Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

В Україні збирають високоврожайні сорти амаранту

Як повідомляють портали, що спеціалізуються на агропромисловій тематиці, в перших числах жовтня українські фермери приступили до збирання високоврожайних сортів амаранту.

Збиральна кампанія стартувала ще в перших числах вересня. Тоді фермери прибирали ранньостиглі сорти — Ультра. Як повідомлялося, врожайність цього сорту коливалася в межах від 1 до 2 тонн з гектара посівної площі.

Як розповідав директор української Асоціації виробників амаранту і амарантової продукції Олександр Дуда, на той момент Ультра повністю дозріла. Погода сприяла збиральній кампанії — було сухо. Уже в кінці вересня і в перших числах жовтня свіжий урожай амаранту прямував на переробні підприємства.

На момент початку збирання вартість однієї тонни амаранту становила 25 тисяч гривень за умови відповідності базовими показниками — рівень забруднення не більше 3%, а рівень вологості — не більше 10%.

На початку жовтня стартувала збиральна кампанія середньопізніх сортів амаранту. Вони характеризуються високими показниками врожайності. За словами Олександра Дуди планується збирати в середньому 2,2 тонни амаранту з гектара посівної площі. Така висока врожайність зумовлена ​​сприятливими погодними умовами, які зберігалися протягом усього літа.

До середньопізніх і високоврожайних сортів відносяться, як розповів керівник Асоціації виробників амаранту, такі:

 • Сем;
 • Лера;
 • Геліос;
 • Харківський-1;
 • Студентський.

Висота таких сортів може досягати до 2,5 метрів. Для їх збирання використовують традиційні жатки, призначені для зернових культур, але в ідеалі, якщо у них буде ріпаковий стіл. Збирання здійснюється на високому зрізі.

А ось пожнивні залишки, розподілившись по полю, забезпечать хороше добриво для культур, які будуть вирощуватися в наступні роки. Оскільки в залишках велика кількість білка, вони швидко перегнивають, забезпечуючи гарне добриво для ранніх ярих культур. Крім того, амарантові залишки насичують грунт азотом. Тому залишки не потрібно прибирати — їх досить просто передискувати.

Зверніть увагу! В даний час розглядається варіант використання залишків високих сортів амаранту для виробництва паливних брикетів. Ще один варіант — використання в біогазових установках, але тільки в тому випадку, якщо на момент збору в стеблах залишається необхідна кількість вологи.

Україна може стати основним постачальником органічного зерна амаранту на світовий ринок

Як зазначає Олександр Дуда, попит на товарне зерно амаранту та зелену масу постійно зростає. І зерно, і зелень використовуються в різних галузях промисловості:

 • в харчовій;
 • у фармацевтичній;
 • в косметичній;
 • в хімічній;
 • а також при виробництві кормів для тварин.

Уже сьогодні українським амарантом зацікавилися закордонні інвестори, які готові підключитися до проектів по переробці амаранту. Такі інвестиційні вкладення цілком виправдані, оскільки бази по переробці логічно розміщувати поруч з місцем вирощування.

А умови для вирощування в Україні чи не ідеальні. «Подивіться, як добре себе почуває його найближчий родич — щириця», — зазначає Олександр Дуда.

У 2018 році намітилися позитивні зміни в плані збільшення посівних площ амаранту. Було засіяно близько 800 гектарів для отримання товарного зерна і зеленої маси.

Але вже в 2019 році прогнозується десятикратне збільшення — до 10 тисяч гектарів. (До речі, в 2015, 2016 2017 роках під амарантом було не більше 100 гектарів землі). Це дозволить не тільки задовольнити внутрішній попит, а й істотно збільшити експорт. В першу чергу, мова йде про експорт амарантової олії.

Навіть такі плани — не межа. В Україні існує реальна можливість збільшити обсяги переробки і посівні площі під амарант. На даний момент частка України на світовому ринку становить менше 0,1%.

Однак уже найближчим часом українські аграрії можуть реально стати найбільшими виробниками органічного амаранту в світі. Як розповідає Олександр Дуда, за багатьма якісними показниками зерно амаранту, що вирощується на українських полях, істотно перевершує зерно, вирощене в інших країнах світу:

 • Індії;
 • Пакистані;
 • Перу і т.д.

Максимально можлива продуктивність забезпечується завдяки живильному, урожайному грунті і достатній кількості сонячних днів. В цілому, вартість вирощування товарного зерна амаранту не перевищує 350 доларів на гектар. Тобто, на даний момент — не більше 10 тисяч гривень. При цьому з кожного гектара збирають не менше 1 тонни зерна, вартість якої перевищує 25-ть тисяч гривень. Тобто, мінімальний чистий прибуток з одного гектара — 15 тисяч гривень. А органічне зерно коштує ще дорожче. Та й реальна врожайність цілком може досягати 2-х тонн з гектара.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-