Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Як можна краще виростити мікрогрін амаранту

Безумовно, насіння амаранту можна пророщувати без особливих зусиль і витрат — досить лише придбати насіння і розкидати його більш-менш рівномірно по землі в квітковому вазоні. Навіть у такому випадку можна протягом невеликого періоду часу отримати урожай молодої зелені. Однак щедрість сходів і соковитість підростаючих листочків — це вже ті показники, які можуть відрізнятися. І справа тут не тільки в складі грунту. Спробуємо розібратися в причинах даного явища.

 

Широкі можливості мікрозелені амаранту при боротьбі з хворобами

 

мікрозелень амаранту як потужне джерело всіх корисних речовин

Дійсно, популярність мікрогріну зростає, і підприємці прагнуть вирощувати більше соковитої зелені. При цьому можна бути впевненим, що попит на мікрогрін буде зростати і надалі, оскільки для нього є досить вагомі підстави.

Мікрозелень амаранту є надзвичайно корисним продуктом, бо дає змогу очистити організм і забезпечити органи і системи речовинами, необхідними для нормального функціонування. У проростках містяться:
• білки;
• амінокислоти (в тому числі незамінна — лізин);
• вітаміни В, Е, С, D та інші;
• поліненасичені жирні кислоти;
• мінеральні компоненти — фосфор, залізо, калій та інші.
Відзначимо, що всі вітаміни містяться тут в рекордній кількості, але
серед вітамінів особливо цінна присутність вітаміну С, відомого своїми антиоксидантними властивостями. Крім того, каротиноїди, що містяться в молодих рослинах в період їх активного росту, борються з вільними радикалами, які руйнують клітини організму.

Важливо також відзначити, що ці та інші корисні речовини містяться не тільки в амаранті, що досяг зрілості, а й в проростках, і при цьому їх концентрація в проростках значно вище. У відгуках наводиться чимало прикладів, коли споживання мікрогріну амаранту допомогло швидко позбутися різних захворювань, в том числі, тяжких, і навіть зупинити розвиток ракових пухлин. Мікрозелень амаранту названа найпотужнішою і корисною добавкою при лікуванні онкологічних захворювань і найпотужнішим засобом їх профілактики.

У процесі практики доведено, що щоденне вживання паростків амаранту навіть в невеликих кількостях сприяє оздоровленню і омолодженню організму. При цьому вони служать відмінним доповненням будь-якої страви, надають ніжний смак м’ясу, рибі, закускам, овочам, смузі і вітамінізованим коктейлям.

 

Переваги мікрозелені амаранту для ведення бізнесу

 

надшвидкий цикл вирощування амаранту

Багатьох підприємців приваблює простота вирощування мікрогріну амаранту, адже його можна вирощувати і на справжніх плантаціях, і вдома на підвіконні. При цьому навіть на маленьких площах можна виростити велику кількість мікрозелені. Однак найбільше приваблює надшвидкий цикл, який становить всього 10 днів. Найпростіші підрахунки показують, що протягом одного року можна отримати до 25 — 30 врожаїв. Якщо організувати вертикальні грядки, то обсяги врожаю просто вражають: за один цикл в 10-12 днів на площі в 4 метри можна отримати до 20 кг рослин. Все це говорить на користь вирощування мікрозелені амаранту як виду бізнесу.

Щоб налагодити бізнес з вирощування мікрогріну, не треба закуповувати дороге обладнання, і це до мінімуму скорочує початкові витрати на розвиток власної справи. Підприємці стверджують, що для невеликого виробництва досить 100-300 доларів, а іноді — навіть менше, і відшкодовуються витрати дуже швидко.

 

Простота вирощування

 

ефективність вирощування мікрозелені амаранту

Підприємці, які займаються вирощуванням мікрогріну амаранту, швидко переконалися, що це зовсім нескладно. Спочатку важливо зрозуміти, що мікрозелень — це не нові сорти культур, а лише фаза вегетативного розвитку рослини, і немає значення вирощується ця рослина в теплиці і в промислових масштабах чи вдома в невеликому лотку. Технологія у всіх випадках може бути однаковою.

Існує два основних способи вирощування мікрозелені амаранту.
1. Традиційний, коли зелень вирощується в ємностях, заповнених спеціальним субстратом на основі торфу, іноді розведеним компостом.
2. Вирощування зелені на гідропоніці (гідропоніка — це спосіб вирощування рослин не в ґрунті, а на спеціальних поживних розчинах). В якості субстрату використовується вермикуліт, перліт, іноді — паперові рушники, кокосові волокна.

Що стосується добрив і підживлення, а також поливу мікрозелені, то ці процеси не надто відрізняються від аналогічних при звичайному вирощуванні рослин.

 

Як швидше відреагувати на зростаючий попит на мікрогрін амаранту

 

найпростіше обладнання для вирощування паростків амаранту

Незважаючи на те, що мікрозелень вважається дрібнім продуктом, попит на неї стрімко збільшується останнім часом у багатьох країнах. Щоб можна було оперативно задовольнити зростаючий попит на мікрогрін амаранту і больше поставити продукції на ринок, можна використовувати спеціальні субстрати. Ця продукція також користується зростаючим попитом. Так, на ринку добре відомі спеціальні субстрати виробництва американської фірми «ГроуТек» (Grow-Tech).

Особливою популярністю користується «Повсть БіоСтрейт для вирощування мікрозелені» (BioStrate Microgreens Propagation Felt). Цей субстрат створений спеціально для вирощування мікрозелені, і відрізняється від торфу або кокосового волокна. Він представляє собою тканий матеріал з сировини рослинного походження, і відрізняється тим, що придатний до компостування. Повсть БіоСтрейт абсорбує и добро утримує воду, забезпечує оптимальні умови для розвитку щільної здорової кореневої системи. Ще однією перевагою нового субстрату є те, що вирощену мікрозелень можна продавати разом з субстратом, і це значно збільшує термін її реалізації без втрати свіжості.

Останнім часом зростає також попит на повністю органічну версію даного субстрату, і це «PUREgrown» (чисто вірощені). Даний субстрат охоче беруть супермаркети, які вимагають сертифікації всіх інгредієнтів і матеріалів, що застосовуються на всіх етапах виробництва органічних продуктів. Субстрат PUREgrown сертифікований організацією OMRI, и в ньому вода розподіляється рівномірно в повному об’ємі. При цьому забезпечується оптимальне співвідношення між водою і повітрям, що забезпечує розвиток здорової кореневої системи. У США, наприклад, обидва субстрати пропонують і комерційним виробникам мікрозелені, и садівникам-любителям.

Крім того, сьогодні на ринку існує чимало спеціальних пристосувань, які допомагають виростити мікрозелень усім бажаючим. Тут перше місце можна віддати мікрофермі EasyGreen Sprouter — унікальній і дуже продуманій технології пророщування насіння в домашніх умовах. При її використанні для отримання врожаю потрібні лише зерна і вода. Решта відбувається автоматично і з найкращими результатами. У мікрофермі EasyGreen швидкість проростання насіння на 15-40% вища, ніж при звичайних методах пророщування. При цьому насіння не треба попередньо замочувати, а в процесі проростання воно не потребує обприскування або промивання. Важливо також те, що при даній технології можливо запобігти появі цвілі, грибків і небажаних бактерій, які можуть розмножуватися при звичайних методах пророщування. Оптимальні умови створюються с допомогою генератора туману. Сам прилад споживає мало електроенергії, і це робить його дуже економічним.

Нема коментарівЗалишити коментар

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-