Високорентабельна культура дохід від 40 000 грн/га
продукція для повсякденного, дитячого, дієтичного та спортивного харчування
ефективні лікарські препарати Біологічно активні добавки
Унікальна косметика зберігає молодість та здоров'я шкіри
органічна продукція для здорового харчування
поживні комбікорми для тварин, птахів та риби

Як поліпшити посівний матеріал або в чому полягає унікальність обладнання від Леоніда Фадєєва

Значення якісного посівного матеріалу близько сприймається кожним фермером. Від здорового зерна залежить схожість рослин та урожайність посівів. Отримати достовірну інформацію допомагає винахід Леоніда Фадєєва, спеціальне обладнання, здатне «роздивитися» всі дані кожного зернятка.

 

Знову про початкові умови великого врожаю

Експерти називають три головні умови отримання високого врожаю зернових. Це:

  • густота стояння рослин на квадратний метр;
  • кількість зерен в колоску/волоті /;
  • маса тисячі зерен (кожен грам зерна в колосі /волоті дає додатковий центнер врожаю з гектара).

Наприклад, якщо знати масу тисячі зерен, то можна краще визначити норму висіву на гектар, і в результаті не буде даремно витрачений дорогоцінний посівний матеріал. Крім того, в наукових роботах багато уваги приділяється необхідності враховувати енергію проростання зерна, його схожість, вологість, чистоту.

Говорячи про якість посівного матеріалу, багато хто посилається на те, що всі необхідні показники можна визначити в державних контрольно-насіннєвих лабораторіях. При цьому ніхто не заперечує, що польова схожість насіння завжди нижче лабораторної.

Встановлено також, що для отримання високого врожаю має велике значення крупність, повнота і вага насінин: вони можуть бути різними і по крупності, і за вагою. Практика показала, що великі і повноцінні насінини дають більш ранній і високий урожай. На цій підставі все частіше можна почути думку про необхідність сортувати насіння, і більш точно це зробити можна за допомогою спеціального обладнання, розробленого і запропонованого до використання в великих масштабах українським підприємством «Завод «FADEEV AGRO».

 

Про сучасне обладнання — від його автора

На підприємстві розроблено обладнання для якісного очищення та підготовки сильного насіння. Директор ТОВ «Завод «FADEEV AGRO», кандидат технічних наук, доцент Леонід Васильович Фадєєв просто називає себе фахівцем з очищення зерна і підготовки сильного насіння, і при цьому з гордістю повідомляє, що дане обладнання успішно працює в семи країнах світу.

Леонід Фадєєв є також засновником і керівником підприємства, головним напрямком якого визначено розробку і виробництво комплексів повного циклу обробки, автономних модулів очищення насіння після комбайна, калібрування насіння, сепарації насіння за густиною, з передпосівної обробки. Він також відомий як автор, більше 30 патентів на винаходи техніки по щадній технології виробництва добірного насіння.

В інтерв’ю Леонід Фадєєв більше розповів про саме обладнання і про нову технологію.
— Так вийшло, що нова технологія справляється з очищенням і підготовкою насіння дрібнонасінних культур, таких як амарант, чіа (в Парагваї працює наше обладнання з очищення насіння чіа). Амарант — це непроста культура, оскільки є щириця (дика рослина), і вона дуже дружить з амарантом. Як тільки ви культурний амарант посієте, в його товаристві відразу виявиться щириця. Тому є особливості очищення амаранту.

Тут необхідно зробити невеликий відступ, оскільки на підприємстві займаються не тільки амарантом. До Леоніда Фадєєва можна звернутися за допомогою щодо автономних модулів очищення зерна після комбайна, калібрування насіння та іншого обладнання, яке характеризується, перш за все, щадними технологіями. Передбачено зведення до мінімуму травмування продукту в процесі очищення і сортування. Мова йде про насіння різних культур, про новітні технології підготовки вихідної сировини до процесу переробки і до самої переробки. Ось, наприклад, особливості підготовки насіння соняшнику.
— Ми отримували чисте ядерце (без лушпиння), пресували його холодним способом, робили екстракцію хладоном і отримували білок. Але це дуже вузька тема.
— «Вузька», — тобто тільки для фахівців?
— Ні. Якраз питання очищення насіння і підготовки зерна є в моїх книгах, де я веду розповідь для фермера, і в книгах я прибираю занадто «наукоподібну» частину, а залишаю саму суть. Жоден фермер ще не сказав, що не розуміє …
— І в чому ж суть вашого методу?
— Це називається «Щадна пофракційна технологія виробництва сильного насіння». Справа в тому, що будь-яка рослина живить свої насіння вибірково: якимось насінинам в повній мірі даються всі поживні речовини, а всім іншим — як складеться. Перші отримують першими корисні речовини, рослини з них першими зацвітають. Це для того, щоб зберегти популяцію. Яка б погода не була, як би не склалися умови, ось ці сильні насінини обов’язково проростуть. Так було мільйони років до появи людини на землі.

Завдяки тільки властивості рослин зберігати популяцію дикі форми рослин дійшли до наших предків. Потім почалося окультурення цих рослин. Зараз все точно так відбувається, а ми тільки показали технологію і дали інструменти, які виділяють із загального посівного матеріалу саме ось ці сильні насінини. Характерна ознака такого насіння — воно ледь-ледь важче. Але для того, щоб ось це «ледь-ледь» ви зловили, потрібна дуже точне калібрування за розміром і за формою насінин. Ось тут ми королі). Мною запатентовано решето, яке робить такий розподіл. Ці решета в 21 столітті по всій земній кулі підуть, я їх показував американцям, канадцям. Та технологія, яку ми пропонуємо, в Україні народилася, і вже в семи країнах працює моє обладнання. У перспективі, років через 20, це буде в кожній країні.

