Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Амарантове борошно в хлібопеченні і не тільки

Погодимося, що для здорового харчування важливі всі продукти на основі амаранту. У нашому випадку мова йде про борошно. Його роль багато хто з нас бачать, переважно, в хлібопеченні. Безперечну цінність представляє цей продукт для людей з непереносимістю клейковини. Але ми говоримо не тільки про найбільш відомі властивості амарантового борошна.

 

Білок та багато інших складових

Говорячи про склад амарантового борошна, акцент робиться на присутність в продукті майже ідеального білка і відсутність клейковини. Дійсно, в 100 г продукту міститься 3,80 г білка, ідеально збалансованого за вмістом амінокислот. Це робить його лідером серед всіх відомих рослинних і тваринних білків щодо поживної цінності. Встановлено, що за вмістом протеїнів амарант відповідає теоретично розрахованому ідеальному білку, і за цим показником заслуговує 100 балів за прийнятою шкалою якості.

Практикою доведено величезну загальнозміцнюючу дію амаранту, з насіння якого виробляють борошно. Споживання продуктів на основі даної рослини допомагає запобігти ряду захворювань. Під впливом амаранту зміцнюються системи:

  • нервова;
  • імунна;
  • ендокринна;
  • серцево-судинна.

Потужний профілактичний і лікувальний вплив досягається завдяки унікальному складу рослини і продуктів на її основі. Так, рослинна клітковина покращує роботу кишечника, сприяє зниженню ваги, очищенню кишечника від залишків їжі і токсичних речовин. Незамінна амінокислота лізин сприяє зміцненню імунітету і виробленню колагену для забезпечення молодості шкіри. Природний антиоксидант сквален сприяє комплексному омолодженню організму, насиченню крові киснем, зміцненню імунітету, відновленню роботи гормональної системи, збільшенню тривалості життя. Вітаміни А, С, групи В, D, К необхідні для нормального функціонування основних систем організму. Містяться в амаранті також кальцій, калій, залізо, мідь, магній, фосфор, без яких неможливе нормальне функціонування органів і систем.

Безумовно, лідерство амаранту обумовлено наявністю протеїнів. Тут відразу треба сказати про амінокислоти в їх складі, в тому числі, замінні. Вони потрібні для розвитку і функціонування органів, є будівельним компонентом мозку і центральної нервової системи, безпосередньо впливають на функції мозку — покращують і короткострокову, і довгострокову пам’ять, підвищують інтелект і здатність до навчання. Важливо відзначити ще одну особливість білка амаранту і його використання: розщеплення на пептиди, які необхідні для захисту організму і нейтралізації токсинів, які туди потрапили. Цікаво, що в ланцюжку пептидів, за твердженням вчених, є таурин — антиоксидант, амінокислота, необхідна для зниження занепокоєння і збудження, для лікування і профілактики епілепсії. Крім того, даний антиоксидант грає роль нейропосередника в мозку і незамінний у фізіології жовчоутворення.

 

І для хліба, і замість м’яса

Дійсно, амарантове борошно знаходить застосування в харчовій промисловості при виготовленні різних продуктів, в тому числі і тих, які за кількістю білка можуть стати повноцінними замінниками м’яса. Тут можна зупинитися на такому продукті як сейтан. За великий вміст білка його називають вегетаріанським м’ясом. Крім того, він за своїм виглядом і смаком нагадує м’ясо, і в усьому світі відомий як рослинний замінник м’яса. У магазинах вже можна побачити сейтан з овочами ТМ Хорс. До його складу входять: білок пшеничний, цибуля, часник, морквяна клітковина, соєвий соус, вода, амарантове борошно, закваска ТМ ХОРС, а також томатна паста, гірчична і льняна олія, сіль, гірчиця, натуральні прянощі. Тут, звичайно, на першому місці, як завжди в приготуванні такого продукту, знаходиться пшеничне борошно, але серед складових — 20% амарантового борошна, що надає йому нових смакових ноток і збагачує корисними речовинами. Сейтан з амарантового борошном містить 78,6% білка і вважається гідною альтернативою м’ясу. При цьому, як стверджують знавці, такий продукт на смак поступається лише домашній ковбасі. Характеристики сейтана роблять його особливо затребуваним серед вегетаріанців і спортсменів.

Знайшов своїх покупців і амарантовий хліб від компанії GRAND amaranth. Він не містить глютену і лактози, а виготовлений без цукру і дріжджів. Продукт дає організму повільні вуглеводи, величезну кількість білка, клітковини, вітамінів Е, А, В1, В2, В4, С. Доведено його лікувально-профілактичний вплив в комплексному лікуванні людей, які страждають на глютенову ентеропатію: після курсу дієтотерапії відзначається позитивна динаміка клінічних та лабораторних показників. Крім того, при споживанні такого хліба відбувається швидке насичення організму.

Приготувати домашній хліб і різноманітну випічку, що дає організму максимальну користь, можна на основі іншого продукту, запропонованого GRAND amaranth. Це суміш для випікання, і вона також не містить глютену, лактози, цукру, і не вимагає застосування дріжджів. З нею можна випічку приготувати за 30-40 хвилин, а саме тісто — за 5-10 хвилин. На основі такої суміші легко приготувати не тільки хліб, а й булочки, а також бургери і піцу. При цьому вся випічка на основі амарантового борошна довше зберігає свою свіжість.

В Україні виробляється чимало продукції, де використовується амарантове борошно. Це макарони, крекери, різні види печива, і асортимент розширюється, а попит на саму муку починає перевищувати пропозицію. Дійсно, люди з особливими перевагами в харчуванні цілком можуть дозволити собі продукти з амарантом, в тому числі, такі, до складу яких входить амарантове борошно. Такі продукти мають низький глікемічний індекс, сприяють зниженню цукру в крові і забезпечують тривале відчуття ситості. Не слід забувати і про велику кількість вітамінів, мінералів та інших корисних речовин, що надходять в організм з такими продуктами. З ними дійсно можна налагодити безпечне, корисне і смачне харчування.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-