Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Амарант при ускладненнях вагітності. Гестоз

Вагітність — складний з фізіологічної точки зору стан. Для жіночого організму зачаття і виношування дитини є повноцінним затяжним стресом. Якщо організм здоровий, то при підтримці ззовні (при правильному харчуванні, рекомендованому фізичному навантаженні і т. д.) Він зі стресом справляється і вагітність протікає без ускладнень. На жаль, повністю здорові люди зустрічаються не так часто, як хотілося б, а тому ускладнення на різних етапах виношування дитини — явище досить поширене.

Мабуть, вагітність можна назвати нехай своєрідним, але природним методом загальної діагностики. Практично всі ускладнення, що з’являються протягом дев’яти місяців, — результат тих чи інших прихованих порушень в організмі жінки. Недоліки в роботі тих чи інших органів досить незначні, щоб майже ніяк не проявлятися в звичайний час, але, як тільки організм потрапляє в умови, при яких змушений функціонувати на межі своїх можливостей, всі невидимі порушення стають відчутними.

Амарантова олія зокрема і амарант в цілому — хороші помічники на різних етапах вагітності. При різних методах використання вони надають на організм вагітної різний вплив, тому можуть застосовуватися при ускладненнях дуже різного характеру. Амарант не містить речовин, які можуть виявитися токсичними для плоду або негативно вплинути на організм матері. Багаторазово проводилися дослідження допустимості прийому амаранту при вагітності і абсолютно всі дослідники підтверджували: амарантова олія холодного віджиму і амарантова крупа — безпечні продукти для вагітних жінок. Застереження були тільки щодо кількості вживаного амаранту в певний проміжок часу. Але зловживання будь-якою речовиною, якою б корисною вона не було, не приносить користі в будь-якому стані, не тільки при вагітності.

Окремим випадком, при якому показано застосування амаранту, є ризик розвитку гестозу. Це комплекс серйозних порушень в організмі вагітної, який є однією з найбільш частих причин материнської смертності. У медичних колах гестоз носить назву «прееклампсія», а безпосередньо стан, який може привести до летального результату, називається еклампсією. Еклампсія розвивається на останніх місяцях, в проміжку між 20-й і 34-м тижнем вагітності. Прееклампсія, або гестоз, проявляється незадовго до цього, однак передумови до його розвитку починають формуватися з перших тижнів вагітності.

Цікаво! Багато лікарів заперечують термін «гестоз», стверджуючи, що такого діагнозу немає. Справді, цей стан не можна назвати захворюванням, так само як не існує конкретних ліків, які на цей стан здатні вплинути в усіх випадках. Тобто говорити про діагноз дійсно не завжди можна, оскільки діагноз передбачає більш-менш конкретне лікування. Проте існують досить характерні ознаки, на підставі яких можна внести деяку визначеність, зазначивши, що у вагітної розвивається гестоз.

Щоб визначити, як допоможе амарант при гестозі, потрібно розібратися, як і чому цей стан взагалі виникає.

Гестоз: від невидимого до видимого

Гестоз — це стан, який може виникнути тільки при вагітності. По суті, це порушення пристосування материнського організму до незвичних «вагітних» умов. Тому і можна говорити про те, що передумови до тієї клінічної картини, яка може привести до смерті матері в третьому триместрі, закладаються ще в першому. Тому що не може бути так, щоб в першому триместрі організм адаптувався до розвитку в ньому плоду, а в третьому раптом вирішив, що ніякого плоду всередині нього немає.

