Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Вирощування мікрозелені амаранту в домашніх умовах як вид бізнесу

Мікрозелень або мігрогрін (Microgreen) сьогодні відноситься до розряду трендів в здоровій кулінарії. Насичення ринку цим продуктом може стати досить вигідним видом бізнесу. При цьому, як показує практика, на початку справи досить мінімальних затрат, а розвивати власну справу можна в домашніх умовах. Переконатися в цьому можна на підставі досвіду підприємців і підприємств, які вже заявили про себе і навіть створили власний бренд.

 

Стисло про чужий досвід

 

мікрогрін амаранту і забезпечення високого рівня доходу

На ринку добре відома компанія «Амарант України», де вперше налагоджено виробництво сертифікованого насіння амаранту. Компанія займається вирощуванням, переробкою і продажем чисто екологічних, органічних продуктів з амаранту. Крім того, компанія займається вирощуванням мікрогріну — мініатюрної зелені кількох сортів. Цей продукт може використовуватися для приготування різних страв (м’ясних, рибних, овочевих), забезпечуючи організм величезною кількістю вітамінів, мікро- і макроелементів, зміцнюючи імунітет і допомагаючи боротися проти хвороб. Сьогодні «Амарант України» пропонує мікрогрін, отриманий з насіння амаранту кількох сортів — «Геліос», «Лера», «Студентський», «Сем», «Харківський».

Все це може послужити інформацією для тих, хто мріє відкрити власну справу. Підприємці, які вже займаються вирощуванням мікрогріну амаранту, відзначають відразу кілька вигідних сторін. Це:
• значна економія коштів на оренду спеціального приміщення;
• організовувати весь процес і безпосередньо здійснювати діяльність можна, навіть не виходячи з дому;
• хороший рівень доходу.

За найпростішим підрахунками, стартові інвестиції в бізнес по вирощуванню мікрозелені в Україні можуть становити близько 2, 5 тисяч гривень. При цьому насиченість ринку вважається низькою, а складність відкриття бізнесу визначена як співвідношення 1/10.

 

Переваги при виробництві мікрозелені амаранту

 

мікрогрін амаранту відрізняється високими смаковими якостями

Підприємці, які займаються вирощуванням та продажем мікрозелені амаранту оптом і в роздріб, роблять акцент на таких перевагах:
• високі смакові якості готової продукції;
• вміст корисних речовин, мікро- і макроелементів в кількостях,що в кілька разів перевищують показники дорослих рослин;
• можливість збуту, як в звичайні торгові точки, мережі, так і в кафе, ресторани;
• немає великих витрат коштів і не потрібне спеціальне обладнання;
• можливість налагодити виробництво продукції в домашніх умовах і при необхідності розширити бізнес, орендувавши додаткові площі;
• можливість вирощувати паростки практично без землі, оскільки для отримання необхідних двох-трьох листочків цілком достатньо невеликої кількості вологи і кількох підживлень;
• не потрібно спеціальних знань в технології пророщування, і весь процес можна виконати самому, лише підправляючи технологію відповідно до отриманої інформації;
• можливість зайняти свою нішу і стати гідним конкурентом існуючим індивідуальним підприємствам і ТОВ подібної спрямованості.

Безпосередньо виробництво мікрозелені полягає у вирощуванні рослин до досягнення ними етапу появи перших двох листків, оскільки саме в такому вигляді мікрогрін використовується в їжу. Зростаючий інтерес до мікрозелені амаранту обумовлений тим, що саме в перших листочках рослин міститься найбільша концентрація корисних речовин, що входять до складу зеленої маси. За деякими показниками мікрозелень має в 30 разів більший вміст корисних для організму людини речовин, ніж рослина, що вже сформувалася.

 

Обираємо спосіб виробництва мікрозелені

 

простота вирощування мікрогріну амаранту

Відомі два способи вирощування мікрозелень.
1. Традиційний. Мікрогрін вирощується в ємностях, заповнених спеціальним субстратом на основі торфу, іноді розведеним компостом.
2. Вирощування мікрозелені на гідропоніці. У цьому випадку використовується не ґрунт, а спеціальні живильні розчини, а в якості субстрату — вермикуліт, перліт, іноді паперові рушники, кокосові волокна.
При першому варіанті не передбачається застосування особливих технологій або спеціальних хімічних речовин. В якості ґрунту використовується звичайний чорнозем, але можна взяти і додаткову суміш піску з додаванням торфу і компосту.

В якості обладнання потрібні ємності, і це можуть бути звичайні квіткові вазони з невисокими бортами та невеликі лійки для поливу.

Для отримання кращого врожаю зелені використовуються добрива та підживлення.

