Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Амарант при аутизмі і целіакії

Тема безглютенової їжі стає все більш актуальною. Адже все більше людей страждає від непереносимості цієї речовини, присутньої в багатьох продуктах. Тому ми знову повертаємося до цієї теми — досить актуальної і важливої!
Як бути в такій ситуації, що можна включати в свій раціон і як забезпечити повноцінне харчування? Про це і поговоримо сьогодні.
Відразу ж відзначимо, що для людей, які страждають непереносимістю глютену, справжнім порятунком стане амарант! Втім, як і для тих, хто хворіє аутизмом.

Глютен, як ворог

Непереносимість глютену провокує недостатню абсорбцію поживних речовин. У разі її виявлення рекомендується включати в свій раціон амарант. Також він допоможе пацієнтам з аутизмом.
Глютен або клейковина — це особливий білок. Він є невід’ємною частиною деяких поширених зернових культур. Зокрема, це такі злакові:

 • пшениця;
 • ячмінь;
 • жито;
 • овес;
 • і їх похідні, тобто — крупи, борошно і т.д.

Вони протипоказані людям з непереносимістю глютену, оскільки даний елемент провокує важке пошкодження слизової оболонки тонкого кишечника, що викликає недостатню абсорбцію поживних речовин (білків, жирів, вуглеводів, солей, мінералів і вітамінів).
Непереносимість глютену відома як целіакія, тобто хронічне захворювання. При його виявленні необхідно дотримуватися суворої дієти, яка виключає споживання продуктів з глютеном.
Оскільки даний елемент знаходиться в основних продуктових групах, скласти повноцінний дієтичний раціон вкрай складно. Тому в подібній ситуації амарант стане ідеальним вибором.
Він дозволяє полегшити протікання захворювання. По суті, амарант є повноцінним джерелом життя не тільки для тих, хто страждає від цієї хвороби, але і для людей з аутизмом. Саме тому амарант став настільки популярним в останні роки. Особливо, в порівнянні з іншими продуктами. Обумовлено це його високими поживними властивостями.

Аутизм і амарантова дієта

Наукові дослідження доводять, що існує сильний зв’язок між проблемами аутизму і дієтами. Вченим і лікарям вдалося встановити, що певні продукти харчування, з високою часткою ймовірності, впливають на розвиток мозку у деяких дітей і викликають аутичну поведінку.
Це відбувається не через алергію, а тому, що організм багатьох з цих дітей нездатний правильно переробляти певні групи білків. Але ж саме білки є життєво важливими речовинами для функціонування всіх клітин організму.
Вони утворені з об’єднання багатьох амінокислот. Немає ніякої відомої форми життя, яка їх не включає. Серед його функцій: структурна, резервна, захисна, асиміляція і т. д.
Окремі групи білків, які називаються «високоякісні білки», складаються з «збалансованих» амінокислот. Тобто, це ті білки, які містять незамінні амінокислоти. Вони містяться в таких рослинах, як лобода і амарант.
Але їх немає в кукурудзі, пшениці і вівсі — всі вони вважаються «неврівноваженими» злаками. У свою чергу амарант має виняткові якості — він являє собою збалансовану їжу з білками. Крім того, в ньому немає глютену (клейковини).

Деякі факти про аутизм

Дослідники з Великобританії, Норвегії та США (зокрема, Університету Флориди) провели ряд досліджень. Їх мета — з’ясувати причини аутизму, але, перш за все, знайти дієві і ефективні способи лікування людей з аутизмом.
Було виявлено, що в більшості випадків аутизм, найімовірніше, є дисфункцією імунної системи. Це може привести до проблеми руйнування клейковини і казеїну. Але це також може привести до проблеми розкладання продуктів з фенольними компонентами і занадто гострої реакції на інші алергени.
Дослідження показали, що існують певні елементи, такі як «пептиди» — це продукти, що з’являються в результаті фрагментації білка. У них підвищена опіоїдна активність. Виявити це можна за аналізом сечі аутичних дітей — у більшості з них були помічені подібні відхилення. Опіати — це наркотики, схожі на морфін. Вони безпосередньо впливають на функціонування мозку.
Що це означає? Мабуть, є два основних порушника функцій організму: глютен (білок, що міститься в пшениці, вівсі, ячмені та житі) і казеїн (молочний білок). Тобто, у всьому, що спочатку передбачено в харчуванні дітей.
Згідно з науковими дослідженнями, у дитини повинна бути вагома причина «обмежити» ці продукти. Опіати, як і опіум, сильно затягують. Тому таким дітям потрібна особлива дієта, в якій не повинні бути присутні перераховані вище білки — адже вони шкідливі для організму.
Вся суть полягає в тому, щоб правильно замінити заборонені продукти тими, які не завдаватимуть шкоди дитячому організму.