Розвивається гестоз спочатку через порушення кровотоку між організмом матері і плодом. Матка отримує кров від двох артерій — маткової і яєчникової, а слизовий шар матки постачається кров’ю так званими спіральними артеріями. У звичайному стані, при відсутності вагітності, кількість і структура спіральних артерій незмінні. Але, як тільки відбувається зачаття і в матці починає формуватися плід, спіральні артерії видозмінюються, щоб включитися в структуру матково-плацентарного кровотоку, який повинен живити плід. Матково-плацентарний кровотік дає плоду все: він насичує його поживними речовинами, виводить з плаценти токсичні продукти переробки, які могли б порушити його розвиток і вбити плід, захищає його від вірусів і токсинів, які є в організмі матері, і виконує безліч інших функцій. По суті, плід живе тільки за рахунок матково-плацентарного кровотоку.

Матково-плацентарний кровотік функціонує безперешкодно, якщо спіральні артерії видозмінюються «правильно» і вбудовуються в структуру кровопостачання плода так, як задумано природою. Тобто в результаті «правильної» видозміни і вбудовування легко зустрічаються судини двох організмів — матері і дитини, і всі речовини по цих судинах курсують швидко і добре. Але вони можуть змінитися неправильно, в результаті чого матково-плацентарний кровотік буде в більшій чи меншій мірі порушений.

Якщо він порушений дуже сильно або толком не сформований, плід гине в першому ж триместрі. Безліч внутрішньоутробних смертей і викиднів є наслідком порушення матково-плацентарного кровотоку. Якщо ж він порушений не дуже сильно, то плід продовжує розвиватися. У перших двох триместрах йому достатньо тих речовин і тієї швидкості кровопостачання, яку забезпечує порушений матково-плацентарний кровотік. Але в міру зростання він починає вимагати все більше речовин, все більше крові, з’являється все більше продуктів переробки, які необхідно видаляти з плаценти, і порушений кровообіг вже не здатний забезпечити всі його потреби.
В результаті плід недоотримує ряд життєво важливих речовин, виявляється в неприйнятних для себе умовах і починає боротися за виживання, «вимагаючи» відновлення кровопостачання будь-якими способами і руйнуючи тим самим організм матері. Як результат — у неї піднімається тиск, з’являються серйозні набряки, білок в сечі — типові симптоми прееклампсії. Якщо не втрутитися, плід буде робити свої руйнівні дії далі і настане еклампсія — надмірне підвищення тиску, втрата свідомості і в самому гіршому випадку смерть.
Добре, якщо все це відбувається ближче до 34-го тижня: тоді можна зробити кесарів розтин, оскільки плід до цього часу вже життєздатний. Погано, якщо матково-плацентарний кровотік порушений сильно і необхідних речовин плоду починає не вистачати до 20-го тижня, тобто тоді, коли «діставати» його з материнського організму ще рано, але і пускати справу на самоплив не можна через ризик розвитку еклампсії. Тому лікарі намагаються запобігти цьому стану з самого початку вагітності.

Причини неправильного формування матково-плацентарного кровотоку

Первинною причиною гестозу, таким чином, є дезадаптація, зрив механізмів регуляції в серцево-судинній системі. Іншими словами, серцево-судинна система не може забезпечити правильну видозміну спіральних артерій, формування матково-плацентарного кровотоку і, як наслідок, повноцінне «стикування» артерій матері і судин плода. Початкові причини такого зриву механізмів регуляції в серцево-судинній системі можуть бути різні, починаючи від серцево-судинних захворювань і закінчуючи порушеннями кровотоку в тих чи інших органах і тканинах. А безпосередніх, прямих причин, як правило, дві: ангіоспазм і гіповолемія.
Ангіоспазм — це звуження просвіту артерії в результаті надмірного інтенсивного і тривалого скорочення м’язів судинної стінки. Тобто через мимовільне скорочення м’язів артерії «всередину» її діаметр помітно зменшується і кров, як наслідок, не може пройти в достатній кількості, що призводить до гіповолемії. Гіповолемія — це порушення об’єму циркулюючої крові, прямий результат ангіоспазму.
Ангіоспазм і гіповолемія можуть відбуватися безпосередньо в області статевих органів вагітної і впливати на формування матково-плацентарного кровотоку безпосередньо. Можуть вони відбуватися і в інших органах — в нирках, печінці, міокарді, головному мозку, де приводять до ішемії — недостатнього кровопостачання органів. Ішемія в перерахованих органах також побічно впливає на формування матково-плацентарного кровотоку. Наприклад, при ішемії нирок відбувається затримка натрію, необхідного для формування кровотоку, а ішемія міокарда веде до порушення кровообігу в усьому організмі, в тому числі в матці.

