, наявністю кальцію в хімічному складі золи. Ця речовина також забезпечує збалансоване живлення протягом усієї вегетації. Крім того, зола допомагає перемогти безліч хвороб, дозволяє клітинам утримувати воду, накопичуючи і застосовуючи її в разі посухи. Однак слід враховувати, що застосовувати деревну золу як добриво не можна на ґрунтах з високою лужністю.

Яке саме вибрати добриво під посіви амаранту, звичайно, залежить від виду ґрунту. У будь-якому випадку внесення органічних добрив в необхідній кількості повністю покриває потреби всіх рослин в мікроелементах.

 

Кілька слів про мульчування

 

мульчування дає ряд переваг

Може виникнути питання, чи потрібно мульчувати підготовлену з осені ділянку. Отримати потрібну відповідь можна, проаналізувавши основні якості процесу.

В результаті мульчування:
• зберігається волога в ґрунті;
• немає необхідності розпушувати ґрунт;
• забезпечується наявність додаткового шару гумусу — живлення для рослин;
• ґрунт захищений від перегріву сонцем, що добре позначається на житті ґрунтових мікроорганізмів;
• взимку або під час заморозків ґрунт захищений від морозу;
• у насіння бур’янів залишається менше шансів для розвитку.

Якщо проводити мульчування, то для цього краще брати натуральні компоненти. Може прислужитися, наприклад, шар опалого листя, притиснутий ялиновим гіллям. Навесні треба прибирати мульчу раніше, щоб ґрунт міг швидше прогрітися.

 

Нюанси щодо ґрунту і попередників амаранту

 

урожай починається з вибору ґрунту

Як відомо, амарант росте практично на всіх видах ґрунтів, включаючи піщані, кам’янисті і солончаки. Однак кращими умовами для цієї рослини вважаються дернистий, підзолистий, супіщаний або дрібносуглинистий ґрунт. Помічено також, що на кислих ґрунтах амарант розвивається повільніше.

Піклуючись про підготовку ділянки під вирощування амаранту, не можна обійти увагою і те, які культури тут вирощувалися раніше. У якості попередників для нього підходять практично всі ранні городні рослини і культури. Амарант відмінно росте після картоплі, пшениці, кукурудзи, ячменю. Хороші врожаї амаранту отримують, якщо до нього росли тут огірки, томати, бобові, зелені овочі.

На закінчення можна сказати, що амарант є світлолюбною і теплолюбною рослиною, чутливою до поливу. Середній термін дозрівання зелені становить 60-70 днів, зерна — 100-120 днів. При правильному догляді, починаючи з підготовки ґрунту, за цей час можна отримати високий урожай.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-