Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Дослідження амаранту в Австралії: пошук заміни пшениці, вівсу і кукурудзі

Експерти стверджують, що, хоча на даний момент досить продовольства, щоб забезпечити потреби в харчуванні населення планети, яке постійно збільшується, проте сьогодні люди змушені ділитися продуктами харчування з великою рогатою худобою, свинями і птахами. Про це пише Kit Mochan в своїй статті для австралійського інформаційного агентства ABC News.

Необхідність досліджень амаранту: постійне збільшення чисельності населення планети

За прогнозами до 2050 року населення планети досягне фантастичної позначки в 9,7 млрд. Експерти задаються питанням — чи можуть люди дозволити собі ділитися пшеницею, вівсом і кукурудзою з худобою.
На думку багатьох саме тому Китай вирішив зробити ставку на швидкоростучу рослину амарант, щоб використовувати його для годування худоби, щоб інші культури залишити для виробництва продуктів харчування для людей.

Зверніть увагу. Після трьох десятиліть досліджень амаранту Китай активно розширює свою діяльність в даному напрямку. В даний час в країні виробляється до 800 000 тон амаранту, але в майбутньому китайці планують збільшити його виробництво до 60 мільйонів тонн.

Голова організації Amaranth Ecological Technology ДАО ЯН у вересні 2017 роки завітав на землі Західної Австралії. Під час візиту було укладено договір з місцевою групою виробників Southern Dirt на дослідження амаранту, як кормової культури.
Виконавчий директор Southern Dirt ТРЕЙСИ ХОДЖКІНС після підписання договору, згідно з яким фермерам Західної Австралії буде надане насіння амаранту для вирощування рослини для худоби, заявила: «Те, що пропонують китайці — це технологія вирощування рослини, що дозволяє нам отримати … в 10 разів більше врожаю, ніж можуть дати наші землі. Амарант хороший тим, що можна використовувати кожну частину цієї рослини».

Що таке амарант?

Відомо, що австралійські садівники вирощують амарант, щоб отримати красиві, яскраві, червоні квіти. Однак, якщо говорити про рослину в цілому, то не так багато австралійців чули про цю рослину, яку ще тисячі років тому культивували ацтеки і інші народності американського континенту.
Цей дієтичний продукт в древній Мезоамериці був відомий під назвою хуауллі, що означає «дарувальник життя». Насіння амаранту подрібнювалося в борошно, з якого готувалися їстівні скульптури ацтекських божеств.
Після іспанської колонізації амарант втратив свою популярність, але його все ще вживають в їжу в окремих країнах. Наприклад, в Індії і Болівії.

Їжа проти корму

Професор ГРЕМ МАРТІН, з Інституту сільського господарства Університету Західної Австралії, вважає, що плани Amaranth Ecological Technology по розширенню посівів стане дійсно хорошим проектом.
За словами професора, китайський підхід цікавий в плані збору зеленої маси амаранту для годування тварин. Зокрема, з рослини можна виготовляти силос, інші види кормів та застосовувати їх в тваринництві або рибному господарстві.

Зверніть увагу! Амарант використовувався в якості їжі для людей протягом багатьох століть, але китайці вирішили застосувати його в якості виробництва кормів для тварин. Що обумовлено швидким зростанням рослини і великим вмістом білка в ній.

Професор Мартін пророкує, що альтернативні джерела їжі для тварин матимуть вирішальне значення в майбутньому.
«Ми виробляємо багато їжі, яка насправді є людською їжею, але ми використовуємо її не для людей, ми нею годуємо тварин», — говорить професор Мартін.
«Якщо ви подивитеся на приріст населення, то побачите, що до 2050 року кількість людей на планеті збільшиться на 3,5 мільярда. Ми виробляємо достатньо продовольства для цих додаткових 3,5 млрд вже сьогодні, але ми використовуємо його для годівлі великої рогатої худоби, свиней і птахів», — додає професор. «Я можу уявити сценарій, коли попит на людську їжу в зерновому вигляді стає настільки високим, що в будь-якому випадку він стане занадто дорогим для тваринництва».
Професор Мартін упевнений, що використовувати швидкозростаючі сорти амаранту кормового для виробництва їжі для тварин — це відмінний бізнес-план китайців. Тим більше що австралійські умови ідеально підходять для цієї рослини.
«Китайці дивляться в майбутнє, і вони бачать, в чому саме може полягати проблема», — сказав на завершення професор.

Підводячи підсумок

Існує багато сортів амаранту. В тому числі і ті, що призначені для виробництва силосу. Про них ми писали раніше — вони поживні і забезпечують швидкий набір ваги тваринами. Тому не дивно, що такі рослини зацікавили фермерів і фахівців в галузі сільського господарства в багатьох регіонах планети.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-