Важливо! Навіть якщо ангіоспазми не призводять до такого порушення матково-плацентарного кровотоку, в результаті якого розвивається гестоз, все одно залишається ризик народження дитини з вадами розвитку. У найкращому разі, якщо в організмі матері спостерігаються ангіоспазми, дитина народиться без виражених патологій, але слабкою, анемічною, схильною до різних захворювань.

Запобігання гестозу

Над зниженням ризику розвитку гестозу лікарі акушери-гінекологи європейських, американських, австралійських, новозеландських клінік починають працювати ще на етапі планування вагітності. Зараз їх досвід почали впроваджувати і в Україні, переважно в приватних медустановах, що спеціалізуються на веденні вагітності та протистоянні ускладнень у вагітних. Існує група ризику — кілька категорій жінок, у яких гестоз може розвинутися з більшою ймовірністю, ніж у інших. До них відносяться:

а) жінки, які народжують вперше, тому що у них організм ще не стикався з необхідністю формування матково-плацентарного кровотоку;
б) жінки, у яких спостерігався гестоз при попередніх вагітностях;
в) жінки, у яких спостерігалися інші порушення матково-плацентарного кровотоку при минулих вагітностях;
г) жінки, у яких є захворювання серцево-судинної системи;
д) жінки з порушенням функцій печінки;
е) жінки з нирковою недостатністю;
ж) жінки з порушенням обміну речовин;
з) жінки, які страждають на цукровий діабет;
і) жінки, які страждають на ожиріння.

При плануванні вагітності вивчаються всі фактори ризику розвитку гестозу та визначаються заходи, здатні протистояти цим факторам. Вирішити це питання до зачаття бажано тому, що в деяких випадках жінці рекомендують пропити курс ліків, які частково нівелюють той чи інший фактор ризику і при цьому є небезпечними для плоду, тобто під час вагітності приймати ці ліки вже не вийде. Якщо конкретних серйозних захворювань, на які можна вплинути за допомогою певних препаратів, немає, то жінці просто дають індивідуальні рекомендації, серед яких є головними дотримання певного життєвого режиму, контроль навколишнього середовища (вологість повітря та ін.), дотримання дієти і т. д.

Амарант як протидія факторам ризику розвитку гестозу

Амарантова олія при регулярному прийомі впливає на весь організм: неможливо посилити її вплив, скажімо, на серце і заблокувати вплив на печінку. Тому вона класифікується як засіб обширного дії. Також амарантова олія має позитивний вплив майже при всіх порушеннях, які у вагітних можуть привести до гестозу. Варто зазначити, що лікувальна дія амаранту від стану людини не залежить: такий ж позитивний вплив він робить і при відсутності вагітності. Однак при вагітності він особливо актуальний, тому що:

а) не завжди виходить виявити всі фактори ризику розвитку гестозу в організмі конкретної жінки, а амарантова олія робить свій вплив на них незалежно від того, виявлені вони чи ні;
б) вона цілком безпечна для матері і плоду і є в принципі одним з найбільш безпечних натуральних засобів обширної дії при вагітності (на відміну від багатьох інших трав і масел, які безпечні при звичайному стані людини і небезпечні саме при вагітності).

