Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

15-ть українських підприємств освоїли переробку амаранту

Амарантова олія — затребуваний продукт на світовому ринку, обсяг якого досяг показника в 500 мільйонів доларів на рік. Щорічний приріст обсягу ринку становить 12%. А ось частка України в ньому поки що не така вже й висока — всього лише 1%.

Даною інформацією поділився під час свого виступу глава Асоціації виробників амаранту і амарантової продукції України Олександр Дуда. Свою доповідь він озвучив на конференції «Нішеві культури. Проблеми і перспективи».

Трохи про конференцію «Нішеві культури. Проблеми і перспективи»

Конференція проводилась 26 червня та була організована Інформаційною компанією «ПроАгро Груп». Під час конференції її учасники ділилися своїм досвідом в культивуванні і переробці різних нішевих культур.

Головна мета конференції — надати допомогу фермерам, представникам аграрного бізнесу в вивченні реального попиту на культури. Також конференція була покликана допомогти її учасникам більш детально розібратися в особливостях і методах переробки певних нішевих культур, зрозуміти, як саме сформувати власну подушку безпеки.

На конференції було піднято кілька важливих тем, в обговоренні яких взяли участь всі бажаючі учасники:

 • основні тенденції українського ринку;
 • кейси агрокомпаній з виробництва і збуту неіндустріальних культур;
 • вирощування «під замовлення»: нові формати співпраці з покупцями;
 • що чекає фермерів, які займаються нішевими культурами, на світовому ринку в новому маркетинговому сезоні;
 • які технічні новинки дозволяють збирати хороший урожай;
 • як захистити культури від шкідників і хвороб;
 • органіка, унікальні продукти і суперпродукти — перспективні сегменти розвитку для дрібного бізнесу;
 • просування безглютенової продукції і кейси виробничих компаній;
 • і багато інших.

Запрошеними для виступу на конференції спікерами були провідні фахівці агропромислових компаній, експерти аграрного ринку. Вони ділилися практичним досвідом, розповідали про свої успіхи та невдачі.

Переробка амаранту в Україні — галузь знаходиться в стадії розвитку

Під час своєї доповіді Олександр Дуда, глава Асоціації виробників амаранту і амарантової продукції України, зазначив, що в даний момент в Україні переробкою амаранту, виробництвом амарантової олії і амарантового борошна займаються 15-ть українських підприємств. Виробництвом амарантового чаю займаються два фермерських господарства.

Довідка! Асоціація виробників амаранту і амарантової продукції України була заснована в 2017 році. Основне завдання амаранту — популяризація амаранту і продукції з нього, а також допомога виробникам в пошуках ринків збуту не тільки в межах України, а й за кордоном. З амаранту отримують наступну продукцію: борошно, олію, крупу, чай. Олія амаранту використовується в косметичній, фармацевтичній, харчовій і інших видах галузях.

У місті Дніпро був відкритий і успішно працює Центр, який надає послуги з очищення та зберігання насіння амаранту. Не так давно в Україні стали реалізовувати амарантову крупу, а підприємство з Миколаєва спеціалізується на виробництві амарантових пластівців.

Також Олександр Дуда привів реальні цифри вирощування і виробництва амаранту в Україні в 2017 році. Зокрема, амарантом було засіяно 250 гектарів землі. У 2018 році за посівами амаранту зайнято вже 800 гектарів — тобто, зростання галузі склало 3,2 рази. Якщо говорити про вирощування органічного амаранту, то тут зростання становить більш ніж 6-ть разів.

Як зазначив під час свого виступу Олександр Дуда, в даний час вартість товарного насіння амаранту досягає 25-ти тисяч гривень за тонну. Якщо мова йде про органічний амарант — його вартість сягає 35-ти тисяч гривень за тонну. Урожайність амаранту — від 1,5 до 2 тонн з одного гектара посівної площі.

2 комментарияЗалишити коментар

Цікавить таке питання: як швидко можна вийти на хороший прибуток, якщо почати займатись вирощуванням амаранту приблизно на 10-ти гектарах?

Олег, 18.09.2018

  Доброго дня, Олег! Вартість однієї тонни насіння амаранту на протязі двох років залишається на одному рівні — 25 тисяч гривень за одну тонну, за умови наступних базових показників якості врожаю: рівень вологості — 10%, рівень засміченості — не більше 3%. Якщо вирощувати органічний амарант, то в такому випадку вартість тонни становитиме 35-ь тисяч гривень. За умови правильної сівозміни можливо досягти показника врожайності до 5 тонн з гектара посівної площі. Відповідно до цих даних, Ви можете порахувати приблизні затрати на догляд за рослинами та можливий прибуток.

  Світлана, 19.09.2018

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-