Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Нетрадиційне використання амаранту плюс його лікувальні властивості

Популярність, забуття і знову пильна увага — так можна охарактеризувати всю історію амаранту. Його використання також відзначається різноманітністю. Це, звичайно, приготування їжі, але не тільки. Ще древні люди знали про цілющі властивості рослини і навчилися готувати з неї мазі і відвари від різних хвороб. Використовувався амарант і при проведенні обрядів. Через століття люди також знаходять цій рослині різноманітне застосування.

 

Відхилення від традицій чи новий погляд на амарант?

На тематичних ресурсах можна побачити безліч рекомендацій і рецептів щодо застосування амаранту і продуктів на його основі в їжу. Однак завжди є люди, які прагнуть відійти від того, що багатьом здається звичним, і запропонувати щось своє, що претендує на унікальність.

В результаті з’являються картини, виконані в техніці аплікації, де в якості головного матеріалу використаний амарант — його квіти, стебла, листя, зерно. Правда, в даному випадку частіше використовуються декоративні рослини, в яких набагато багатша палітра кольорів. Цікаво, що автори, що працюють над такими картинами, розповідають потім про стан душевної рівноваги і хорошого настрою під час і після роботи.

Використовується також амарант для фарбування пряжі. В результаті нитка не тільки набуває незвичайного кольору, але практично не линяє. Умільці часто використовують такі сорти амаранту:

 • волотистий або багряний;
 • триколірний;
 • хвостатий;
 • помаранчевий гігант (за твердженням багатьох, він являє собою також пластичний і зручний флористичний матеріал).

На тематичних форумах стверджується, що колір, отриманий в результаті фарбування ниток амарантом, відрізняється стійкістю, а речі, виконані з такої пряжі, дають відчуття незвичайної теплоти і затишку.

Дані приклади можна віднести до розряду аматорських дослідів. Однак останнім часом розробляються і впроваджуються серйозні проекти з нетрадиційного використання амаранту. При цьому враховуються його лікувальні властивості.

 

Амарант і текстильна промисловість

Так, амарант став затребуваним в текстильній промисловості. Мова йде про незвичайне використання найбільш популярного продукту переробки зерна амаранту — про олію. У Чехії розроблена технологія використання олії амаранту в текстильній промисловості. Правда, розробники новинки відразу відзначили, що однією з головних цілей такого проекту є збільшення доданої вартості текстильних матеріалів. Продукція також повинна стати додатковою складовою у профілактиці різних захворювань.

Олію амаранту вибрано завдяки її властивостям. Доведено, що даний продукт:

 • зміцнює імунну систему (профілактика інфекцій);
 • збільшує стійкість до ультрафіолету (перетворення на вітамін D1);
 • уповільнює процес старіння шкіри;
 • посилює фізичний та розумовий опір;
 • зменшує втому і протидіє стресу;
 • допомагає регулювати жировий обмін і рівень холестерину;
 • зменшує вплив канцерогенних речовин в місцях з високою концентрацією вихлопних газів і промислових викидів;
 • зупиняє дію вільних радикалів (дає протипухлинні ефекти).

 

Унікальні властивості забезпечує амарантовій олії високий вміст вуглеводневої сполуки сквалену, який є активним інгредієнтом продукту. Рослинне походження сквалена (з олії амаранту) забезпечує йому значну перевагу застосування на ринку в порівнянні з джерелами тваринного походження. На цій підставі чеські вчені і стали розглядати можливість використання текстильних поверхонь в якості носіїв для закріплення корисних речовин на поверхнях, що контактують з шкірою людини.

Забезпечити найбільш тривалий контакт корисних речовин зі шкірою людини може одяг з тканини, виготовленої за спеціальною технологією. При цьому використовується екологічно чиста сировина, що саме по собі значно зменшує ризик появи алергічних реакцій.

 

Про технологію застосування амарантової олії в текстильній промисловості

Чеські вчені провели дослідження щодо використання продуктів на основі відновлюваних джерел для харчової і фармацевтичної промисловості. Задіяні ними біотехнологічні процеси дали можливість забезпечити отримання відтвореного складу продуктів і нешкідливих, безпечних кінцевих матеріалів, які можуть використовуватися в інших сферах. На основі інноваційних технологій для виробництва екологічно чистих тканин використовувалися абсолютно чисті сільськогосподарські і харчові відходи із застосуванням екологічно чистих методів. В результаті досліджень доведено можливість отримання нових функціональних ефектів та альтернатив хімічним речовинам. Крім того, знижується негативний вплив на навколишнє середовище.

Для робіт по реалізації проекту вибрано рослину, яка не тільки володіє лікувальними властивостями, здатними надавати позитивний вплив на здоров’я людини. Амарант, Amarantaceae, якого налічується 70 видів, є космополітичною рослиною з швидкою здатністю до відновлення, і останнэ практично не залежить від умов вирощування. Враховувалася також позитивна практика використання даної культури в харчовій і фармацевтичній промисловості (отримання борошна, крохмалю, олії амаранту, харчових добавок і косметичних продуктів). На підставі досвіду використання продуктів амаранту компанія Inotex розробила інноваційну технологію обробки тканин, засновану на використанні олії амаранту в якості природного поновлюваного джерела терпенового вуглеводного сквалена та інших корисних речовин (вітамін Е, ненасичені жирні кислоти).

В процесі розробки новинки врахована також така властивість амарантової олії, як її нездатність змішуватися з водою, тому потрібна була абсолютно нова технологія. В результаті її застосування під час використання тканини активний інгредієнт основного компонента поступово і рівномірно переміщається ближче до поверхні шкіри. При цьому необхідний ефект тривалий час зберігається на тканини після прання (такі результати спостерігалися не менше десяти циклів прання при 40 ° C). Під час експерименту за новою технологією виконувалася фінішна обробка лляних сорочок вагою 100 г / м.

Застосування нової технології щодо використання амарантової олії в поєднанні з наночастинками, закріпленими на сріблі, при обробці тканин дало кілька ефектів. Один з них — видалення вологи (поту). Це можна порівняти з тим, коли використовувався сквален тваринного походження, і тому використання відновлюваної олії амаранту є повноцінним варіантом сировини тваринного походження. Крім того, бавовняні і сумішеві тканини (тестувалися бавовна /поліестер), оброблені спеціальним розчином, набували антимікробної властивості. Цікаво, що тканини, оброблені сумішшю з олією амаранту, не давали усадку і не м’ялися.

За висновком Центру інновацій та технологій (VUTS), технологія використання олії амаранту для обробки тканин доцільна при виробництві тканини для робочого одягу та одягу для відпочинку, для медичного текстилю, постільних речей і предметів меблів, а також текстилю для літніх людей.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-