Тому амарант — корисний продукт для вагітних в цілому, але окремо рекомендований лікарями для включення в раціон жінок, які перебувають у групі ризику розвитку гестозу.
Фактично позитивний вплив амарантової олії зводиться до трьох його основних «здібностей»: очищення судинної системи і відновлення нормальної швидкості кровотоку у всіх судинах — від магістральних до периферичних; прискорення обміну речовин; гепатопротекторна дія. Останнє актуально тільки в тих випадках, коли фактором ризику розвитку гестозу є печінкова недостатність або інші порушення роботи печінки. В основному амарантова олія протистоїть розвитку гестозу остільки, оскільки відновлює і стабілізує кровопостачання в усіх органах. Тим самим помітно знижується ризик виникнення ангіоспазмів у всьому організмі, а як наслідок — зменшується і ризик порушення формування матково-плацентарного кровотоку через ангіоспазми.

Стабілізація судинної системи з амарантовою олією

Амарантова олія включає в себе два компоненти, за допомогою яких очищається судинна система: фітостерини і сквален. Також в ній у великій кількості містяться інші корисні жири — фосфоліпіди і вільні жирні кислоти, про користь яких для вагітних (і не тільки) буде розказано трохи нижче.

Фітостерини

Фітостерини є жирами — «антиподами» холестерину. Всі вони відносяться до класу стеринів, як випливає з їх назви і з цієї причини легко один з одним взаємодіють. У деяких випадках фітостерини і холестерини об’єднуються, але, коли мова йде про очищення судин, вони діють рівно протилежним чином. Холестерини — це тверді, щільні жири, які погано розсмоктуються. Вони необхідні організму для ущільнення практично всіх тканин: багато в чому завдяки холестерину внутрішні органи не ушкоджуються, якщо людина на щось наштовхується, падає, стрибає і здійснює інші дії, в результаті яких певна фізична сила зачіпає внутрішні органи. Проблема в тому, що середньостатистична людина вживає таких жирів набагато більше, ніж потрібно організму. Особливо це стосується ласунів, любителів напівфабрикатів, любителів тваринних жирів і різної дешевої їжі, яка дешева саме тому, що використовувані в ній жири відрізняється надмірною щільністю, твердістю і шкідливістю.

Організм в результаті поняття не має, куди подіти такий надлишок холестеринів, і просто не «забирає» їх з крові, в яку вони всмокталися в шлунку, оскільки йому нікуди їх забирати. В результаті холестерини, які залишилися «не при справі», збиваючись в грудки (не забуваємо: щільні, тверді і жирні), осідають на стінках судин, по яких пересуваються. Так формуються атеросклеротичні бляшки. Вони зменшують просвіт судин, кров по судинах тече гірше, виникає порушення кровопостачання тих чи інших органів, порушується мікроциркуляція крові в периферичних судинах, тому що навіть великим судинам крові не завжди вистачає — що вже говорити про дрібні. Підсумки можуть бути різні. Якщо кров у людини сама по собі густа, через зниження швидкості кровотоку можуть утворюватися тромби. Порушується артеріальний тиск, що всі ми знаємо під назвами «гіпертонія» і «гіпотонія» (гіпертензія і гіпотензія як варіант). Також недоотримує кров серцевий м’яз, через що підвищується ризик інфаркту. Загрожує це і безліччю інших серцево-судинних захворювань. А якщо атеросклеротичні бляшки утворилися в якомусь певному місці у великій кількості, то там може статися згаданий вище ангіоспазм банально через нестачу кисню. Саме тому в групі ризику знаходяться жінки, які страждають на цукровий діабет і ожиріння.

Фітостерини в порівнянні з холестерином більш легкі, швидкі і активні. І вони «вміють» розщеплювати холестерини навіть тоді, коли ті збиваються в атеросклеротичні бляшки. Звичайно, для розщеплення всіх холестеринових утворень в судинах знадобиться деякий час. Саме тому амарантову олію рекомендується починати приймати ще на етапі планування вагітності — щоб до моменту зачаття зайвий холестерин розщепився й вивівся з організму і судинна система функціонувала вже більш-менш стабільно.

