Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Шрот як корисний побічний продукт переробки амаранту

Підприємства беруть на переробку амарант переважно для виробництва олії, адже цьому продукту практично немає рівних за вмістом корисних речовин, причому таких, які організм не може виробляти самостійно. Після отримання олії у виробників залишаються продукти переробки зерна, і серед них також унікальний за своїм складом шрот, і цей побічний продукт переробки амаранту все частіше використовується в харчовій промисловості, для виробництва добавок.

 

Інтерес до шроту зростає

 

шрот амаранту як лікувально-профілактичний засіб

Зростаючий інтерес до шроту йде паралельно зі збільшенням обсягів переробки олійних культур в цілому і виробництвом побічних продуктів. Так, у 2017 році українські підприємства-переробники виробили 5 млн т шроту, в тому числі амарантового, і при цьому виробництво шроту зросло на 2,1% проти 2016 року, а в порівнянні з 2015 роком — на 18,7%. Тут можна говорити про зростаючі обсяги олії, при виробництві якої отримують шрот, але при цьому слід зазначити і зростання використання шроту в різних галузях. Так, цей побічний продукт визнаний перспективним інгредієнтом в хлібопеченні, виробництві продуктів дієтичного, лікувально-профілактичного та функціонального призначення, і одним з головних завдань при цьому є забезпечення населення повноцінними білковими продуктами.

Оскільки в білках пшеничного борошна бракує лізину і триптофану, то для створення біологічно повноцінного хліба використовуються джерела білка з достатнім вмістом цих амінокислот, і тут все частіше можна побачити продукти переробки амарантового борошна. Так з’являються нові сорти хліба і хлібобулочних виробів, збалансованих за вмістом лізину і треоніну. Крім того, шрот амаранту містить в собі незамінні амінокислоти, безліч вітамінів, β-каротин, якийзавжди підвищує опір організму. Така продукція користується все більшим попитом у зв’язку з поширеністю хвороб обміну речовин, гіпертонії, атеросклерозу, цукрового діабету.

Застосування шроту, що містить комплекс вітамінів, провітамінів і біологічно активних речовин, дає кілька переваг. Це:
• поліпшення хімічного складу хліба по вмісту мінеральних речовин, вітамінів і провітамінів;
• підвищення харчової та біологічної цінності продукції;
• можливість замінити прянощі, засновані на синтетичній сировині і такі, що негативно впливають на організм людини;
• ароматизація хлібопекарської продукції, що виробляється з пшеничного, житнього, трітікалевого борошна;
• можливість відмовитися від дорогих ароматизаторів.
Використання шроту також дає можливість економити сировину і розширювати асортимент продукції.

 

Користь для здоров’я

 

шрот амаранту для заміни прянощів з хімічної сировини

Шрот амаранту містить такі ж корисні речовини, що і зерно. У його складі присутні:
• амінокислоти;
• вітаміни;
• поліненасичені жирні кислоти;
• пектинові речовини;
• крохмаль;
• харчові волокна;
• солі мінеральних речовин.
Говорячи про склад амаранту і шроту, отриманого при переробці його насіння, багато хто звертає увагу на наявність білка високої якості. Білок, що міститься в шроті, збалансований за складом амінокислот, серед яких особливо виділяються метіонін, лізин і триптофан. Лізин — це одна з найважливіших амінокислот, яка бере участь в регулюванні роботи серця, в білковому обміні, кровотворенні, синтезі гормонів і ферментів та в інших процесах в організмі людини. Важливі для здоров’я метіонін і триптофан. Так, метіонін бере участь в процесах детоксикації організму, а триптофан сприяє виробленню серотоніну — природної речовини, яка дарує нам відчуття радості і щастя, піднесеності настрою, покращує розумову та фізичну активність. Обидві ці амінокислоти не можуть синтезуватися в організмі людини і повинні надходити з їжею.

У складі шроту містяться також вітаміни групи В, вітаміни РР, Е, А, С. Серед мінералів виділяються мідь, залізо, калій, фосфор, кальцій, магній. Ще однією важливою складовою є сквален, який бере участь в обміні речовин, виводить з організму «поганий» холестерин, має властивість антиоксидантів. Крім того, після переробки зерна в шроті залишається практично вся клітковина, і вона спричиняє неоціненний вплив на роботу і стан кишечника.

Завдяки дії всіх речовин, які знаходяться в складі шроту, продукт демонструє в організмі виражену профілактичну і лікувальну дію. В результаті його споживання при будь-яких проблемах зі здоров’ям організм очищається від шлаків, знімається запалення, зміцнюється імунітет. Крім того, створюються перешкоди для розвитку різного роду новоутворень. Лікарі можуть рекомендувати приймати шрот амаранту, якщо погіршився стан:
• серцево-судинної системи;
• шлунково-кишкового тракту;
• сечостатевої системи;
• обмінних процесів;
• шкіри.