Після того, як буде придбано насіння амаранту, висіваємо його в підготовлений ґрунт на глибину 1 см. Розподіляти насіння по поверхні треба так, щоб в середньому на кожні 3 квадратних сантиметри припадало по 10 штук. Сильно поливати посіви не слід. Достатньо лише зволожити ґрунт. До появи сходів ємності повинні бути накриті прозорою плівкою.

Треба також стежити за насінням і за температурою в ємності — вона повинна складати приблизно 20-22 градуси.

При необхідності додаткового освітлення краще використовувати спеціальні лампи з розподільником світла.

Як тільки помітите, що насіння починає проростати, зніміть плівку / кришку ємності. Зазвичай на проростання йде 2-3 дні. Якщо цього не відбулося, значить, то щось пішло не так. Причина може бути в неякісному насінні, занадто вологому ґрунті, неправильній температурі. Але якщо все зроблено правильно, то вже через 10 днів отримаємо ідеальний урожай.

Ще окремо про збір врожаю: його також можна проводити двома способами. При першому необхідно зрізати всю зелену масу, висаджену в одній ємності і на її місце відразу висаджувати нове насіння. При другому способі слід поступово проріджувати найбільш активні паростки. Таким чином, буде звільнятися простір, надаючи доступ до світла нижчим рослинам. Перший спосіб вважається більш практичним і прийнятним при великих масштабах та використовується бізнесменами, які вже вийшли на значний рівень виробництва мікрозелені. У тому випадку, якщо відкриття бізнесу тільки планується або знаходиться на початковому етапі, перший час найбільш прийнятним способом буде поступове проріджування паростків. Так можна забезпечити більш рівномірне надходження врожаю.

Урожай мікрозелені необхідно збирати відразу, як з’явиться перша пара справжніх листків. Зрізати рослини слід гостро відточеними ножицями, зрізану зелень треба відразу промити проточною водою, і якомога швидше помістити в упаковку. При зрізанні зелені ножиці або гострий ніж краще тримати трохи над ґрунтом. Це дозволить не витягувати зелень з ґрунту, уникнути потрапляння ґрунту і насіннєвого лушпиння в кінцевий продукт. Зберігати мікрозелень можна до 5-6 днів в холодному місці. Якщо помістити зелень в герметичний контейнер і в холодильник, то вона буде зберігатися як мінімум 7-8 днів, а то й довше.

 

Що треба знати додатково про вирощування мікрозелені

 

Амарантовий мікрогрін не потребує великої кількості сонця. Якщо розмістити ємності під прямими променями сонця, то потрібно подбати про регулярне зволоження ґрунту, щоб він не пересихав.

Буває так, що амарант проростає, але потім як би присмажується і на листочках з’являється білий слиз. Це може бути викликано або заболоченістю ґрунту, або швидким його висиханням. Іноді поява білого слизу обумовлена цвіллю, яка була на насінні, і найчастіше таке відбувається, якщо посівний матеріал купувався у недобросовісних продавців. Щоб запобігти можливим проблемам, насіння можна попередньо вимочити в розчині бури (борної кислоти) — відмінного антисептика, що часто застосовується для боротьби проти грибкових захворювань.

Часто виникає питання, чи можна повторно використовувати ґрунт після збору врожаю. Досвідчені рослинники відповідають ствердно, але попереджають про можливу небезпеку у вигляді цвілі. Крім того, рекомендується використаний ґрунт змішати зі свіжим.

 

Куди збувати вирощений мікрогрін?

 

мікрогрін амаранту як тренд здорового харчування

Зізнаємося, що основним питанням бізнесмена, особливо початківця, є те, яким чином і куди можна буде збувати свою продукцію. Тут багато що залежить від того, наскільки великі обсяги мікрозелені мають бути реалізовані.

Основними замовниками на мікрогрін є ресторани і кафе — саме вони найбільш активно купують такий вид зелені. В даний час мікрогрін входить до складу вітамінних салатів і коктейлів, і попит на цей продукт зростає як з боку ресторанів і кафе, так і з боку звичайних споживачів.

Крім того, має сенс заздалегідь продумати якісну і привабливу упаковку, і можна спробувати зайти зі своєю продукцією в якусь розташовану в певній місцевості мережу супермаркетів. Як відомо, споживачі активно звертають увагу на нові товари в хорошій упаковці, на натуральну продукцію, і за наявності прийнятної ціни охоче купують їх. Отже, почавши реалізовувати свою мікрозелень для ресторанів, інших закладів харчування, а потім, вийшовши на новий рівень збуту — в магазини, супермаркети і гіпермаркети, цілком можна вийти на дуже хороший рівень доходу.

За умови, що мінімальні вкладення в такий бізнес можуть починатися буквально з 2,5 тисяч гривень, організувати його під силу кожному бажаючому. Як стверджують підприємці, які налагодили свою справу в сфері вирощування мікрозелені амаранту, при грамотному веденні бізнесу цілком можливо забезпечити собі стабільний рівень доходу.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-