Сквален

Стабільному її функціонуванню сприяє, нарівні з фітостерином, сквален. Потрапляючи в судини, він насичує киснем кров і тим самим сприяє прискоренню кровообігу. Завдяки швидкому кровотоку, в свою чергу, стабілізується артеріальний тиск, і в підсумку кров починає в повному обсязі потрапляти туди, де кровопостачання було порушено. Зокрема, в периферичні судини. Периферичні судини викидають її назад в магістральні в більшому обсязі і структура кровообігу стабілізується. У тому числі стабілізується вона і в області матки, що значно знижує ризик неправильного вбудовування спіральних артерій в систему матково-плацентарного кровотоку.

Ішемії та багато інших серцево-судинних захворювань розвиваються внаслідок порушення мікроциркуляції крові в периферичних судинах, порушенні кровопостачання, дисбалансі кровотоку, зниженні швидкості кровотоку, дестабілізації тиску і, як вже було сказано, появі атеросклеротичних бляшок. Ангіоспазм може виникнути в результаті практично будь-якого порушення, пов’язаного з функціонуванням серцево-судинної системи. Амарантова олія, усуваючи первинні причини захворювань, знижує таким чином і ризик виникнення ангіоспазмів, що можуть призвести до гестозу. Зменшується і ризик розвитку інших порушень, в результаті яких спіральні артерії не змогли б вбудуватися належним чином в систему матково-плацентарного кровотоку. До таких причин можна віднести порушення балансу кровотоку між спіральними артеріями і периферійними судинами в ендометрії і багато інших. За перерахованими причинами амарантова олія і рекомендована жінкам, які перебувають у групі ризику за фактором наявності серцево-судинних захворювань.

Стабілізація обміну речовин з амарантовою олією
 
Одночасно з фітостерином і скваленом при прийомі амарантової олії діють такі речовини, як фосфоліпіди і вільні жирні кислоти. Фітостерини на обмін речовин безпосередньо практично ніяк не впливають. Зате фосфоліпіди, вільні жирні кислоти і сквален — дуже навіть впливають.

Фосфоліпіди

Перед тим, як починають формуватися атеросклеротичні бляшки, організм поглинає максимум холестеринів — все, що здатний поглинути. Якщо, крім холестеринів, людина вживає багато вуглеводів певного різновиду (а вони найчастіше присутні в раціоні одночасно), починають формуватися клітини, в яких організм запасає енергію. У дзеркалі вони виглядають як зайві кілограми на животі, боках, а потім і на інших ділянках тіла (організм вже не знає, куди їх відкладати). Жирові відкладення означають, що фитостеринів, а значить і рослинних жирів в організм надходить катастрофічно мало. А це, в свою чергу, означає, що через брак рослинних ненасичених жирів організм формує нові клітини тканин з холестерину та інших насичених жирів.

На швидкість обміну речовин це впливає безпосередньо. Холестерини — це, як ми пам’ятаємо, жири тверді і щільні, а значить і стінки клітин, сформовані з них, теж тверді і щільні. І багато речовин проходять крізь них насилу. Природно, швидкість обміну речовин в таких умовах падає.

Фосфоліпіди — це ненасичені жири, з яких в ідеалі стінки клітин повинні складатися не менше ніж на 70%. Організм про це, зрозуміло, знає і як тільки фосфоліпіди починають надходити в організм, він тут же відкидає холестерини як будівельний матеріал і «забирає» фосфоліпіди. Нові клітини формуються вже більш пружними, проникними, речовини через них починають проходити значно швидше. Старі клітини відмирають і якщо підтримувати необхідну кількість фосфоліпідів в раціоні, більшість тканин поступово оновиться і обмін речовин в них стабілізується.