Безумовно, в світі існує обладнання для очищення і калібрування зерна. Але Леонід Фадєєв і підприємство пропонують унікальні на сьогодні машини.
— Є сита пласкі, які робить весь світ, але вони не відповідають поставленому завданню. Я запатентував «решето Фадєєва». Воно виконане з тонесенької проволоки, але головне те, що на цьому решеті насінина повертається (решето командує їй повернутися і примірятися найменшою товщиною). Так перевіряється, чи є в насінині чому проростати, і якщо немає, — в сторону. І ось та, яка товстенька, з поживними речовинами, відбирається.

Можливість насінину повернути і приміряти її найменшою товщиною, бочком, — ось в цьому і полягає перевага «решета Фадєєва».

 

Амарант як окрема сторінка в розвитку технологій

Багатьом відомо, що амарант унікальний своїм складом, великою кількістю протеїнів, сквалена. Але його унікальність полягає не лише в цьому. Дана культура відрізняється також мініатюрними розмірами насінин: кожна з них за величиною нагадує мак. Тому очищення амаранту вважається досить трудомісткою справою, особливо при великих обсягах його вирощування. До того ж легко помилитися, оскільки в складі насіння амаранту багато точно такого ж за формою і розміром насіння дикої рослини — щириці. Однак між дикою формою насіння і окультуреною є відмітна ознака — щільність. Насіння саме амаранту незначною мірою, але все-таки щільніше насіння щириці. Якщо це так, то поділ можливий, і робити це краще на пневмовібростолі.

Багато фермерів, які вирощують амарант на великих площах, займаються його переробко, мріють отримати можливість значно полегшити процес очищення зерна. Ця можливість — придбання пневмовібростола для лінії з очищення амаранту. Устаткування виготовляється заводом «FADEEV AGRO». Як відзначають самі виробники, дане пристосування грає ключову роль не тільки в технологічному процесі очищення зерна, а й в підготовці сильного, більш продуктивного посівного матеріалу. Сортування (розподіл) зерна відбувається завдяки різній вазі сильних насінин і пошкоджених або хворих, насінин інших культур або бур’янів, часток стебел і листя.

Як відзначають фахівці, очищений від великого/дрібного рослинного і мінерального сміття амарант направляється на сепарацію насіння по щільності на пневмовібростолі ПВСФ. Оскільки таке обладнання має унікальне налаштування режиму роботи за рахунок регульованих вентиляторів кожного окремо, то поділ насіння по щільності відбувається навіть в разі дуже маленької різниці цього параметра в складі суміші. З огляду на такі особливості обладнання від «FADEEV AGRO» можна припустити, що вже в найближчій перспективі попит на нього зросте, площі під амарантом і обсяги продуктів переробки цієї культури збільшаться.

 

Про вплив окремих продуктів амаранту

У нашому випадку мова йде, перш за все, про олію з зерна амаранту. Про застосування цього продукту з захопленням розповів автор багатьох винаходів Леонід Фадєєв.
— Ось у мене на столі амарантового крупа … Але амарантова олія класна! Там є сквален, якого немає ніде в такій кількості. У печінці акули сквалена міститься 2-3%, а в амарантовій олії — 8-9%. Ось є Шведов, основний переробник амаранту, так він вже професіонал з переробки, а я на його тлі — «дитячий сад». Низький уклін йому.
— Ви говорите як користувач … Які результати застосування амарантової олії Ви для себе помітили?
— Є у амарантової олії здатність дивовижна: при зіткненні і взаємодії з живими тканинами (неважливо — внутрішніми або зовнішніми), взаємодіючи з вологою, відразу дає кисень в цю тканину. Ви можете нанести олію на шкіру, і вона по капіллярчикам розійдеться. А якщо всередину олію споживати, — відбувається те ж саме, кисень розходиться по всіх тканинах.
— Ви ж не весь час користувалися амарантовою олією?
— Це так. Але цифрові дослідження до використання і зараз не робив.
— Ви сказали, що і амарантова крупа є …
— Так. Я її просто заварюю окропом. Кажуть, на смак вона, наче трава, ну і що? Додай меду — і вже не трава. Це у мене сніданок.
— І на завершення розмови: що Ви можете сказати фермерам, які почали або планують займатися вирощуванням амаранту?
— Якщо в країні переробка якоїсь культури добре поставлена, то фермер, який цю культуру вирощує, він «на коні». Ось завезли сюди заводи з переробки соняшнику, і 11 млн тонн соняшнику Україна може переробляти, і 80% експортуємо в Європу. Ціна на соняшник хороша чому? Тому що внутрішній попит хороший, переробка хороша. Олександр Дуда, голова Асоціації виробників амаранту і амарантової продукції, правильно робить, спираючись на переробку. Буде переробка хороша, — буде попит на сировину, а буде попит на сировину, — буде і фермер з хорошим прибутком. Переробка — це додаткова вартість. Це все потім проектується на сировину. Тут не може бути програшу.

Природа нас тільки питає, знаємо ми її чи ні. Якщо ми знаємо природу, нам добре, а якщо ні, — ми багато втрачаємо. Адже амарант — це природа. Ось на амаранті 10 тисяч років аборигени Америки виросли. Я довго не міг зрозуміти, як і за рахунок чого, адже у них пшениці немає, ячменю немає, вівса немає, а як же хліб? .. А потім зрозумів: амарант. Зараз він повертається в цивілізований світ. В Америці 23 інститути займаються амарантом, є спеціалізований інститут, який тільки амарантом займається. Тому програшу у нас не може бути.

Хорошая статья

Greggfup, 10.10.2019

Залишити коментар

-=Ваш E-mail ніхто не побачить=-