Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Амарант. Кашу маслом не зіпсуєш

Тропічна рослина амарант вже всьому світу довела свою поживну цінність, як харчового продукту, і свою користь, як продукту лікувального. У сучасному світі амарант починав хід з теплих країв Африки і Азії, а сьогодні закріпив свої позиції і в Латинській Америці, і в США, і країнах Європи. Україна теж не перший рік вирощує амарант промисловим способом і виробляє з нього харчові і косметичні продукти.
Найбільш доступні в нашій країні амарантові продукти — насіння цільні, насіння знежирені, борошно та олію. Листя, так улюблені в країнах Азії, Африки і Америки у нас тут в дефіциті. Тим часом, саме варені насіння — каша, просто кажучи, є ефективним лікувально-профілактичним засобом. Листя також мають ряд корисних властивостей.

Амарантова їжа

Отже, при регулярному (кожен день) споживанні амарантової каші ми знімаємо з нашого тіла наслідки стресів (психічних травм, інакше кажучи). А саме:

 • руйнування ферментів, що виробляються нашим організмом;
 • денатурація білків внаслідок кислотно-лужного дисбалансу;
 • напружений стан нервової системи і енергетичний дисбаланс.

Інакше кажучи, споживаючи просту в приготуванні страву, Ви зможете відновити і енергетичний і кислотно-лужний баланс організму. Це і є основа життєздатності — здоров’я тіла і спокій душі.
Споживання амарантової каші особливо доречно, як мінімум, в трьох випадках:

 • шкідлива робота;
 • екологічно-несприятливе середовище проживання;
 • хронічна хвороба.

До шкідливих відноситься, перш за все, робота з людьми, наприклад: керівник (організатор, менеджер); учитель; військовослужбовець; вихователь; лікар; службовець правоохоронних органів. І, звичайно ж: металург, пожежний, зварювальник, сталевар, шахтар і інші професії, що вимагають перебування в аномальних температурно-вологих умовах з шкідливим для здоров’я складом повітря.
До екологічно несприятливих місць можна віднести міста-мільйонери та міста з підприємствами хімічної та металургійної промисловості.
Хронічні хвороби найчастіше зустрічаються в такому вигляді, як: розлади шлунково-кишкового тракту (гастрит, гастродуоденіт, геморой, виразкова хвороба, цироз); діабет, порушення функцій сечостатевої системи; онкологічні та серцево-судинні захворювання (в тому числі ішемічна хвороба серця, схильність до інсультів, інфарктів і гіпертонія); синдром втоми з головними болями, безсонням; туберкульоз. Сюди ж слід віднести і наслідки важких травм, в числі яких: проникаючі (в т. ч. вогнепальні) поранення, пошкодження кісткової тканини, опіки, обмороження.
Фахівці радять: приступаючи до споживання амарантової каші, продовжуйте лікування, призначене Вашим лікуючим (або дільничним) лікарем. І обов’язково тримайте Вашого лікаря в курсі своїх дієт і інших процедур, які сприяють лікуванню .
Обмеження на прийом каші та інших продуктів з насіння амаранту одне — індивідуальна непереносимість. Визначити її нескладно: зваріть ріденьку юшку (1 столова ложка + 250 г води) одним із зазначених на даному сайті способом. Прийміть вранці натщесерце і поспостерігайте за собою протягом години-двох.
Природно, їжа — не чарівний еліксир, тому для прояву лікувального ефекту потрібен регулярний прийом (щодня!) Протягом 30 — 90 днів. Наше тіло і психіка — речі досить інерційні. Наприклад, склад крові повністю оновлюється протягом 35 — 40 днів; шкірних покривів — 38 днів; кишечника і печінки — близько 90 днів.

Амарантові добавки в їжу

Якщо не до смаку або не по кишені амарантова каша, то підтримати своє тіло в здоровому тонусі допоможуть сухі «екстракти» зерна (насіння). Знежирений шрот амаранту містить всі водорозчинні вітаміни (провітаміни), білки, вуглеводи, клітковину і мінерали, що і незбиране зерно. Є вони і в борошні і всі вони сприяють оздоровленню організму і профілактиці дуже багатьох зазначених вище захворювань.
Дозування індивідуальне, і буває досить 1 столової ложки шроту в день. Добову дозу краще розбити на два-три прийоми, а приймати у вигляді добавки в готову, помірно гарячу (не вище + 60С) страву. Наприклад, в суп, кашу, кисіль, салат. Якщо приймати шрот в чистому вигляді, то разова доза для дорослого становить 1 — 2 чайних ложки шроту. Запивати треба водою (100 — 150 мл). Як біо-активна добавка в їжу, шрот активізує функції кишечника і, як і амарантова каша, допомагає позбутися від цілого букету хвороб.
Для борошна доза може бути збільшена, оскільки воно — і біо-активна добавка, і повноцінний інгредієнт страви. Наприклад, хлібопродуктів (краще бездріжджових) або страв з тіста, в загальному: печиво, пироги, млинці та оладки.
Амарантові харчові продукти з сухого листя мають менш багатий вміст корисних речовин. Проте, амарантове листя і в свіжому і сухому форматі — це повноцінні біологічно-активні добавки в їжу.

Амарантова олія

Цей продукт можна вважати центром лікувально-профілактичної амарантової програми. Його високоефективні цілющі властивості роблять цей рослинний жир унікальним продуктом, а обумовлені такими двома «пунктами». По-перше, в складі амарантової олії є два потужних антиоксиданти, причому у великих кількостях. По-друге, обидва інгредієнта (сквален і вітамін Е) перебувають в особливо активній токотрієнольній формі, що в природних продуктах зустрічається нечасто.

В цілому, склад амарантової олії на сьогодні відомий добре, і це:

 • моно- і поліненасичені жирні кислоти (лінолева «Омега-6», олеїнова «Омега-9», ліноленова «Омега-3», арахідонова, пальмітолеїнова і ін.), що займають в складі масла близько 70%;
 • фосфоліпіди, з величезною дозою фосфатидилхоліну — понад 9%;
 • сквален — більше 8%;
 • токофероли (вітамін Е) — близько 2%,
 • фітостероли — більше 2%,

а також каротиноїди (провітаміни А), вітамін D, жовчні кислоти, макро- і мікроелементи: калій, залізо, фосфор, кальцій, магній, мідь і інші необхідні нашому організму речовини. І всі вони також подані в зручній для повного засвоєння формі.
Присутня в складі олії речовина сквален допомагає нашому тілу успішно відновлювати енергетичний обмін і нормалізувати кислотно-лужний баланс. А це означає, що, заправляючи амарантовою олією свою улюблену кашу (гречану, манну, рисову або іншу), ми «легким рухом» перетворюємо їжу в ліки. Дозування індивідуальне і тут треба було б порадитися з фахівцем з лікування амарантом. А загальні рекомендації такі:

 • профілактика — 1 чайна ложка за 15 — 20 хвилин до їди або разом з їжею 2 рази на добу;
 • лікування — 1 чайна ложка за 15 — 20 хвилин до їди або разом з їжею 3 рази на добу.

На один повноцінний курс лікування необхідно до 1 літра нерафінованої олії амаранту. Тривалість такого курсу становить 3 місяці або більше. Як-не-як, хронічні хвороби — результат нездорового способу життя, який роками руйнував нормальний обмін речовин і клітинну структуру. Щоб позбутися від таких патологій, потрібен тривалий час.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-