Вільні жирні кислоти і сквален

Вільні жирні кислоти і сквален також цьому посприяють. Обидві ці речовини — надзвичайно активні біологічно, тобто об’єднуються практично з будь-якими молекулами, з якими тільки можуть об’єднатися. Вільні жирні кислоти, до речі, саме тому і називаються вільними. Потрапляючи з крові в міжклітинний простір, вони тут же починають взаємодіяти з будь-якими відповідними речовинами. І якщо проникність клітин досить висока, вони прискорюють обмін речовин, «забираючи» з клітин ті молекули, з якими можуть об’єднатися.

Як підсумок, амарантова олія знижує ризик розвитку гестозу з причин, пов’язаних з порушенням як обміну певних речовин, так і обміну речовин в цілому.

Таким чином, стає ясно, як амарантова олія може допомогти жінкам, які перебувають у групі ризику за такими факторами, як серцево-судинні захворювання, порушення функцій печінки (тут на допомогу приходить гепатопротекторна дія амаранту, докладніше читайте в матеріалі «Амарант — захист організму від отрут і токсичних ліків »), порушення обміну речовин, наявність цукрового діабету, наявність надмірної ваги.

Амарант та інші фактори

Не зовсім ясним залишається питання з нирковою недостатністю. Справа в тому, що вона може виникати з дуже різних причин. У деяких випадках амарантова олія здатна знизити ризик розвитку гестозу через проблеми з нирками, в деяких — ні. Наприклад, часто ниркова недостатність виникає в результаті підвищеного тиску. Високий тиск шкідливий, зокрема, тому, що «тисне» на дрібні судини в різних органах. Для нирок і печінки це особливо згубно, бо пошкоджені через надмірний тиск капіляри в них порушують процеси фільтрації. В результаті виникають і печінкова, і ниркова недостатність. Амарантова олія при регулярному прийомі здатна стабілізувати кров’яний тиск за тією схемою, яка описана вище. Також амарант має швидкозагоювальну дію і здатний в невеликі терміни відновити судини, що, в свою чергу, призведе до стабільного функціонування нирок.

Однак, наприклад, якщо ниркова недостатність розвинулася як вторинне захворювання в результаті цукрового діабету, амарант нічим не допоможе. Тут доведеться впливати на первинне захворювання і відновлювати рівень цукру в крові, перевищення якого і спровокувало порушення роботи нирок.

Також ниркову недостатність може спровокувати пієлонефрит, переважно хронічний (бо гострий пієлонефрит — стан, який мало хто може терпіти протягом тривалого часу, тому виліковується він швидко). Тут амарант може допомогти завдяки протизапальній, а по суті — тій же регенеруючій дії. Він швидко відновлює пошкоджені, запалені тканини і, таким чином, сприяє усуненню ниркової недостатності, що розвинулася в результаті запалення.

Що стосується інших факторів ризику, то визначити коефіцієнт корисної дії амарантової олії можна тільки в кожному індивідуальному випадку і неможливо — в цілому.

Наприклад, у жінок, які вже пережили гестоз і навіть еклампсію при першій вагітності, в процесі другої ці стани можуть розвинутися, а можуть і не розвинутися. У другому випадку організм, грубо кажучи, сам розуміє свої помилки, і матково-плацентарний кровотік функціонує як годиться. Найчастіше «безгестозна» друга вагітність після першої «гестозної» трапляється, коли причини першого гестозу визначити було складно. Тобто ніяких явних захворювань, що можуть спровокувати розвиток гестозу, не було, просто організм з якоїсь причини не зумів адаптуватися до зародження плоду. Таке теж буває.