Шрот амаранту, як продукт, багатий білками, корисний для спортсменів, а також для маленьких дітей, які відстають у фізичному розвитку. Доведена його користь в харчуванні вагітних і годуючих грудьми жінок, і в цьому випадку не виявляється вплив на смак і лактацію, а вироблення грудного молока поліпшується.

 

Який шрот вибрати

 

шрот амаранту як частина харчування спортсменів

Сьогодні харчовий шрот амаранту виробляється кількома підприємствами. Це, наприклад, «ЖИТОМИРБІОПРОДУКТ». Компанія, представляючи на ринку шрот амаранту свого виробництва, заявила, що даний продукт не містить ГМО і консервантів, і може бути використаний в харчуванні населення різних вікових груп. Спортсменам він рекомендується як додаткове джерело повноцінного білка, клітковини, макро- і мікроелементів для забезпечення оптимального функціонування органів травлення, імунної та ендокринної систем. Тут можна відзначити, що такі ж корисні речовини залишаються в кожному шроті після переробки зерна амаранту. Однак «ЖИТОМИРБІОПРОДУКТ» заявляє, що для виробництва своєї продукції використовує тільки екологічно чисту сировину, спеціально вирощену в господарствах Кіровоградської, Вінницької та Тернопільської областей, які мають у своєму розпорядженні поля, де протягом десятиліть не було хімічних добрив, отрутохімікатів. При цьому застосовується технологія низькотемпературної переробки сировини, що дозволяє зберегти в рослині всі корисні речовини: амінокислоти, поліненасичені жирні кислоти, вітаміни, макро-мікроелементи та інші біологічно активні речовини в незмінених природних сполуках і співвідношеннях.

шрот амаранту як джерело поліненасичених жирних кислот

Користується попитом і шрот з насіння амаранту від компанії Richoil, українського виробника натуральних рослинних олій, макухи і борошна з насіння олійних культур. Вся продукція цієї компанії виготовляється на сучасному обладнанні за новітніми технологіями, без застосування хімічних засобів і відповідає всім європейським нормам і стандартам. Продукція проходить постійний контроль якості на всіх етапах виробництва: від вирощування врожаю до його переробки.

шрот для користі організму

Шрот з насіння амаранту виготовляється також компанією «Маквар-Екопродукт». За інформацією товаровиробника, в даному продукті немає шкідливих для організму інгредієнтів, хімічних добавок, барвників, консервантів, антибіотиків і ГМО, і він обов’язково принесе користь організму. Можна також відзначити, що вся продукція, в тому числі, шрот амаранту від цього товаровиробника отримала високу оцінку фахівців Національного Університету харчових технологій.

 

Як приймати шрот амаранту

 

шрот амаранту як частина комплексного лікування

Найчастіше рекомендується стандартний прийом шроту: по 1 чайній ложці вранці і ввечері, обов’язково запиваючи 50-100 мл води.

Залежно від показань і за рекомендацією лікаря шрот можна приймати до двох ложок і три рази в день. При цьому максимальна доза для дорослих становить до 1-2 столових ложок в день, які можна додати в сік, кефір, сироватку або іншу рідину. Практикується також додавання шроту в страви, але при цьому повинна бути виключена термічна обробка. Шрот часто додають в каші, коктейлі, смузі, а також в салати або соуси, і страви набувають приємного не яскраво вираженого горіхового запаху і смаку.

Для оздоровлення організму шрот можна приймати протягом трьох тижнів. Потім треба зробити перерву і повторити курс. В результаті організм отримає додаткові порції вітамінів, мінералів та інших корисних речовин. Однак при наявності хронічних захворювань перед вживанням шроту краще проконсультуватися з лікарем і підібрати оптимальну дозу. Цікаво, що за твердженням людей з проблемами в роботі шлунково-кишкового тракту, їм вдалося поліпшити стан здоров’я, споживаючи будь-який кисломолочний продукт з 1 столовою ложкою шроту насіння амаранту.

 

Трохи про протипоказання

Протипоказань до прийому шроту амаранту дійсно трохи, і вони носять більше індивідуальний характер. Береться до уваги, перш за все, особливість організму і його схильність до алергічних реакцій.

Потрібна обережність, якщо є:
• виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки;
• захворювання нирок;
• панкреатит в стадії загострення;
• схильність до діареї.
Споживати шрот в лікувальних цілях краще, порадившись з лікарем.

Щоб шрот приносив користь, необхідно також дотримуватися умов його зберігання. Даний продукт слід тримати в оригінальній упаковці, в сухому місці при температурі не вище 25 ° С.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-