Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Як українцям стати багатими, маючи в руках «зерно Бога»

Що потрібно українцям для того, щоб стати заможними громадянами у своїй країні та піднятися у світовому рейтингу доходів на кожного жителя країни? На це питання буде дуже багато відповідей, в основному з лайкою та наріканнями. Здається, що ми ходимо навколо великого пирога, який належить не нам. Кожен раз смачний шматок кудись потрапляє, але не в наш рот і не в нашу родину. Летять крихти на стіл, які нам вистачає, щоб закрити свої поточні витрати. І лише у затятих позитивістів можна отримати просту відповідь: «Все буде добре». Це чудово, а коли? А головне, завдяки чому й кому?

Сучасний український мандрівник та блогер – Орест Зуб буває у країнах з різним рівнем життя та культурно-соціальними традиціями. У своєму відео про перебування у столиці Катару – Досі (іменн. Доха) він щиро дивується, чому так багато молодих українців тут живе. Так, звичайно зрозуміло, вони приїхали сюди працювати на певний проміжок часу, а потім і залишаються у цьому стабільному середовищі, де отримують гарантовані соціальні та економічні зиски.  Це місто серед пісків не лагідне своєю спекотною погодою, не радує зеленими парками й алеями. На посушливий клімат та чималу віддаленість від України наші співвітчизники не нарікають занадто, коли усе інше так добре організовано. «Як там можна жити?!»  – може вигукнути господар, що звик кожної весни поратися на городі чи у саду.  В пісках не виросте плантація амаранту чи домашній огірочок. Але так і хочеться порівняти, що у них краще, а у нас давно волає про зміни:

1.      Для дрібних підприємців у Катарі відсутні податки. Отже, при зниженні податків підвищується бізнес-активність середнього та малого бізнесу. Як із цим в Україні? Без коментарів — самі знаєте.

2.      Подушкою безпеки для забезпечення гідного життя громадянам є величезні поклади нафти та газу. У нас цього немає – бо за це все ми платимо сусідам. Лише дещо видобуваємо для власних потреб. Зате є інтелектуальний потенціал, яки допоміг би розробити концепцію використання альтернативних джерел енергії .

3.      Катарці в основному самі не є створювачами матеріальних цінностей та високоякісних умов для комфортного життя. Країна інвестує в іноземців, які будують це все на її території. Українці завжди з насторогою відносяться до іноземців, які могли б тут ремонтувати шляхи, зводити нове житло, працювати на заводах і нових підприємствах.

4.      Жителі найбагатшої країни не мають великої площі родючих земель, але смачно їдять те, що бажають. Ще й вистачає на туристів, яких усе більшає з кожним роком. Україна має чи не найбільші у Європі площі для вирощування традиційних та ексклюзивних харчових рослин. Та завдяки активному використанню хімічних речовин та бездумній сівозміні ґрунти жахливо бідніють. Частішають суховії, що ще більше руйнують знаменитий український чорнозем, який є основою нашого виживання за будь-яких економічних умов.

5.      Катар створює мальовничі копії всесвітньовідомих чудес світу, щоб туристи приїжджали у країну. Україна має безліч перлин архітектури й природи, які лише треба привести до ладу й створити умови для перебування іноземних туристів.

Культури вигідні для вирощуванні

Не чорноземом єдиним…

Як бачимо, найбагатша країна світу – не має пухких чорноземів, широких ланів з золотим колоссям пшениці й мільйони населення з середньою та вищою освітою. Ба – більше, у Катарі живе лише 10 відсотків корінного населення. Усі інші люди – експати з бідніших держав, що знаходять тут роботу і так само багатіють з катарцями. Та й по розміру цей куточок Середнього Сходу більше схожий на область. А темпи будівництва нових хмарочосів не знижуються. У ці красиві апартаменти будуть заселятися нові заможні мешканці, яким потрібна свіжа та якісна їжа, вірніше, органічна.

Ось де наше золото й діаманти, які потрібні жителям усіх країн – це, звичайно, органічні продовольчі товари. Ключове слово «органічні», бо вони потребують більших зусиль ручної праці, новітніх технологій та мають беззаперечно вище ціну.
Серед переліку таких продуктів з високою поживною цінністю амарант стоїть чи не найпершим у списку товарів, за якими вже сьогодні стоїть черга іноземних гуртових компаній. І головна вимога від них до амарантового зерна й олії – саме дотримання усіх правил вирощування й перероблювання. Спритні аграрії вивчають нові принципи органічного землеробства, щоб культивувати різні сорти амаранту і достойно тримати відмітку «Organic product. Made in Ukraine».

 

Продаж сертифікованої амарантової олії

 

Виробничі підприємства повинні поставити завдання продавати товари з доданою вартістю, а не більш дешеву сировину.

