Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Як ідея перетворюється в престижний бізнес з переробки амаранту

На агроринку України сьогодні відомі 15 підприємств, які займаються переробкою зерна амаранту. Про те, що даний вид бізнесу є вигідним, говорить збільшення обсягів виробленої ними продукції. Так, тільки виробництво олії з насіння амаранту щорічно збільшується на 12%. Пропорційно збільшуються обсяги продуктів, одержуваних при переробці зерна, — борошна, шроту. Продукція користується попитом в хлібопеченні, в сферах виробництва добавок, косметики, кормів для тваринництва і домашніх вихованців. Якщо врахувати, що амарант є невибагливою культурою і при цьому володіє масою корисних властивостей, то ідея використовувати його можливості є цілком закономірною.

 

Переробка амаранту вибирається для інвестпроектів не випадково

 

лікувально-профілактичні властивості олії амаранту

Інформація про різні по фінансових вкладеннях проекти публікується сьогодні на кількох Агроресурсах. Можна побачити проекти по виробництву і продажу амарантової олії холодного пресування, крупи швидкого приготування і борошна із зерна амаранту, з виробництва олії амаранту тільки для косметичної галузі. Залежно від планованої потужності підприємства інвестиції вказуються в межах 91-290 тисяч доларів. При цьому період окупності, за розрахунками авторів проектів, не перевищує 210 днів. Цікаво, що практично в кожному випадку однією з цілей оголошується вихід на світовий ринок, і це досить перспективно, оскільки поки що на частку України припадає менше 1% амарантової олії, наприклад.

У всіх проектах акцент робиться на виробництві олії, оскільки саме вона вважається найціннішим продуктом. Дійсно, олія амаранту містить практично весь набір корисних речовин, необхідних організму, і в кількостях, що не спостерігаються ні в жодній іншій культурі. У ній тільки вітамінів 15 найменувань, а також є:
• макроелементи (калій, кальцій, магній, натрій, фосфор);
• мікроелементи (залізо, марганець, мідь, селен, цинк);
• засвоювані вуглеводи (крохмаль і декстрини, моно- і дисахариди, глюкоза, мальтоза, фруктоза, сахароза);
• фітостероли;
• омега-3 і омега-6 жирні кислоти;
• насичені, мононенасичені і поліненасичені жирні кислоти.
Крім того, в складі олії амаранту налічується 10 незамінних амінокислот і 8 замінних.

Якщо говорити про кількість, то вітаміну B2, наприклад, в амаранті 11,1%, B5 — 29,1%, B6 — 29,6%, B9 — 20,5%, калію — 20,3%, кальцію — 15 , 9%, магнію — 62%, фосфору — 69,6%, заліза — 42,3%, марганцю — 166,7%, міді — 52,5%, селену — 34%, цинку — 23,9%.

Всі ці дані говорять на користь амаранту і вказують на його лікувально-профілактичні властивості, які зберігаються в олії та інших продуктах. Тому не дивно, що великі компанії беруть олію амаранту в якості сировини для виробництва своєї продукції, але слід зазначити, що товаровиробників на світовому ринку цікавить сировина тільки високої якості. З олією амаранту працює в косметичній галузі, наприклад, чеська компанія Ryor, польська CEDERROT, корпорація Avon, німецька компанія Dr. Scheller і ряд інших. Можна помітити, що амарантова олія в якості сировини використовується компаніями в Європі, Азії, Малайзії, Індії, Африці, США. Це говорить про те, що продукція на основі амаранту користується попитом в самих різних країнах.

 

Від загального до приватного або один із прикладів реалізації проекту з переробки амаранту

 

олія амаранту як сировина для виробництва високоякісної продукції

Цій компанії з переробки амаранту з Миколаєва трохи більше п’яти років, але її продукція під торговою маркою Shvedov відома і в Україні, і за кордоном. Але, як зазначається на її сайті, ідея глибокої переробки амаранту втілюється тут з 2012 року, а перша олія вироблено компанією в 2016 році.