А ось якщо гестоз розвинувся на фоні певних захворювань або, принаймні, існували захворювання, які теоретично здатні його спровокувати, ймовірність повторного гестозу при наявності тих же захворювань дуже висока. Іншими словами, якщо судинна структура не зуміла сформуватися належним чином через порушення тиску або кровопостачання, то вона не зможе сформуватися правильно, поки тиск і кровопостачання не дозволять їй цього зробити. У цих випадках при наявності яскраво виражених захворювань і прописують курс відповідних ліків до зачаття. Якщо ж яскраво виражених захворювань немає, значить, порушення не дуже суттєве, а тому усувається менш шкідливими засобами, серед яких амарантова олія — в списку лідерів. Призначається вона і тоді, коли трапляється незапланована вагітність і приймати курс ліків від гестозу, який ще не розвинувся, — значить невиправдано шкодити плоду. У багатьох випадках амарант допомагає і без медикаментозного спецкурсу.

Те ж саме стосується і інших порушень матково-плацентарного кровотоку. Якщо вони з’явилися внаслідок конкретних захворювань, то спершу потрібно вилікувати захворювання, а вже потім планувати дитину. А якщо вони розвинулися на тлі якихось прихованих процесів, визначити які сучасна медицина не в силах, доводиться обходитися засобами загального дії, такими як амарант.

Важливо! Амарант зокрема і дотримання дієти в цілому не допоможуть, коли гестоз вийшов на фінішну пряму, тобто почали проявлятися його симптоми в третьому триместрі. У разі появи характерної клінічної картини прееклампсії (високий тиск, білок в сечі, набряки) вагітній необхідно дати препарати, які контролюють її стан і госпіталізувати з метою запобігання розвитку еклампсії. Як правило, в цей момент вже вирішується питання про допустимість кесаревого розтину. Для запобігання розвитку гестозу амарант рекомендується приймати з моменту зачаття.

Прийом амаранту вагітними і гестоз: статистика

Що стосується статистики, то вона така. Гестоз і подальша еклампсія є однією з найбільш поширених причин материнської і перинатальної (внутрішньоутробної) смертності. З усіх померлих в результаті вагітності та пологів жінок 18% загинули через еклампсії. Майже половина померлих в утробі матері дітей загинули через гестоз, вірніше через те, що в плаценту не надходили життєво необхідні речовини в результаті порушення матково-плацентарного кровотоку.

Жінки з групи ризику, які планують вагітність з урахуванням ризику розвитку гестозу, благополучно виношують плід більш ніж в 5 разів частіше, ніж жінки, які перебували в групі ризику, але не потурбувалися цим питанням. Жінки з групи ризику, які не планували дитину, але почали вживати заходів щодо запобігання розвитку гестозу, благополучно виношували його в 3,5 рази частіше, ніж жінки, що знаходяться в групі ризику і ніяких заходів не вживали. Одна з американських клінік в Нью-Йорку провела тривалий багаторічний експеримент, розпочатий в 2004 році і завершений два роки тому. Згідно з ним, жінки з групи ризику, в раціон яких амарантова олія була включено в період з 1-го тижня вагітності до 3-ї, благополучно виношували дитину в 77% випадків. У 22% випадків характерна для гестозу клінічна картина з’являлася до самого кінця вагітності, коли можна було без побоювань робити кесарів розтин. Тільки в 1% випадків гестоз розвивався на 20-25-х тижнях, погрожував еклампсією і вимагав серйозного лікарського втручання. Випадків смерті як серед матерів, так і серед дітей не було. Жінки, в чий раціон амарантова олія включена не була, благополучно виношували дитину в 45% випадків. У 24% гестоз розвивався до кінця вагітності і робився кесарів розтин. В інших випадках жінку підтримували в стаціонарі до тих пір, поки не з’являлася можливість зробити кесарів. Випадків смертей серед матерів не було, а ось плід не доживав до кесаревого в 4-х випадках.

На тлі цих даних, а також очевидного впливу компонентів амарантової олії на організм, її включення в раціон вагітних, які знаходяться в групі ризику, є досить доцільним. Ніякої шкоди як організму матері, так і організму плоду, що формується, вона не завдасть, а ось неприємні наслідки, мабуть, здатна в багатьох випадках запобігти.

Будьте здорові — з амарантом!

 

 

 

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-