Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Зелений амарант: як рослина підкорює вулиці бразильських міст

Це рослина, яка дає врожай смачного зеленого листя. Їх часто порівнюють зі шпинатом і готують аналогічним шпинату чином. Гастрономічна історія амаранту — дуже цікава і незвичайна. Він кілька разів долав шлях від основної частини раціону до забуття.

Сьогодні ми поговоримо про те, як зелений амарант сприймається в Бразилії, спираючись на статтю, опубліковану на одному з бразильських сайтів.

Amaranthus viridis: в Бразилії його називають caruru / bredo

Наукова назва рослини — Amaranthus viridis. Воно вказує не те, що рослина є членом великої ботанічної родини, відомої як амаранти.

Передбачається, що амарантові рослини виникли в високогір’ях тропічної Північної Америки. Тут вони були основним джерелом їжі для індіанців, які проживали в цьому регіоні. Наприклад, майя, інків, ацтеків.

Трохи про історію «бразильського амаранту»

Після завоювання Кортесом Мексики, іспанці, які поверталися з Нового Світу в Старий Світ, крім відібраних у індіанців скарбів і золота, привозили з собою і нові продукти, що виростали до того тільки в Західній півкулі. Серед таких продуктів:

  • какао;
  • перець чилі;
  • помідори;
  • і домашня індичка.

Вони стали справжнім відкриттям для європейців і швидко зайняли провідні місця на іспанських кухнях.

Також згадки заслуговує і амарант, який іспанські та португальські дослідники, колоністи і работорговці потім перевезли в Африку, де він процвітав і став частиною африканської дієти.

Коли африканські раби були насильно привезені до Бразилії для роботи на цукрових плантаціях і в золотих копальнях, вони перенесли з собою не тільки свої харчові традиції, а й продукти.

Таким чином, амарант повернувся через Атлантичний океан назад до Бразилії, де він став невід’ємною частиною дієти рабів в колоніальні часи.

Тому можна впевнено стверджувати: маршрут, по якому амарант став частиною гастрономії Бразилії, є надзвичайно довгим — Мексика — Піренейський півострів — Західна Африка і, нарешті, назад через океан до Бразилії.

Подорож амаранту по всьому світу

Оскільки амарант прибув до Бразилії з Африки, а не безпосередньо з Мексики, він найбільш тісно пов’язаний з афро-бразильськими кулінарними традиціями північно-східної Бразилії. Особливо варто виділити штат Байя, де вплив африканських кулінарних традицій є найбільш сильним.

У Байя і сусідніх штатах рослини зазвичай називають bredo. В інших регіонах Бразилії він відомий як caruru.

Подорож рослини з Мексики до Бразилії не єдина! Амарант потім широко поширився по всьому світу. З Мексики він потрапив до Індії, особливо в її південну частину, а потім — до Греції, Карибський басейн. До речі, ямайці називають цю рослину каллудо.

Амарант навіть став частиною індійської народної медицини, відомої як аюрведична, де він використовується як лікарська трава.

Урбанізований caruru / bredo: амарант «атакує» бразильські міста

Незважаючи на те, що рослина має значну харчову цінність, вона настільки добре адаптувалася до умов грунту і клімату в Бразилії, що багато фермерів вважають її інвазивною — тобто, бур’яном.

Він навіть успішно урбанізував себе. Амарант часто зустрічається навіть у великих містах. Він росте на занедбаних міських ділянках або навіть в тріщинах на тротуарі.

Однак амарант активно використовується і в харчовій промисловості. Фермери вирощують його, щоб отримувати зерно, що застосовується при приготуванні їжі. З нього роблять каші і отримують борошно, що використовується для випічки.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-