Як дієта допомогла позбутися від аутизму: реальна історія

Американка Керін Серуссі змогла вилікувати свого сина від аутизму. Все, що вона зробила — перевела його на безглютенову і безказеїнову дієту, коли малюкові було тільки 15 місяців. При повторному обстеженні дитини в три роки, лікарі встановили, що хлопчик цілком здоровий!
Керін Серуссі стверджує, що дітям у віці від одного до десяти років потрібно 800-1000 мг кальцію в день. Щоб забезпечувати цю потребу дітям з аутизмом, слід включати в їх раціон соєве молоко або збагачений рис.
Згідно все тим же згаданим вище дослідженням, дітям дійсно потрібно не молоко, а кальцій. Адже коров’яче молоко називають «найбільш переробленою їжею в світі» і «підходить тільки для телят». Є навіть докази того, що гормон корови, присутній в молочних продуктах, фактично блокує поглинання кальцію у людей.
Для декого виключення глютену зі свого раціону може бути набагато більш важливим, ніж усунення молочних продуктів. Оскільки для деяких дітей такі продукти надають токсичну дію на їх мозок.
Вчені вважають, що найбільш доцільним для людей, що страждають на аутизм, є тестування їх раціону і виявлення в ньому продуктів, що завдають шкоди організму і здоров’ю.
Більшість хворих аутизмом дітей споживають велику кількість молочних продуктів і / або продуктів на основі пшениці. Однак реальні зміни будуть помітні вже через кілька днів після виключення молочних продуктів і продуктів, які містять глютен . Найпізніше, коли можна очікувати реальних результатів дієти — три місяці після зміни раціону.
Головне — порадитися з експертом по харчуванню, щоб дізнатися, які саме продукти завдають шкоди організму пацієнта, а які будуть надавати благотворний вплив і допоможуть позбутися від хвороби.
У подібній ситуації є два важливих союзника, багаті амінокислотами — це кіноа і амарант. Разом вони є найбільш повною і здоровою їжею для організму.

Зверніть увагу! Ось чому в останні роки багато експертів рекомендують використовувати амарант з його дивовижними властивостями для лікування непереносимості клейковини.

Амарант: надія на порятунок від целіакії

Ще чверть століття тому багато хто вважав м’ясо, молоко і яйця зразковими продуктами для забезпечення організму необхідними і важливими амінокислотами. Однак недавні наукові дослідження показують, що амарант і кіноа не тільки перевершують перераховані продукти, але допомагають в лікуванні і профілактиці окремих захворювань.
Насіння амаранту містить таніни і філум, хоча і менше, ніж кукурудза. Також в них є коензим (HMG-CoA) — у цієї речовини підвищена біологічна активність і вона здатна боротися з поганим холестерином.
Крім того, амарантове зерно не містить клейковини, тобто — глютену, речовини, наявної в більшості злаків. Тому зерна амаранту ідеальна їжа для здоров’я кишечника.

Зверніть увагу! Вживання в їжу насіння амаранту рекомендовано літнім людям, а також тим, у кого діагностовано онкологічні захворювання.

Ще в доколумбові часи (до іспанського вторгнення в Латинську Америку) амарантове зерно вважалося одним з основних продуктів Нового Світу. Настільки ж необхідним, як кукурудза і боби. Ацтеки, інки і інші племена вирощували амарант на тисячах гектарах угідь — вони вже тоді розуміли цінність амаранту.
В даний час амарант активно вивчається вченими в багатьох країнах світу. Рослину все частіше вирощують на полях Латинської Америки, Африки, Азії та Європи. В майбутньому саме амарант здатний стати основною культурою на планеті Земля і допомогти подолати можливі продовольчі кризи. Сьогодні ж амарант — це справжній природний порятунок для людей, які страждають від непереносимості глютену.

4 комментарияЗалишити коментар

Маємо проблему непереносимості глютену у наших дітей. Спочатку не знали що робити, а потім знайшли рішення. Головне зрозуміти, що можна харчуватися різноманітно і смачно і з продуктами, які не містять глютену. Спочатку виникали труднощі із заміною продуктів, а потім ми привикли, адже тепер мусимо так харчуватись всією сім’єю. Тим більше, що навіть в звичайних рецептах легко замінити продукти з глютеном на продукти без глютену. Наприклад, не проблема знайти заміну пшеничному борошну. Тільки, відповідно, будуть вже інші пропорції. Так, 1 склянка пшеничного борошна дорівнює — склянці амаранту, але 5/8 склянки картопляного крохмалю, 7/8 склянки нутового борошна, 7/8 склянки рисового борошна.
Нічого складного в такому контролі немає. І діти звикли і, навіть коли їм пропонують щось з глютеном, вони вже свідомо від цього відмовляються. Адже ми пояснили їм наскільки це важливо для їхнього здоров’я.

Аля, 03.12.2018

  Дякую, що поділились своїм досвідом! Думаю, він буде цінним для інших людей з непереносимістю глютену, які думають, що їм все життя потрібно сидіти на строгій дієті. Але, насправді, ми бачимо, що при бажанні можна дуже урізноманітнити свій раціон.

  Світлана, 04.12.2018

Через глютен страждає весь організм. Якщо слизова шлунка не поглинає корисні мікроелементи, речовини, вітаміни, то виникають проблеми із загальним станом здоров’я. А ще — низький вміст заліза в організму. Якщо одна людина страждає від цього, то вся сім’я повинна брати участь в дієті. І, звичайно ж, завжди уважно читаємо етикетку продуктів. А амарант — один з головних продуктів в нашому меню. До його смаку привикається і тепер він — один з наших улюблених продуктів.

Аня, 04.12.2018

  Дякую, що поділились своєю думкою. Радує, що є люди, які відповідально ставляться до свог здоров’я та постійно вивчають нову інформацію.

  Світлана, 04.12.2018

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-