Не треба й забувати, що продаж сировини не є для України першочерговим завданням. Бо буде виходити, як з ріпаком чи іншим зерном. Ми продаємо необроблений товар, з нього створюють різноманітні смаколики, а потім наші магазини закуповують їх, щоб продати українцям по «апетитним цінам». Тому особливу увагу треба приділяти підприємцям, що на основі органічного амаранту чи інших рослинної сировини, вирощеної по екологічним стандартам, створюють кінцевий продукт.
На сьогодні вже є ряд цікавих проєктів, які є саме тим товаром з доданою вартістю, які по якості і корисним властивостям конкурують з багатьма світовими смаколиками. Не забуваємо, що препаратами на основі амаранту цікавляться фармацевтичні компанії. З особливою увагою вони відстежують дослідження щодо ефективності терапії різних захворювань олією амаранта. Увагу світових торгових ритейлів привертають харчові продукти, що створені на основі органічних овочів, фруктів, зелені та круп. Україна може експортувати безліч таких товарів, які вже присутні давно на нашому ринку або є новинками для покупців.

На продукцію з амаранту попит буде збільшуватися завдяки інтересу вегетаріанської спільноти.

Амарант , як безглютеновий та високо протеїновий рослинний компонент, біжить далеко попереду інших зернових, що є основою напівфабрикатів, солодощів та готових страв. Уже на сьогодні розроблені та запущені у виробництво для українських споживачів: хлібобулочні вироби з амаранту, снеки та хлібці, медово-амарантова паста, йогурти, дитяче харчування, печиво й макаронні вироби, фіточаї з сухого листя амаранту, та врешті-решт і амарантова крупа для приготування дієтичних перших блюд. Все це та інші нові розробки вітчизняних технологів по харчуванню з великим задоволенням будуть споживати жителі різних країн світу.

Чи варто говорити, що амарант може стати повноцінним замінником м’яса та риби. Бо, крім білку, тут присутні дуже важливі для організму речовини: мікроелементи, вітаміни, амінокислоти. Вегани постійно шукають рецепти страв без тваринних складових не лише із-за смаку. Полювання за білками (наголос на 2-му складі) й поживною цінністю відкриває нову культуру споживання рослинної їжі у 21-му столітті. Вегетаріанське меню не обмежуються салатиками й соєвим сиром тофу. Це – дуже різноманітна кухня, в якій амарант знаходить своє шановане місце. Люди, що стурбовані прийомом їжі лише рослинного походження, серйозно задумаються над своїм здоров’я не менше, чим збереженням «свійської фауни». І такий тренд однозначно буде поширюватися все більше, бо хто ж не хоче смачно їсти, а почуватися краще й жити довше.

Органічне землеробство здатне вивести Україну в лідери серед світових агроекономік світу.

Отже, повернімося до питання про те, як розбагатіти українцям, маючи те, що маємо? Які дії, як на мою думку, будуть вести українців до економічного розвитку, не залишаючи при цьому й інші наші сфери — зайнятість населення прибутковою роботою, зміцнення здоров’я, популяризація продуктів для довголіття, національне реноме  України. До наведеного переліку можете додати й свої пропозиції:

  • Вивчати досвід успішних країн, які є флагманами у рейтингу доходів на кожного громадянина, а не лише на загальний об’м ВВП.
  • Відштовхуватися від земельного потенціалу, який нам дістався у спадок від предків та навчитися примножувати дохід на ньому таким чином, щоб ґрунти покращували свою родючість.
  • Шукати нові види дешевого та головне — власного енергозабезпечення. Та поступово відмовлятися від закупівлі палива «на стороні», бо це викачує левову частку з доходу держави.
  • Заохочувати інтелектуальний потенціал у національних масштабах для вирішення питаннь збагачення жителів України.
  • Розвивати туристичну сферу на такому рівні, наче нам у спадок дісталася сама легендарна країна з найбільш цікавою історією (що в принципі так і є).
  • Звернути увагу на ті види діяльності, що є золотими жилами для виробництва товарів, затребуваних на світовому ринку. Зокрема, таким є – вирощування й переробка органічних культур. Починати з самих актуальних на міжнародному ринку.
  • Найдорожчі органічні культури – ставити в приорітет та сприяти більш комфортній роботі аграріїв та підприємств, що виготовляють й реалізують продукцію на їх основі.
  • За прикладом амаранту активно популяризувати й інші органічні рослини з високою цінністю та рентабельністю.

Світ орієнтується на валюту чи нерухомість, як стабільні капіталовкладення. А українцям слід зробити своїм фінансовим зразками достатку – науковий досвід у вирощуванні вискорентабельної органічної продукції та сорти найбільш урожайних культур. І амарант тут посідає поважне місце серед інших злакових, овочів та фруктів. Амарантові золоті зернинки цілющої сили дають нам великий шанс вирватися вперед з 111-ої сходинки економічного рейтингу (дохід на душу населення) на сотню щаблів вище. Нумо, беремося до справи та сплануємо своє достойне місце хоча б у першій двадцятці.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-