Тут необхідно зазначити, що брати Андрій і Сергій Шведова організували своє підприємство, просто зацікавившись амарантом як цілющою рослиною і можливістю видобувати з її зерна олію. Сергій за професією інженер і раніше був здавальним механіком по системам живучості авіаносця «Адмірал Кузнєцов», потім займався розробкою обладнання для млинів. Андрій заснував перше в Україні онлайн-казино, але після виходу закону про заборону закрив. Займався трейдингом в Болгарії, працював в IT-галузі, заснував свою рок-групу «Проспект Миру» і рок-клуб.

Брати вивчали ринок, намагалися визначити обсяги споживання амарантової олії операторами, збирали і порівнювали інформацію про виробничі потужності великих підприємств в Європі та США, шукали інвестора, причому — вже для Науково-Виробничої Компанії «АМАРАНТ», яка повинна була відрізнятися від інших. Так було розроблено інноваційне обладнання, що дозволяє виробляти олію холодного пресування не менше 5%, і тут застосовувався принципово новий підхід до переробки насіння амаранту. Як заявляли брати, представляючи свій проект, за їхньою технологією застосовується «холодне пресування», але насіння амаранту попередньо розбирається на анатомічні складові, і робиться це на спеціально розробленому і запатентованому ними обладнанні. В результаті під прес потрапляє не зерно амаранту, а та його частина, яка називається зародком, і це дає можливість отримувати олію при температурі нижче 35 градусів, зі збереженням усіх природних якостей амаранту. Сьогодні під торговою маркою Shvedov вироблається олія (в тому числі в капсулах), борошно, органічна очищена крупа, пластівці. Заявлена річна потужність переробки амаранту — до 240 тонн в рік.

Можна додати, що в 2018 році в Україні посіяно близько 1 тис. га амаранту (проти 250 га в 2017 році). Компанія «АМАРАНТ» підписала контракти з сільгоспвиробниками, щоб викупити майбутній урожай.

 

Про ціновий діапазоні і перспективи

 

олія амаранту як цінний продукт на світовому ринку

Сьогодні можна придбати амарантову олію за ціною, яка буде найбільш прийнятною. Однак не будемо забувати, що якісний і корисний для здоров’я продукт не може бути дешевим, оскільки сировина для нього вирощується на екологічно чистому ґрунті, а технологія виключає використання будь-яких штучних добавок.

Отже, Олія амарантова / 200 мл / першого холодного віджиму 100% виробництва компанії «Амарант України» пропонується за 650 грн. Олію із зародків насіння амаранту торгової марки Shvedov можна придбати за 488 грн (100 мл), амарантову олію холодного віджиму ТМ «Херсонські Олії» (500 мл) — за 975 грн.

Є на українському ринку і більш дешевий варіант — 100% натуральна олія першого холодного віджиму торгової марки ТМ «Eco-olio», і за 250 мл цього продукту доведеться віддати всього 390 грн. Деякі споживачі і знавці олій вважають її салатною, що володіє мінімальним обсягом корисних речовин, але, як свідчать відгуки, дана олія також має цілющі властивості. Приймаючи таку олію по 1 чайній ложці двічі на день перед їжею, можна добитися відмінного ефекту в профілактиці простудних захворювань, а захисні сили організму зміцнюються настільки, що людина не хворіє, навіть перебуваючи серед інфікованих.

На світовому ринку вартість якісної амарантової олії інша, і з цієї точки зору товаровиробникам може бути цікавішим експорт продукції. Так, в США 10 (!) мл олії амаранту коштує від 18 доларів. У Франції не рафінована 100% чиста харчова амарантова олія без домішок, отримана методом холодного пресування, без втрат корисних властивостей амаранту і з вмістом сквалену 9% коштує 13,74 долара за 10 мл.

Ситуація на світовому ринку може змінитися і не в гіршу сторону. Так, на найближчі кілька років фахівці прогнозують розширення ринку високоякісної амарантової продукції. Компанія Zion Market Research, що займається збором статистичних даних і результатів маркетингових досліджень в різних областях і в тому числі в області холодного пресування, сверхкритичній екстракції рідин, опублікувала звіт, де названі прогнози на період до 2021 року. Згідно зі звітом, глобальний ринок амаранту збільшується і до 2021 року досягне 813,1 млн. доларів. Збільшення попиту на амарантову продукцію прогнозується в сферах косметики та особистої гігієни, фармацевтики, харчових добавок. На даному етапі відзначається нестача сировини.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-